Jedinečnosť a pravdivosť

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

mil - Položil si otázku autority a pravdivosti výrokov. Jednoznačne odpovedám , že žiadna autorita nemusí byť zárukou pravdivosti. Zárukou pravdivosti je realita - skutočnosť. Rovnako nemôžeš odvodiť pravdivosť niečoho len na základe viery. Pre tebou uvádzaný modelový príklad, keď je všeobecné známou skutočnosťou nebezpečenstvo užívania drog, konanie toho čo to predsa chcel vyskúšať na sebe,je zjavne nerozumné, ale nie preto, že neuveril autorite, ale preto, že odmietol rešpektovať realitu. Ale biblické výroky ktoré ty považuješ za pravdivé, práve že odporujú všeobecné známym skutočnostiam a preto je rozumné neveriť pisateľovi takéhoto textu, nemôže byť dôverihodnou autoritou.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: mil - Položil si otázku autority a pravdivosti výrokov. Jednoznačne odpovedám , že žiadna autorita nemusí byť zárukou pravdivosti.
Božia autorita - Boh je zárukou pravdivosti. Tu je ale otázka, ktoré slová pochádzajú od Boha. A práve o to tu ide - teda o vieru, ktorá je darom Božím aby sme poznali nie svoju pravdu, ale Božiu Pravdu poznaním ktorej vieme že sme deťmi Božími a v tej Pravde aj žijeme. Kde budú tí, ktorí Božiu Pravdu zavrhli a prečo ju zavrhli? Nie sú deťmi Božími! Nenačúvajú Božím Slovám pretože nepokladajú Boha – Božie Slovo za svojho Otca, za najvyššiu autoritu. V tomto zmysle je aj tento verš: Jan10 27Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma, 28a ja im dávam večný život, a nezahynú na veky, a nikto ich nevytrhne z mojej ruky. 29Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca. 30Ja a Otec sme jedno.
dedo napísal: Zárukou pravdivosti je realita - skutočnosť.
Tým chceš naznačiť že Boh nie je reálny ani skutočný?
dedo napísal: Rovnako nemôžeš odvodiť pravdivosť niečoho len na základe viery. Pre tebou uvádzaný modelový príklad, keď je všeobecné známou skutočnosťou nebezpečenstvo užívania drog, konanie toho čo to predsa chcel vyskúšať na sebe,je zjavne nerozumné, ale nie preto, že neuveril autorite, ale preto, že odmietol rešpektovať realitu.
Dieťa takúto realitu ani nemusí poznať aby vierou vedelo, že je to zlé. Stačí uveriť slovám autority. Ak učiteľa za autoritu nepokladá, tak mu ani nedôveruje a následky sú také aké sú.
dedo napísal: Ale biblické výroky ktoré ty považuješ za pravdivé, práve že odporujú všeobecné známym skutočnostiam a preto je rozumné neveriť pisateľovi takéhoto textu, nemôže byť dôverihodnou autoritou.
Všeobecne známe skutočnosti nemusia byť predsa pravdou. Je to pohľad človeka, ktorý je vždy poznačený nedokonalosťou. Ale Božie výroky sú zárukou Pravdy. Boh je dôveryhodná autorita, alebo to popieraš?

Žiak uverí svojmu učiteľovi, alebo napr. dieťa uverí svojím rodičom na základe toho, že dieťa uznáva za autoritu svojich rodičov, alebo učiteľa. No ja tu nehovorím o autorite človeka, ktorú som uviedol ako príklad, ale o autorite Božieho Slova – Boha, ktorý je stvoriteľom a to je najvyššia autorita.

Ak teda dokážeme sa spoliahnuť na slová človeka o to viac by sme sa mali spoliahnuť na Slová Božie.

