Masturbácia žien a mužov

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Užívateľov profilový obrázok
pavel
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Kontaktovať užívateľa:

Masturbácia žien a mužov

Príspevok od užívateľa pavel » Ne Máj 06, 2012 21:42

Pred časom som na svojej webke v odkazovej knihe "Otázky a odpovede" ( http://www.krestan.info/otazky.php ) našiel odkaz tohoto znenia:
Prepačte viem, že sa to nehodi do tohto fora, ale potrebujem vase modlitby pre mna.Prave som v obdobi, ked zvadzam velky boj s diablom hlane co sa tyka mojej sexuality a casto mu podlieham.Presnejsie ide o sebaukajanie a bojim sa ze by som sa mohla stat priam zavislou.Prosim obetujte za mna aspon jednu kratku modlitbičku alebo myšlienku .Ďakujem

Nemám vyhranený názor na tieto praktiky, ktoré na jednej strane niektoré cirkvi odsudzujú a na druhej sú schopné oddávať homosexuálne či lesbické páry, nehovoriac o pedofílii a iných Božím Slovom odsúdených praktikách.

Čo sa týka masturbácie, sebaukájania, nenašiel som o ňom v Písmach zmienku. Je to problém o ktorom sa nehovorí (je to ozaj problém?), veď mladý človek ak chce vstúpiť do manželstva čistý, mal by dodržať podmienku nevyspať sa s partnerom pred sobášom. Všetci vieme, aký pretlak hormónov, testosterónu sa v mladom, dospievajúcom tele nachádza. Javí sa tu ako východisko sebaukájanie (masturbácia). Je hriechom alebo nie?

Čo teda odpovedať na túto úprimnú otázku?

PS Kauza ONAN, tú som už rozoberal na svojom blogu, tento príklad vynechajte, keďže išlo o porušenie povinnosti splodiť potomka podľa Levirátského zákona. Celý článok o Onanovi a antikoncepcii: http://ondera.blog.sme.sk/c/133837/O-an ... lstve.html

micron
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Masturbácia žien a mužov

Príspevok od užívateľa micron » Po Máj 07, 2012 19:54

Ježiš na niečo podobne povedal : Kto žiadostivo pozrie na ženu už zhrešil proti svojmu srdcu,takže podla mňa je to toiste ako s masturbaciou. Ale môže mi niekto z vás vysvetliť čo tým :zhrešil proti svojmu srdcu Ježiš myslel ? Je to skutočný hriech alebo len nejaký priestupok proti svojmu telu ? Alebo je to niečo podobne ako,keď úmysly nášho srdca niesu celkom čisté,ale nikdy to zle neurobíme.

pavel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pavel » Po Máj 07, 2012 20:58

Ten verš znie takto:
Matúš 5:28  Ale ja vám hovorím, že každý, kto by pozrel na ženu s myšlienkou požiadať ju, už aj zcudzoložil s ňou vo svojom srdci.

Ale bavíme sa tu o otázke sebaukájania, kedy žiadna žena na nijakú inú nepozerá, ani muž na nijakého iného, ani vzájomne... (žena - muž/ muž - žena)
Ale môže mi niekto z vás vysvetliť čo tým :zhrešil proti svojmu srdcu Ježiš myslel ? Je to skutočný hriech alebo len nejaký priestupok proti svojmu telu ?
PS Ak sa tam píše že scudzoložil, znamená to že zhrešil, lebo cudzoložstvo je hriech.

micron

Príspevok od užívateľa micron » Ut Máj 08, 2012 8:19

Ale bavíme sa tu o otázke sebaukájania, kedy žiadna žena na nijakú inú nepozerá, ani muž na nijakého iného, ani vzájomne... (žena - muž/ muž - žena)
No ale asi pri tom sebaukajani sa neučí násobilku ani nerozmýšľa o tom čo treba kúpiť v obchode.Ale skôr niečo iné !

