Starší pomazani Duchom Svätým a nakoniec slžobníci diabla.

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Starší pomazani Duchom Svätým a nakoniec slžobníci diabla.

Príspevok od používateľa rudinec »

Keď sa ap.Pavol chystal odísť na Letnice do Jeruzaléma dal si zavolať do Milétu Starších zborov
z Efezu a povedal k nim následovnú reč:

„Vy viete, jako som od prvého dňa, ktorého som prišiel do Ázie, bol s vami po celý ten čas,
19 ako som slúžil Pánovi s celou pokorou a s mnohými slzami a pokušeniami, ktoré prichádzaly na mňa úkladmi zo strany Židov;
20 ako som nezadržal ničoho užitočného u seba, aby som vám toho nebol zvestoval a učil vás verejne i po domoch
21 svedčiac pevne Židom i Grékom o obrátení mysle k Bohu, o pokání, a o viere v nášho Pána Ježiša Krista.
26 Preto vám osvedčujem dnešného dňa, že ja som čistý krvi všetkých.
27 Lebo som sa neutiahol z nejakej príčiny, aby som vám nebol zvestoval celej rady Božej.
28 A tak tedy majte na seba pozor i na celé stádo, v ktorom vás ustanovil Svätý Duch za dozorcov, aby ste pásli cirkev Božiu, ktorú si dobyl vlastnou krvou.
29 Lebo ja viem toto: že po mojom odchode vojdú medzi vás draví vlci, ktorí nebudú šetriť stáda.
30 Ba aj z vás samých povstanú mužovia, ktorí budú hovoriť prevrátené veci, aby tiahli učeníkov za sebou.“/Sk.20/

Zo starších zborov ,ktorí boli ustanovení svätým Duchom sa stali služobníci diabla pretože neťahali učeníkov po Kristu ,ale po svojich vlastných výmysloch.

Ja sa pýtam do ktorého obláčku sa vyparila ich istota spásy ???

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Starší pomazani Duchom Svätým a nakoniec slžobníci diabl

Príspevok od používateľa mil »

Hovoril som a hovorím stále, že sú dva pohľady. Pohľad človeka, ktorý nie je dokonalý a pohľad Boží, ktorý je vždy dokonalý. Apoštol Pavol vystríha pred duchom antikrista - pred falošnými učiteľmi, ktorí sú zakuklení medzi nami, no nie sú z nás. Práve oni budú spochybňovať istotu v Kristu a tým zdôrazňovať zásluhovosť a tým aj popierať milosť Božiu. Z toho vychádza všetko zlé, čoho sme aj svedkami. Budú si vytvárať vlastné náboženstvá a všetko to aj vidíme. Je ich väčšina.

1Ján 2 18Deti, je posledná hodina, a ako ste počuli, že prijde antikrist, i teraz už povstali mnohí antikristovia, odkiaľ známe, že je posledná hodina.Z nás vyšli, ale neboli z nás, lebo keby boli bývali z nás, boli by zostali s nami. Ale aby sa ukázali, že nie sú všetci z nás.

Tak teda neboli z nás a ukázali sa. Lebo čo bolo v ich falošnom srdci, to vyjde aj navonok. Lebo tí čo patria Bohu majú istotu v Kristu skrze vieru v Slovo Božie.

Ak sa pozriem do minulosti a súčasnosti čo sa týka snaženia ľudí, ktorí podľahli falošným evanjeliám a ktorí bez istoty spásy sa snažia zaslúžiť si spasenie, tak vidím veľa ukrutností, vojen, prenasledovania a všetkého možného zlého čo napáchali nie len skutočným kresťanom mysliac si že tým robia Bohu službu a odčinia si svoje zlé skutky o ktorých si boli vedomí, že ich majú. Takéto učenia dávajú krídla zlu, vo svojich pokryteckých spovediach. Ako “praví boží bojovníci“ s mečom v ruke zabíjali, zrádzali, zatýkali a prenasledovali všetkých o ktorých si mysleli, že ohrozujú ich to "jediné pravé učenie". Spoliehajú sa nie na Boha, ale vo svoje náboženstvo, že ich privedie k spáse, len sa stačí pravidelne vyspovedať a robiť presne to, čo ich učí ich cirkev a bude všetko OK. A naďalej pokračujú v tom v čom začali s nádejou ďalšej spovede. To boli hlavné motívy ktoré ich k tomu viedli a nebáli sa prestupovať zákon. Je zrejme, že antikrist z moci satana má vo falošných evanjeliách veľkú moc a to hlavne v nahradení istoty v Kristu za istotu v náboženstvo človeka z čoho vyplýva učenie o zásluhovosti a v neposlednom rade aj zbožčovaní vôle človeka ako rozhodujúcim faktorom pri spasení.

Čo z toho vychádza? Zlo sa množí tam kde niet Boha. Uverili falošnému evanjeliu, ktoré nie je z Boha ale z ducha antikrista, ktorý vyšiel na svet z moci satana!

Tam kde nie je jediným motívom ku všetkému čo robíme láska k Bohu, ktorá nepozerá na sebazáchovu a je odpoveďou na milosť a to skrze vieru, tam nie je ani istota v Kristu.

Práve apoštol Pavol zdôrazňoval najviac zo všetkých apoštolov o istote v Kristu. O spasení z milosti skrze vieru v Slovo Božie, bez zásluh a zdarma. Chcel to čo najviac vysvetliť z každej strany a často nenachádzal pochopenie.

Napísať odpoveď