Pohľady na smrť a vzkriesenie

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Pohľady na smrť a vzkriesenie

Príspevok od používateľa pavel »

To, že mám blízko k pohrebníctvu tu netreba hádam zdôrazňovať. Pri pripravovaní jednoho článku sme sa rozprávali v SNM-Múzeu židovskej kultúry o smrti, pochovávaní a samozrejme vzkriesení. Na základe židovskej kultúry, kedy sa nebožtíci ukladajú do hrobu bez akýchkoľvek výzdob iba v pohrebnom rubáši a do rúk sa im vkladá vetvička v tvare Y, aby im slúžila na podopieranie a vyhrabávanie, keď príde Mesiáš. V Talmude je text podľa ktorého sa mŕtvi po Jeho príchode vrátia z diaspór do Izraela. (Celý článok nájdete tu: http://www.pohrebnictvo.sk/zidovske-poh ... rebnictvo/)

Položil som otázku, nech mi vysvetlia ako je to s tými, čo boli spopolnení a s tými, ktorý skončili v mori, ktorých zožrala zver a pod. Nuž a tu mi nevedeli odpovedať.

Môj názor je ten, že Boh, tvorca života vie presne aké telo človek mal, vie presne, kde je jeho duch, ktorý sa navráti do nového osláveného tela, ktoré bude podobou totožné s tým, v akom sme žili (aj Pán Ježiš sa ukázal v oslávenom tele, dokonca mal v boku ranu, ktorú mu spôsobili rímski vojaci).

Aký máte na to názor vy?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Pohľady na smrť a vzkriesenie

Príspevok od používateľa javen »

do rúk sa im vkladá vetvička v tvare Y, aby im slúžila na podopieranie a vyhrabávanie, keď príde Mesiáš
Pekná symbolika, viem si živo predstaviť ako sa budú vyhrabávať spod zeme tou vetvičkou :) aj zabudnú na tú vetvičku, že ju tam majú :) taká rýchla bude premena, to bude prekvapko ako darček na vianoce, keď počujú hlas poslednej trúby. Všetci vstanú tak ako je napísné:
Ajhľa, poviem vám tajomstvo: všetci neumrieme, ale všetci sa premeníme, razom, ihneď, len čo zaznie hlas poslednej trúby. Lebo zaznie trúba a mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní a my sa premeníme. (1 Kor 15,51-52)
Pánovi nerobí problém oživiť jednotlivého človeka nech je pochovaný kdekoľvek, stačí okamih a každý bude musieť vstať a vydať počet zo svojich skutkov ktoré spáchal kým žil, je jedno či to to bol pápež, rímsko katolícky kňaz, baptista, evanjelik atď..., nikto v tomto prípade nedostane imunitu tak ako naši poslanci...! Je jedno ako ten ktorý človek zahynul, lebo keď zaznie hlas poslednej trúby budú musieť všetci vstať ako na povel, ako na vojne, ako keď dostali rozkaz, tak aj tu budú musieť počúvnuť bez reptania, bez odvrávania, veriaci aj neveriaci. (Zj 20,13) To bude pohľad, ústa otvorené dokorán, strach zmiešaný s nádejou čo sa ide robiť a nakoniec budú počuť výrok Pána Ježiša Krista: "Ja neviem, odkiaľ ste; odíďte odo mňa všetci, čo pášete neprávosť!" (Lk 13,27)
Tam bude plač a škrípanie zubami (Lk 13,28)

Oplatí sa veriť slovám Pána Ježiša Krista lebo:
Aj more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i podsvetie vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov. (Zj 20,13)

Napísať odpoveď