Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?

Príspevok od používateľa brotherrr »

Pre mňa nie je cieľom života, tak ako pre iných ľudí napr. kariera,

rodina, blahobyt to všetko raz skončí...
Ja verím vo večný život. A preto je mojím cieľom dosiahnutie večného

života v nebi!

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?

Príspevok od používateľa javen »

Ja verím vo večný život. A preto je mojím cieľom dosiahnutie večného života v nebi!
Verím v život večný, vo vzkriesenie tela, nie je to krása a radosť? Pohltená je smrť, zničená, kde je smrť osteň tvoj? My kresťania máme nádej, že to bude pokračovať aj ďalej vo večnosti v mene Pána Ježiša Krista!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?

Príspevok od používateľa pavel »

Ja by som skôr otázku trošku upravil: "Prečo ste sa narodili a žijete tu a teraz a čo je dôvodom vášho bytia?"

Odpoveď: "Narodil som sa preto, lebo Boh mi daroval život a zároveň mi ponúkol, aby som žil v Jeho prítomnosti večne. Dal mi čas, aby som sa rozhodol prijať, alebo odmietnuť Jeho ponuku. Toto rozhodnutie je v živote človeka tým najdôležitejším, tým najzávažnejším rozhodnutím a preto vlastne žije. Ak ponuku prijme, a môže to byť kedykoľvek i vo vysokom veku či na smrteľnej posteli alebo v mladosti, kedy je už schopný sám za seba sa rozhodnúť, zmenia sa v jeho živote priority, cieľe. Ak má ešte čas v tomto tele a tu na tomto svete, šíri Dobrú zvesť Evanjelia a oslavuje Boha. To je jeho prirodzený cieľ života, ktorý vyplynul z Milosti a Lásky, ktorú obdržal v momente prijatia Boha za svojho Spasiteľa. To je ten druhý najdôležitejší cieľ, ktorý človek má."

"Samozrejme, pokiaľ človek odmietne, Boh mu život nevezme, môže spokojne dožiť tu na zemi so svojimi vlastnými prioritami a cielmi, ktoré môžu mať tisíce podôb. Po smrti však nezahynie, nik nebude anihilovaný. Bude i naďalej žiť, pravda inde ako je Boh, v odlúčení od Boha. A tam bude ten plač a škrípanie zubami. Žiť bez Lásky, bez Svetla, bez Tepla, to je strašné utrpenie. Žiaden kotlík s vriacou vodou nebude prichystaný ako to vidíme v rozprávkach a počujeme v tisícoch príbehoch a vtipoch. Boh je Láska, Milosť, Svetlo i Teplo, On je Život, kto bude ďalej po smrti existovať bez Neho, bude na veky trpieť."

Napísať odpoveď