Falošné evangelium

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Falošné evangelium

Príspevok od používateľa rudinec »

V článku „Přjmout Ježíše“ z ledna 2012 na GS sa píše:

„Křesťané nesou dějinami zvláštní moc. Říkáme jí Evangelium.
Je to moc k záchraně každého, kdo uvěří v Ježíše Krista a
přijme ho do svého života.“

Takto interpretované evanjelium sa nedá inak nazvať ako obyčajný podvod, pretože sa v ňom zamlčuje
že Kristus zomieral za naše hriechy.
Evanjelium podľa Písma:
1Kor.15
A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte,
2 skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval, iba ak by ste boli nadarmo uverili.
3 Lebo medzi prvým som vám vydal, čo som aj prijal, že Kristus zomrel za naše hriechy podľa písem
4 a že bol pochovaný a že v tretí deň vstal z mŕtvych podľa písem

Rim. 1:1 „Pavel, sluha Ježiša Krista, povolaný apoštol, oddelený k evanjeliu nášho Boha ktoré vopred zasľúbil skrze svojich prorokov vo svätých písmach.“
V tomto výroku je jednoznačne potvrdené,že evanjelium je Božie a bolo zasľúbené už v starozákonnej dobe.Tieto tri vety sú jednou z najdôležitejších časti SB.Nie je možné k týmto trom vetám niečo pridať alebo z nich niečo ubrať.Príčina je prostá evanjelium skrýva v sebe moc spasiť človeka.Potvrdzuje to:
ep.Rim.1,16 „Lebo sa nehanbím za evanjelium Kristovo, lebo je mocou Božou na spasenie každému veriacemu, Židovi predne i Grékovi“.
Každý, kto by z tohto evanjelia niečo ubral,alebo by k nemu niečo pridal a takéto evanjelium by hlásal.Zbavuje ho moci spasiť človeka.

Člověk nie je zachraňovaný preto,že príma Krista do svojho života,
ale preto,že uveril v obeť,ktorú Pan Ježíš vykonal na Golgote,ktorá
to obeť spočíva v preliatí krve ,za naše hriechy.
Táto drahocenná preliata krv nás bude zachraňovať od budúceho
spravodlivého Božieho hnevu,ktorý ma prísť na tento svet.
V Starom zákone keď Židia vychádzali z Egypta ,tak museli zabiť
baránka a jeho krvou natrieť rámy dverí na svojich domoch,ktorá to krv ich zachraňovala pred anielom zhubcom ,
ktorý zabíjal všetko prvorodené v Egypte.
Táto predobrazná udalosť ukazovala na toho skutočného baránka Krista
a na jeho preliatu krv a jej moc zachraňovať a odpúšťať hriechy.

Židom 9:22 A skoro všetko sa krvou očisťuje podľa zákona, a bez vyliatia krvi nieto odpustenia.

Ďalej sa v článku „ Přijmout Ježíše“ píše:
„Ježíš za mne zemřel, dal svůj život, aby mohl být se mnou. Mám
tedy pro něj obrovskou hodnotu. Větší, než si dokážu představit.“


Mne tento odsek pripadá ako keby človek bol dôležitejší ako Kristova
prelita krv na kríži.
Ako keby človek bol pán a Kristus sluha.
Kristova obeť ma obrovskú hodnotu a nie hnusny,hriešny,pokrytecky, človek.

Celý život kresťana sa má točiť okolo oslavy a vyzdvihovania Krista a jeho obete a
nie okolo vyzdvihovania zlého človeka od prirodzenia.

Gróf Zinzendorf v jednej zo svojich piesní napísal:

„Kristova krev a spravednost, jest svatební můj šat a skvost.“

Táto veta oslavuje Krista a nie človeka.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Falošné evangelium

Príspevok od používateľa stefan »

K tomu jeden s komentárov.:
Přjmout Ježíše
Re: Re: Falešné evangelium (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Pondělí, 06. únor 2012 @ 22:25:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Dle rudince " špatně":

"Ježíš za mne zemřel, dal svůj život, aby mohl být se mnou. Mám tedy pro něj obrovskou hodnotu. Větší, než si dokážu představit.“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
správně :

