Každý si všetko odpyká!

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
smilan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne Nov 14, 2010 15:57

Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa smilan »

Každý si všetko odpyká!


Aj vy si tak ako mnohí iní myslíte, že si človek môže robiť v podstate beztrestne čo chce ak je natoľko „šikovný“, že ho pritom neprichytia? Ak sa dokáže vyhnúť tomu, aby bol postihnutý súčasnými zákonmi? Myslíte si, že ak je človek obdarený dostatočnou mierou takejto „šikovnosti“ môže naozaj beztrestne klamať, podvádzať, kradnúť, jednať nečestne, byť nespravodlivý a zlý voči iným ľuďom?

Áno, prax nám ukazuje, že sa to dá a mnohí ľudia takýmto spôsobom aj vskutku jednajú, ale naozaj si je možné myslieť, že takáto životná filozofia sa im môže „prepiecť“ skutočne beztrestne?

Pravda je však taká, že absolútne nikto z nás sa nemôže vyhnúť zákonitej nevyhnutnosti odpykania všetkého, čo spôsobil. Vo stvorení totiž jestvuje železný Zákon spätného účinku, pôsobením ktorého sa všetko v kruhu vracia naspäť k svojmu východisku. Nech už je to čokoľvek. Dobré, alebo zlé. Ovocie všetkého, čo sme vykonali sa ku nám po určitom čase zákonite navráti naspäť. A to skôr, alebo neskôr! Niečo ihneď a niečo trebárs aj po veľmi dlhej dobe. Absolútne nič sa však nestratí! Touto neomylnou Zákonitosťou sa zaručuje spravodlivosť! Tá vyššia! Bez tejto Zákonitosti by totiž bol pojem spravodlivosť v čisto ľudskom ponímaní a praktizovaní pojmom celkom prázdnym.

V hĺbke svojho vnútra však predsa len každý z nás jasne cíti, že nejaká Spravodlivosť musí existovať. A ona aj skutočne jestvuje a prejavuje sa prostredníctvom železného Zákona spätného účinku.

Stála nevyhnutnosť odpykávania všetkého, čo človek vykonal, či už svojimi činmi a slovami, alebo dokonca svojimi myšlienkami a citmi, stála nevyhnutnosť odpykávania absolútne všetkého, čo z nás vzišlo je ako reťaz, ktorá nás drží pevne prikovaných k našim predchádzajúcim činom. Je to reťaz, ktorej nemožno dovidieť konca. Reťaz, ku ktorej svojim zlým chcením neustále nadväzujeme ďalšie a ďalšie ohnivká.

No a v nikdy neustávajúcom kolobehu účinkov Zákonitosti, že všetko sa raz musí vrátiť naspäť k svojmu východisku, aby sa učinilo zadosť Vyššej Spravodlivosti je táto nevyhnutnosť stáleho odpykávania nevedomými ľuďmi subjektívne vnímaná ako nikdy nekončiaca reťaz malých i väčších nespravodlivostí a menšieho či väčšieho utrpenia. Nevedomí ľudia netušia, že všetko toto je iba ovocím našich vlastných činov, ktoré sa ku nám vracajú v železnej nevyhnutnosti odpykávania v Zákone opätovného návratu všetkého k svojmu východisku. Ovocie všetkých našich činov sa teda vracia naspäť k bodu, z ktorého povstalo, čiže k človeku samotnému. A takto to ide neustále a bez konca.

Dá sa však vyslobodiť z tohto nikdy nekončiaceho kolobehu? Z  tohto nikdy nekončiaceho kolobehu neustálych, väčších alebo menších strastí? Je to vôbec možné?

Áno, je to možné, pričom existuje iba jedna jediná cesta a tou je ...dobré chcenie! Pevné, vážne, silné chcenie k dobru! Práve takýmto druhom chcenia totiž okamžite staviame konečný medzník v reťazi doteraz nikdy nekončiaceho, neustáleho bolestného odpykávania.

