Prečo Boh tvoril?

Stvorenie alebo evolúcia, podnety, dôkazy, polemiky
svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

Naše vnímanie je položené väčšinou na tom, čomu chápeme, čo v nás zarezonuje a vyvolá vnímanie typu – „áno, to je pravda“. Ateista s stotožní s myšlienkami o neexistencii Boha, moslim s myšlienkami koránu, ja s Bibliou, niekto čaká UFO. Ty zrejme tiež prikloníš k čomusi načo tvoja duša,duch povie áno. Každý si toto svoje hľadanie musí poriešiť sám. Je pochopiteľné, že množstvo rôznych názorov často spôsobí skepsu, ale nedá sa ostať bokom a neveriť ničomu, pretože aj to je už akýsi postoj.
vcelku sa s tym sa suhlasit , aj ked myslim ze clovek napreduje a rastie......
Ale nie, neni tam zas až taký rozdiel. K základom varenia ťa niekto naučí, prípadne vezmeš kuchársku knihu, nikdy nezačneš len tak svojvoľne hádzať suroviny do hrnca. Iste, že po čase každý dobrý kuchár začne experimentovať a vkladať svoje vlastné chute do prípravy. V živote mi základ dáva Biblia ale je mnoho životných situácií, kedy presný návod nemáš a vsunieš tam svoju „koreninu“, teda to čo si myslíš, že je práve správne.
to je skor o tom ze sa clovek uci ....a uci sa najlepsie na vlastnych cbybach...ak ti pomoha biblia a snazis sa podla nej zit dobri zivot nenamietam nato....skor namietam na to ze servirujete tu knihu ako bozie slovo ...a vsteko co je pomimo vam nestoji ani za zmienku...
Ja nemám rada reči o ďalšom poznaní, ako keby o niečom väčšom, o akejsi nadstavbe. Vždy ide o nejakú úchylku, schválne sa zahaľujúcu do mystiky. A myslím si, že ak by človek dokázal žiť aspoň polovicu z toho čo je v Biblii, že je frajer.
tak sa snaz, ja sa snazim...preco si myslis ze je napisane v biblii....Lebo každý, kto robí zlé, nenávidí svetlo a nejde k svetlu, aby neboly trestané jeho skutky. 21Ale ten, kto činí pravdu, ide k svetlu, aby boly zjavené jeho skutky, že sú vykonané v Bohu.
Ak neuznáš stvoriteľa, tak máš problém, nakoľko naozaj niečo musí byť z niečoho a energia sa pretransformováva. V prípade stvoriteľa tento problém odpadá (teda pre mňa aspoň ;) ), nakoľko nevieme čo značí byť mimo priestor a čas, aké tam fungujú zákonitosti a nepoznáme čo je to byť „len“ Duchom.
A to auto, veď dobre, človek premenil energiu, ale predsa sa nestal autom a teda auto nie je konštruktér...
logicky energia musi mat zrdoj -a kto je ten zdroj?(boh) ak by si pochpopila ze ta energia prechadza aj tebou a ty ju svojvolne(Podla svojej vole) ohybas podla svojho vedomia-ci uz an dobre veci alebo aj an zle asi by si si dva krat rozmyslela co robis , po dalsie mas vacsiu uctu k vsetkemu stvoreniu .....aj samotnym ludom ....
dlho som sa rozmyslam co znamena milovat boha svojho budes celou svojou dusou ,myslou a silou .(otazka ako?) ako mozes milovat nieco co dokonale nepoznas ? asi len tym ze sa podriadis jeho zakonom....

konecna odpoved k autu ...clovek len pouzil energiu a pretrasformuloval ju na hmotnu vec .....ale on tu energiu pouzil len svojvolne...niekto zabije ,niekto miluje
a som zasade proti trdeniu ze vzniklo vsetko naraz ....
no doslovny vyklad biblie tusim to pavel obhajoval k tomu sa nechcem ani velmi vyjadrovat ...je to na straom uzamknutom fore....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:skor namietam na to ze servirujete tu knihu ako bozie slovo ...a vsteko co je pomimo vam nestoji ani za zmienku...
Všetko čo prečítam mimo Biblie prijímam ak je to napísané v Duchu Písma. Vždy ako autoritu pokladám Sväté Písmo a to čo prečítam porovnávam s Písmom. Ak si to neprotirečí tak to prijmem a poučím sa z toho. Biblia je dostatočná a to čo je napísané v Duchu Písma mimo Biblie je taktiež na vyučovanie . Biblia na všetko podstatné dáva odpoveď a preto je dostatočná na vyučovanie.

