O človeku...

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa pavel »

AHAM a spol s.ro. si postavila vlastný rebrík do neba. Nepotrebujú Boha, Krista, (ktorý ako Boh sa na svete aj identifikoval, potrebujú poznanie a stotožnenie sa s filozofiou! ...)

Milióny ľudí sa takto chcú dostať do neba, a nahovárajú si, že sa to dá... Biblia, Boh v nej to popiera. Neexistujú zadné vrátka, nemôžeš prísť a predložiť ako vstupku svoje skutky, furt budeš mať na krku tú handru špinavých hriechov... Iba skrze Krista a Jeho obeť je možné sa jej zbaviť. Vlastným pričinením nikdy!

Tisícročia sa ľudia pokúšajú dosiahnuť na Boha a nedarí sa, keď sa Boh sklonil a dosiahol človeka, ponúkol mu ruku, napľuli na ňu. Boh však nezanevrel, veď nás pozná... ponuka stále trvá, tá ruka je tu stále...

Človek ju radšej ignoruje, podľa svojej svetskej logiky si vytvorí teóriu, kde Boha stavia do polohy bytosti, ktorá musí akceptovať naše ľudské, nedokonalé ponímanie spravodlivosti a ospravedlnenia ... Chápete to???? Boha chcú donútiť, aby prijal naše rozhodnutie o tom kto je vinný a kto nie. Boha, toho, ktorý je zákon spravodlivosť a ktorý pozná i inštitút Milosti...

Je to smiešne. Ale o tom je pýcha a ješitnosť človeka...

AHAM
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Sep 30, 2011 9:17

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa AHAM »

Len vnútorná zaslepenosť, bráni človeku "realizovať" BOHA samotného. Čítajte a učte sa múdrym Božím slovám.

न किञ्चिदत्र पश्यामि न शृणोमि न वेद्‌म्यहम्‌।
स्वात्मनैव सदानन्दरूपेणास्मि विलक्षणः॥ ४८५॥

नमो नमस्ते गुरवे महात्मने विमुक्तसङ्गाय सदुत्तमाय।
नित्याद्वयानन्दरसस्वरूपिणे भूम्ने सदाऽपारदयाम्बुधाम्ने॥ ४८६॥

यत्कटाक्षशशिसान्द्रचन्द्रिका-पातधूतभवतापजश्रमः।
प्राप्तवानहमखण्डवैभवा-नन्दमात्मपदमक्षयं क्षणात्‌॥ ४८७॥

धन्योऽहं कृतकृत्योऽहं विमुक्तोऽहं भवग्रहात्‌।
नित्यानन्दस्वरूपोऽहं पूर्णोऽहं त्वदनुग्रहात्‌॥ ४८८॥

असङ्गोऽहमनङ्गोऽहमलिङ्गोऽहमभङ्गुरः।
प्रशान्तोऽहमनन्तोऽहममलोऽहं चिरन्तनः॥ ४८९॥

अकर्ताहमभोक्ताहमविकारोऽहमक्रियः।
शुद्धबोधस्वरूपोऽहं केवलोऽहं सदाशिवः॥ ४९०॥

द्रष्टुः श्रोतुर्वक्तुः कर्तुर्भोक्तुर्विभिन्न एवाहम्‌।
नित्यनिरन्तरनिष्क्रियनिःसीमासङ्गपूर्णबोधात्मा॥ ४९१॥

नाहमिदं नाहमदोऽप्युभयोरवभासकं परं शुद्धम्‌।
बाह्याभ्यन्तरशून्यं पूर्णं ब्रह्माद्वितीयमेवाहम्‌॥ ४९२॥

निरुपममनादितत्त्वं त्वमहमिदमद इति कल्पनादूरम्‌।
नित्यानन्दैकरसं सत्यं ब्रह्माद्वितीयमेवाहम्‌॥ ४९३॥

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa marek »

Prijatie obete Krista (uverenie slovám v písmach) je zmierenie sa z Bohom? Neuverenie písmam, je nezmierenie sa s Bohom?


Prijatie faktu, že si zhrešil a prijatie odpustenia skrze Pána Ježiša Krista, to je pravé zmierenie sa s Bohom. A či tomu uveríš preto, že ti hovorím ja, alebo preto, že je to napísané, to nie je dôležité... Totiž ten komu tým nakoniec uveríš, je Boh...
AHAM tu vidí možnosť zmierenia sa s Bohom samotným aj bez Krista, písiem a náboženstva. A rovnako vidí aj možnosť ohľadom odpustenia.


Sám píšeš, že túto možnosť vidíš ty. A to predsa neznamená, že to tak je. Navyše takúto možnosť nepripúšťa Boh. A kto si ty, aby som tebe veril viac...
Žiadna zmena však ohľadom samotného hriechu nenastáva, ani ho tým nezničí, keď sa z neveriaceho stane veriaci, poprípade človek odpúšťajúci. Došlo len k zmene myslenia výmenou "som neveriaci" za "som veriaci", alebo "som odpúšťajúci, som prosiaci za odpustenie". Subjekt vo forme individuálneho osobného ja, je stále rovnaký, preto to nie je pravá realizácia.
Ale to je hlboký omyl. Pokiaľ totiž žiadna zmena nenastala, tak tento človek vlastne neuveril...
A tak tí, čo sa narodili z viery, realizujú vieru. A tak tí, čo sa narodili z písma, realizujú písmo. A tak tí, čo narodili z odpustenia, realizujú odpustenie. Kto je tým, kto je narodený? A kto je tým, kto realizoval? Individuálne osobné ja, realizovalo individuálne osobné ja!
Narodený je ten, kto je narodený z tela a skrze telo. A ten realizuje individuálne osobné ja.
A narodený znova je ten, kto sa narodil z Boha. A ten realizuje Boha. Lebo už nie je sám svoj a preto už nerealizuje svoju vôľu, ale vôľu Božiu...
Kto je tým, kto je narodený z Boha? A kto je tým, kto realizoval? Individuálne osobné ja, realizované večným Božským JA! Už nikdy nepoznajúc hriech individuálneho osobného ja, ktoré týmto navždy umrelo za života.
Individuálne osobné ja, je moje individuálne osobné ja odvrátené od Boha a preto nikdy nemôže realizovať Boha. Lebo realizuje seba a iba seba...