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Tým chceš naznačiť že Boh nie je reálny ani skutočný?
Tu sa bavíme o biblických textoch napíasaných ľudskou rukou, ktoré chceme cez vieru považovať za pravdivé božie slovo. Pripúšťam tvoju otázku o skúmaní, čo z týchto textov môže byť pravdivé a čo nie. A ja som náhodne vybral jeden text, ktorý je zjavne nepravdivý, čo ale nič nehovorí o realite, alebo skutočnosti Boha. Teda ak Boh je zárukou pravdivosti potom nepravdivý text z Biblie nemôže byť božím slovom.
Ale Božie výroky sú zárukou Pravdy. Boh je dôveryhodná autorita, alebo to popieraš?
Celkom správne sa na to pozeráš, z čoho plynie, že nepravdivé výroky nemôžu byť božím slovom.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal:
Tým chceš naznačiť že Boh nie je reálny ani skutočný?
Tu sa bavíme o biblických textoch napíasaných ľudskou rukou, ktoré chceme cez vieru považovať za pravdivé božie slovo. Pripúšťam tvoju otázku o skúmaní, čo z týchto textov môže byť pravdivé a čo nie.
Ja som nemyslel, že hľadám v Písme niečo nepravdivé, lebo pokladám Písmo za pravdivé Slovo Božie. No skúmam čo je napísané mimo Písma a porovnávam to s Písmom.
dedo napísal:A ja som náhodne vybral jeden text, ktorý je zjavne nepravdivý
A to si ako na to prišiel, že je to určite nepravdivé? Nejakými dôkazmi?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

A to si ako na to prišiel, že je to určite nepravdivé? Nejakými dôkazmi?
Áno, realita je celkom iná a aj ty ju poznáš.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

Takéto konštatovanie je dôkaz nepravdy v Biblii? Ja poznám čo je to žiť v čase milosti s Kristom a viem aj to, že ak skončí tak už viacej nebude času milosti.

Celý svet je držaný z milosti Božej do času konca a strašného dňa súdu. Kto obstojí?
-------

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Takéto konštatovanie je dôkaz nepravdy v Biblii? Ja poznám čo je to žiť v čase milosti s Kristom a viem aj to, že ak skončí tak už viacej nebude času milosti.

Celý svet je držaný z milosti Božej do času konca a strašného dňa súdu. Kto obstojí?
Tento tvoj text je úplne bokom od témy. Ide o vyjadrenie sa k pravdivosti textu z Biblie o ktorom som vyjadril pochybnosť či je pravdivý a ty bez toho, že by si sa otázkou pravdivosti zaoberal mi tu hovoríš čo údajne poznáš. Keď nemáš odpoveď k téme, tak čo sa ozývaš? A nebuď vystrašený, bude ako bude , časom sa to ukáže. Nemôžeš predsa žiť celý život v obavách. Kto obstjí, obstojí, kto nie , tak nie. Milosť božia je nekonečná a Boh je láska, v deň súdu pôjdeš na jeho pravicu.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:
Cit: ktoré texty v Biblii sú pravdivé a inšpirované Bohom

Všetky.
Len tak námatkovo napr.:Matúš 3. 16-17, alebo Marek 1.10 "Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vyšiel z vody. A Hľa otvorili sa nebesá, i videl Ducha božieho , ktorý zostupoval ako holubica a prichádzal na neho. A hľa z neba hovoril hlas: Toto je môj milovaný syn, v ktorom sa mi zaľúbilo." Jedná sa o nepochybne nepravdivé tvrdenie pisateľa odrážajúce v tom čase vládnúcu predstavu, že nad povrchom zeme sa nachádza akási nebeská klenba, nad ktorou je nebo , kde sídli Boh a ktorá sa môže podľa jeho želania otvárať a zatvárať a On môže prehovoriť k ľuďom na Zemi. Je to jednoznačne opísaná naivná predstava nie veľmi znalého človeka tých čias a snaha o vyjadrenie akéhosi nepravdivého zázračna, čoho je plné Matúšovo a Marekovo evanjelium. Individuále cez vieru môžeš uznať pravdivosť čohokoľvek. Pripúšťam, ale ničím sa myslením a naivitou nelíšiš od pisateľov týchto textov. Kritický rozum a myslenie, takéto a podobné pravdy, odmieta.
Hľadal som a jedinú odvolávku na podľa teba nepravdivé verše som našiel tu.