stefan
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Príspevok od užívateľa stefan » St Máj 09, 2012 7:46

pre.: micron,
Ale môže mi niekto z vás vysvetliť čo tým :zhrešil proti svojmu srdcu Ježiš myslel ? Je to skutočný hriech alebo len nejaký priestupok proti svojmu telu ?
Srdce je jedna vec a telo zasa iná vec.
Srdce je schránkou našich dobrých, ale aj zlých myšlienok.
V prípade, že sme v podstate dobrý človek od "nátury" (to však zasa závisí od toho komu Boh koľko nadelil), máme dobré srdce, a aj napriek tomu, nechávame sa zmocniť búrlivosti hormónov v našom tele a praktikujeme "uspokojenie tela".
Tieto praktiky spadajú pod moc TELA. Srdce by v tom malo zabrániť, pretože Písmo učí, že TELO je našim najväčším nepriatelom Ducha (srdca). Proste pôžitkárčenie. Toto chce Boh z nás vymiesť.
Alebo je to niečo podobne ako,keď úmysly nášho srdca niesu celkom čisté,ale nikdy to zle neurobíme.
Nedostatočne si sa vyjadril, veta nedáva jasný zmysel, neviem presne čo si chcel tým povedať. Myslel si na srdce "ešte nedokonalé"? V tom prípade je potrebné vzdelávať srdce - možno je slabá viera (???).
Jedno je však isté a Boh to vie, sme nedokonalí a nieto toho, ktorý by bol bez hriechu. Myslím, že aj práve preto je tu Kristova Milosť, popri ktorej si na naše hriechy ani nespomenie. Avšak zdokonalovať sa vo viere v Krista Ježiša je našou prvoradou úlohou aby sme vstúpili do Jeho odpočinku.

micron

Príspevok od užívateľa micron » St Máj 09, 2012 11:43

Nedostatočne si sa vyjadril, veta nedáva jasný zmysel, neviem presne čo si chcel tým povedať. Myslel si na srdce "ešte nedokonalé"? V tom prípade je potrebné vzdelávať srdce - možno je slabá viera (???)
Myslel som tým napr. Niekto ti ublížil a nastane situácia,kedy mu to môžeš vrátiť.Chceš mu to vrátiť,ale povieš si neurobím to.Lenže ten úmysel urobiť to tam bol.Takže kde je ta hranica,kedy úmysly srdca už niesu čiste? A taktiež je to aj z výrokom:Kto pozrie na ženu s úmyslom požiadať ju.Kde je ta hranica kedy to už je hriech?