Naopak Božie ja, realizuje Boha, lebo Božie ja, nieje moje osobné individuálne ja, ale Božie...
Preto Ježiš Kristus keby realizoval svoje osobné individuálne ja, tak by realizoval seba, ale nie Boha a teda realizoval by svoju vôľu, ale nie vôľu Božiu a potom by sotva mohol byť s Bohom jedno a sotva by v Ňom potom prebýval Boh a sotva by On potom prebýval v Bohu.

A preto je vôľa Božia a je vôľa človeka.
Vôľa človeka sa vzpiera Bohu, nepočúva Boha, neprijíma Boha, nenasleduje Boha a nerobí to preto, lebo nasleduje, počúva a prijíma iba svoje pyšné egoistické ja, ktoré ho vedie do záhuby...

No človek narodený z Boha už nežije podľa svojej vôle a teda podľa svojho pyšného egoistického ja, ale podľa vôle Božej...

A pokiaľ to tak nie je, tak takýto človek sa z Boha nikdy nenarodil a klame. Prípadne žije trošku tak a trošku tak a takto je jeho život potom rozdvojený... A jedno potom miluje viac a druhé nenávidí...

Problém tvojho poznania AHAM je, že ťa tvoje poznanie presvedčilo, že tvoje osobné individuálne ja, je rovné Bohu a preto sa tak pyšne naparuje a povyšuje nad všetko, čo sa volá Boh.... A práve takéto poznanie bude a má v posledných dňoch prevyšovať nad pravým poznaním... No takéto poznanie človeku nevnukol Boh, takéto poznanie si vnukol sám a je dôsledkom učenia, poznaj sám seba... Totiž človek sám seba nechce vidieť a nevidí v pravom svetle. Pravé svetlo je totiž Boh a v pravom svetle teda ukazuje človeka človeku iba Boh... A preto človek, ktorý nepoznáva skrze Boha, ale poznáva iba skrze seba, to prirodzene nevidí a nepočuje... A preto je Slovo Božie a je slovo človeka a podľa toho kto akému slovu uverí, to slovo potom káže a šíri ďalej... Slovo Božie je pravda, lebo je z Boha, slovo človeka je lož, lebo je z človeka... No človek si vo svojej pýche neuvedomuje, ako hlboko sa mýli...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

Problém tvojho poznania AHAM je, že ťa tvoje poznanie presvedčilo, že tvoje osobné individuálne ja, je rovné Bohu a preto sa tak pyšne naparuje a povyšuje nad všetko, čo sa volá Boh.... A práve takéto poznanie bude a má v posledných dňoch prevyšovať nad pravým poznaním... No takéto poznanie človeku nevnukol Boh, takéto poznanie si vnukol sám a je dôsledkom učenia, poznaj sám seba... Totiž človek sám seba nechce vidieť a nevidí v pravom svetle. Pravé svetlo je totiž Boh a v pravom svetle teda ukazuje človeka človeku iba Boh... A preto človek, ktorý nepoznáva skrze Boha, ale poznáva iba skrze seba, to prirodzene nevidí a nepočuje... A preto je Slovo Božie a je slovo človeka a podľa toho kto akému slovu uverí, to slovo potom káže a šíri ďalej... Slovo Božie je pravda, lebo je z Boha, slovo človeka je lož, lebo je z človeka... No človek si vo svojej pýche neuvedomuje, ako hlboko sa mýli...
samotna biblia je pisana ludmi .....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

AHAM napísal:Len vnútorná zaslepenosť, bráni človeku "realizovať" BOHA samotného. Čítajte a učte sa múdrym Božím slovám.
Ježišove Slová sú Božie Slová!

Ak teda vidíš a nie si zaslepený, tak by si mal vidieť v Slovách Ježiša Krista Pravdu, prijať ju a učiť sa z tej Pravdy. A tu je Ježiš pre teba kameňom úrazu, lebo neprijímaš v plnosti Ježišove Slová: Mat 26:28 lebo toto je moja tej novej smluvy krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov.

Čo u teba bráni tomu, aby si to prijal? Zaslepenosť? Pýcha? Egocentrizmus? Nevedomosť?

Ja si myslím, že pre teba platia tieto Ježišové Slová:
Ján10 1Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto nevchádza dverami do ovčínca, ale prechádza inokade, je zlodej a zbojník; 2ale ten, ktorý vchádza dverami, je pastier oviec. 3Tomu otvára vrátny, a ovce čujú jeho hlas, a svoje vlastné ovce volá podľa mena a vyvodí ich 4a keď vyženie všetky svoje vlastné ovce, ide pred nimi, a ovce idú za ním, pretože znajú jeho hlas. 5Ale za cudzím nikdy nepojdú, ale utečú od neho, pretože neznajú hlasu cudzích.

