Ateisti verzus veriaci

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

Končím na tomto fóre, pretože to nemá zmysel
Pokoj a bratská láska :P

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

Ešte niečo
Pozrite si toto video
http://www.youtube.com/watch?v=-aU_u9Y8 ... ded#at=229
...vyberte si svojho spasiteľa :lol:

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa mil »

Sú to zavádzajúce konštrukcie, aby spochybnili Jediného spasiteľa Ježiša Krista.

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

jasné to čo popiera jeho existenciu aj keď je to vedecky dokázané tak to nie je pravda ale ak sa na žehličke objaví nejaká tvár tak máme jasný dôkaz o existencii Boha.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa mil »

Len z milosti Božej som tým čim som a nie z vlastnej sily.
Z milosti Božej existuješ aj ty hoci si to neuvedomuješ. Aj ty si dôkaz že existuje Boh a Jeho milosť a to preto, lebo aj napriek tvojmu odmietaniu Božieho Slova žiješ vo svojich radostiach a starostiach vo svojom tele, ktoré ti taktiež dal Boh. Boh dal aby si sa zrodil na túto zem ktorú stvoril, aby si dýchal vzduch a tešil sa z veľa pekných vecí. Čo máš to dobré čo by si nebol dostal od Boha? Pocítil si aj lásku ktorá je z Boha no odmietaš Božie Slovo ktoré je Pravda a život.

Ak Boha nieto, tak sme všetci stratení a je zbytočné činiť či zlé alebo dobré lebo všetko by bola márnosť keďže všetko pominie a kto si spomenie že bolo ľudstvo, že bola zem keď nikoho nieto. Bez Boha ako by sme ani neexistovali, lebo kde niet nádeje tam je smrť, prázdnota, tma. Akú nádej majú bezbožníci vo svojom užívaní sveta? Či snáď po smrti sa budú chváliť medzi sebou kto si koľko užil. Načo si užívajú, alebo činia dobré či zlé ak veria tomu že Boh neexistuje a teda vedia, že všetko raz zanikne. Dokedy im ostane to žiadostivé telo ktoré počúvajú?

Teda ak Boha nieto tak máme smolu všetci. No ak existuje a zvestuje svoju milosť a lásku skrze svojho Syna, tak to že si to počul a neuveril tak nemáš žiadnu výhovorku a máš veľkú smolu ty a my ktorí veríme sme spasení. Vieme to zo zasľúbenia Božieho, ktoré je Pravda a život a ktorému sme uverili.

Tak kto je vo výhode? My mame nádej v milosti Božej a čo máš ty? My máme spasenie a ty sa zmietaš v beznádeji alebo v nádeji v dočasné a márne veci ktoré raz pominú. No Boh je večný a Jeho Slovo je Pravda a tu je nehasnúca nádej v Božej milosti.

Načo ti budú vedecké dôkazy, keď raz aj tak všetko pominie?


---------------

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

Na to o Bohu čo si napísal ti nebudem odpovedať, pretože to nemá tuto zmysel keď pre mňa sú to bludy a pre teba ako stĺp, ktorého sa nechceš pustiť.

Všetko raz pominie...veda sa snaží o to aby sme my nepominuli.
Načo ti budú vedecké dôkazy, keď raz aj tak všetko pominie?
Na to ti neviem odpovedať...teraz mi stačí, že som a žijem ako chcem

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

http://www.humanistictiateiste.cz/index ... akc=detail
S týmto článok 100% súhlasím len do tej odpovede konečnej by som ešte pridal tých ktorý nemajú prečo žiť a tých čo sa boja smrti :D

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa mil »

Ak tomu článku veríš tak si veľmi naivný a ľahko manipulovateľný

Ak Ježiš učí toto: Mat5 44Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov; dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú; čiňte dobre tým, ktorí vás nenávidia, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú a prenasledujú, 45aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je v nebesiach, lebo svojmu slncu velí vychádzať na zlých aj na dobrých a dáva dážď na spravedlivých aj na nespravedlivých.