stefan

Príspevok od užívateľa stefan » Št Máj 10, 2012 12:57

pre.: micron,
Chceš mu to vrátiť,ale povieš si neurobím to.Lenže ten úmysel urobiť to tam bol.Takže kde je ta hranica,kedy úmysly srdca už niesu čiste?
Najdôležitejšie je, že si to neurobil, aj napriek úmyslu. Lebo najprv je uváženie činu v mysli a až potom ústa (povedia), alebo facka (ruka).
Takže to že si to neurobil, bol v poslednej sekunde výlev strdca, že niiie, neurob to. A ty si to neurobil. A čin je v hierarchii myslieť/konať posledné, na konci, teda po úvahe a jedine ten je platný. To je pred Bohom víťazstvo.
Takže kde je ta hranica,kedy úmysly srdca už niesu čiste?
Tu musíš naučiť spoluprácu mysle s rukami, či s ústami... Človek to veľakrát myslí dobre a úprimne a aj tak urobí, avšak obzvlášť v prípadoch, keď niekto zdvihne tvoj adrenalín (ťa naštve), jednáš často bez rozmyslu ako zviera (pudovo) a to už nie je zo srdca.
Preberáme to veľmi zle, musím ťa a sa opraviť: namiesto srdca použime "DUCH" (obyčajne je to jedno a to isté, ale zvykajme si používať presné názvy).
Takže vlastne DUCH je tým aktívnym členom ľudskej zostavy, ktorý riadi v nás všetko prechádzajúce mysľou. Ak vynecháme z hry DUCHA, môžeme očakávať a väčšinou je to tak, že vykonáme nejakú blbosť, ktorú potom možno budeme ľutovať, alebo v najhoršom prípade nám pýchou porastie nos dohora s komentárom: ej, ale som mu dal...
Dôležité poznanie v tejto veci je, že samotná myseľ (bez spolupráce Ducha) je viazaná na ZISK v akejkoľvek forme. Naopak myseľ kontrolovaná DUCHom je v každom smere ohľaduplná a to je to, že si to neurobil, aj napriek tomu, že bol v tebe "diabol" chvílkovo a pôvodne si chcel s rozmyslom zle.
Ešte jedno vysvetlenie.:
Ty, ja, oni, proste všetci sme vybavení DUCHOM, nám prepožičaným direkt Bohom. Tento DUCH má svoju prácu v našich hlavách a sprostredkováva nám myslenie (na vyššej úrovni ako zvieratá). Ten istý DUCH je ten, ktorý dokáže robiť na obe strany. Sám od seba vždy len zle, lebo je v nás aj s väzbou na materiálno.
Je tu však ešte jeden duch a je potrebné o ňom hovoriť. Je to DUCH BOŽÍ, k tomu máme prístup len vtedy, keď chceme robiť dobro, inak sa od nás odvracia. To znamená, že ten nie je v nás, ale my sme s ním schopní komunikovať. Tvoj, môj, ich, všetkých, dokážeme s ním spolupracovať a On (DUCH BOŽÍ) je ten, ktorý určuje tú hranicu tebou spomínanú.
Niekomu je prístupný viac, niekomu menej. Nebuď ale zásadový, pretože nikdy nevieš čo a ako. Boh to zariadil tak, aby tu bola polarita, aj dobro aj zlo, pretože ako inak by sa dobrý vedel naučiť, čo je zlé ??? A obrátene, ako sa ten zlý dozvie čo je dobré? Zlý sa to nikdy nedozvie, tam je bariera od Boha a preňho je dobré všetko, aj to zlé. Toto nie je fylozofia, to som vyčítal v Písme.
Pamätaj, takého človeka, ktorý nepracuje s DUCHOM BOŽÍM, Boh nazýva hovädom. Hovädo je synonimum všeobecne pre zvieratá a toho sa vyvaruj.
Kto pozrie na ženu s úmyslom požiadať ju.Kde je ta hranica kedy to už je hriech?
Pekný príklad si uviedol a možno budeš sklamaný s mojou odpoveďou. Keďže tvoj výrok postráda doplňujúci a upresňujúci výrok, či si sňou skutočne aj bol, alebo ju o to požiadal, navrhoval, je odpoveď jednoduchá: plánovanie bez vykonania podstatného skutku je činom konečným. Prehrešok v mysli. To je žiadosťivosť tela a telo je náš nepriateľ.
Pre mňa, pre teba, pre nich osobne je dôležité rozpoznať dobro od zla z duchovného hľadiska a strániť sa konať zlo.
Pozri, teraz ti poviem rovno, nemysli si že Boh o tom nevie že sme hriešny na každom kroku. Práve preto nás svojou krvou "za naše hriechy" Kristus vykúpil a viera v Neho nás zalieva Jeho Duchom a otvárajú sa nám oči k rozpoznaniu dobra od zla, až potom môžeme konať dobré skutky o ktorých sa stále všade melie úplne zbytočne. To všetko zadarmo.
Vierou v Krista Ježiša je schopný na tvoje hriechy zabudnúť z milosti k tebe.

Doporučil by som preštudovať (prv než budeš s niekym o tom diskutovať) myslím, že to veľmi pomôže.
Rim.8:1-11 a súhrnom je verš 12-14.
Jakub 3.kap.
Gal.5:16-26

javen
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » Št Jún 21, 2012 12:37

Pozri, teraz ti poviem rovno, nemysli si že Boh o tom nevie že sme hriešny na každom kroku. Práve preto nás svojou krvou "za naše hriechy" Kristus vykúpil a viera v Neho nás zalieva Jeho Duchom a otvárajú sa nám oči k rozpoznaniu dobra od zla, až potom môžeme konať dobré skutky o ktorých sa stále všade melie úplne zbytočne. To všetko zadarmo.