A Ty si AHAM cudzí hlas!

----------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:samotna biblia je pisana ludmi .....
A čo tak prijať to, že je písaná skrze ľudí, ktorí boli naplnení Božím Duchom? Teda nie oni, ale Duch Pravdy im to všetko zjavoval. Tohoto Ducha Pravdy sa prijíma vierou v Pravdu Slova Božieho.

MAT16 16A Šimon Peter odpovedal a riekol: Ty si Kristus, Syn živého Boha! 17A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.

Ef 3:5 ktoré za iných pokolení nebolo oznámené ľudským synom, ako je teraz zjavené Duchom jeho svätým apoštolom a prorokom
Kol 1:26 tajomstvo, skryté od vekov a od dávnych pokolení, ale teraz je zjavené jeho svätým,
GAL1 11Ale vám oznamujem, bratia, že evanjelium, ktoré som ja zvestoval, nie je podľa človeka; 12lebo som ho ani ja neprijal od človeka ani ma nemu nenaučil človek, ale som ho dostal skrze zjavenie Ježiša Krista.


Teda kto to všetko zjavoval? Predsa Otec na nebesiach! Telo a krv by nam túto Pravdu nikdy nezjavili!

------

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa marek »

svklampard
samotna biblia je pisana ludmi .....
To predsa nikto nepopiera. Navyše uvedomujem si ľudský faktor pri vzniku a formovaní Biblie a teda aj to, že nie všetko, čo je tam napísané, musí byť úplne presné a neomylné, čím však nechcem povedať, že omylný je Boh, omylný je človek...

To však nič nemení na fakte, že v základe niesu svedectvá v Biblii pravdivé. Ako aj na fakte, že Slovo, ktoré mi hovorí, že som zhrešil a že potrebujem odpustenie, nieje Slovo Božie. Veď to, že človek je hriešny si prirodzene nevymyslel človek sám, lebo človek sám seba takto ani nevidí a nechce vidieť a nie je schopný vidieť a preto hoci túto pravdu nám skrze Bibliu píše človek, tak to nie je pravda, ktorú si vymyslel človek sám, je to pravda, ktorú mu vnukol Boh. A je to pravda od ktorej sa potom odvíja mnohé ostatné, potrebné k pochopeniu a prijatiu Pána Ježiša Krista... Ak totiž v základe odmietam túto pravdu, tak Krista nikdy nepochopím a neprijmem...

A teda, ty sám sa odvolávaš na akési univerzum, ktoré musí podľa teba existovať. A ja predsa netvrdím, že to univerzum je v základe Biblia. Ale, že to univerzum je to, skrze čo boli zapísané pravdy v Biblii... A teda to, čo je tam zapísané, zapísal človek, ale to zapísané poznanie nemal zo seba, ale z Boha...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa pavel »

Navyše uvedomujem si ľudský faktor pri vzniku a formovaní Biblie a teda aj to, že nie všetko, čo je tam napísané, musí byť úplne presné a neomylné, čím však nechcem povedať, že omylný je Boh, omylný je človek...
Ono je to trošku inak... Predstav si Boha, ktorý môže a dokáže všetko... žeby nedokázal viesť ruku pisateľa a následného zostavovateľa Písiem natoľko, aby v nej boli chyby? To predsa v žiadnom prípade.

Iné je to s prepismi podľa vôle ľudí, ktorí sa pod vplyvom moci rozhodovali, čo tam bude alebo nie. Aj tu, zasiahol Boh... všetky podstatné pravdy, vierouka, proroci i história ostáva nezmenená. Boh dobre vie, že tí, ktorých predzvedel sa budú držať čistého slova a nie napríklad Biblie z dielne RKC, ktorá obsahuje apokryfy ... http://www.krestan.info/biblia-apokryfy.php ktoré slúžia ako doplnková literatúra nie vieroučná a nie kanonická... viď vznik NZ http://www.krestan.info/vznik-nz.php

Tak ako je Boh dnes na tomto svete skrze Ducha svätého, bol aj v časoch zostavovania NZ... Teda máme všetko čo potrebujeme, aj keď sa celé desaťročia snažili (a teraz sa podržte), Bibliu zničiť pravoverní katolíci...

Prežila, vydržala, podobne ako Kristovci... nasledovníci Krista, nie nasledovníci nábožníkov so svojím systémom.

Verím Bohu, nie ľuďom, na druhej strane akceptujem, že Boh si ľudí vo svojich zámeroch používal, používa a aj bude používať pri zachovaní princípu slobodnej vôle... Preto Jeho Slovo nikdy nikto nezničí a nezmarí, Neveriaci ho bude používať k svojej záhube a znovuzrodený ku svojmu rastu, obecenstvu s Bohom, k šíreniu Dobrej zvesti.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

to co vy tu prezentujete je odanost zaznamenanemu textu -to je fakt........

viete mna nezaujimaju blaboli o tom ako by to mohlo byt fakt je ten ze to napisali ludia, pricom to mali skoro 1900 rokov pod pokriekou ....teda latinsky ......ziadny pristup k obycajnym ludom.....zda sa mi to az divne a raz som dokonca pridal nieviem kde do akej seckie asi to bola biblia ze tam proste zmenili slova .....

ak to budem mat brat tak konstruktivne ako ty mil alebo pavel a pisat o tom ze jedna stat ako suvisi s druhou len aby mi to pasovalo logicky je to silne ale akonahle si uvedomim ze to pisali ludia a samozrejem nebudu davat do kopi veci ktore sa navzajom vylucuju pride mi to ze to ma hlinene nohy........alebo lepsie napisat knihy urcitej viery-dokonca tych teda je a vsety maju rovnaky zalad BIBLIA........