2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti


--------

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Vážený mil -
Doporučujem, aby si poriadne prečítal Bibliu a ak ti dá Boh tak porozumieš, kto je to syn Boží - Slovo, Otec a Svätý Duch, teda Boh.
Je mi ľúto, ale tvojmu textu som veľmi neporuzumel aj keď som ho prečítal niekoľkokrát. Nedokážem sledovať tvoje myšlienkové pochody zapísané v texte. Je to asi tým, že sa mi nedostalo milosti božej chápať jednak všetky biblické texty a ani tvoje. Budem sa musieť aj naďalej pýtať a počúvať čo sa tu hovorí.

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

58Ježiš im povedal: Ameň, ameň vám hovorím, že prv než bol Abrahám, som ja.
Tento Ježišov výrok skôr naznačuje, že predpokladal existenciu hinduistickej reinkarnácie ako svojho večného trvania. Predsa nepovedal - som tu od večnosti. Predsa si len myslým, že aj sám mal niečo jednoznačne napísať, aby nevznikali takéto rôzne dohady.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

Všetko čo prečítam mimo Biblie prijímam ak je to napísané v Duchu Písma. Vždy ako autoritu pokladám Sväté Písmo a to čo prečítam porovnávam s Písmom. Ak si to neprotirečí tak to prijmem a poučím sa z toho. Biblia je dostatočná a to čo je napísané v Duchu Písma mimo Biblie je taktiež na vyučovanie . Biblia na všetko podstatné dáva odpoveď a preto je dostatočná na vyučovanie.

2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti
ale ved dobre ja ti tvoju vieru neberiem ani nic.....povazujes teda bibliu co je akokeby slovo bozie ze najvysiu entitu tvojej viery...potom je jasne ze ak sa nieco prieci s biblickymi vyrokmi tak ako ich chapes je jasne ze ine odsudis.....

to ze tu citujes citaty z biblie nic neznamena......okrem toho co si tu dal vela otazok? vdichuva aj terajsim ludom slovo? je slovo uazvrete? ako to rozozname?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: Je mi ľúto, ale tvojmu textu som veľmi neporuzumel aj keď som ho prečítal niekoľkokrát. Nedokážem sledovať tvoje myšlienkové pochody zapísané v texte. Je to asi tým, že sa mi nedostalo milosti božej chápať jednak všetky biblické texty a ani tvoje. Budem sa musieť aj naďalej pýtať a počúvať čo sa tu hovorí.

Tento Ježišov výrok skôr naznačuje, že predpokladal existenciu hinduistickej reinkarnácie ako svojho večného trvania. Predsa nepovedal - som tu od večnosti. Predsa si len myslým, že aj sám mal niečo jednoznačne napísať, aby nevznikali takéto rôzne dohady.
1Ján 1Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh. 2Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha. 3Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo. 4V ňom bol život, a ten život bol svetlom ľudí, 5a to svetlo svieti vo tme, a tma ho nezadržala. 6Bol človek, poslaný od Boha, ktorému bolo meno Ján. 7Ten prišiel na svedoctvo, aby svedčil o tom svetle, aby všetci uverili skrze neho. 8Nebol on tým svetlom, ale prišiel nato, aby svedčil o tom svetle. 9To bolo to pravdivé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prichádzajúceho na svet. 10Na svete bol, a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal! 11Prišiel do svojho vlastného, a jeho vlastní ho neprijali! 12Ale všetkým, ktorí ho prijali, dal právo a moc stať sa deťmi Božími, tým, ktorí veria v jeho meno; 13ktorí nie z krví ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha sú splodení. 14A on, to Slovo sa stalo telom a stánilo medzi nami, a hľadeli sme na jeho slávu, na slávu jako jednorodeného od Otca a bol plný milosti a pravdy. 15Ján svedčil o ňom a volal: Toto je ten, o ktorom som povedal: Ten, ktorý prichádza po mne, predišiel ma, pretože bol prvší než ja. 16A z jeho plnosti sme my všetci vzali, a to milosť za milosť. 17Lebo zákon je daný skrze Mojžiša; milosť a pravda stala sa skrze Ježiša Krista. 18Boha nikto nikdy nevidel, ale jednorodený Syn, ktorý je v lone Otcovom, on nám vysvetlil.

