Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Príspevok od používateľa javen »

Je zaujímavé ak človek, ktorý úprimne hľadá Pána, verí v neho a chce žiť podľa jeho vôle, sa nestretne s pochopením, ale prichádza na to, že na tomto svete, nemáme trvalého miesta. Prečo musí trpieť aj kresťan medzi kresťanmi? Kto sú to tí kresťania, ktorý ubližujú maličkým, veriacim v Pána Ježiša? Načo chodí taký človek s prepáčením do kostola každú nedeľu, keď odíde z kostola a hreší ako pohan, ubližuje druhým, taký kresťania majú iba tvár pobožnosti ale jej moc v skutočnosti zapreli.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Príspevok od používateľa pavel »

Treba rozlišovať medzi formálnymi kresťanmi a skutočnými.

Formálny kresťan je zväčša človek pokrstený v perinke, ktorý absolvoval predpísané "sviatosti" (prvé sväté prijímanie, birmovka, spoveď) a sporadicky (alebo aj pravidelne) navštevuje omše, odrapoce si predpísané formulky, otčenáš, raz dvakrát do roka spoveď (podľa regiónu kde chodí do kostola, na dedine samozrejme častejšie). V podstate formálny kresťan žije dva životy. Jeden absolútne svetský, kde vládnu pravidlá typu uchmatni si, ukradni, získaj aj podvodom, lož a pretvárka je súčasťou bežného života, nielen v práci a na verejnosti ale aj v rodine. A druhý kostolný, ktorého výsledok je, že veď napokon, pôjde do kostola, kde v spovedelnici vyzná všeobecne hriechy a pokiaľ nevraždil, dočká sa dozaiste rozhrešenia od kňaza. Ak by aj náhodou zomrel bez spovedi, existuje predsa očistec, a kopa príbuzných, ktorí za neho budú prosiť dovtedy, kým mu v čistiarni niekde v povetrí nevyperú jeho špinavé hriešne rúcho načisto dočista.

Skutočný kresťan žije život veriaceho. Iste, zhreší aj on, no v tom momente ako sa to stane, Duch svätý ho usvedčuje a on vzápätí svoje konanie ľutuje a činí pokánie pred Bohom samotným a pred svojimi blízkymi. Skutočný kresťan rozdáva lásku, úsmev a šíri dobrú zvesť Ježiša Krista.

Ešte som nikdy od formálnych kresťanov nepočul, žeby niekomu v bežný pracovný deň vysvetľovali, prečo Pán Ježíš musel zomrieť, ako prísť k večnému životu, ako sa obrátiť od hriechu, ako prestať klamať a nadávať, ako treba činiť pokánie. Namiesto toho som veľakrát počul, že sa treba modliť, že treba chodiť do kostola, že treba jesť oblátku, že sa treba vyspovedať, poprípade ísť na púť.

Skúste sa človeka o ktorom si myslíte, že je kresťan, alebo toho čo tvrdí, že je kresťan opýtať: "Koľko krát treba navštíviť kostol aby mu boli odpustené hriechy? Koľkokrát treba byť prítomný na omši, aby dostal večný život? Koľko dobrých skutkov musí vykonať, aby sa dostal do neba?"

Dočkáte sa zaujímavých odpovedí, no len skutočný kresťan vie správne reagovať.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Príspevok od používateľa javen »