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: to co vy tu prezentujete je odanost zaznamenanemu textu -to je fakt........
To čo prezentuješ Ty, je oddanosť sebe samemu. My sa oddávame Slovu, ktoré vyšlo z Božích úst, čo znamená, že Božie Slovo - Boh je pre nás autoritou. To, že to Slovo Pravdy dal Boh zapísať skrze ľudí, ktorým to zjavil a títo ľudia to zapísali, tak tým že to zapísali ešte neznamená, že to nie je Božie Slovo. Je napísané v jednom Duchu a to Božom Duchu a tento Duch aj zjavuje Pravdu vo svojom Slove a to každému, kto mu uveril. Ak v plnosti neveríš Božiemu Slovu, tak Písmo Sväté sa stáva pre teba nepotrebné, a budeš hľadať všetko pre to aby si ho spochybnil.
svklampard napísal:viete mna nezaujimaju blaboli o tom ako by to mohlo byt fakt je ten ze to napisali ludia,
A to si predstavuješ tak, že má pred teba zostúpiť sám Boh z nebies a napísať pred tebou Slová Pravdy, aby si im uveril? Zoberme to hypoteticky a dajme tomu, že sám Boh by ti niečo oznámil. Tak ako to chceš sprostredkovať ostatným ľuďom na celom svete? Samozrejme, že by si to zapísal na nejaký papier. Potom by si to dal čítať ostatným ľuďom a presviedčal ich o Pravde. No a medzi nimi by boli takí ako si teraz ty a neverili by tomu čo si napísal a povedali by: To si písal predsa ty - človek a môžeš si to vymýšľa, mýliť sa, alebo si to prekrútil, nesprávne pochopil atd. Mali by neustále dôvody preto aby spochybňovali tebou napísaný text.

Z toho vyplýva, že pochopenie Božieho Slova je predsa založene na viere. Zbytočne by si ho presviedčal, že je to všetko Pravda, neverieci ti odpovie, že si to písal Ty! A bodka.

Ak v historii ľudstva, kráľovia, cisári a rôzní panovníci dali rozposlať po celom svojom kráľovstve svoju vôľu v písanej forme a tak čítali kráľové slová v každom kúte , kde siahalo jeho kráľovstvo, tak nikto nespochybňoval vôľu kráľovu, keď to čítali a oznamovali jeho sluhovia. Aj ten text, ktorý dal písať kráľ, tak ho nepísal vlastnou rukou, ale to písal jeho pisár.

Predsa zvrchovaný Boh zanechal vo forme Písma Svätého svoje Slovo - evanjelium Ježiša Krista, aby každý kto mu uverí bol spasený a nedopustil aby Biblia nejakým spôsobom zanikla. V historii bolo veľa pokusov ju zničiť, no ako vidíme stále tu je, aj keď to mnohým nie je po vôli. Dospelo to do takého stavu, že už nie je možné ju zničiť.

Luk 21:33 Nebo a zem pominú, ale moje slová nikdy nepominú.
2Pet 3:10 Ale prijde deň Pánov ako zlodej vnoci, v ktorý pominú nebesia s rachotom, a živly, rozpálené ohňom, sa rozplynú, a zem i diela, ktoré sú na nej, zhoria.


Teda zem a všetko na nej zhorí, no to čo ostane naveky je Slovo Božie v srdciach tých, ktorí ho milujú - v srdciach vykúpených krvou Ježiša Krista.

13A nové nebesia a novú zem podľa jeho zasľúbenia čakáme, v ktorých prebýva spravedlivosť.