Možno toto ti lepšie objasní kto je to Ježiš

-------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

Je mi ľúto, ale tvojmu textu som veľmi neporuzumel aj keď som ho prečítal niekoľkokrát
Otec, Slovo a Svätý Duch sú Jedno – je to Boh. Duch s atribútom Otec – stvoriteľ všetkého z ktorého vychádza Slovo a skrz to Slovo povstalo všetko to čo povstalo. To Slovo je splodené z Ducha Otca a preto je synom tohto Ducha a v tele je to Ježiš Kristus – syn Boží. Sú jedno! Každý kto počuje Slovo Ducha Svätého a uverí mu prijíma do srdca aj tohto Ducha. Stane sa Slovom tohto Ducha v tele, teda synom Božím. A stane sa jedno s Bohom v Kristu. A to je jednota s Bohom - teda Boh

-------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal:Ale Boha nik nenútil k demoštrovaniu takéj nehoráznej krutosti, nechať zavraždiť svojho jediného syna len preto aby jeho vrahovia uverili, že bol syn boží a ak tak urobia budú spasení. Ja, ako Boh, by som tak nezmyselne a kruto nikdy nekonal. Ty áno?
Prečo nepovieš u človeka že je to nezmyselné a kruté ak obetuje časť svojho tela napr. svoj orgán obličky, pečeň aby niekto iný mohol žiť. Ak vieš čo je to obetovať sa za iného, že je to prejavom skutočnej lásky a všade dookola to vidíš tak prečo takto píšeš?

Prejavom Božej Lásky a Milosti Boh obetoval to čo je Jeho súčasťou svojho Syna, aby sme my mohli žiť


-----

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Otec, Slovo a Svätý Duch sú Jedno – je to Boh. Duch s atribútom Otec – stvoriteľ všetkého z ktorého vychádza Slovo a skrz to Slovo povstalo všetko to čo povstalo. To Slovo je splodené z Ducha Otca a preto je synom tohto Ducha a v tele je to Ježiš Kristus – syn Boží. Sú jedno! Každý kto počuje Slovo Ducha Svätého a uverí mu prijíma do srdca aj tohto Ducha. Stane sa Slovom tohto Ducha v tele, teda synom Božím. A stane sa jedno s Bohom v Kristu. A to je jednota s Bohom - teda Boh
Teraz som to celkom pochopil, ale to si mi mohol aj jednoduchšie povedať, že si Boh. Ak sa mám úprimne priznať v žiadnom prípade by somnechcel byť Bohom, mne stačí byť šťasným človekom. Tí čo počúvajú Slovo Ducha a sú Bohovia, samozrejme v jednote s pôvodným Bohom, majú z toho vyplývajúce aj nejaké povinnosti už za života tu na Zemi, alebo len potom vo večnosti?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Prečo nepovieš u človeka že je to nezmyselné a kruté ak obetuje časť svojho tela napr. svoj orgán obličky, pečeň aby niekto iný mohol žiť. Ak vieš čo je to obetovať sa za iného, že je to prejavom skutočnej lásky a všade dookola to vidíš tak prečo takto píšeš?

Prejavom Božej Lásky a Milosti Boh obetoval to čo je Jeho súčasťou svojho Syna, aby sme my mohli žiť
Ale Bohu by nebol problém opraviť ktorýkoľvek orgán v tele aj bez nepríjemného zásahu do tela donora. A z tohoto hladiska sa mi zdá obeť božieho Syna krutá ba až nezmyselná. Ty ako Boh by si to robil tak kruto? A ešte mi vysvetli ako súvisí obeta božieho Syna s nažím životom, prečo by sme nemohli bez nej žiť?
Tiež sa nikto nevyjadril či Ježiško hneď po narodení vedel, že je Boh?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: Teraz som to celkom pochopil, ale to si mi mohol aj jednoduchšie povedať, že si Boh. Ak sa mám úprimne priznať v žiadnom prípade by somnechcel byť Bohom, mne stačí byť šťasným človekom. Tí čo počúvajú Slovo Ducha a sú Bohovia, samozrejme v jednote s pôvodným Bohom, majú z toho vyplývajúce aj nejaké povinnosti už za života tu na Zemi, alebo len potom vo večnosti?
No vidíš, ak to nechceš pochopiť, tak potom takto vyzerá tvoja odpoveď. Ja nie som Boh, ale Boh si v našom srdci urobil príbytok svojím Duchom.
Sme hriešni a tak v hriešnom srdci si Boh neurobí príbytok. Preto je tu dokonalá obeť za naše hriechy, aby sme z milosti skrze vieru v Slovo Pravdy prijali Ducha Pravdy a stali sa deťmi Božími.