Pekne povedané, bez Krista sme nič, sme len obyčajný prach, ale v Kristovi máme všetko v plnosti - lásku, milosť, večný život, odpustenie hriechov, skutočný raj pre padlého človeka a povzbudenie bojovať proti nášmu každodennému hriechu, lebo všetci sme zhrešili.

stefan

Príspevok od užívateľa stefan » Pi Jún 22, 2012 8:47

Ó Bože, ako ti ďakujem, že si mi obveselil srdce, aj "javen" to vidí v tom istom svetle ako my - Kristový.
skutočný raj pre padlého človeka a povzbudenie bojovať proti nášmu každodennému hriechu, lebo všetci sme zhrešili.
"zhrešili" (min.čas), žiaľ, hrešíme (prít.čas), a aj naďalej budeme hrešiť (bud.čas), lebo to inak v tomto svete nejde, preto bol Kristom zákon potlačený, bolo Ním vysvetlené, že je neúčinný a bol nahradený "milosťou". Dôležité však je, obmedziť a v čo najintenzívnejšej schopnosti jedinca sa zhrešeniu vyhnúť. Proste, vedieť o tom, či to, čo práve ideme urobiť, či povedať, sa zhoduje s našim najlepším svedomím. V prípade že to urobíme v momentálnej nevedomosti, príde čas, keď rozpoznáme, že sme urobili chybu/zhrešili - treba oľutovať a prípadné škody nahradiť - keď aj len slovom, proste priznať si vinu.

Jedine VIERA v KRISTA je cestou k Bohu. Javen, pekne si to povedal.: Bez Krista sme nič. A srdce mi skáče radosťou nad tvojim poznaním a tisnú sa mi slzy do očí. Boh ťa chváli prostredníctvom mojho Ducha cez tastatúru týmito slovami.

Keď Kristus dokonal na kríži, roztrhla sa OPONA v chráme (Mat.27:51 - Mk.15:38 - Luk.23:45), čo je duchovným odkazom Boha, že jedine vierou v Krista nám spred očí spadne zástera (Žid.9:3 a 10:20), ktorá nám bránila vidieť veci neviditeľné (*1) a otvárajú sa nám oči a uši a následkom sú skutky, ktoré by sme dovtedy neboli schopní urobiť - toto je pre mnohých hĺbajúcich v Písme opomíňané a držia sa stále zákona, ktorý sa nedá človeku v žiadnom prípade dodržať.
*1 - Opona a jej pravý účel je opísaný v 2.Moj.26:31 a ďalej - Mojžiš postavil na príkaz Boha Stán/svätyňu, kde bola opona, ktorá mala zakrývať schránku úmluvy - teda prístup k Bohu. Až dokonaním Ježiša na kríži bol Boh roztrhnutím opony sprístupnený vierou v Neho (Krista nášho spasiteľa - podmienka č.1) každému, kto v Neho uverí. Myslím, že je to dostatočným vysvetlením, že "zákon" je nedokonalý k tomu, aby sme dosiahli život večný,
tá opona tam z podmienky zákona bude FURT.

("pavel, javen, alebo "mil" ak máte čo dodať, dopíšte svojimi slovami, vďaka).
Tak nám Pane pomáhaj vierou v Ktrista.

pavel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pavel » Pi Jún 22, 2012 9:50

Áno, Stefan, Javen, nemám čo dodať k slovám o Milosti a Zákone.

Čo sa týka môjho prvého príspevku v tejto téme, nejako ste sa vyhli otázke, či je masturbácia hriechom alebo nie... iba z vašich reakcií ku hriechu všeobecne sa môžem domnievať, že ju pravdepodobne za hriech považujete. Keď už sme pri hriechu, je to vlastne všetko, čo si človek postaví medzi seba a Boha. Či už je to zmrzlina, počítač, manželka alebo masturbácia... V tomto smere by som to chápal. V Biblii je definovaných zopár hriechov špecificky, cudzoložstvo, samcoložníctvo, obžerstvo, opilstvo, vražda atd...

Do akej kategórie spadá masturbácia?