----------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

mil
To čo prezentuješ Ty, je oddanosť sebe samemu. My sa oddávame Slovu, ktoré vyšlo z Božích úst, čo znamená, že Božie Slovo - Boh je pre nás autoritou. To, že to Slovo Pravdy dal Boh zapísať skrze ľudí, ktorým to zjavil a títo ľudia to zapísali, tak tým že to zapísali ešte neznamená, že to nie je Božie Slovo. Je napísané v jednom Duchu a to Božom Duchu a tento Duch aj zjavuje Pravdu vo svojom Slove a to každému, kto mu uveril. Ak v plnosti neveríš Božiemu Slovu, tak Písmo Sväté sa stáva pre teba nepotrebné, a budeš hľadať všetko pre to aby si ho spochybnil.
co prezentujes je to ze kto neuveri tvojej prave nedokaze poznat pravdu ...tvojej pravde ktorou ty prezentujes boha bez vlastneho poznavania , ale spoznavas iba cez druhych cez texty ludi namiesto toho aby si ho poznal sam .....na zkalade uverenia textom ktory pisali ludia ktore zrejme niake duchovne poznanie mali a snazli sa ho odovzdat ale nezabudaj ze kazdy moze boha vnimat trocha inak - keby si mi dal opisat budovu hoci by bola ta ista v istych viaciach sa zhodneme ale zrejme by sme vyzdvihli nieco ine ale aj tak by sme ju neopisali dostatocne mozno pre niekoho ano, ale je lepsie jeden krat vidiet ako keby ti tu budovu opisali ludia ...a ked nevieme opisat ludsky vytvor ako potom mozme dostatocne opisat BOHA....preto beriem bibliu strasne z rezervou -tvrdis ze je to bozie slovo ,mozno cast ano su tam vecne pravdy ale vsetko urcite nie- a druha vec je duchovna uroven cloveka ako je duchovne vyvinuty ty mi mozes ocitovat pismo ale ja mozno beriem uplne inak text ako ty pretoze mame inu duchovnu uroven.....
Predsa zvrchovaný Boh zanechal vo forme Písma Svätého svoje Slovo - evanjelium Ježiša Krista, aby každý kto mu uverí bol spasený a nedopustil aby Biblia nejakým spôsobom zanikla. V historii bolo veľa pokusov ju zničiť, no ako vidíme stále tu je, aj keď to mnohým nie je po vôli. Dospelo to do takého stavu, že už nie je možné ju zničiť.
napis jeden priklad kedy chceli znicit biblu ?
dobra lož biblia bola dokonca chranena aj proti prekladom a bola bezpecne ulozena vo vatikane , bezny ludia ju nemohli mat doma a pochybujem ze ju niekto chcel niekedy znicit , je najpredavanejsia kniha sveta asi, tlaci sa v roznych verziach .........skor by som povedal ze sa snazili znicit ine evanielija ako niesu kanonicke...sam sa spitaj preco zvitky mrtveho mora museli ukrivat v jaskyniach a boli objavene az v 20 storoci ......
A to si predstavuješ tak, že má pred teba zostúpiť sám Boh z nebies a napísať pred tebou Slová Pravdy, aby si im uveril? Zoberme to hypoteticky a dajme tomu, že sám Boh by ti niečo oznámil. Tak ako to chceš sprostredkovať ostatným ľuďom na celom svete? Samozrejme, že by si to zapísal na nejaký papier. Potom by si to dal čítať ostatným ľuďom a presviedčal ich o Pravde. No a medzi nimi by boli takí ako si teraz ty a neverili by tomu čo si napísal a povedali by: To si písal predsa ty - človek a môžeš si to vymýšľa, mýliť sa, alebo si to prekrútil, nesprávne pochopil atd. Mali by neustále dôvody preto aby spochybňovali tebou napísaný text.

Z toho vyplýva, že pochopenie Božieho Slova je predsa založene na viere. Zbytočne by si ho presviedčal, že je to všetko Pravda, neverieci ti odpovie, že si to písal Ty! A bodka.

Ak v historii ľudstva, kráľovia, cisári a rôzní panovníci dali rozposlať po celom svojom kráľovstve svoju vôľu v písanej forme a tak čítali kráľové slová v každom kúte , kde siahalo jeho kráľovstvo, tak nikto nespochybňoval vôľu kráľovu, keď to čítali a oznamovali jeho sluhovia. Aj ten text, ktorý dal písať kráľ, tak ho nepísal vlastnou rukou, ale to písal jeho pisár.
preto musi byt nieco kam sa dospeje clovek svojim hladanim a badanim co ja viem cim k vlastnemu poznaniu boha ,musi mat s nim vlastny kontakt ....nemoze ho poznavat cez poznanie inych nie cez niake uverenie rozumoveho chpania aleze ano bibliu napisal boh lebo to povedal mil lebo to povedal pavel a co ked sa milia? co ked sa mili ten knaz co to hlasa? ved su ludia su umylny , aj by som sa ani necudoval zeby mi neverili lebo nemali by mi dovod verit ........jemu boh nieco povedal, tomu opilcovi sarlatanovi jemu nieco povedal podvodnikovi......

preto moj nazor je uplne jasny nielen prijmat ale pozerat sa na to kritickym okom a skumat sameho seba ako chces poznat boha ked nepoznas seba?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: preto moj nazor je uplne jasny nielen prijmat ale pozerat sa na to kritickym okom a skumat sameho seba ako chces poznat boha ked nepoznas seba?
A ako poznáš seba, keď nepoznáš Boha? Z tohto bludného kruhu sa človek nikdy sám od seba nedostane! To Boh sa nám zjavuje vo svojom Synovi - oživuje svojím Duchom, aby sme porozumeli a uverili Pravde evanjelia Ježiša Krista. Až vtedy uvidíme seba v pravom svetle, až vtedy padneme na kolená v pokání, až vtedy uvidíme svoju hriešnosť a bezmocnosť, ale aj prenesmiernú milosť a lásku Božiu. A tak predstupujeme pred Boha s prázdnymi rukami so sebazapretím, lebo to čo budeme činiť bude z Boha a nie z nás samotných, z nového človeka narodeného z Ducha na chválu Boha a nie na našu chválu.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