Všetci bez rozdielu sme sa dostali do rovnakého, odcudzeného postavenia voči Bohu a to hriechom. Z tohto odcudzeného postavenia voči Bohu vyplýva aj stav nášho srdca, ktoré je duchovne mŕtve a preto neschopné odpovedať na ponuku spasenia bez toho, aby sa v ňom najprv neuplatnila oživujúca moc všemocného Boha. Naša vôľa len kopíruje duchovne umŕtvený stav srdca, a nikdy nie je človek schopný sa z tohto postavenia a stavu odcudzenia voči Bohu sám, bez Milosti Božej dostať. Sme v bezvýchodiskovej pozícii – neveríme, lebo sme duchovne mŕtvi a duchovne mŕtvi sme preto lebo neveríme. No je tu Milosť a Láska Božia v ktorej je zahrnuté všetko čo Boh vykonal pre našu spásu, teda aj obeť Božieho syna za naše hriechy.


Čo sa týka predstavy o Bohu a jeho kráľovstve nám Ježiš dostatočne vysvetlil
26“A Bôh riekol: Učiňme človeka na svoj obraz a podľa svojej podoby,...“

Toto vlastne napovedá prečo Ježiš často vysvetľoval duchovné Pravdy v podobenstvami spojenými s človekom:

Mat 13:24 Predložil im aj iné podobenstvo povediac: Nebeské kráľovstvo je podobné človekovi, ktorý zasial dobré semeno na svojom poli.
Mat 13:31 A zase iné podobenstvo im predložil a povedal: Nebeské kráľovstvo je podobné horčičnému zrnu, ktoré vzal človek a zasial na svojom poli,
Mat 13:33 A ešte iné podobenstvo im rozprával: Nebeské kráľovstvo je podobné kvasu, ktorý vzala žena a zarobila do troch mierok múky, až všetko skyslo.
Mat 13:44 Nebeské kráľovstvo je podobné pokladu skrytému na poli, ktorý, keď našiel človek, skryl a od radosti ide a predáva všetko, čo má, a kúpi to pole.
Mat 13:45 Zase je nebeské kráľovstvo podobné človekovi kupcovi, ktorý hľadal krásne perly
Mat 13:47 Opät je nebeské kráľovstvo podobné vlečnej sieti, spustenej do mora a tiahnucej so sebou tvory z každého druhu,
Mat 18:23 Preto je podobné nebeské kráľovstvo človeku kráľovi, ktorý sa chcel porátať so svojimi sluhami.
Mat 20:1 Lebo nebeské kráľovstvo je podobné človeku-hospodárovi, ktorý vyšiel skoro ráno najať si robotníkov do svojej vinice.
Mat 22:2 Nebeské kráľovstvo je podobné človeku-kráľovi, ktorý učinil svojmu synovi svadbu.


Takže pochopiť nie je problém, ale mnohí majú problém to prijať. Tu vystáva otázka prečo. Všade dookola je v činnosti človeka podobnosť s Božím spôsobom konania. Problém je si to premietnuť do duchovného rozmeru pretože Božie kráľovstvo nie je z tohto sveta no je na tomto svete – je to duchovné kráľovstvo založené na jednote Ducha.

Ak nieto namieta, no počkaj veď je toľko kresťanských cirkvi, zborov a denominácii, tak kde je tá jednota ducha?
No iba ten, kto má jedinú skalu spasenia vo svojom srdci Ježiša je v kráľovstve Pokoja - Božom kráľovstve. Tu nejde o názvy viditeľných cirkvi, ale o jedinú cirkev Ježiša Krista, ktorej členovia sú všetci, ktorí maju jedinú skalu spasenia vo svojom srdci Ježiša.