Tak sa poďme pozrieť na to, čo je na nich lživé.

Matthew 3:16  A keď bol Ježiš pokrstený, hneď vystúpil z vody, a hľa, otvorily sa mu nebesia, a videl Ducha Božieho, ktorý sostupoval akoby holubica a prichádzal na neho.
17  A hľa, bolo počuť hlas z nebies, ktorý hovoril: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.


Tieto verše, citácia toho čo priami účastníci zažili, nám v prvom rade hovoria o Trojjedinnosti Boha. Otec je na nebesiach ergo niekde v priestore, (nesedí na okolo plávajúcom obláčiku), Boh Syn je vo vode tu na zemi, fyzicky prítomný, a Boh Duch Svätý zostupuje ako holubica... V tom prítomní začujú: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.

Nechápem kto a prečo by mal klamať pri opise tejto udalosti.

Keď sa Ježiš nechal od Jana pokrstiť, bol to jasný začiatok Jeho služby. Krst prebehol na základe toho, že sa Ježiš stotožnil s tými, ktorí odpovedali na Jánovo volanie k pokániu... toto je veľmi dôležitý moment. Do tejto chvíle žil Ježiš ako obyčajný človek, obyčajné decko, možno sa pobil pre hračku, možno bratovi závidel panenku... o tomto nám Písmo nič nehovorí, v každom prípade, okrem toho, že bol nadaný a vedený i v detstve (ako inak by mohol ako desať ročný vyučovať v chráme...) Iste... ako boží syn od narodenia nikdy hriechu neprepadol, no ako človek ... netrúfam si tvrdiť to či ono (môj názor)

Ničmenej, musel si prejsť tým istým čo každý jeden človek na tejto zemi, ktorý sa kedy narodil... hriechom, tým telesným. Tým že odpovedal na Janovo volanie k pokániu, sa nielen stotožnil s ľudskou rasou, potrebujúcou odpustenie, ale prešiel do postavenia, kedy sa mohol stať ich zástupcom. Jeho slová o tom, že treba naplniť spravodlivosť... Mat 3:15 musíme chápať ako dobrovoľné prijatie role služobníka, ktorý svojím utrpením a životom získa spravedlivosť pre mnohých Iz 53:11.

Hlas ktorý zaznel z výšky, znel podobne ako slová v Žalme 2:7... aj vtedy Biblia klamala? A čo vtedy, keď Boh prehovoril k Môjžišovi z horiaceho kra?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Tieto verše, citácia toho čo priami účastníci zažili, nám v prvom rade hovoria o Trojjedinnosti Boha. Otec je na nebesiach ergo niekde v priestore, (nesedí na okolo plávajúcom obláčiku), Boh Syn je vo vode tu na zemi, fyzicky prítomný, a Boh Duch Svätý zostupuje ako holubica... V tom prítomní začujú: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.
Toto je tvoj zdeformovaný výklad skutočného biblického textu, ktorý jednoducho chceš prekrútiť a dať mu iný reálne nejestvujúci význam. To čo je v Biblii napísané treba chápať tak ako je to napísané a z tohoto hľadiska sa jedná o nepravdivý text, lebo reálne sa nebesá neotvárajú a nemohol odtiaľ prehovoriť ani Boh. Tento biblický tex je zjavným nepravdivým výmyslom pisateľa. Ale nemám nič proti tomu ak ty na základe tvojej viery ho budeš považovať za pravdivý.
Ak som dobre pochopil, v tom ďalšom odstavci tvrdíš, že J.Kristus nevedel o svojej božskej podstate. Tak si to myslel? Opakujem moju otázku: kedy sa dozvedel, že je Boh? Len po svojej smrti?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: kedy sa dozvedel, že je Boh? Len po svojej smrti?
Luk2 46A stalo sa po troch dňoch, že ho našli v chráme sedieť medzi učiteľmi počúvať ich a opytovať sa ich. 47A všetci, ktorí ho počúvali, žasli nad jeho rozumnosťou a nad jeho odpoveďami. 48A keď ho uvideli, užasli, a jeho matka mu povedala: Dieťa, čo si nám to tak urobil? Hľa, tvoj otec i ja sme ťa s bolesťou hľadali. 49A on im povedal: Čo to, že ste ma hľadali? Či ste nevedeli, že musím byť vo veciach svojho Otca?

