Jedinečnosť a pravdivosť

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

pisem v Tore nie v listoch pavla ......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

A Pavel o čom píše?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

Pavlova cast je novy zakon ----v case formovania novej viery ...a je to pisane asi formou kto neni s nami je proti nam.....ak si bvezmes jezisov rodokmen tusim sa tam nachádza aj izak ....preto to je takto napisane .....

Tora su zidovske stare texty....to co ty povazujes za stary zakon...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Ja som žiadny nový zákon nenapísal.... :lol:

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

neviem co sa chcechces ....je to myslene pavol ktory pisal listy ....galatanom ,rimanom -je sucast noveho zakona.....

Používateľov profilový obrázok
Vlkodlak
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2010 19:04

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa Vlkodlak »

svklampard napísal:no vlk tu dava kontroverzne vysvetlenie .....pana Hunta ....
Neviem či na mňa narážaš ...

Mne sa to zdalo príliš populistické. Pripomenulo mi to Mečiara v plnej sile. Chrstol číslo a plynule, bez zatajenia dychu pokračoval ďalej v ohurovaní ...

Aj mňa to obarilo, keď mi bolo vyhodené na oči bez prípravy koľko je proroctiev a koľko už bolo splnené. S numerickou presnosťou ...

Mňa ako človeka s exaktným vzdelaním by ozaj zaujímalo odkiaľ pochádza tento údaj. Kto ho vyhotovil, kto ho overovala podľa akých kritérii ...

Ja to nespochybňujem, ani nepritakávam. Len ma zaujala odvaha s akou sa to tvrdí ...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

No ano Vlkodlak na teba
no to aj ja kazdy to nejka prezentuje ale ako to citam tak tie proroctva maju obrazne pomenovania takze neviem ......ja by som na tom nestaval .....lebo pre moj zivot je akosi nepodstatne co bude

skor treba vnimat pritomnost lebo s tym jedinym moze clovek hybat ......

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Vlkodlak napísal:
svklampard napísal:no vlk tu dava kontroverzne vysvetlenie .....pana Hunta ....
Neviem či na mňa narážaš ...

Mne sa to zdalo príliš populistické. Pripomenulo mi to Mečiara v plnej sile. Chrstol číslo a plynule, bez zatajenia dychu pokračoval ďalej v ohurovaní ...

Aj mňa to obarilo, keď mi bolo vyhodené na oči bez prípravy koľko je proroctiev a koľko už bolo splnené. S numerickou presnosťou ...

Mňa ako človeka s exaktným vzdelaním by ozaj zaujímalo odkiaľ pochádza tento údaj. Kto ho vyhotovil, kto ho overovala podľa akých kritérii ...

Ja to nespochybňujem, ani nepritakávam. Len ma zaujala odvaha s akou sa to tvrdí ...
Našiel som na webe, iste nájdeš aj ty... ;)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:neviem co sa chcechces ....je to myslene pavol ktory pisal listy ....galatanom ,rimanom -je sucast noveho zakona.....
Nepovedz... tsss, tsss ... a čo Skutky napísal či nenapísal Pavel... lebo pár príspevkov dozadu tvrdíš cit: Pavlova cast je novy zakon ;)

A čo 1,2,3, Petrov? Júdov? :roll:

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

JA NEVIEM CI NECHCES CHAPAT ALEBO SA NEROZUMIEME

NAPISAL SOM NA mil ze to co tu dal nemusi vyvracat alebo potvrdzovat ze moslimovia su synovia druhej dievky ako pise samotny Pavol.....
moja otazka znela presne ze moslimovia ako som dal ten odkaz nasli tiez prorocva ktore sa tykaju mohameda ....ale nasli ich v Tore .....Tora ako mozno vies je posvatna kniha zidov ... pavlove listy ,skutky apostolov evanielija su sucast noveho zakona....

asi pisem po spanielsky a uplne ste odvratili pozornost od temy......

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:JA NEVIEM CI NECHCES CHAPAT ALEBO SA NEROZUMIEME

NAPISAL SOM NA mil ze to co tu dal nemusi vyvracat alebo potvrdzovat ze moslimovia su synovia druhej dievky ako pise samotny Pavol.....
moja otazka znela presne ze moslimovia ako som dal ten odkaz nasli tiez prorocva ktore sa tykaju mohameda ....ale nasli ich v Tore .....Tora ako mozno vies je posvatna kniha zidov ... pavlove listy ,skutky apostolov evanielija su sucast noveho zakona....

asi pisem po spanielsky a uplne ste odvratili pozornost od temy......
Aby sme do tejto časti nemiešali iné vierovyznania, založil som tému o Islame v časti Ostatné denominácie cirkvi a spolky. Tam môžete porovnávať učenie i vznik tohoto náboženstva.