Snáď neveríš tomu, že ten kto vraždí a zabíja verí aj týmto Ježišovým slovám a je aj kresťanom. Podľa teba kto je skutočným kresťanom, kto robí opak toho čo učí Ježiš, alebo kto mu skutočné verí a následuje to čo učí? Ak to vraždenie nečinili skutoční kresťania, tak prečo nerozlišujete a špiníte skutočných kresťanov ktorí zachovávajú učenie Ježiša Krista, ktorí by radšej zomreli ako niečo také by mali činiť. Možno si ani nestretol skutočného kresťana, ale len tých ktorí sa za nich vydávajú.

Potom nemôže nikto tvrdiť toto, že cit: Život ve víře nečiní člověka lepším. Všichni vzájemně se vyvražďující židé i křesťané z počátků šíření křesťanství byli věřící, všichni účastníci křížových výprav, vraždící všechny napotkání byli věřící, všichni papežové, páchající hrůznosti a ukrutnosti, byli věřící, všichni inkvizitoři, upalující na hranicích a mučící na základě Kladiva na čarodějnice byli věřící, všichni nacističtí hrdlořezové byli věřící, všichni současní italští mafiáni jsou věřící, všichni současní narkobaroni, šířící snad největší současné zlo, jsou věřící, všichni vraždící členové pouličních gangů po celém světě jsou věřící. Mohla učinit nebo učinila víra v boha někoho z nich lepším?

Je to podlé a je to zjavne klamlivé tvrdenie. Križiaci boli kresťania? Pápeži a inkvizítori boli kresťania? Katolícka cirkev je kresťanská? Nálepku kresťan si dali aj falošní kresťania, ktorí uverili nie Ježišovi, ale svojej cirkvi - falošnému náboženstvu, ktoré hubilo pravých kresťanov. Ateisti sa často utiekaju k takýmto účelovým tvrdeniam vo svojej nevedomosti bez poznania Boha.

Ak je napísané nezabiješ, tak ten kto zabíja je kresťan? Tak ako som písal o skutočnej viere v Božie Slovo - to je v plnosti tomu uveriť. Tak ako môžem proti tomu činiť, v čo verím? Teda proti Božiemu Slovu. Ak by som činil proti Božiemu Slovu, tak kde je moja viera? Potom nie som kresťan, ale sa zaňho len vydávam - potom sa nájdem ako falošný kresťan.

Veriť môžeme v hocičo no tu hovoríme o spasiteľnej viere. Teda v plnosti uveriť Božiemu Slovu, čo je nám na spasenie. Ak teda v plnosti verím Slovám Ježišovým, tak ho aj následujem. Potom som kresťan. Ak absebtujú skutky viery a ovocie ducha ako napr. láska tak som neuveril a nemôžem sa nazývať kresťanom. Skutky viery a ovocie ducha sú súčasťou skutočnej viery v Božie Slovo a nedá sa to oddeliť.

Tak ako ateista sa nemôže sám v sebe nazývať ateistom ak verí v Boha. Čo si povie verím v Boha no som ateista? Išiel by proti svojmu vlastnému presvedčeniu čo je protirečivé.

A toto si je treba uvedomiť skôr ako začnem posudzovať. V každom slove by sme mali vidieť jeho pravý význam.

Cit:Boha a víru v boha obecně potřebuje každý, kdo chce strachem z boha a vírou v pomoc boha ovládat jiné lidi. Jinými slovy každý, kdo si chce na bohu a víře v boha vybudovat výnosný byznys. Nikdo jiný boha nepotřebuje.

Tu je zrejme, že autor tohto článku vôbec nepozná evanjelium Ježiša Krista, ale iba falošné "kresťanské" náboženstvá, kde podstatou ich učenia je šírenie strachu. Vidí plody týchto náboženstiev. No evanjelium Ježiša Krista je plné milosti a lásky Božej, ktorá vyháňa strach a veriaci človek si je plne istý svojho spasenia a očakáva s radosťou deň Pánov.

Napísať odpoveď