Obrovská síla pokornej a úprimnej modlitby

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Obrovská síla pokornej a úprimnej modlitby

Príspevok od používateľa rudinec »

2 Králi 20:1 V tých dňoch onemocnel Ezechiáš na smrť. A prišiel k nemu Izaiáš, syn Ámosov, prorok, a riekol mu: Takto hovorí Hospodin: Zriaď svoj dom, lebo zomrieš a nebudeš žiť.
2 A obrátil svoju tvár ku stene a modlil sa Hospodinovi a povedal:
3 Prosím, ó, Hospodine, rozpomeň sa na to, že som chodil pred tebou v pravde a celým srdcom úprimným a robil som to, čo je dobré v tvojich očiach.- A Ezechiáš plakal veľmi.
4 A stalo sa, keď ešte nebol vyšiel Izaiáš ani do prostredného dvora, že stalo sa k nemu slovo Hospodinovo povediac:
5 Vráť sa a povedz Ezechiášovi, vodcovi môjho ľudu: Takto hovorí Hospodin, Bôh Dávida, tvojho otca: Počul som tvoju modlitbu, videl som tvoje slzy. Hľa, uzdravím ťa; tretieho dňa vyjdeš hore do domu Hospodinovho.
6 A pridám ku tvojim dňom pätnásť rokov a z ruky assýrskeho kráľa ťa vytrhnem i toto mesto a budem chrániť toto mesto pre seba a pre Dávida, svojho služobníka.
7 A Izaiáš riekol: Vezmite hrudu suchých fíkov. A vzali a priložili na vred, a bol uzdravený a žil.


Nám sa častokrát stáva,že keď sme zdraví a nič nám nechýba zabúdame na nášho Pána.Svoju tvár obraciame k nemu až vtedy keď sa dostaneme do ťažkostí.

Nech nám je v tejto veci príkladom samotný Boží Syn,ktorý na kolenách veľakrát predstupoval pred svojho Otca a radil sa s ním o všetkom čo konal.

Navštívil som niekoľko rôznych denominácii a zistil som,že sa k modlidbe ani nepovstane,že sa modlia v sede.Ja osobne to pvažujem prejav neúcty k nášmu Bohu.

Keď sme chodili do školy a učiteľ vošiel do triedy museli sme povsť a tak vzdať česť niekomu kto vie viac, ako my žiaci.

Keď prezident vojde do parlamentu,všetci poslanci povstanú a tým vzdávajú česť hlave štátu.

V Izaiášovi 55:9 sa píše:
9 Lebo o koľko vyššie sú nebesia než zem, o toľko sú vyššie moje cesty než vaše cesty a moje myšlienky než vaše myšlienky.

Rozdiel v moci a v poznaní medzi nami a Bohom sa slovom ani nedá vyjadriť a pritom naša úcta k nemu je tak malá.

Je smutné,že sa bezbožníci v tejto veci správajú častokrát lepšie ako kresťania.Pritom v Písme je viacero príkladov úcty k slovu Božiemu a k Bohu samotnému.

Nehemiáš 8:5 Ezdráš otvoril knihu pred očami všetkého ľudu, lebo stojac na rečništi bol nad všetkým ľudom. A keď ju otváral, povstal všetok ľud.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Obrovská síla pokornej a úprimnej modlitby

Príspevok od používateľa svklampard »

da sa povazovat za modlidbu Meditacia?

Napísať odpoveď