Ako som spomínal, ak chce mladý človek vstúpiť do manželstva ako panic, panna, pričom s ním od puberty mávajú hormóny ako s lipou vo vetre, neraz podľahne tejto praktike ... hreší teda podľa vás alebo nie?

Ak sa dá vôbec hovoriť o stupni menšieho a väčšieho hriechu, čo by bolo menším? Masturbácia alebo nemanželský sex? Boh nám dal sexualitu a nastavil naše telá tak, že ona sama prichádza dávno pred tým, než sme schopní a podľa dnešných i minulých zákonov vstúpiť do manželského zväzku. Ako teda z toho von?

Ja viem, ako sa píše v Rimanoch, niet ani jedného čo by nezhrešil a za hriech, či je to myšlienka alebo skutok je smrť. Len vďaka Milosti sa jej môžeme z Božej Lásky vyhnúť.

Skúste sa k tomu vyjadriť priamo, konkrétne.

stefan

Príspevok od užívateľa stefan » Pi Jún 22, 2012 12:37

OK. jasné, sme mimo témy, ale potrebujem čas, aby som mohol dať dohromady pár záväzných viet z mojej strany k jadru témy.
Preosejem Písmo a vytiahnem dáke myšlienky okolo toho.
Určite sa ozvem.

javen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » Pi Jún 22, 2012 14:13

Manželstvo je v tomto ohľade jedinečná inštitúcia ktorú Boh požehnal, kde je sex dovolený a právoplatný, masturbácia je telesná vášeň a na nič nie je dobrá, lebo dáva priestor pre telo a skutky tela a všetci veľmi dobre vieme čo nám dávajú skutky a ovocie tela. Výstraha ktorá platí a je spomenutá v slovách: Milovníci skôr rozkoší ako Boha! Za nich je dobrá každá modlitba, aby boli vytrvalí vo viere a v poznávaní nášho Pána Ježiša, ak sú veriaci.

Toto však vedz, že v posledných dňoch nastanú ťažké časy. Ľudia budú totiž sebeckí, milovníci peňazí, chvastaví, spupní, rúhaví, rodičom neposlušní, nevďační, bezbožní, neláskaví, nezmierliví, ohovárační, nezdržanliví, divokí, bez lásky k dobru, zradcovia, nerozvážni, nadutí, milovníci skôr rozkoší ako Boha. Budú sa tváriť po bož ne, ale silu (pobožnosti) budú popierať. Aj od tých sa odvracaj. (2 Tim 3,1-5)

Práve preto sa všemožne usilujte a pridávajte k viere cnosť, k cnosti poznávanie, k poznávaniu sebaovládanie, k sebaovládaniu vytrvalosť, k vytrvalosti nábožnosť, k nábožnosti bratskú oddanosť, k bratskej oddanosti lásku. Ak totiž toto všetko máte a ak to máte v bohatej miere, nebudete nečinní a neplodní v poznávaní nášho Pána Ježiša Krista. (2 Pt 1,5-8)

pavel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pavel » Pi Jún 22, 2012 17:14

Pekne napísané Javen ... ale teraz sa vži do veku 13-17 rokov, čo by si na tieto svoje slová (keby ti ich niekto takto predniesol) povedal vtedy?

Boh nie je Bohom, ktorý človeka pokúša nad jeho možnosti, to je v Písme jasne uvedené.

Znova opakujem: je masturbácia hriech? Je sexualita od cca 13 rokov hriech? Je porušenie tohoto zákazu (a kde ten zákaz je?), menším, väčším hriechom ako predmanželský pohlavný styk? Kade vedie cesta?

Ak povieš, že len v zdržanlivosti a v sile, ktorú nám dá Boh, možno to akceptovať do určitej miery, hranice... veď len pozri na to, čo spôsobil a ako sa dodržiava umelo zavedený celibát! A to sú dospelí (mali by byť obrátení) ľudia vedení Bohom a v Jeho posilňovaní!