PS Niekedy sa mi zdá, že píšeš nejakým záhadným jazykom, ktorý sa na rozdiel od španielčiny ani preložiť nedá... tak sa potom nečuduj, že reagujem ako reagujem... ;)

Používateľov profilový obrázok
Vlkodlak
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2010 19:04

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa Vlkodlak »

pavel napísal:
Vlkodlak napísal:
svklampard napísal:no vlk tu dava kontroverzne vysvetlenie .....pana Hunta ....
Neviem či na mňa narážaš ...

Mne sa to zdalo príliš populistické. Pripomenulo mi to Mečiara v plnej sile. Chrstol číslo a plynule, bez zatajenia dychu pokračoval ďalej v ohurovaní ...

Aj mňa to obarilo, keď mi bolo vyhodené na oči bez prípravy koľko je proroctiev a koľko už bolo splnené. S numerickou presnosťou ...

Mňa ako človeka s exaktným vzdelaním by ozaj zaujímalo odkiaľ pochádza tento údaj. Kto ho vyhotovil, kto ho overovala podľa akých kritérii ...

Ja to nespochybňujem, ani nepritakávam. Len ma zaujala odvaha s akou sa to tvrdí ...
Našiel som na webe, iste nájdeš aj ty... ;)
Jáj .. ale na webe možno nájsť kde čo. Viď biblický čas ...
Ja informácie prijímam kritickejšie ... ;)

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

pavol
to je vpohode ale stale si neodpovedal na otazku .......
odvolavas sa na pravost Biblie na zkalade proroctiev? aj nostradamus alebo sibila aj im sa splnili proroctva aj im mame verit?

okrem toho to ci sa to splnilo je len na zaklade toho co sa tam napisalo a ako kazdy vieme obrazny text sa moze vysvetlit sveliako , je to ako hrat ruletu stavias na jedno cislo a skor ci neskor pride ...tak je to aj s tymi proroctvami zalezia ako sa vylozia....

Naplnenie všetkých 3.268 proroctiev v histórii je absolútne nemožné bez priamej účasti niekoho, kto všetko riadi.
Naplnením týchto proroctiev sa nielen Biblia identifikuje ako Božie Slovo, ale aj Boh sa predstavuje ako ten, ktorý je pravdivý. Boh Biblie, nie iný Boh.


alebo manipuluje s informaciami a svojvolne ich meni....

tu mas prikald :
http://www.islanweb.sk/stranky/kniznica ... hammad.htm
ako vidis aj koran ma svoje korene v tore .....staci to inak vysvetlit a je to.... na tom by som nezakladal....
vobec som nechcel eozoberat ine nabozenstvo ale tak ked uz mali by sme sa spytat niekoho kto to nabozesntvo praktizuje a nepopisovat to niekym kto to popisuje zvonka...
po druhe k tej otazke ze proroctva su vacsinou obrazne.....takze neviem co ta utvrdzuje v tom ze to biblia je pravdiva na zakalde vizonarskych spisaov...pripadne co ak by tam bol niekde chyba...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

No coment :cry:

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa core »

Od doby odovzdania Desatora na hore Sinai, keď Svätý Boh písal prstom po kamenných doskách (Exodus 31:18), až podnes bolo písané Božie Slovo zachované vo svete. Termín „Sola Scriptura“ alebo „jedine Písmo“ ako meradlo pravdy je akoby skratkou pre dôrazné a opakované vyhlásenia Písma a Božieho prikázania. Samotná fráza „Je napísané“ znamená výlučne zapísané, zaznamenané a nie niečo z počutia, čo sa len hovorí medzi ľuďmi. Príkaz veriť tomu, čo je napísané, znamená veriť len čistému Božiemu Slovu. Oddeľuje od všetkých ostatných zdrojov súbor spisov, ktorému má človek veriť. To, o čo ide pred Všesvätým Bohom, je Jeho nepoškvrniteľná pravda.
Takato teoria sa mi zda byt dost neopodstatnena aby ju mohol niekto pravom vyhlasovat za jedinu pravdu.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

Ak hovoríme o Pravde, tak niet väčšieho zasľúbenia pre ľudí na celom svete ako to ktoré nám zasľúbil Boh. Ak zoberieme všetky náboženstvá sveta, všetky vedecké poznatky ľudí tak nikto z nich nedáva takú nádej pre človeka ako nám dáva Boh vo svojom synovi. Je to spasenie z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Je to večnosť s Bohom pre Božiu slávu. Ide tu o synovstvo - postavenie keď sa môžeme nazývať deťmi Božími. Čo viac človek chce? Kto mu môže niečo väčšie od toho poskytnúť ? Či je to Pravda? Áno, je!