"Ježíš za mne zemřel,dal svůj život,abych já mohl být s ním. Má tedy pro mne obrovskou hodnotu ,protože mi dal pochopit, jakou mám i já pro Něj.."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dále mého jsou obě věty správně ,když vím co pisatel myslel .
Dále už je to opravdu pro "hnidopichy"...
Bolo by dobré, aby si to vysvetlil osobne, čo je na tom pravdy, ako sa na to pozeráš ty osobne, lebo inak je to len "súdenie" na čo nemá nik právo okrem Boha. Bolo by dobré vyzdvihnúť aj dobrú stránku článku. Čitatelská verejnosť sa "tu" chce poučiť. Ak máš teda pocit, že treba poučiť - tu máš na to priestor.
Obyčajne je zvykom poukázať na článok komplet s adresou pôvodu prevzatia bez kopírovania celého obsahu a zapĺňať server zbytočnosťami, pod hlavičkou "Nová Téma". Tu nieto čo diskutovať, boli by se radi, keby si túto diskusiu rozvinul priamo u Graňa.
Mimochodom, otváraš tu témy, o ktoré nikto akosi nejaví záujem, všimol si si to vôbec? Nemáš nič zo svojho ducha, len skopíruješ sem a basta? Diskutujte?
Oceňujem tvoju snahu poukázať ako ľudia uvažujú a v čom sa doslova "prtia", len aby iných poučili (ale to už smrdí pýchou a nadradenosťou, že viem niečo viac) ale je potrebné pre "inakmysliacich" poukázať na jadro nesprávneho postoja presným poukázaním na odklon od Právd. Nenechávaj to na nás, zaťažuješ nás časovo, čítať nezmysli z "inakmysliacich" fór. Na to nemá nikto odtialto ani tú najmenšiu chuť, možno práve preto máš v témach tak málo diskusných príspevkov. Nebuď až taký horlivec v poukazovaní, ale vysvetluj - keď už teda sa cítiš byť k tomu povolaný.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Falošné evangelium

Príspevok od používateľa rudinec »

Ak ťa moje články nezujímajú ;nečítaj ich, ani sa k nim nevyjadruj
máš k tomu slobodnú vôľu.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Falošné evangelium

Príspevok od používateľa stefan »

Ak ťa moje články nezujímajú ;nečítaj ich, ani sa k nim nevyjadruj
máš k tomu slobodnú vôľu.
Dobrá odpoveď, avšak nepostačuje úplnej pravde.

Musím sa priznať, že ja nemám slobodnú vôľu. Vidím tu na fóre spústu tvojich článkov, na ktoré viac ako často - nikto nereaguje. Bol som pomknutý zvedavosťou, čo sú to vlastne za články, ale teraz už tomu rozumiem, avšak by som sa chcel už teda z tejto príležitosti práve teba spýtať.:
ČO JE TO SLOBODNÁ VôĽA.
Ty máš slobodnú vôľu? A kto ju ešte má okrem teba?

Slobodná vôľa (teraz dávaj pozor), je vôľa, ktorá nie je ovplyvniteľná Bohom, diablom a ani telom. Ja, ako človek mám niečo také k dispozícii?
Často máme dojem, že sa volne rozhodujeme, pretože sa pod tlakom iných ľudí s vecnými alebo finančnými ťažkoriešiteľnými predpokladmi cítime prinútený sami voliť medzi dvomi alebo viacerými možnosťami. A koniec-koncov môžeme chcieť, čisto myšlienkovo, vyťažiť zo situácie niečo takmer nemožné. Kto z toho ale vyvodzuje, že má slobodnú vôľu, prehliada duchovnú skutočnosť, ktorú náš Boh a náš Otec zjavuje vo svojom Písme pre nás.

Máš vlastnú vôľu? Nech je silný ten čo si to myslí a nech nepoznať na ňom slabosti vzhľadom na zvádzania tohoto sveta. Deň čo deň zvádzame stovky súbojov odhodlaní a konečne aj uzavrieme stovky rozhodnutí s týchto súbojov možností. Človek si povie na základe svojho sebavedomia, že je to naša slobodná vôľa. Ostatne, máme pre to, čo sme podľa nášho sebavedomia chcene, ako výsledok nášho rozhodnutia aj urobili, skladať pred Bohom účty (Rim.14:10-12 a 2.Kor.5:10).