O čo horšie je to u dospievajúcich!!!

javen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » Pi Jún 22, 2012 18:45

Je to hriech a je len na nás akou formou to mladým povieme a v akom svetle im dokážeme ukázať Pána Ježiša, len tak ich dokážeme ochrániť. Oni si už vyberú čo je správne pre nich veď majú rozum, ale ide o princíp a cit ako sa mi sami dokážeme postaviť proti tomu zlu, lebo mladý človek veľa ráz len opakuje to zlé čo vidí, len kopíruje to čo vidí v televízii, na internete atd.
Nesúďte, aby ste neboli súdení; lebo akým súdom súdite vy, takým budete súdení, a akou mierou meriate vy, takou bude vám namerané. Prečo bratovi vidíš v oku smietku, a vo vlastnom oku nebadáš brvno? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka, - keď ty sám máš v oku brvno? Pokrytec, vytiahni najprv brvno z vlastného oka, a potom budeš jasne vidieť, aby si mohol vybrať smietku z oka svojho brata. (Mt 7,1-5)
Ale na druhej strane platí: Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú; ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú. (Mt 7,13-14)

pavel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pavel » Pi Jún 22, 2012 21:56

Fajn, díky, je to hriech...

Prečo nám dal Boh sexualitu už od cca 13 rokov, keď sa jej naplno v manželstve môžeme venovať až oveľa rokov neskôr?

PS Citáty z Biblie ohľadom hriechu, odsúdenia, súdenia a sú všeobecne známe ... na to som sa nepýtal, pýtam sa na to:

teraz sa vži do veku 13-17 rokov, čo by si na tieto svoje slová (keby ti ich niekto takto predniesol) povedal vtedy?

javen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » So Jún 23, 2012 6:18

Ťažko povedať, je to citlivá téma, ja som uveril v Pána Ježiša ako veľmi mladý a snažím sa žiť tak, že sa nestarám o svoje telo aby v ňom vznikali zlé žiadosti, ale mal som chvíle, keď som si už vravel, že už nevládzem ďalej slúžiť Pánovi, načo to všetko robím, načo je dobré slúžiť Pánovi aj tak sa darí zlým a zachránia sa, tak som si vravel, Bože odpusť mi, že som vtedy pochyboval, ale bol som mladý a plný sily a energie. Hovorím len za seba teraz.

marek
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Príspevok od užívateľa marek » So Jún 23, 2012 8:12

pavel
Čo sa týka masturbácie, sebaukájania, nenašiel som o ňom v Písmach zmienku. Je to problém o ktorom sa nehovorí (je to ozaj problém?), veď mladý človek ak chce vstúpiť do manželstva čistý, mal by dodržať podmienku nevyspať sa s partnerom pred sobášom. Všetci vieme, aký pretlak hormónov, testosterónu sa v mladom, dospievajúcom tele nachádza. Javí sa tu ako východisko sebaukájanie (masturbácia). Je hriechom alebo nie?
Podľa teba Pavel, bola masturbácia prirodzená aj pre Ježiša a Ježišove dospievanie? Veď ak je to len pretlak hormónov prirodzený pre mladé telo, potom sa Ježiš pokojne mohol masturbácii oddávať, lebo to určite nie je hriech... Tak teda, čo myslíš... Pavel? No nezabudni pritom na to, že človek ktorý naozaj uveril, je s Kristom jedno telo...

javen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » So Jún 23, 2012 9:09

Pre Marek:
Vtedy Júda povedala Ónánovi: Vojdi k bratovej žene ako švagor a uzavri s ňou povinné manželstvo, a tak vzbuď potomstvo svojmu bratovi. Ónán však vedel, že potomstvo nebude jeho, preto púšťal semeno na zem, kedykoľvek vošiel k žene svojho brata, len aby nedal potomka svojmu bratovi. Hospodinovi sa nepáčilo, čo urobil, a aj jemu vzal život. Vtedy povedal Júda svojej neveste Támare: Ostaň ako vdova v dome svojho otca, kým nedorastie môj syn Šélá. Pomyslel si totiž: Aby nezomrel aj on ako jeho bratia. Támar teda odišla a bývala v dome svojho otca. (1Moj 38,8-11)