Luk 17:21 ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!

Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.


Ak chodím vo Svätom Duchu som v Kráľovstve Božom, tak na ten istý spôsob som aj v Cirkvi Kristovej. Tak, ako je Kráľovstvo Božie vo Svätom Duchu, tak je aj Cirkev Kristova vo Svätom Duchu a je súčasťou tohto Kráľovstva a nikto nepovie: Hľa, tu! alebo: Tam hen!

Svet žije v nepokoji aj tí čo patria do sveta majú nepokoj v srdci. Kto je Ježiš?: Iz 9:6 Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám je daný, a kniežatstvo bude na jeho pleci, a nazovú jeho meno: Predivný, Radca, Silný Bôh, Udatný Hrdina, Otec Večnosti, Knieža Pokoja.

Satan ma svoje kráľovstvo a kto chodí v jeho duchu patrí do jeho kráľovstva a do jeho pôsobnosti a moci. No tomuto kráľovstvu bude koniec.

Ježiš má svoje Kráľovstvo a kto chodí v Jeho Duchu patrí do Jeho Kráľovstva Pokoja a do Božej pôsobnosti a moci. Tomuto Kráľovstvu nebude konca – je do večné Kráľovstvo.

Nad tým všetkým stojí zvrchovaný Boh

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

pridavam abgrejt .....
v skratke ide o to ze svetloa ko take fotony reaguje spolus dna akesi zvlastne (energeticke)prepojenie,na ktore nema vpliv cas ani miesto ,a aky maju vpliv emocie ......sa dozviete dalej ....ja len pridavam ze ide o seriozny vyskum .....
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail ... -fikce-26/

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard - nebuď naivný a nenaleť takýmto učiteľom bludu. Používajú takéto "odborné" výrazy ako - vyšších archetrypů, fragmentární tělo, partiki fázování, skalárních vln, omni-polární anti-hmotní zvukové vibrace a veľa ďalších, aby nabudili dojem odbornosti a serióznosti no v skutočnosti nevedia nič o jednoduchej Pravde Božej.

Hľadajú inú "pravdu" zamotanú do "odborných" výrazov, aby poplietli naivných ľudí svojimi výmyslami

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

mil
nemyslim zeby isli proti niecomu, to ze ty alebo ja nerozumieme kvantovej fyzike neznamena ze klamu .....okrem toho dokazali ze aky dopad ma na nas laska alebo nenavist....dva protipoli a aky dopad to ma na DNA, a dalej hlavne prikazanie vies....a ze si mame budovat poklad v nebi....
rovnako dokazali aku silu maju slova.....toz vies sam aj z biblie ze samotny Jezis o tom hovori nie co prima clovek ho NEspini ale to co z neho vyhchadza....SPINI
aku silu ma modlidba....lebo v takych veciach neexistuje cas alebo miesto .....mozes sa modlit za cloveka na druhej strane zemegule a bude vyslisana.(proste a dostanete)....okrem toho je tam jedna veta ze cim viacej rozumeju kvantovej fyzike tym viac sa dostavaju k tomu ze hmota nieje az tak hmotna ale vsetko je to zalozene na fotonoch-a tie musia mat svetelny zdroj energie......teda ak sa to povie ze svetlo-boh je to celkom trefne ......v samotnej biblii (ktora ako vravis je bozie slovo) je strasne vela veci ze ten kto robi dobre ide ku svetlu .....a kto robi zle ide od svetla.....co ako vidis v tom texte sa popisuje ako kanal alebo frekvencia energie...kto žizni nech sa napije zadarmo....ta energia je zadarmo...

ak tam je nieco co ti vadi napis....mne skor tento vyskum pride ako ozrejmenie......tak ako figovnik nemoze rodit bodlace ...ani bodliak figi ......CO ZASADIS TO ZOZNES ...LEBO SVOJIM KONANIM SEJES CI UZ DOBRE ALEBO ZLE

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

Žiadna kvantová fyzika predsa nemôže vystihnúť Ducha Božieho, Lásku Božiu, Milosť Božiu. Svetlo – fotóny sú hmotné častice, ktoré boli stvorené ako všetky častice Bohom.

