facebook, sociálne siete, blogy

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

facebook, sociálne siete, blogy

Príspevok od používateľa pavel »

V poslednom čase mi prichádzajú maily, ktoré varujú pred aktivitami v týchto sieťach (najmä facebook), s poukazom na to, že ide o globalizačné praktiky diabla, ktoré Biblia, Slovo Božie priamo-nepriamo spomína ako znaky posledných dní a pisatelia mailov ich stotožňujú so znakom šelmy, ktorý sú nútení prijať všetci, ktorí chcú naďalej žiť v ľudskej komunite tak ako doteraz. Zjav. 13:15-17.

Napriek tomu, že nie som v žiadnej sociálnej sieti (publikujem len na blogu sme a v súkromnom magazíne kde pracujem), domnievam sa, že táto téma stojí za prebratie z nášho kresťanského pohľadu.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: facebook, sociálne siete, blogy

Príspevok od používateľa mil »

Mat 18:20 Lebo kde sú dvaja alebo traja shromaždení v mojom mene, tam som i ja v ich strede
Ja by som to bral z tohto pohľadu. Zhromaždiť sa dá v terajšej dobe aj s využitím nových technológií, teda prostriedkov, ktoré sú v komunikácii použité na prenos informácií. Samozrejme to v žiadnom prípade nenahradí osobnú spoluúčasť na zhromaždení v zbore s veriacimi v Krista. No ak sa teda Slovo Božie šíri aj prostredníctvom nových technológii, a následne hlása po celom svete, tak je to Boží zámer a Božia vôľa aby sa to dialo. Mat 24:14 A toto evanjelium kráľovstva bude hlásané po celom svete na svedoctvo všetkým národom, a vtedy prijde koniec

Teda jedným je to na spasenie a iným, ktorí počujú no odmietajú evanjelium Ježiša Krista je kameňom úrazu. Nebudú mať výhovorku, že nepočuli! To že sa objavili na scéne rôzne nové komunikačné prostriedky ako napr. telefón, televízia, rádio, internet, tak je nepredstaviteľne viac možností počuť evanjelium Ježiša Krista. No na druhej strane aj veľa falošného od toho zlého.
Sociálne siete sú len technológia, je to najmä forma komunikácie. Teda forma a ani prostriedky nie sú podstatné a môžu byť rôzne, no podstatný je obsah. Ak niekto komunikuje na sociálnej sieti a ide o vyučovanie Pravdy Božieho Slova v Duchu Svätom, tak aj Ježiš je týmto Duchom medzi nimi. Predsa ten Duch nám dáva rozumieť Božiemu Slovu, lebo je autorom tohto Slova a je jedno akou formou a prostriedkom sa šíri Slovo Pravdy. Môže to byť knihou, listom, mailom, videom, telefónom, rozhlas, televízia, ďalekopis atd.

Samozrejme, že všetko dobré sa dá zneužiť a vidíme to v čoraz väčšom rozsahu. Aj falošné evanjelia sa šíria a chytajú ľudí do pasce vlastného egocentrizmu. Hľadajú niečo nové, akoby spasiteľné dielo všemohúceho Boha nebolo dokonalé a dostatočné. Každý, kto hľadá niečo iné a počul o evanjeliu Ježiša Krista, tak ním opovrhuje. Teda opovrhuje Božou milosťou a láskou – opovrhuje Bohom, stvoriteľom neba a zeme.

------------------------

Napísať odpoveď