Depka

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Depka

Príspevok od používateľa javen »

Môže mať kresťan depku, byť smutný ? Ako je to vlastne, podľa mňa sa nedá žiť v radosti stále, keď je napríklad človek chorý a má bolesti, mám sa vtedy premôcť a radovať sa ? Neprotirečí si to tak trošku s tím čo hovorí písmo: radujte sa, radujte sa stále v Pánovi ?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Depka

Príspevok od používateľa pavel »

Choroby, depresie, úzkostné stavy, strach, obavy, čierne vyhliadky, sny zo ktorých sa strhávaš, to všetko sa ani veriacim nevyhýba. Je to tým, že žijeme v tomto svete, kde je pánom Satan, je to tým, že žijeme v nedokonalých telách, na ktoré vplýva okolie, či už sa to týka počasia, tlaku, rôznych nálad zapríčinenými vonkajšími vplyvmi a udalosťami.

Ľahko sa povie, pozeraj sa na kríž, ľahko sa povie, uvedom si, že tvoje utrpenie je ničím v porovnaní s tým, ako trpel Pán Ježiš, fyzicky a psychicky, v úzkosti, strachu a obavách, ktoré vrcholili v Getsemanskej záhrade a svoj konečný vrchol dosiahli zvolaním Bože, prečo si ma opustil...

Tak ako On v ľudskom tele zažíval všetky tieto pocity, zažívame ich aj my. Ako s nimi bojovať? Ťažko povedať. Niekto je silnejšia osobnosť, niekto sa dokáže odosobniť a niekoho privedie do zúfalstva už pohľad na postihnuté dieťa a ani nemusí byť jeho vlastné. Musíme brať život taký aký je, všetko čo prežívame, nás niekam vedie a posúva. Aj strach, aj depka, aj stav, kedy nevidíme na konci tunela svetlo.

Ako veriaci, znovuzrodení si môžeme byť istí, že o spásu už nemôžeme prísť. Na druhej strane, Písmo nám hovorí o bolesti, utrpení a skúškach. Medzi ne patria iste aj stavy, o ktorých tu hovoríme. Jedno je však isté, žiadna slúška nebude tak ťažká, aby sme ju nemohli vydržať a v nej obstáť. Aj keď veľakrát neobstojíme, majme na pamäti tieto verše:

1 Korintským 10:13  Iba ľudské pokušenie vás zachvátilo, nijaké iné. Ale Bôh je verný, ktorý vás nedá pokúšať nad vašu možnosť, ale spôsobí s pokušením aj východ z neho, aby ste mohli zniesť.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Depka

Príspevok od používateľa rudinec »

Robin de Ruiter napísal vo svojej knihe:Trinásť satanských dinastii
veľmi povzbudivé slová:


Nicholas Rockefeller přiznal, že konečným cílem elity v tomto směru je vybavit
veškerou populaci mikročipy.213 Jako první budou Holanďané od roku 2012 zákonem
nuceni nechat si vsadit čip jakožto identifikační a platební prostředek. Již existující
supercomputer byl naprogramován na zpracování informací, uložených v čipech…
Mikročipy na celém světě budou nepřetržitě moci být čteny senzory přes satelit, což
umožní určit místo pobytu libovolné osoby. Na mnoha místech světa byl již mikročip
otestován, např. v Singapuru, hlavním městě Malajsie, kde se experimentu zúčastnilo
deset tisíc osob. Vlády nám předkládají spoustu zdánlivých argumentů pro implantování
čipu všem. Konečným cílem zde je, aby byl čipem vybaven každý novorozenec
okamžitě po porodu!


Príspevok skrátený adminom, pôvodný príspevok si môžete prečítať v novozaloženej téme Robin de Ruiter:Trinásť satanských dinastii http://1net.sk/krestanskeforum/viewtopic.php?f=21&t=422

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Depka

Príspevok od používateľa pavel »

Pre pánajána, co totok má spoločné s depkou a zlou náladou???

Asi založíme sekciu "kopírované state" pre brata Rudinca ... ;-)

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Depka

Príspevok od používateľa javen »

Ďakujem pavel, veľmi si ma potešil, ďakujem za povzbudivé slová z písma: 1 Korintským 10:13 Iba ľudské pokušenie vás zachvátilo, nijaké iné. Ale Bôh je verný, ktorý vás nedá pokúšať nad vašu možnosť, ale spôsobí s pokušením aj východ z neho, aby ste mohli zniesť.

Brat rudinec to asi myslel tak, že koniec je už blízko a treba vydržať :)

cenidur

Re: Depka

Príspevok od používateľa cenidur »

Brat rudinec to asi myslel tak, že koniec je už blízko a treba vydržať :)

Čítaš mi myšlienky.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Depka

Príspevok od používateľa pavel »

Voľakedy, keď som chodil na forum blumental, tam bol jeden chlapik, ktorý v podstate písal vždy to isté. Ostatných to už v každej téme otravovalo do tej miery, že napokon založili jedno fórum, ktoré nazvali jeho menom (tušim GMK sa volal), a potom už mohol prispievať iba tam. Ja len tak, že rudinec a od dnes aj cenidur :D v podstate píšu vždy o tom istom až to strašenie koncom začína znechucovať.

Iné by bolo, keby nás tieto príspevky povzbudzovali a potešovali v rámci druhého príchodu Pána ...

1 Tesalonickým 4:17  potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom.
18  Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.

ale žiaľ také slová sa v ich príspevkoch nenachádzajú. Len negatívne postrehy... žiaľ.

Napísať odpoveď