No zdá sa, že je to pre mnohých málo.

Mat 16:26Lebo čože to osoží človekovi, keby získal hoci aj celý svet a svoju dušu utratil? Alebo jaké výmenné dá človek za svoju dušu?

Preto aká je nádej pre tých, ktorí ju vkladajú do dočasných vecí?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

vravite o neporusitelnosti biblie :

http://www.aktuality.sk/clanok/183274/v ... holokaust/

aj ked sa zdaju zmeny mozno markantne ,ktovie kolko sa takychto zmien narobilo za 1800 rokov ......a je to dokaz toho ze kazda cirkev ma urcite odchilky v slovach ,takze tvrdit ze biblia je povodna taka ako pred 1800 rokmi je jednoducho bul šit....

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

preco nazivas bibliu bozim slovom? napisal tam vari nieco boh? mame dokonca autorov marek,matus ,jan ,lukas.......alebo to napisali na zaklade ducha, ktoreho mali, pripadne co poznali....
Biblia je Slovo Božie, ten kto napísal bibliu mal poznanie, na základe Ducha Božieho, lebo Duchom hovorili Svatý ľudia Boží. Dá sa pochybovať o autorite napr. apoštola Pavla? Určite nikto nepochybuje o jeho autorite s akou písal svoje listy, iba neveriaci pochybujú. Mi sme veriaci veríme Písmu, veríme Ježišovi. Vďaka Bohu za bibliu, že nám zachovala všetky tie múdre slová bez ktorých by sme dnes asi neboli tam kde sme...
aj ked sa zdaju zmeny mozno markantne ,ktovie kolko sa takychto zmien narobilo za 1800 rokov ......a je to dokaz toho ze kazda cirkev ma urcite odchilky v slovach ,takze tvrdit ze biblia je povodna taka ako pred 1800 rokmi je jednoducho bul šit....
Buďme vďačný za to čo máme, nemožno sa diviť zmenám ktoré biblia musela podstúpiť a že ju máme v tejto podobe akej ju máme, isto by si nerozumel tomu čo tam bolo napísané pred 2000 rokmi, tak budme radi a chválme živého Boha a nepochybujme o autorite písem.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

Biblia je Slovo Božie, ten kto napísal bibliu mal poznanie, na základe Ducha Božieho, lebo Duchom hovorili Svatý ľudia Boží. Dá sa pochybovať o autorite napr. apoštola Pavla? Určite nikto nepochybuje o jeho autorite s akou písal svoje listy, iba neveriaci pochybujú. Mi sme veriaci veríme Písmu, veríme Ježišovi. Vďaka Bohu za bibliu, že nám zachovala všetky tie múdre slová bez ktorých by sme dnes asi neboli tam kde sme...
- no neviem samotne nabozenstva dokazali spravit niekedy viacej bordelu ako ludskeho osohu ale to je len postreh
-to ti fakt neviem keby a kde by sme boli , ja pripustam ze su tam mudre veci ktore je si dobre osvojit a pracovat na svojom duchu ale neberiem doslovne chapanie biblie ako nieco neporusene a cele napisane bohom od A-Z -teda doslovne branie biblie...........ako to tu niektory predtstavuju a vytrhavaju veci s kontextu ......

okrem toho ta veta na konci biblie zjavenie 22/ verz 18-21 sa jasne hovori o knihe proroctva -teda o zjaveni ...

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

svklampard napísal:
- no neviem samotne nabozenstva dokazali spravit niekedy viacej bordelu ako ludskeho osohu ale to je len postreh
Správny postreh! Náboženstvo je samo o sebe prázdne uctievanie anjelov, obrazov, márie, svatých a neviem čoho ešte, môžem si vymyslieť čokoľvek. Znovuzrodením a prijatím Ducha Kristovho sa človek stáva členom Božej rodiny ale nie náboženstva..
-to ti fakt neviem keby a kde by sme boli , ja pripustam ze su tam mudre veci ktore je si dobre osvojit a pracovat na svojom duchu ale neberiem doslovne chapanie biblie ako nieco neporusene a cele napisane bohom od A-Z -teda doslovne branie biblie...........ako to tu niektory predtstavuju a vytrhavaju veci s kontextu ......
Slovo Božie môže správne chápať a pochopiť iba človek ktorý má Svatého Ducha! Kto Ho nemá začne si zo Slova Božieho vyberať určité veršíky ktoré mu viac menej vyhovujú, preto vzniká dojem vytrhnutia veci s kontextu.
Ak človek má Svatého Ducha, musí súhlasiť s pravdou a nie ísť proti nej.

Napísať odpoveď