Čo bolo ukradnuté musí byť vrátené ???

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Čo bolo ukradnuté musí byť vrátené ???

Príspevok od používateľa rudinec »

To je otázka,ktorá už niekoľko mesiacov rezonuje v médiach v Česku a občas aj na Slovensku.
Každý si pod touto otázkou predstavuje,ako komunisti ukradli cirkevný majetok.

Poďme sa trochu spoločne pozrieť očami Písma nato kto je skutočným zlodejom.

Blahoslavenejšie je dávať ako brať.

Tento Kristov výrok takmer vymizol z kázaní v náboženských zhromaždeniach. PREČO ???

Odpoveď je v
1 Kor.9,14-18 kde je jasne napísané že ap.Pavol hlásal evanjelium zdarma. /beztrovné./

14 Tak i Pán nariadil tým, ktorí zvestujú evanjelium, aby žili z evanjelia.
15 Ale ja som nepoužil ničoho z toho. A nepísal som tohoto nato, aby sa pri mne tak dialo, lebo lepšie by mi bolo zomrieť, než aby niekto vyprázdnil moju chválu.
16 Lebo keď zvestujem evanjelium, nemám sa čím chváliť, pretože to musím robiť, ale beda by mi bolo, keby som nezvestoval.
17 Lebo ak to robím ochotne, mám odplatu, ak neochotne, úrad mi je sverený.
18 Čo tedy je moja mzda? Aby som zvestujúc evanjelium predložil evanjelium Kristovo beztrovné, aby som nevyužil svojho práva pri evanjeliu.

Papeženci už takmer dve tisíc rokov kážu falošné evanjelium začo nemali a nemajú právo brať žiadne peniaze.
Celé ich náboženstvo je postavené tak,aby mohli aj od tých najnudznejších ľudí vydrieť posledný halier.

Kto je skutočným zlodejom ? Nato nech si odpovie každý sám,ale až po prečítaní následovných veršov:

1 Tesalonickým 2:9 Lebo veď sa pamätáte, bratia, na našu úsilnú prácu a námahu, lebo sme pracovali dňom i nocou, aby sme nikomu z vás neboli na ťarchu a tak sme vám hlásali evanjelium Božie.

Skutky 20:35 Všetko som vám ukázal, že tak pracujúc treba sa nám zaujímať slabých a pamätať na slová Pána Ježiša, lebo on povedal: Blahoslavenejšie je dávať ako brať.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo bolo ukradnuté musí byť vrátené ???

Príspevok od používateľa pavel »

Veru, tak je bratu. Amen.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo bolo ukradnuté musí byť vrátené ???

Príspevok od používateľa javen »

Tento Kristov výrok takmer vymizol z kázaní v náboženských zhromaždeniach. PREČO ???
Len dopĺňam bratku a pridávam k tvojmu názoru svoj názor.
„Celý svet leží v moci toho zlého.“ (1 Jána 5,19)
„Ale Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridŕžať bludných duchov a učenia démonických .“ (1 Tim 4,1)

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Čo bolo ukradnuté musí byť vrátené ???

Príspevok od používateľa stefan »

To je jasné - zlodej okráda zlodeja, ale na počiatku to boli dary od rôznych panovníkov, potom na udržanie majetku pri živote sa muselo dávať chudobou do zvončeka, predávať odpustky a pod.. Cirkev sa stala majetnou z ničoho-nič. Načo sú im vlastne majetky?
čítaj.:
http://1net.sk/krestanskeforum/viewtopic.php?f=20&t=324

Napísať odpoveď