Dôsledky lenivosti

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Dôsledky lenivosti

Príspevok od používateľa rudinec »

Židom 5:12  Lebo namiesto toho, čo by ste už boli mali byť učiteľmi na toľký čas, zase potrebujete, aby vás niekto učil prvopočiatkom výrokov Božích,

Rozmařilosti té příčiny jsou dvě:přílišná jedněch k druhým důvěrnost a lenost.
Předně zaisté ,když lid učitelům svým příliš se důvěřuje myslíc,že oni jim toliko ty věci,kteréž již dokonale z Písem vyhledané a utvrzené jsou,přednšejí,
i zanedbávají sami do Bibli jíti a toho co se věřit má neb nemá,z Písem vyhledávati.
Učitelé a kazatelé obyčejne totéž činí:jednomu,dvěma,třem kdož před nimi psali,věříce,také sami z Písem z gruntu zpytovati nedbají;a tak jedni za druhými na cizí zprávu věříme,co oni,že se věřiti má,praví.Ale to zlé jest ; neb co,kdyby ti,kdož tě učí,místo pravdy nepravdu učili? Díš?Vedou Písmo.Odpovď:A co, kdyby v cizím smyslu Písmo vedli? Řekneš:Jsou pobožní,vážení,svědomím se vážící muži,lsti při nich není.Odpověď:Co tedy kdyby se mýlili? ty předce po nich?Mezi tím,byť i všecko bez omylu pravda bylo,nahlédna ty tam,odkud oni tu pravdu berou snáze ji vyrozumíš a mocně se utvrdíš./Jer.31,34/
Ale ,divná nedbanlivost lidská!
Protož také pokutu převěřování svého a nedbalosti své neseme,že víra neše kusá jest,neplná jest,nepevná jest,protože po kusích od lidí se učíme,
mohouc od Boha
z Písem jeho mocně vyučeni býti.
Protož Kristus i apoštolé posluchače své pilne k Písmům vedli a k čítaní zpytováni jich napomínali a přidrželi.
/Jan 5,39/
J.A.Komenský: Obnova církve/st.59,60/

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dôsledky lenivosti

Príspevok od používateľa pavel »

Presne tak!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Dôsledky lenivosti

Príspevok od používateľa mil »

Áno, vždy je potrebné porovnávať so Slovom evanjelia, či teda to, čo počujeme je v rovnakom Duchu. Aj keby hovoril sám anjel z neba, aj to je potrebné porovnať so Slovom evanjelia Ježiša Krista a tak budeme stáť pevne v Jeho Slove a nebudeme zmietaní tu a tam vetrom falošných učení.

Ef 4:14 aby sme už neboli viacej nedospelými, zmietaní vlnami a sem a ta nosení každým vetrom učenia, závratníctvom ľudí, schytralosťou mámiť do bludu
Gal 1:8 Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!

Všimnite si, že Pavol použil slovo “my“ – apoštoli, kazatelia a pod. Teda nemáme veriť nikomu, ani keby to bol zo spoločenstva do ktorého chodíme, ak zvestuje iné evanjelium, ako to čo nám bolo zvestované.
11Ale vám oznamujem, bratia, že evanjelium, ktoré som ja zvestoval, nie je podľa človeka; 12lebo som ho ani ja neprijal od človeka ani ma nemu nenaučil človek, ale som ho dostal skrze zjavenie Ježiša Krista.

Mnohí uverili inštitúcii, ktorú sami vytvorili a nenadradili Slovo Božie nad to čo vytvorili. Tým, že nadradili vlastné nariadenia a z toho vyplývajúce tradície nad Slova Pravdy evanjelia Ježiša Krista, tak týmto sa odklonili od cesty Pravdy. Tí, čo ostali isť správnou cestou, alebo sa navrátili na správnu cestu, ktorou bol jedine Kristus, boli označení za nepriateľov cirkvi. Preto nemáme veriť “cirkvi“, pretože cirkev Ježiša Krista to sme predsa my – všetci vykúpení v Kristu, ktorí sme uverili nie sebe, ale sme uverili Pravde evanjelia Ježiša Krista - Kristu. Teda cirkev Ježiša Krista je iba jedna a je produktom pôsobenia Ducha Svätého skrze Slovo evanjelia v srdciach vykúpených. Ak v spoločenstve veriacich majú všetci vo svojom srdci skalu spasenia jedine Krista, tak aj tvoria spoločenstvo v Kristovom Duchu a teda patria do tela cirkvi Kristovej.

Áno, cirkev je telo a hlavou je Kristus. Máme veriť Slovu Božiemu, ktoré je jedinou skalou spasenia. Má byť jedinou autoritou pre všetky údy cirkvi. Ak teda niektoré údy sa množia nezávisle na hlave, ktorou je - Kristus, tak by som to prirovnal k bunkám nádoru na tele, ktorý sa vyreže lebo nepatrí do tela. Množí sa to nezávisle od funkcií tela a preto sa ani nemôže podriadiť hlave. Teda tam nepatrí! A preto takéto spoločenstvá, ktoré sa nedržia hlavy - Krista nie sú súčasťou tela cirkvi Kristovej. A preto každý veriaci, kto vidí, že učenie cirkvi, ktorú navštevuje sa odklonilo od Hlavy – Krista, tak nech hľadá také spoločenstvo veriacich, ktorí sa držia Hlavy - Krista.

-------------------------

Napísať odpoveď