Jedine pevné chcenie k dobru môže teda určiť konečnú lehotu nevyhnutnosti nášho odpykávania. To však samozrejme neznamená, že všetky, našim predchádzajúcim nesprávnym jednaním vytvorené činy nám budú okamžite odpustené, len čo začneme s dobrým chcením.

Nie! Spravodlivosti musí byť učinené zadosť a všetko to zlé, čo sme spôsobili v minulosti musíme spätne prežiť sami na sebe a týmto spôsobom zaplatiť až do toho najmenšieho haliera. Tak to požaduje Vyššia Spravodlivosť!

Avšak aj keď sa našim dobrým chcením reťaz nášho bolestného odpykávania ihneď neskončí už to predsa len nie je reťaz bez konca. V diaľke sa nám už predsa len črtá jej koniec. Už nekráčame iba od menšieho utrpenia k utrpeniu väčšiemu. Už kráčame k vyslobodeniu! K vyslobodeniu z reťaze nevyhnutného odpykávania!

Pevné, vážne a silné dobré chcenie je teda cestou k nášmu vyslobodeniu! Dobré a ušľachtilé cítenie a myslenie, dobrá a ušľachtilá reč a jednanie sú cestou našej slobode. Cestou k spáse!

Miluj svojho blížneho, ako seba samého! V týchto slovách je skrytá veľká múdrosť, pretože všetko, čo robíme iným a ako s nimi jednáme sa napokon vráti ku nám samotným a to už podľa mnoho krát spomínanej Zákonitosti spätného návratu všetkého k svojmu východisku. Všetko, čo teda robíme pre našich blížnych, robíme v skutočnosti iba sami pre seba! Takto možno chápať krok k dobrému chceniu.

Kto ho učiní dospeje k vyslobodeniu, k mieru, k šťastiu a k Svetlu. Kto ho neučiní zostane navždy spútaný reťazou neustáleho odpykávania, až sa v nej, ako v nikdy nekončiacom kolotoči utrpenia uštve na smrť. Na smrť nie len v zmysle telesnom, ale čo je omnoho horšie, i v duchovnom.

http://*****.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: Nie! Spravodlivosti musí byť učinené zadosť a všetko to zlé, čo sme spôsobili v minulosti musíme spätne prežiť sami na sebe a týmto spôsobom zaplatiť až do toho najmenšieho haliera. Tak to požaduje Vyššia Spravodlivosť!

Takže ty hovoríš, že reinkarnácia je pravdou a popieraš dokonané dielo Ježiša Krista.

Hm, a ty teraz ktorý život žiješ? Bol si mucha, žena, a keď si umrel si bol nemluvňa, päť ročný, dospelý?

To je nezmysel jak noha.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa mil »

smilan napísal: Každý si všetko odpyká!
Ak podľa teba si každý všetko odpyká a ako vieme, tak za hriech podľa absolútnej spravodlivosti Božej je smrť, tak potom niet východiska a všetci zomrieme – teda sme zatratení všetci. Ak teda vo svojej beznádejí sme všetci zatratení, tak kde sa zoberie v našom srdci to dobré chcenie, ktorým ako ty hovoríš kráčame k oslobodeniu ak teda vieme, že k nemu nikdy nedôjdeme? Teda kde sa zoberie ta túžba sa oslobodiť od hriechu ak žijem v beznádeji a odsúdení za hriech, ktorý plodí smrť? Kde je v tvojom chápaní milosť Božia – obeť Ježiša Krista za naše hriechy? Podľa teba sa oslobodzujeme od hriechu dobrým chcením – dobrými skutkami? No my sme oslobodení z moci hriechu raz a navždy a to milosťou Božou skrze skutočnú vieru v Božie Slovo – Ježiša Krista? Rim6 22Ale teraz oslobodení súc od hriechu a v službu podrobení Bohu máte svoj užitok na posvätenie a koniec večný život. 23Lebo odplatou za hriech je smrť, ale darom Božím z milosti je večný život v Kristu Ježišovi, v našom Pánovi.

