Pomôžte mi prosím svojou radou,lebo neviem čo s tým

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Pomôžte mi prosím svojou radou,lebo neviem čo s tým

Príspevok od používateľa rudinec »

V Novom zákone som našiel 15 výrokov Božích,v ktorých sa nachádza učenie o nadeji ktorú máme v
Kristu.
Na tomto fore je veľa takých, ktorí ma presviedčajú,že namám nádej na spásu svojej duše,ale že mám istotu.
Keď mám istotu spásy,tak sa chcem opýtať,čo mám s týmito veršami o nadeji urobiť ???

1, Nevšímať si ich.
2, Kúpiť si čiernu fixku a začierniť ich.
3, Bielitkom zatrieť slovo nadej a miesto neho tam napísať istota spásy
4, Tvrdiť,že prof.Roháček keď prekladal Bibliu mal slabosť pre slovo nádej a tak ho písal aj tam kde nemal.


1 Peter 3:15 ale posväcujte Pána Boha vo svojich srdciach a buďte vždycky hotoví zodpovedať sa každému, kto žiada od vás počet o nádeji, ktorá je vo vás, s krotkou tichosťou a bázňou

Efezským 2:12 že ste v tom čase boli bez Krista, odcudzení občianstvu Izraelovmu a cudzí smluvám zasľúbenia, nemajúci nádeje a bez Boha na svete.

Kolosenským 1:4 počujúc o vašej viere v Kristu Ježišovi a o láske, ktorú máte naproti všetkým svätým,
5 pre nádej, ktorá vám leží odložená v nebesiach, o ktorej ste prv počuli v slove pravdy evanjelia,

Kolosenským 1:23 akže trváte založení na viere a pevní a neuchyľujúci sa od nádeje evanjelia

1 Tesalonickým 4:13 Ale nechceme, bratia, aby ste nevedeli o tých, ktorí zosnuli, aby ste sa nermútili jako aj ostatní, ktorí nemajú nádeje.

1 Tesalonickým 5:8 Ale my súc synmi dňa buďme triezvi oblečúc si pancier viery a lásky a vezmúc za prilbu nádej spasenia,

1 Timoteovi 1:1 Pavel, apoštol Ježiša Krista podľa nariadenia Boha, našeho Spasiteľa, a Pána Ježiša Krista, našej nádeje,

Títovi 1:2 na nádeji večného života, ktorý zasľúbil neklamný Bôh pred večnými časy

Títovi 2:12 ktorá nás vyučuje, aby sme sa odriekli bezbožnosti a svetských žiadostí a aby sme rozumne a spravedlive a pobožne žili na tomto svete
13 očakávajúc blahoslavenú nádej a príchod slávy veľkého Boha a nášho Spasiteľa Ježiša Krista

Títovi 3:7 aby sme súc ospravedlnení jeho milosťou boli dedičmi podľa nádeje večného života.

Židom 6:18 aby sme dvoma nezmeniteľnými vecami, zasľúbením Božím a jeho prísahou, v ktorých je nemožné Bohu oklamať, mali silné potešenie, my, ktorí sme unikli, uchopiť nádej, ktorá leží pred nami,

Židom 7:19 Lebo zákon nezdokonalil ničoho, ale uvedenie lepšej nádeje, ktorou sa blížime Bohu.

Židom 10:23 a telo umyté čistou vodou držme vyznanie nádeje neochvejne, lebo je verný ten, ktorý zasľúbil.

1 Peter 1:3 Požehnaný Bôh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, ktorý nás podľa svojho mnohého milosrdenstva znova splodil cieľom živej nádeje vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych,
4 cieľom dedičstva, neporušiteľného, nepoškvrniteľného a neuvädnuteľného, ochráneného v nebesiach pre vás

1 Jan 3,3 A každý, kto má túto nádej na neho, očisťuje sa, tak ako je aj on čistý.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomôžte mi prosím svojou radou,lebo neviem čo s tým

Príspevok od používateľa pavel »

Tu by som trošku odlišoval v zmysle toho, kto tieto slová prednáša. Ak si Zoberieš Pána Ježiša, nikdy a nikde nehovorí o nádeji ale o istote. Vedie učeníkov k tomu, aby nemali strach z budúcnosti lebo tá je v rukách Otca!!!

Preto by som nádej orientoval na tú oblasť viery, kde si ešte svojím postavením čoby božieho dieťaťa nie si istý... ale zatiaľ len dúfaš

Istotu by som orientoval do tej časti, kde veríš, že Boh nemôže sklamať, nedodržať Svoje slovo, ktoré dal...

Inak, ;) táto téma je dlhodobá, a zaujímavá... sám som k tomu napísal článoček ( http://www.krestan.info/istota-spasa.php ), kde sú uvedené verše a to z úst samotného Krista, že sme sa stali vlastníctvom Boha, prešli zo smrti do života, stali sa Božími deťmi, ovcami pastiera, ktorým im nedá zahynúť a ktoré už nikto z Jeho ruky nikdy nevytrhne...

hm... mám ich vygumovať, začierniť, vymazať alebo len nebrať do úvahy?????

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pomôžte mi prosím svojou radou,lebo neviem čo s tým

Príspevok od používateľa mil »

Čo je viac - mať nádej v neistote spasenia a alebo mať nádej vyvierajúcu s istoty spasenia v Kristu Ježišovi. Nádej ide ruka v ruke s istotou spasenia, no je márna nádej bez istoty spasenia – teda ide tu o vieru. Skutočná viera v Božie Slovo je to z čoho vyviera istota i nádej pretože Boh je zvrchovaným Bohom a vierou vieme a to s istotou, že to čo zasľúbil aj splní!

Kde niet skutočnej viery v Božie Slovo, tam niet ani istoty a kde niet istoty zomiera aj nádej.


--------------------

Napísať odpoveď