A ako poznáš seba, keď nepoznáš Boha? Z tohto bludného kruhu sa človek nikdy sám od seba nedostane! To Boh sa nám zjavuje vo svojom Synovi - oživuje svojím Duchom, aby sme porozumeli a uverili Pravde evanjelia Ježiša Krista. Až vtedy uvidíme seba v pravom svetle, až vtedy padneme na kolená v pokání, až vtedy uvidíme svoju hriešnosť a bezmocnosť, ale aj prenesmiernú milosť a lásku Božiu. A tak predstupujeme pred Boha s prázdnymi rukami so sebazapretím, lebo to čo budeme činiť bude z Boha a nie z nás samotných, z nového človeka narodeného z Ducha na chválu Boha a nie na našu chválu.
neviem zase kde mieris , uz neviem kolky krat tu pisem ze pre mna nieje problem povedat si ze som zly a hriesny ja s tym nemam problem. To co tvrdis ty je absolutna blbost , pretoze zjednodusene tvrdis ze bud cez teba kona Boh alebo diabol , taze si len babka, a pokial si ta boh nezvoli niesi nic taze si stale babka diabla -uplne smiesne co tvrdis

poznat boha tak ako ho vykresluju iny ludia moze tiez viest k dost bludu...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: To co tvrdis ty je absolutna blbost , pretoze zjednodusene tvrdis ze bud cez teba kona Boh alebo diabol , taze si len babka, a pokial si ta boh nezvoli niesi nic taze si stale babka diabla -uplne smiesne co tvrdis
Ty si asi neuvedomuješ, čo je to Boh a ako pôsobí svojím Duchom

Gal 2:20 S Kristom spolu ukrižovaný som a žijem už nie ja, ale žije vo mne Kristus, a to, čo teraz žijem v tele, vo viere Syna Božieho žijem, ktorý si ma zamiloval a vydal sám seba za mňa.21Nepohŕdam milosťou Božou. Lebo ak je spravedlivosť skrze zákon, tedy Kristus nadarmo zomrel.

Čo sa deje v duchovnej oblasti, ak hovoríme o narodení z Ducha? Podstatou toho ako prísť ku Kristu je zaprieť samého seba, ináč nemôžeme hovoriť o novom narodení. Teda ide o skutočnú vieru v Pravdu evanjelia Ježiša Krista. Duchovne narodiť znamená, že staré “Ja“ musí zomrieť, aby na jeho mieste sa zrodilo nové “Ja“, ktoré volá k Bohu - Otče. Tak potom aká bábka, keď vieme o svojom Bohu, že je náš Otec. Ak teda Otec, tak sme jeho deti. A ako vieme, tak deti plne dôverujú svojmu Otcovi a on ich chráni a vychováva v láske. Keďže náš nebeský Otec v nás pôsobí svojím Duchom, tak týmto Duchom nás aj formuje na podobu Ježiša Krista. Je to podobné, ako keď deti dôverujú svojmu pozemskému otcovi a nikoho nenapadne, že je dieťa v ich rukách nejakou bábkou. Veď ho vychovávajú v láske ako najlepšie vedia.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

ja sa spytam jednu vec mil ...je clovek duchovaná bytost odpoved ano clovek je duchovna bytost...ako sa moze znovu zrodit to co uz je, ci vari iny clovek nema ducha ?....prirovnavas to k pozemskemu otcovi dobre prirovannie ale ma to jeden hačik ten ze otec priamo hovori ....pocujes Boha? co ti hovori? ...to co pises je len naucene poucky a vzajomne sa uvtrdzujete v tom ze vo vas niekto pôsobí....je to take balamutenie ktore kazdy použiva ci uz vy alebo ine vyznanie viery.....

ako v tebe moze niekto zit druhy ? asi by si to nebol uz ty ......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:ja sa spytam jednu vec mil ...je clovek duchovaná bytost odpoved ano clovek je duchovna bytost...ako sa moze znovu zrodit to co uz je, ci vari iny clovek nema ducha ?....prirovnavas to k pozemskemu otcovi dobre prirovannie ale ma to jeden hačik ten ze otec priamo hovori ....pocujes Boha? co ti hovori?
A ty nepočuješ Boha, keď ti hovorí skrze Krista svojím Slovom? Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha
svklampard napísal:...to co pises je len naucene poucky a vzajomne sa uvtrdzujete v tom ze vo vas niekto pôsobí....je to take balamutenie ktore kazdy použiva ci uz vy alebo ine vyznanie viery.....
ako v tebe moze niekto zit druhy ? asi by si to nebol uz ty ......
Duch nie je telo a niekto môže mať aj viac zlých duchov v sebe. Kto chodí v akom duchu, tak sa vždy s týmto duchom aj stotožňuje. Ak chodí v Božom Duchu, tak to je synovstvo a preto aj volá k bohu - Otče. Ak chodí v inom duchu, tak vedomie synovstva neexistuje a Boh je mu cudzí a preto sa hovorí, že je duchovne mŕtvy.

KOR2 10Ale nám Bôh zjavil skrze svojho Ducha. Lebo Duch zpytuje všetko, aj hlbiny Božie.

Na tomto verši je jasne vidieť, že názor - "najprv poznaj seba a tak poznáš Boha" je klamstvom!

11Lebo kto z ľudí vie, čo je v človekovi krome ducha človeka, ktorý je v ňom? Tak ani vecí Božích nepoznal a nezná nikto, iba Duch Boží.

Teda iba v Duchu Božom, ktorého sme dostali skrze vieru v Slovo Pravdy, poznávame Božie veci. Nie v duchu človeka - vlastnom duchu, ale v Božom Duchu poznáme Boha. Bez skutočnej viery v Božie Slovo, nie je možné poznať Boha!

12A my sme nedostali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme vedeli, čo všetko nám je z milosti darované od Boha, 13čo aj hovoríme, no, nie učenými ľudskej múdrosti slovami, ale učenými od Svätého Ducha, s duchovnými vecmi duchovné porovnávajúc.