Mar 8:31 Potom ich začal učiť, že Syn človeka musí mnoho pretrpieť a byť zavrhnutý od starších, od najvyšších kňazov a od zákonníkov a byť zabitý a po troch dňoch vstať z mŕtvych,

Chcel by som sa opýtať teba - smilan – ako rozumieš tomu, že Ježiš učil učeníkov, že musí veľa vytrpieť a byť zabitý a po troch dňoch vstať z mŕtvych.

Bola to obeť za naše hriechy, alebo vražda, ktorá sa nemusela stať?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa pavel »

To Mil
Cit: Bola to obeť za naše hriechy, alebo vražda, ktorá sa nemusela stať?

Ak niekto neakceptuje obeť, potom automaticky považuje Kristovo ukrižovanie za nespravodlivý čin, ergo vraždu. (Toť záver ku ktorému som prišiel po hodinách debát s tými, pre ktorých je Inštitút Svetla a princíp sebaočisťovania, návratov duší späť na túto zem v iných telách, pravdou, ktorá vraj vyplýva z učenia Krista na tejto zemi, samozrejme operujú iba s niektorými veršami, čo možno považovať za vytrhnutie z kontextu).

Každý, kto sa domnieva, že príde "do vyššieho levelu" vlastným pričinením neuznáva dostatočnú obeť za naše hriechy. Sú mu cudzie princípy, že za každý hriech je smrť, i za každú myšlienku bez Boha na prvom mieste, i za obyčajné narodenie, kedy nemluvňa ešte "za nič nemôže", za to všetko je večná smrť, nie v nonexistencii, ale smrť v ponímaní odlúčenia od svetla, lásky a dobra. Smrť, ktorá znamená len a len neprítomnosť Boha, Svetla, Lásky. Je to utrpenie, ako žiadne iné, ktoré človek na tomto svete mal možnosť spoznať. Je to utrpenie nad všetky fyzické bolesti, utrpenie, ktoré nikdy neskončí.

Podobne ako Láska, Svetlo a Dobro v prítomnosti Boha je dobrom, ktoré nikdy neskončí.

Človek si môže počas svojho života vybrať. Teórie o sebavylepšovaní, o akomsi splácaní svojich pomyselných dlhov vyššej spravodlivosti, je sebaklamom. Človek nedokáže nič dokonale a na požadovanej výške splatiť, pretože jeho prirodzenosť je od podstaty hriešna! Môže však uznať realitu, ako mu ju predkladá Boh a ako ju môže sledovať od začiatku sveta... Jedine skrze Boha, Krista, máme šancu prejsť do neba, do raja do prítomnosti s Bohom samotným. Môže si vybrať dnes a tu, možno už zajtra o minútu šancu mať nebude! Stačí tak málo, uznať svoju neschopnosť, hriešnosť a poprosiť o odpustenie... je to tak málo, a pritom tak veľa, že ľudia radšej hľadajú iné cesty... na svoju vlastnú záhubu...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa mil »

Je mi smutne keď vidím ako často sa mnohí utiekajú k iným evanjeliám, ktoré sú ako keby “vylepšením“ evanjelia Ježiša Krista – teda pod rúškom ľudského humanizmu, sa skrýva ten najväčší nepriateľ. Smilan - utekaj od tých ktorí majú plné ústa lásky, pravdy, svetla, dobrých skutkov no nenápadne zamlčujú, prekrúcajú a odpútavajú pozornosť od podstaty, na ktorej je založená spása človeka – teda zamlčujú to, že nám už Boh vybojoval spasenie, že spasenie je iba z milosti Božej skrze skutočnú vieru v Slovo Božie a to bez zásluh a zdarma – teda je to darom Božím.

Ján 12:48 Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;

Áno, prijímať Ježišove Slová je prijímať všetky Jeho Slová. Lebo povedal - Mat 26:28 lebo toto je moja tej novej smluvy krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov

Teda vylieva za mnohých na odpustenie hriechov! Ak niekto toto odmieta prijať, tak nepatrí k tým pre ktorých sa vylieva a teda zostáva v hriechu aj keby robil neviem koľko dobrých skutkov.

