Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa rudinec »

Odpoveď je prostá, môžu slobodne diskutovať o Božích veciach.

Veľa kresťanov tvrdí,že v ich církvach sa slobodne diskutuje o akomkoľvek biblickom probléme.
S takýmto názorom ja rozhodne nesúhlasím.

V církvach sa sice dikutuje, ale nie slobodne.Keď by niekto spochybnil niektorí bod oficiálnej nauky
ktorú ta, ktorá, církev hlása. Takýto kresťan sa dostáva do ťažkostí.
Najskôr ho vedúci v zbore napomenú .Ale ak trvá na svojom názore vylúčia ho zo zboru.
To,je bežná prax s ktoru má už nejeden z nás svoju skúsenosť.

Čo na tento problém hovorí Písmo:
1 Kor.14

29 A proroci nech hovoria dvaja alebo traja, a druhí nech rozsudzujú.
30 A keby bolo niečo zjavené druhému, kto sedí, prvý nech mlčí.
31 Lebo po jednom môžete všetci prorokovať, aby sa všetci učili a všetci sa potešovali

Táto čásť Písma,kde je jednoznačne potvrdená slobodná diskusia sa vedúcimi církvi úmyselne prehliada
a spochybňuje tým,že sa jedná o prorokovanie a nie o bežný výklad Slova Božieho.

Tretí ,24 a 25 verš v tejto 14 kap. však jasne hovorí niečo iné:

3 No, ten, kto prorokuje, hovorí ľuďom na vzdelanie, napomenutie a potešenie.

24 Ale keby všetci prorokovali, a vošiel by niekto neveriaci alebo prostý, bude káravo usviedčaný od všetkých, súdený od všetkých,
25 a tak budú zjavované tajnosti jeho srdca, a tak padne na tvár a bude sa klaňať Bohu vyznávajúc, že je skutočne Bôh medzi vami.

Osobne chcem touto cestou poďakovať všetkým čo stoja za týmto webom,že dali možnosť veľa
kresťanom získať informácie ,ktoré by inak vo svojich církvach nezískali.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa core »

Zas netreba hned prepadat zbytocnym predsudkom. Je normalne ze ludia sa zdruzuju do skupin podla podobnych nazorov. Co by robil v skupine ten kto ma iny nazor. Zas ani tu mi to nepripada byt az take zaplavene veriacimi. Pisu sem traja styria ludia do okola a raz za pol roka sem zabludi niekto novy. Keby ste ho vyhodili tak by vam tu nikto neostal.

Odkial vas to vlastne povyhadzovali?

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa rudinec »

Pisu sem traja styria ludia do okola a raz za pol roka sem zabludi niekto novy.
Pavel ma na jednom svojom článku v starom fóre 19828 prístupov.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa core »

hej ale to nie je pocet ludi ktory to videli, to je len pocet kliknuti ktore naklikali ti traja styria ludia.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa rudinec »

core napísal:hej ale to nie je pocet ludi ktory to videli, to je len pocet kliknuti ktore naklikali ti traja styria ludia.
Na tieto stránky chodia vo väčšine kresťania.Ak niečo takéto tvrdíš,
a nevieš to dokázať ,tak vlastne robíš z kresťanov podvodníkov.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa svklampard »

rudinec vies co som bol na jednom katolickom zhromzdeni a bola tam temy otvorene akurat ze mi nevedeli odpovedat na moje otazky vedle som co chcem s pisma aj som im to vravel a v konecnom odlsedku mi dali za pravdu aj ked za pravdu som dal ja jednemu knazovi pretoze sme sa bavili o odpusteni a on vravel akokeby ta zmena alebo obratenie akokeby chybala to nepopieram ..pretoze ked raz slubim tak to chcem dodrzat a to sme sa viaceri hadali ......nechcem napominat na katolicku vieru kazdy ma svoj nazor ja ju nechcem ani zastavat ani odsudzovat ....ja tu jednoducho prezentuejm svoj nazor ..co som rad ale zas aj tuna maju urcitu jednu kolaj ....

mnet
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Okt 04, 2011 13:11

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa mnet »

Mnohí sem nakuknú len omylom (tých je najviac), keď nejaké slovo hľadajú cez google, ďalej sú tu ešte roboty, ktoré stále prehľadávajú internet ale oficiálne trochu zvyšujú návštevnosť.

Ako pozerám na počet diskutujúcich (4 - 5 ľudí čo sa tu stále točia), realita je, že o toto fórum je len velmi malý záujem.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo tak mnoho veriacich navštevuje toto fórum

Príspevok od používateľa pavel »

mnet napísal:Mnohí sem nakuknú len omylom (tých je najviac), keď nejaké slovo hľadajú cez google, ďalej sú tu ešte roboty, ktoré stále prehľadávajú internet ale oficiálne trochu zvyšujú návštevnosť.

Ako pozerám na počet diskutujúcich (4 - 5 ľudí čo sa tu stále točia), realita je, že o toto fórum je len velmi malý záujem.
To Ťa nemusí trápiť, tak ako ani nás to netrápi... ;-)

Napísať odpoveď