A ty s čím porovnávaš duchovné veci?

V podstate v akom duchu chodím, tak taký som. Ako sám vidíš, tak mnoho ľudí chodí podľa tela a duchovné veci Božie sú im bláznovstvom. 1Kor 2:14 Ale telesný človek nechápe vecí Ducha Božieho, lebo sú mu bláznovstvom, a nemôže ich poznať, lebo sa majú duchovne posudzovať.
1Kor 1:18 Lebo slovo kríža je tým, ktorí hynú, bláznovstvom; ale nám, ktorí dosahujeme spasenie, je mocou Božou.


A pre teba svklampard je slovo kríža bláznovstvom, alebo je mocou Božou?


--------------------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

A ty nepočuješ Boha, keď ti hovorí skrze Krista svojím Slovom? Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha
pozor toto je biblia a napisali ju ludia je len vaša viera ze to vyhlasujete za božie slovo......

Teda iba v Duchu Božom, ktorého sme dostali skrze vieru v Slovo Pravdy, poznávame Božie veci. Nie v duchu človeka - vlastnom duchu, ale v Božom Duchu poznáme Boha. Bez skutočnej viery v Božie Slovo, nie je možné poznať Boha!
teda bez biblie neni možne poznat boha ....ach jaj a co ludia ktory nemohli poznat bibliu ? alebo sa proste len zle narodia do islamskeho statu?

Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha
co sme potom mi ostatny ?....mil mpodla teba deti diabla, mal by si vediet to co pises ma aj niaky kontext a hovori to jezis priamo farizejom -skor je tam zachyteny dialog ako ho obvinuju ze ma demona......samozrejme je to ucinna zbran na mna ked tam das iba jeden verz, preto ta prosim nezavadzaj...

to akeho ma kto ducha take robi skutky to mi je jasne ....
Teda iba v Duchu Božom, ktorého sme dostali skrze vieru v Slovo Pravdy, poznávame Božie veci. Nie v duchu človeka - vlastnom duchu, ale v Božom Duchu poznáme Boha. Bez skutočnej viery v Božie Slovo, nie je možné poznať Boha!
opat sme pri biblii, nezabudaj ze tym co sa riadis napisali ludia .......mas tam dokonca autora pavla
A pre teba svklampard je slovo kríža bláznovstvom, alebo je mocou Božou?
podstatnejsie su slova ježiša pred krížom, pre vas absolutnym zakladom viery ježišova smrt a nasledne zmrtvychvstanie...pre mna je dolezitejsia cesta ako ho nasledovat ....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: pozor toto je biblia a napisali ju ludia je len vaša viera ze to vyhlasujete za božie slovo......
Napísal to človek, no presne to čo predsa povedal Ježiš na adresu židov. Ján8 2Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo.

A to je problém mnohých. Nemôžu zniesť Ježišove Slová Pravdy. Ak ti napíšem to, čo povedal Ježiš, tak ma odbiješ tým, že je to napísané v Biblii a napísali to ľudia. Samozrejme ťa nezaujíma, či je to pravda. To je tvoj argument? V žiadnom prípade neobstojí. Ak čítaš Bibliu, tak podľa akého kritéria rozlišuješ to, čo podľa teba povedal Ježiš a teda to prijímaš a čo je výmysel človeka? Ak spochybňuješ Bibliu v tom podstatnom, tak spochybňuješ ju celú. Potom , ale skade si prvýkrát počul o Ježišovi? A skade vieš, že Ježiš existoval? Či snáď si uveril Biblii, ktorú spochybňuješ? Zamysli sa nad sebou!
svklampard napísal: teda bez biblie neni možne poznat boha ....ach jaj a co ludia ktory nemohli poznat bibliu ? alebo sa proste len zle narodia do islamskeho statu?
Ja hovorím o Slove Ježiša Krista, ktoré je zapísané v Biblii. Ak to niekto číta, tak počujem to čo hovoril Ježiš. Čo je na tom pre teba nepochopiteľné, to teda neviem! A Boh predsa vie, kde všade sú jeho deti a kde sa narodia. Kde je tu problém?
Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha
svklampard napísal: co sme potom mi ostatny ?....mil mpodla teba deti diabla, mal by si vediet to co pises ma aj niaky kontext a hovori to jezis priamo farizejom -skor je tam zachyteny dialog ako ho obvinuju ze ma demona......samozrejme je to ucinna zbran na mna ked tam das iba jeden verz, preto ta prosim nezavadzaj...
My ostatní? To si sa takto ozval preto, že nepočúvaš slová Božie? To si sa priznal, alebo čo? Ten verš neplatí len na týchto židov, ktorí útočili na Ježiša, ale platí to všeobecne o každom kto sa protiví a pohŕda Jeho Slovom, ktoré je Božím Slovom. To som nepovedal ja, ale sú to Ježišove Slová: Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha. Ja ťa nesúdim! Sám vieš v sebe, či počúvaš na Ježišove Slová, alebo nimi opovrhuješ.
A pre teba svklampard je slovo kríža bláznovstvom, alebo je mocou Božou?
svklampard napísal: podstatnejsie su slova ježiša pred krížom, pre vas absolutnym zakladom viery ježišova smrt a nasledne zmrtvychvstanie...pre mna je dolezitejsia cesta ako ho nasledovat ....
Všetky Ježišove Slová sú podstatné. A podľa teba je nasledovanie to, že opovrhnem mnohým čo povedal Ježiš? Takto si predstavuješ nasledovanie? Nasledovanie je to, ak verím všetkým Ježišovým Slovám. Teda ak ide o skutočnú vieru, tak skutky budú nasledovať.