Skúste sa človeka o ktorom si myslíte, že je kresťan, alebo toho čo tvrdí, že je kresťan opýtať: "Koľko krát treba navštíviť kostol aby mu boli odpustené hriechy?
V tomto prípade je to aj moja žena a celá jej "svatá" rodina. Jej otec, teraz už bývalí, spieval v kostole na každej nedeľnej omši, nebojím sa to priznať nech ma aj za to ukameňujú, mne to nevadí, ale pravdu poviem každému do očí čo si o ňom myslím. S takými ľuďmi sa nemôžete hádať, oni sú presvedčený tvrdý rímsko katolíci. Skúsil som raz žene naznačiť čo sa má stať s týmto svetom podľa slov Pána Ježiša Krista ktoré nám zjavil v biblii, viete čo mi na to povedala? Že to nie je pre ňu, ona chodí do kostola a musí robiť načo jej hovorím o konci, ja mám vraj myslieť pozitívne, a vraj na ňu vplývam negatívne. Chápete? povedal som len pravdu v zmysle slov Pána Ježiša a už sa do mňa obuli, celá jej rodina, robia mi zle kedy príde. To je to svetské zmýšlanie, kráľovstvo šelmy, povedz pravdu a zožerie ťa, to sú rímsko katolíci, na nič viac nemajú, lebo nemajú čistého Ducha Pánovho. Mám sa na nich hnevať? V biblii sú slová Pána Ježiša, keď sa tvoj brat previní odpusť mu 1000 krát keby sa previnil, tak nejak približne, alebo hnevajte sa ale nehrešte, nech slnko nezapadá nad vašou tvárou. Je to ťažké žiť medzi vlkmi, vlkmi ktorý vás chcú zožrať a sú presvedčený, že im škodíte, zažili ste to už? Prosím za modlitby za seba aby som vydržal ten tlak na moju vieru, aj za moju rodinu. Ďakujem, Boh vám to odplatí v mene Pána Ježiša Krista. Tak teda, aby som dokončil svoje vyznanie viery, viem, že som maličký a sám na to nestačím, tak ako bol Daniel v jame levovej, ako Dávid, spolieham sa na svojho veľkého, mocného, spravodlivého Pána Ježiša Krista. Verím, že Boh to zlo raz na dobré obráti a oni spoznajú ako mi krivdia, ja sa nechcem pomstiť, koľko ráz som mal už zaťaté paste pripravené udrieť, stúpol mi adrenalín isto to poznáte, ale som si v poslednú chvíľku uvedomil, bratku, keď to spravíš zapíše sa to aj do knihy života a prišla na mňa veľká bázeň pred Pánom spravodlivým sudcom, ktorý odplatí každému podľa jeho skutkov. Mám sa teda hnevať ďalej ale nehrešiť, nie je už aj to hnevanie sa hriechom v podstate? Je ťažké ostať človekom a žiť pravdivo medzi vlkmi, ale Pána Ježiš to dokázal.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Príspevok od používateľa pavel »

Hm, dobrá rada nad zlato však? Ale jednu mám. Keď uverila moja žena, ja som bol neveriaci. Stále som sa vyhováral na pokoj s tým, že na všetko je dosť času. Niečo podobné ako reaguje Tvoja žena. Nuž a manželka sa za mňa modlila a s pokorou mi posluhovala v manželskom i svetskom živote. Potom, keď som sa obrátil, sme sa na túto tému rozprávali celé hodiny. A vieš čo mi povedala najdôležitejšie? "Ja som vedela, že sa aj ty obrátiš. A vieš prečo? Lebo je tak napísané v Biblii!!!"

Skutky 16:30  a vyvedúc ich von povedal: Pánovia, čo mám činiť, aby som bol spasený?
31  A oni povedali: Uver v Pána Ježiša Krista
a budeš spasený ty aj tvoj dom.
32  A hovorili mu slovo Pánovo i všetkým, ktorí boli v jeho dome.
33  A pojal ich v tú hodinu nočnú, umyl ich od rán a bol naskutku pokrstený on i všetci jeho domáci.
34  A vyviedol ich hore do svojho domu a predložil im stôl a plesal s celým domom uveriac Bohu.


Vieš čo to znamená aj tvoj dom? Dom v tomto prípade predstavuje rodinu. A stalo sa, Sláva Bohu!

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo musia trpieť aj tý dobrý...

Príspevok od používateľa javen »

Ďakujem za povzbudenie. Amen nech sa tak stane. Je úžasné ak sa dvaja modlia v jednom duch k Pánovi nie len v kostole, lebo tej formality mám už dosť.

Napísať odpoveď