Nie je to príklad masturbácie? Ónán púšťal semeno na zem, aj keď jeho čin priamo nesúvisí s masturbáciou, ale s neposlúchnutím Hospodina preto mu Hospodin vzal život.

marek
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Príspevok od užívateľa marek » So Jún 23, 2012 10:56

javen
Vtedy Júda povedala Ónánovi: Vojdi k bratovej žene ako švagor a uzavri s ňou povinné manželstvo, a tak vzbuď potomstvo svojmu bratovi. Ónán však vedel, že potomstvo nebude jeho, preto púšťal semeno na zem, kedykoľvek vošiel k žene svojho brata, len aby nedal potomka svojmu bratovi. Hospodinovi sa nepáčilo, čo urobil, a aj jemu vzal život. Vtedy povedal Júda svojej neveste Támare: Ostaň ako vdova v dome svojho otca, kým nedorastie môj syn Šélá. Pomyslel si totiž: Aby nezomrel aj on ako jeho bratia. Támar teda odišla a bývala v dome svojho otca. (1Moj 38,8-11)

Nie je to príklad masturbácie? Ónán púšťal semeno na zem, aj keď jeho čin priamo nesúvisí s masturbáciou, ale s neposlúchnutím Hospodina preto mu Hospodin vzal život.
Zrejme si priateľu vôbec nepochopil, na čo som sa pýtal a čo som chcel svojím príspevkom povedať.

Navyše príklad Ónána je veľmi zlý príklad, pretože v jeho prípade podľa mňa vôbec nejde o masturbáciu. Je to nesprávne pochopené. Prečítaj si pozorne slová "kedykoľvek vošiel k žene svojho brata" , z týchto slov usudzujem, že k žene svojho brata nevošiel preto, aby pri nej masturboval, ale preto, aby s ňou ľudovo povedané súložil, no namiesto toho, aby s ňou splodil potomka, semeno vždy pred vyvrcholením vypustil na zem... Teda myslím si, že v prípade Ónána vôbec nejde o masturbáciu v pravom slova zmysle...

A aby som ešte upresnil. Osobne nepochybujem o tom, že Ježišovi bola mastrubácia cudzia. A práve tak ako bola cudia Ježišovi, tak by mala byť cudia každému, kto v Ježiša uveril, lebo je s Ježišom jedno telo. A tak ten kto v Ježiša uveril, nemôže predsa zobrať údy Kristove a spraviť z nich údy rozkoše? Lebo potom by už nebol jedno telo s Kristom, ale jedno telo s telom rozkoše a to telo je telo hriechu a to telo má počiatok u Adama...

A teda prirodzene sme sa narodili ako potomkovia Adama a tak sme sa skrze Adama narodili do tela hriechu.
Skrze Krista sme sa však narodili znova a stali sa jedno telo s Kristom. A tak nieje už na čase aby sme prestali robiť s tela Krista, telo hriechu...

javen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa javen » So Jún 23, 2012 17:13

Veľmi dobre som pochopil :) Preto som napísal:

Kód: Vybrať všetko

aj keď jeho čin priamo nesúvisí s masturbáciou, ale s neposlúchnutím Hospodina preto mu Hospodin vzal život.
Čo sa týka masturbácie, sebaukájania, nenašiel som o ňom v Písmach zmienku. Moja odpoveď bola len ten jeden biblický text ktorý som vybral, ale vezmime si napr. Boží súd, kto bude podľa teba zapísaný do knihy života? Myslím, že si to správne pochopil a vieš o čo tu ide ako si správne napísal:

A aby som ešte upresnil. Osobne nepochybujem o tom, že Ježišovi bola mastrubácia cudzia. A práve tak ako bola cudia Ježišovi, tak by mala byť cudia každému, kto v Ježiša uveril, lebo je s Ježišom jedno telo. A tak ten kto v Ježiša uveril, nemôže predsa zobrať údy Kristove a spraviť z nich údy rozkoše? Lebo potom by už nebol jedno telo s Kristom, ale jedno telo s telom rozkoše a to telo je telo hriechu a to telo má počiatok u Adama...

Napísať odpoveď