Mozeme si z Biblie vyberat len verse, ktore nam vyhovuju?

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
throwaway
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Feb 24, 2011 16:46

Mozeme si z Biblie vyberat len verse, ktore nam vyhovuju?

Príspevok od používateľa throwaway »

Zdravim,

prisiel som na Vase forum kvoli hladaniu odpovede na moje otazky. Ako vacsina ludi, zdedil som moju vieru a nabozenstvo po mojich rodicoch, ale Bibliu som nikdy skutocne neprecital (detska verzia sa nerata :) ).
Mal som posledny mesiac vela volneho casu, kedze som chory a tak som zacal citat bibliu zo stranky biblia.sk. Musim sa priznat, ze cim dalej citam, tym slabne moja viera v Boha, ale hlavne moja viera v krestanstvo ako celok. Zatial som precital iba 5 knih Mojzisovych a neda mi spytat sa - preco mi nikto nikdy nepovedal o vsetkych tych veciach, ktore Boh zakazuje?
Existuje vobec niekto, kto precital Bibliu a nepozastavil sa nad niektorymi rozpormi? Napriklad:

Gen 1:25-27 hovori o tom, ze clovek bol stvoreny po zvieratach
25 Boh učinil rozličné druhy poľnej zveri, rozličné druhy dobytka a všetky plazy rozličných druhov. A Boh videl, že to bolo dobré.

26 Potom riekol Boh: Učiňme človeka na svoj obraz, podľa našej podoby, aby panoval nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom, nad dobytkom, nad všetkou poľnou zverou a nad všetkými plazmi, čo sa plazia po zemi. 27 Tak stvoril Boh človeka na svoj obraz; na Boží obraz ho stvoril; ako muža a ženu ich stvoril.
Gen 2:18-19 ale vravi, ze Boh stvoril zvierata az po cloveku
Potom riekol Hospodin Boh: Nie je dobré človeku byť osamote. Dám mu pomoc, ktorá mu bude roveň. 19 Vtedy Hospodin Boh utvoril zo zeme všetku poľnú zver i všetko nebeské vtáctvo a priviedol ich k človeku, aby videl, ako ich nazve; každý živý tvor sa mal volať tak, ako ho nazve človek
Taktiez Gen 1:27 a Gen 2:18-22 je v rozpore.
Z rebra, ktoré Hospodin Boh vyňal človeku, utvoril ženu a priviedol ju k človeku. 23 Nato povedal človek:
Toto je už kosť z mojich kostí
a telo z môjho tela.
Bude sa volať mužena,
lebo je z muža vzatá.
Dokonca som zistil, ze:
interupcia nie je hriech, Exodus 21:22

Kód: Vybrať všetko

22 Keby sa mužovia pobili a pritom by udreli tehotnú ženu, takže by mala potrat, ale nestane sa smrteľná nehoda, páchateľ bude peňažite pokutovaný, ako mu určí manžel onej ženy
polygamne manzelstvo je dovolene, Exodus 21:10

krestania musia dodrziavas sabat Exo 31:14-15

nemozeme jest zajaca, ani prasa Lev 11:6-7

nemozeme jest morske zivocichy, ktore nemaju plutvy a supiny (krevety, krab, ...) Lev 11:10-12

nemozeme nosit saty z roznych materialov (tj nemiesat bavlnu a polyester, napriklad) Lev 19:19 a Dt 22:11

Boh nema rad hendikepovanych ludi Lev 21:16-22

clovek ma svoju cenu urcenu Bohom, v sekeloch... Lev 27:3-7

Biblia ma celu jednu knihu venovanu vrazdeniam - Numeri, namatkou 11:1, 11:33, 14:36-37, 15:32-36 (z tohto versu plynie otazka - mame dodrziavat Sabat ako Zidia?), 16:41-50, 25:9

znasilnenie nie je hriech, pokial clovek zaplati a zoberie si obet za zenu Dt 22:28-29

Boh pozaduje zabitie vsetkych ludi inej viery Dt 13:6-10, 13:12-16, 17:2-7



Vie mi niekto odpovedat na otazku, preco vela krestanov nerespektuje Bibliu ako celok, ale iba ako male ciastocky, ktore sa im hodia k ich zivotu?
Dakujem

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Mozeme si z Biblie vyberat len verse, ktore nam vyhovuju

Príspevok od používateľa mil »

Najprv si prečítaj Nový Zákon. Ak ti Boh dá porozumieť a uveríš, tak pochopíš aj všetko zo Starého Zákona. Všetko odrazu začne jedno do druhého krásne zapadať a protirečenia ktoré si myslíš že sú razom zmiznú.

Napísať odpoveď