Skutočnosť, že sa rozhodneme, nám svedčí o tom, že slobodu voľby máme - že máme alternatívnu volnosť. Tu ale otázka nestojí či vôbec je vôľa slobodná alebo neslobodná, ale ide o to, kto našu vôľu tvorí, kto - alebo čo, vyvoláva v nás potrebu rozhodovať. Aký DUCH ovplyvnil náš úmysel. Ktorého ducha je to dieťa (myšlienka, čin, popud)?
Ktorý Duch vedie mňa k rozhodnutiam, ktoré konám a podľa mojho sebavedomia si ich privlastňujem ako moje vlastné?


Čo hovorí Písmo na to?
Ef.2:2-3 - Ľudia vo všeobecnosti kráčajú v znamení doby tohoto sveta. Knieža mocnosti povetria je Satan - Diabol a nie je tu žiadna známka po nejakej slobodnej vôli. To je okupácia nášho tela - sme väzňami.

Ž.139:16 - Do Tvojej knihy sú zapísané všetky moje údy ako aj dni, keď ešte z nich nebolo ani jedného.
Dá sa tu hovoriť o nejakej slobodnej vôli? Keď sa vie všetko dopredu?

Ž.33:14-15 - Pozerá na všetkých obyvateľov Zeme. On, ktorý utvoril srdce ich všetkých dovedna...
Slobodná vôľa? to vyzerá ako predurčenie...

Ž.37:23 - Od Pána sú kroky muža pevne stavané...
Slobodná vôľa, veď nás vedie...

Pr.16:1 - Nad myšlienkami srdca správcuje človek, ale od hospodina je odpoveď jazyka.
Akáže slobodná vôľa, keď nám Pán diktuje, čo povedať?

Pr.21:1 - Potokmi vôd je srdce kráľovo v ruke Pánovej, kamkoľvek chce, ta ho nakloní.
Pán kráľ tiež nemá slobodnú vôľu, Pán s ním nakladá ako uzná. Porovnaj Zj.17:17

Iza.35:5 + 42:7 + 50:5 - Vtedy sa otvoria oči slepých a otvoria sa aj uši hluchých...
Darmo človek chce, daromná je vôľa, až keď Pán bude chcieť.... Slobodná vôľa - negativ.
Porovnaj: Ján 8:43 - Prečo neznáte mojej reči?
Odpoveď je vo verši 47 - Ten kto je z Boha počúva slová Božie, vy preto nepočúvate...

Iza.46:9-10 - Pán sám má slobodnú vôľu.

Dan.2:21 - On sám mení časy a doby, zosadzuje kráľov, dáva múdrym múdrosť a vedomosť tým, ktorí znajú rozum.
Slobodná vôľa? Nastolenie kráľa je výsadou spravodlivých volieb? ON sám má slobodnú vôľu. My len činíme jeho vôľu.

Sku.4:25-28 - ...zišli sa v tomto meste na tvojho služobníka Ježiša, ktorého si pomazal, Herodes a Pontský Pilát s pohanmi aj s izraelským ľudom, aby vykonali všetko, čo predurčila tvoja ruka a tvoja rada, aby sa stalo.
Slobodná vôľa, nie je - neexistuje. Pán má všetko pod kontrolou.

Rim.9:17 - ...kto zatvrdil faraona? (2.Moj.4:21)
Slobodná vôľa - negativ.

Rim.9:18-19 - nad kým sa chce zmilovať, nad tým sa zmiluje a koho chce zatvrdiť, toho zatvrdí.
Kto je raz zatvrdený, darmo by mal vôľu vojsť do zmilovania. Slobodná vôľa - negativ. Pravda je tam, že keď je raz niekto zatvrdený, ani mu nepríde na um nejaká milosť.

Ef.1:11 - ...ktorý pôsobí všetko podľa rady svojej vôle.
Otec a Syn jednomyselne spoločná slobodná vôľa.

Diablova (Satanova) Vôľa
Ján 8:44
1.Jána 3:8
Diabol-Satan nevie rozlíšiť dobro od zla, pretože je vrhnutý do tmy a tma sama je tým zlom, je otrokom - hadom - našepkávačom mysle tela (Rim.8:5-8), ale Pán o tom kroku vedel už prv než sme sa narodili.

Napísať odpoveď