Slovo Božie - Ježiš je prirovnávaný k svetlu, aby sme to lepšie pochopili. No Slovo Božie nie sú predsa fotóny.

Ján 8:12 Potom im zase hovoril Ježiš a riekol: Ja som svetlo sveta. Ten, kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tme, ale bude mať svetlo života.
Ján 12:35 Na to im povedal Ježiš: Ešte krátky čas je svetlo s vami. Choďte, dokiaľ máte svetlo, aby vás nezachvátila tma. A ten, kto chodí vo tme, nevie, kam ide.

44A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal; 45a kto mňa vidí, vidí toho, ktorý ma poslal. 46Ja som prišiel svetlo na svet, aby nikto, kto verí vo mňa, nezostal vo tme. 47A keby niekto počul moje slová a neuveril by, ja ho nesúdim, lebo som neprišiel nato, aby som súdil svet, ale aby som spasil svet. 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň; 49lebo ja som nehovoril sám od seba, ale ten, ktorý ma poslal, sám Otec, mi prikázal, čo mám povedať a čo hovoriť. 50A viem, že jeho prikázanie je večný život. Čo tedy ja hovorím, ako mi povedal Otec, tak hovorím.


Áno, Ježiš je svetlo a kto chodí v jeho Slove chodí vo svetle - Slove života. Toto nemá nič spoločné s obyčajným svetlom. Je potrebné si to premietnuť do duchovného rozmeru.

-----

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

ludovo povedane asis i nepochopil ....ze realny svet suvisi aj zo svetom duchovnym .....sam tvrdis ze chodis v duchu svatom ......len ten duch nemoze byt nieco, co nema realny zaklad....
Ján 8:12 Potom im zase hovoril Ježiš a riekol: Ja som svetlo sveta. Ten, kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tme, ale bude mať svetlo života.
Ján 12:35 Na to im povedal Ježiš: Ešte krátky čas je svetlo s vami. Choďte, dokiaľ máte svetlo, aby vás nezachvátila tma. A ten, kto chodí vo tme, nevie, kam ide.

kto ma lasku am to svetlo ,lebo ta laska je Jezis....
7A Ježiš im odpovedal: Môj Otec pracuje až doteraz, i ja pracujem. 18Preto ho Židia ešte viacej hľadali zabiť, že nie len že rušil sobotu, ale že aj Boha volal svojím Otcom robiac sa rovným Bohu. 19A tak odpovedal Ježiš a riekol im: Ameň, ameň vám hovorím, že Syn nemôže robiť nič sám od seba, iba to, čo vidí činiť svojho Otca, lebo čokoľvek on činí, to podobne činí aj Syn. 20Lebo Otec má rád Syna a ukazuje mu všetko, čo sám činí. A ukáže mu ešte i väčšie skutky než tieto, aby ste sa vy divili. 21Lebo jako Otec kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn, ktorých chce, oživuje. 22Lebo Otec nesúdi nikoho, ale všetok súd oddal Synovi, 23aby všetci ctili Syna, jako ctia Otca. Kto nectí Syna, nectí Otca, ktorý ho poslal. 24Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života. 25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť. 26Lebo jako má Otec život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe. 27A dal mu právo a moc konať i súd, pretože je Synom človeka. 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu. 30Ja nemôžem robiť nič sám od seba. Jako čujem, tak súdim, a môj súd je spravedlivý, lebo nehľadám svojej vlastnej vôle, ale vôľu toho, ktorý ma poslal, Otcovu.

Ak ja svedčím sám o sebe, moje svedoctvo nie je pravdivé. 32Je iný, kto svedčí o mne, a viem, že je to pravdivé svedoctvo, ktoré svedčí o mne. 33Vy ste boli poslali k Jánovi, a vydal pravde svedoctvo. 34No ja neprijímam svedoctva od človeka, ale to hovorím nato, aby ste vy boli zachránení. 35On bol sviecou, horiacou a svietiacou, a vy ste sa chceli na chvíľu pokochať v jeho svetle. 36Ale ja mám väčšie svedoctvo nad Jánovo, lebo skutky, ktoré mi dal Otec, aby som ich vykonal, samy tie skutky, ktoré ja činím, svedčia o mne, že ma poslal Otec.