Tu je aj odpoveď, či si Ježiš ako dieťa uvedomoval kto je, teda Synom Božím. Za svojho otca pokladal Otca v nebesiach.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:
Tieto verše, citácia toho čo priami účastníci zažili, nám v prvom rade hovoria o Trojjedinnosti Boha. Otec je na nebesiach ergo niekde v priestore, (nesedí na okolo plávajúcom obláčiku), Boh Syn je vo vode tu na zemi, fyzicky prítomný, a Boh Duch Svätý zostupuje ako holubica... V tom prítomní začujú: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.
Toto je tvoj zdeformovaný výklad skutočného biblického textu, ktorý jednoducho chceš prekrútiť a dať mu iný reálne nejestvujúci význam. To čo je v Biblii napísané treba chápať tak ako je to napísané a z tohoto hľadiska sa jedná o nepravdivý text, lebo reálne sa nebesá neotvárajú a nemohol odtiaľ prehovoriť ani Boh. Tento biblický tex je zjavným nepravdivým výmyslom pisateľa. Ale nemám nič proti tomu ak ty na základe tvojej viery ho budeš považovať za pravdivý.
Ak som dobre pochopil, v tom ďalšom odstavci tvrdíš, že J.Kristus nevedel o svojej božskej podstate. Tak si to myslel? Opakujem moju otázku: kedy sa dozvedel, že je Boh? Len po svojej smrti?
No vidíš. Vraj ja som zdeformoval túto časť Biblie. A to som ti len citoval z New Bible Dictionary; Universities and Colleges Christian Fellowship. A ja mám veriť len tebe, ktorý Bibliu chceš chápať doslovne tam kde sa ti to hodí, a hodí sa ti to akorát tam, kde chceš dokázať, že v rámci vedy je obraz popísaný v Biblii nereálny, citujem: reálne sa nebesá neotvárajú a nemohol odtiaľ prehovoriť ani Boh

Zbytočná diskusia... ak budeš ochotný prijímať výklady v rámci viery vo všemohúceho Boha, potom môžeme pokračovať... inak sa dostaneme do slepej uličky, kedy mi odcituješ Žalm 14:1   ...Niet Boha. A budeš tvrdiť, že toto píše Biblia...