Ak budem milovať svojho blížneho ako samého seba a súčasne odmietam prijať krv zmluvy Syna Božieho vyliatu za naše hriechy, tak zostávam v hriechu a teda všetko čo činím, činím vo svojej bezbožnosti. Táto bezbožnosť sa prejavuje odmietaním v plnosti prijať Slovo Božie, ktoré nám toto zvestuje. Mat 26:28 lebo toto je moja tej novej smluvy krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov

Luk 6:32 A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. 34A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tieždostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko dostali.

Takéto “dobré skutky“ – niečo za niečo, nemajú byť vlastné Božím deťom, pretože všetko čo máme je Božím darom a všetko čo činíme má byť na chválu Božiu.

Ako vidíme, tak dobré skutky treba robiť, no vždy na chválu Boha na nebesiach a nie na vlastnú chválu. A tu je rozdiel medzi bezbožníkom, ktorý taktiež robí dobré skutky no v konečnom dôsledku sú na vlastnú chválu a vlastný prospech.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa svklampard »

ako chcete aby sa robilo vam robte aj vy im ....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa pavel »

Jednu perlu prihodíš, druhých sto odignoruješ... napríklad túto:

Rímskym 4:4  Tomu však, kto robí skutky, nepočíta sa mzda podľa milosti, ale podľa podlžnosti.
5  Ale tomu, kto nerobí skutkov, ale verí na toho, ktorý ospravedlňuje bezbožného, počíta sa jeho viera za spravedlivosť.


Alebo tieto ďalšie:

Efezským 2:8  Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží,
9  nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil.
10  Lebo sme jeho dielom, stvorení v Kristu Ježišovi nato,
aby sme konali dobré skutky, ktoré Bôh vopred prihotovil, aby sme v nich chodili.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:ako chcete aby sa robilo vam robte aj vy im ....
K tomúto ti odcitujem J.F.Strombecka
Všetky normy Zákona boli zhrnuté do dvoch prikázaní: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou", a „Milovať budeš svojho blížneho, ako samého seba!" (Mat:22:37, 39). Avšak táto láska k Bohu je postavená iba na ľudskú rovinu — s ľudským srdcom, dušou a mysľou. Milovať blížneho ako samého seba je tiež iba ľudské, pretože láska k sebe je ľudská.
Všetky normy života pod pôsobením milosti zhrnul Ježiš slovami:,, Toto je moje prikázanie, aby ste sa milovali navzájom, ako som ja vás miloval" (Ján 15 : 12). Pavol túto myšlienku zopakoval: „a choďte v láske, ako aj Kristus miloval nás a vydal sám seba za nás ako posvätný dar a obeť Bohu na príjemnú vôňu upokojujúcu" (Ef:5:2). Láska, ktorou Kristus miluje veriaceho je božská láska a siaha až po smrť. Keď je veriaci vyzývaný milovať tak, ako Kristus miloval, znamená to milovať božskou láskou — a nič menej!
teda : Mat. 7 : 12 šetko, čokoľvek by ste chceli, aby vám Ľudia činili, to aj vy im čiňte. Ok! No Milosť učí: Fil:2:3 majte jedni druhých za vyšších od seba, alebo - Fil. 2 : 5-7 Nech je také zmýšľanie vo vás, aké bolo aj v Kristu Ježišovi, ktorý súc v podobe Boha... sám seba zmaril tým, že prijal podobu sluhu".

---------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa svklampard »

12 Všet­ko tedy, čokoľvek by ste chceli, aby vám ľudia činili, to aj vy im čiňte. Lebo to je zákon aj proroci.

rohacek
2Všetko tedy, čokoľvek by ste chceli, aby vám ľudia činili, to aj vy im čiňte. Lebo to je zákon aj proroci.
ale zeby som nebol blby beriem cely odstavec
Nesúďte, aby ste neboli súdení; 2lebo jakým súdom súdite, takým budete súdení; a jakou mierou meriate, takou vám bude tiež odmerané. 3A prečo vidíš ivierko v oku svojho brata a brvna vo vlastnom oku nepozoruješ? 4Alebo jako povieš svojmu bratovi: Daj, nech vyjmem ivierko z tvojho oka, keď hľa, brvno je v tvojom vlastnom oku? 5Pokrytče, najprv vyjmi brvno zo svojho oka a potom prezrieš, aby si vyňal ivierko z oka svojho brata. 6Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.