Ba aj sám Otec, ktorý ma poslal, vydal svedoctvo o mne. Ani ste nikdy nepočuli jeho hlasu ani nevideli jeho tvárnosti. 38A nemáte jeho slova zostávajúceho v sebe, lebo tomu, ktorého on poslal, vy neveríte. 39Veď zpytuj(e)te písma, lebo vy sa domnievate, že v nich máte večný život, a ony sú to, ktoré svedčia o mne. 40Ale nechcete prijsť ku mne, aby ste mali život. 41Chvály od ľudí neprijímam, 42ale som vás poznal, že lásky Božej nemáte v sebe.

20V ten deň poznáte, že ja som vo svojom Otcovi, a vy ste vo mne, ako ja som vo vás. 21Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje, a kto mňa miluje, toho bude milovať aj môj Otec, aj ja ho budem milovať a vyjavím mu seba samého.

apokryf tomasov:
Učedníci: "Pouč nás o místě, kde jsi,protože je pro nás nutné , abychom je hledali." Řekl jim: "Kdo má uši k slyšení ať slyší; Uvnitř člověka je světlo a on svítí celému světu. Když nesvítí, je tmou."
Ježíš řekl: "Když vám řeknou: "Odkud jste?", odpovězte jim: "Vyšli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo ze sebe sama. Vyvstalo a zjevilo se v obraze." Když vám řeknou: "Kdo jste?", odpovězte jim: "Jsme jeho synové, jsme vyvolení živého Otce." Když se vás zeptali: "Co je ve vás znamením vašeho otce?", odpovězte jim, že je to pohyb a klid."
Učedníci: "Kdy nastane odpočinutí mrtvých a kdy přijde nový svět?" Řekl jim: "To, co očekáváte, již přišlo, ale vy to nepoznáváte."
To, co máte v sobě, vás zachrání, když to zplodíte sami ze sebe. Když to v sobě nemáte,to co v sobě nemáte , vás zahubí.
Já jsem to světlo, které je nade všemi. Já jsem veškerenstvo. Veškerenstvo ze mě vyšlo a veškerenstvo přišlo ke mně. Rozštípněte dřevo a já jsem tam, zvedněte kámen a najdete mne tam.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa pavel »

To: SVKLAMPARD

Ťažko ti porozumieť priateľu..
Melieš piate cez deviate, miešaš hrušky s jablkami, dávaš linky na texty kvázi vedeckého charakteru, duchovno tu prezentuješ ako energiu, sám nevieš kde je sever ...

Povedz nám, napíš, čomu skutočne veríš. Zomrel za teba Kristus? Bolo to potrebné? Si spasený?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Každý kto počuje Slovo Ducha Svätého a uverí mu prijíma do srdca aj tohto Ducha. Stane sa Slovom tohto Ducha v tele, teda synom Božím. A stane sa jedno s Bohom v Kristu. A to je jednota s Bohom - teda Boh
Ja nie som Boh, ale Boh si v našom srdci urobil príbytok svojím Duchom.
Z tej prvej citácie som vydedukoval, že patríš medzi tých ktorý počujú Slovo Ducha Svätého a uveria mu.... A potom si v jednote s Bohom - si Bohom, ale ako tvrdíš, nie si Bohom z čoho plynie, že nepočúvaš Slovo.... Zdá sa mi že si sa akosi zaplietol , poplietol v tvojích tvrdeniach. Čo teda podľa teba platí? Si dôveryhodný vo veciach viery? Ako z tohto vykľučkuješ?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa pavel »

To: Dedo

Otázka aj pre teba, podobná aká bola pre lamparda

Povedz nám, napíš, čomu skutočne veríš. Hľadáš Boha?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Ježiš má svoje Kráľovstvo a kto chodí v Jeho Duchu patrí do Jeho Kráľovstva Pokoja a do Božej pôsobnosti a moci. Tomuto Kráľovstvu nebude konca – je do večné Kráľovstvo.

Nad tým všetkým stojí zvrchovaný Bohmil

Príspevky: 38
Registrovaný: Pia Okt 08, 2010 9:10
Súkromná správa
Toto sa mi zdá pekná téma "čo to znamená chodiť v jeho duchu" ? Skúsme si o tom pohovoriť! Či to znamená vedieť citovať biblické texty, alebo žiť cnostným životom? Je kresťanstvo len viera či aj život?

Napísať odpoveď