Ak si niekto vyberá z Ježišových Slov len to, čo mu momentálne vyhovuje, a ostatným opovrhuje, tak práve toto je zavádzanie.

----------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa svklampard »

no idem pekne po poriadku....
Napísal to človek, no presne to čo predsa povedal Ježiš na adresu židov. Ján8 2Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo.

A to je problém mnohých. Nemôžu zniesť Ježišove Slová Pravdy. Ak ti napíšem to, čo povedal Ježiš, tak ma odbiješ tým, že je to napísané v Biblii a napísali to ľudia. Samozrejme ťa nezaujíma, či je to pravda. To je tvoj argument? V žiadnom prípade neobstojí. Ak čítaš Bibliu, tak podľa akého kritéria rozlišuješ to, čo podľa teba povedal Ježiš a teda to prijímaš a čo je výmysel človeka? Ak spochybňuješ Bibliu v tom podstatnom, tak spochybňuješ ju celú. Potom , ale skade si prvýkrát počul o Ježišovi? A skade vieš, že Ježiš existoval? Či snáď si uveril Biblii, ktorú spochybňuješ? Zamysli sa nad sebou!
v prvom rade nemozem brat bibliu ako ty pretoze poznam jej historiu a neda sa brat doslovne.....ty tu na mna utocis jednym versom z biblie, to co pises je dost tenka linia lebo ty berieš bibliu celu ja ju zpochybnujem a rad by som sa ta spytal ci su jezisove slova aj v apokryfof ? preco neberies apokryficke svedectva ? ale beries len kánonické......aky je v tom rozdiel ? povies iny duch? a co ak temn duch v apokryfoch je spravny a ten v biblii nie .....
k tej otazke ze sakdial som ho vedel je to ze som bol vo viere vychovany ....to znamena rodicia ma brali do kostola ...avsak clovek ktory hlada pravdu tak sa neuspokoji s posluchanim a primanim definici inych ludi ......lebo stale su to ludia ktory hovoria o com nemaju ani paru a casto si vytvoria svoju vlastnu predstavu ....
My ostatní? To si sa takto ozval preto, že nepočúvaš slová Božie? To si sa priznal, alebo čo? Ten verš neplatí len na týchto židov, ktorí útočili na Ježiša, ale platí to všeobecne o každom kto sa protiví a pohŕda Jeho Slovom, ktoré je Božím Slovom. To som nepovedal ja, ale sú to Ježišove Slová: Ján 8:47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha. Ja ťa nesúdim! Sám vieš v sebe, či počúvaš na Ježišove Slová, alebo nimi opovrhuješ.
pisem preto lebo som sa narodil tuna nechapem co nechapes, poznal si boha pred tym ako si sa narodil ?
Ja hovorím o Slove Ježiša Krista, ktoré je zapísané v Biblii. Ak to niekto číta, tak počujem to čo hovoril Ježiš. Čo je na tom pre teba nepochopiteľné, to teda neviem! A Boh predsa vie, kde všade sú jeho deti a kde sa narodia. Kde je tu problém?
otazka o apokryfoch? tam su tiez jezisove slova ....
Ak si niekto vyberá z Ježišových Slov len to, čo mu momentálne vyhovuje, a ostatným opovrhuje, tak práve toto je zavádzanie
.
ja jezisove slova skor skumam ....to je zasadny rozdiel, zatial co pre mna je dolezite je z hladiska co ucil ako zit nie iba prijat jeho smrt ...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

Pozri, sám vieš ako píšem a neprijímam nič z toho, čo nie je v súlade s Pravdou evanjelia. No prijímam všetko to, čo je v súlade s touto Pravdou, aj keď je to napísané mimo Biblie. No vždy mám s čím duchovne porovnávať, aby som mohol rozlíšiť pravé od falošného. Bez Slova Písma to nejde. Slová Ježiša Krista sú Duch a sú život. Duch zjavuje Pravdu vo svojom Slove – je autorom tohto Slova. Ak apoštoli písali v Božom Duchu, tak to nemôže byť predsa protirečivé. Jediný autor je Svätý Duch.
Ak napíšeš niečo ty, a je to v súlade s Pravdou evanjelia, tak prečo by som ti mal protirečiť? No ak píšeš niečo v inom duchu, tak vždy to bude protirečivé s Božím Duchom.

Prečo neprijímam učenia takých veľkých cirkvi ako je napr. RKC? Veď taktiež majú Bibliu a akí sú početní. No na druhej strane nechcú rozumieť podstate evanjelia Ježiša Krista - neprijímajú to čo učil Ježiš, ale ako sam vieš zaniesli evanjelium bahnom vlastných nariadení a tradícii. Učia v inom duchu, ktorý protirečí Božiemu Duchu. Ono totiž ak by prijali pravé evanjeliu Ježiša Krista, tak by sa museli zriecť celého systému skutkov, úradu pápeža, tradícii, politickej a ekonomickej moci, bohatstva a všetkého toho, čo po stáročia vytvorili. To ale nikdy neurobia! Pre nich je prvoradé to čo vytvorili a nedbajú na jednoduchú Pravdu evanjelia Ježiša Krista.

Napísať odpoveď