Kto prosí berie. Zákon i proroci.

7Proste, a bude vám dané; hľadajte a najdete; klepte, a otvorí sa vám; 8lebo každý, kto prosí, berie; kto hľadá, nachádza, a tomu, kto klepe, sa otvorí. 9Alebo kto je z vás človek, ktorý, keby ho jeho syn prosil o chlieb, by mu dal kameň? 10Alebo aj keby ho prosil o rybu, či mu azda podá hada?! 11Ak teda vy, súc zlí, viete dávať svojim deťom dobré dary, o čo skôr dá váš Otec, ktorý je v nebesiach, dobré veci tým, ktorí ho prosia! 12Všetko tedy, čokoľvek by ste chceli, aby vám ľudia činili, to aj vy im čiňte. Lebo to je zákon aj proroci.

ja to ironicke ale idem proti vam vasou vlastnou zbranou ....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa mil »

Ján12 44A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal; 45a kto mňa vidí, vidí toho, ktorý ma poslal. 46Ja som prišiel svetlo na svet, aby nikto, kto verí vo mňa, nezostal vo tme. 47A keby niekto počul moje slová a neuveril by, ja ho nesúdim, lebo som neprišiel nato, aby som súdil svet, ale aby som spasil svet. 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň; 49lebo ja som nehovoril sám od seba, ale ten, ktorý ma poslal, sám Otec, mi prikázal, čo mám povedať a čo hovoriť. 50A viem, že jeho prikázanie je večný život. Čo tedy ja hovorím, ako mi povedal Otec, tak hovorím.

Tak teda mi povedz, či v plnosti prijímaš Ježišove Slová? Predsa okrem iného povedal aj toto: Mat 26:28 lebo toto je moja tej novej smluvy krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov
Prečo tieto Ježišove Slová neprijímaš? Predsa povedal: 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;

To Slovo bude súdiť každého, kto opovrhuje Jeho Slovami! Preto ho neber nadarmo.

Keďže ti to píšem, tak v žiadnom prípade ťa nesúdim, ale chcem aby aj Ty si v plnosti uveril Ježišovým Slovám. Lebo iba v Jeho Slove je život! Všetko ostatné je tápanie v tme.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Každý si všetko odpyká!

Príspevok od používateľa pavel »

Milióny veriacich po celom svete sa prú o tom, kto bude spasený, kto príde do neba a pri tom je to tak jednoduché ...

Nejde o skutky, nejde o dobro, nejde o almužny a ani o desiatky. V prvom a poslednom rade sa Boh spýta (aj keď odpoveď pozná):

Dal som za teba, aby si mohol žiť a mať život večný v mojej prítomnosti svojho Syna, čo si s tým urobil?

Všetko ostatné je nepodstatné pre tú chvíľu, je to učenie, Evanjelium, ktoré vedie k tejto otázke a následnej pravdivej odpovedi. Tam sa už vykrúcať dať nebude, tam už nebudeš používať slovíčka, "ale ja som to myslel takto.... ja som to myslel dobre ... ja som, ja som ...

Ak otázku nezodpovieš po pravde kladne, ak nevyznáš, že si Ho prijal ako Spasiteľa, že len skrze Neho ... potom ostaneš so svojimi hriechmi vinný, s hriechmi omotanými jak špinavý uterák okolo svojho krku ... a potom, v kontexte názvu tejto témy, si všetko odpykáš. Je len smutné, že pykanie nebude mať koniec... cesty späť nebude.


(PS Nechcem znevažovať chodenie a život vo viere, nechcem a ani netvrdím, že skutky a láska nie ú dôležité, sú a sú dôkazom viery, nie však podmienkou spásy)

Napísať odpoveď