Povedz, môže mŕtvola v hrobe sama oživnúť? Vstal Kristus zmŕtvych? Je to možné? Stalo sa to? Čože je to oproti otvoreniu neba...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Povedz, môže mŕtvola v hrobe sama oživnúť? Vstal Kristus zmŕtvych? Je to možné? Stalo sa to? Čože je to oproti otvoreniu neba...
Vieš koľkí ľudia vyhlásení za mŕtvych sa už prebrali k životu? Ale že by sa niekde otvorilo nebo ( ani nevieme opísať čo by sa to malo stať) a odtiaľ niekto hovoril, som ozaj nepočul. Vyčítal somto len z Biblie. Ale ešte raz, veriť v to môžeš.
Okrem sugestibility, ktorú má každý zdravý človek, nás Boh obdaroval aj kritickým myslením, aby sme nenaleteli šarlatánom a podvodníkom, schpným ponúkať lož ako pravdu.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:
Povedz, môže mŕtvola v hrobe sama oživnúť? Vstal Kristus zmŕtvych? Je to možné? Stalo sa to? Čože je to oproti otvoreniu neba...
Vieš koľkí ľudia vyhlásení za mŕtvych sa už prebrali k životu? Ale že by sa niekde otvorilo nebo ( ani nevieme opísať čo by sa to malo stať) a odtiaľ niekto hovoril, som ozaj nepočul. Vyčítal somto len z Biblie. Ale ešte raz, veriť v to môžeš.
Okrem sugestibility, ktorú má každý zdravý človek, nás Boh obdaroval aj kritickým myslením, aby sme nenaleteli šarlatánom a podvodníkom, schpným ponúkať lož ako pravdu.
Tým chceš povedať, že Boh je šarlatán a ponúka nám lož ako pravdu? A my, keďže máme obmedzenú schopnosť rozlišovať, ergo nie sme asi plne zdraví, veríme lžiam?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Tým chceš povedať, že Boh je šarlatán a ponúka nám lož ako pravdu? A my, keďže máme obmedzenú schopnosť rozlišovať, ergo nie sme asi plne zdraví, veríme lžiam?
Ak vieš čo je logika, tak sleduj moje uvažovanie a odpovedz!! Kto písal a napísal biblické texty? Dúfam, že potvrdíš, že to boli ľudia. Kto tvrdí, že tie texty sú pravdivé slovo božie? Sú to opäť len ľudia a ľudia sú všelijakí, klamári aj pravomluvní, teda treba rozlišovať kritickým okom, čo môže byť pravda a čo nepravdivý ľudský výmysel. Vytváraním psychického tlaku vo forme ak toto neuveríš, nemáš dar Ducha svätého, môže zabrať na plytkomysliaceho človeka, ale myslím si, že z náboženskéj viery by mal vyplynúť morálny a plnohodnotný život, životný štýl a nie špekulácia o čertoch a diabloch a strach z posmrtnej neistoty. A v mojom texte nebola vôbec reč o tom či je Boh šarlatán, ale som hovoril o ľuďoch a môžem uviesť rad príkladov ako som sám naletel podvodníkom. A ozaj každý jeden zdravý človek ma schopnosť nekriticky prijímať informácie - je sugestibilný a hlavne malé deti ak sú tieto informácie predkladané autoritami ako sú napr. rodičia, lebo malé deti nemajú ešte dostatok skúseností a nedostatočne rozvinuté kritické myslenie.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

To: Dedo
Cit: Ak vieš čo je logika, tak sleduj moje uvažovanie a odpovedz!! Kto písal a napísal biblické texxty? Dúfam, že potvrdíš, že to boli ľudia. Kto tvrdí, že tie texty sú pravdivé slovo božie? Sú to opäť len ľudia a ľudia sú všelijakí, klamári aj pravomluvní, teda treba rozlišovať kritickým okom, čo môže byť pravda a čo nepravdivý ľudský výmysel.

Práve na logike sa zakladá naša viera.

Biblia obsahuje 6.408 veršov s prorockými údajmi. Doteraz sa splnilo 3.268. Ostatné proroctvá sa vzťahujú na udalosti, ktoré majú iba nastať.
V celej ľudskej histórii, neexistuje kniha, ktorá by obsahovala toľko naplnených predpovedí, ak si odmyslíme regionálne predpovede počasia.…
Matematicky vyjadriteľná pravdepodobnosť, nemá nikde obdoby.
Proroctvá sú takej povahy, že vyplnenie každého z nich má pravdepodobnosť od 1:1.000 až do 1:x miliónov.
Naplnenie všetkých 3.268 proroctiev v histórii je absolútne nemožné bez priamej účasti niekoho, kto všetko riadi.
Naplnením týchto proroctiev sa nielen Biblia identifikuje ako Božie Slovo, ale aj Boh sa predstavuje ako ten, ktorý je pravdivý. Boh Biblie, nie iný Boh.

Kto by napísal toľko proroctiev, keby nebol vedený autorom Biblie, Bohom? Použi logiku... ;)

Cit: každý jeden zdravý človek ma schopnosť nekriticky prijímať informácie - je sugestibilný a hlavne malé deti ak sú tieto informácie predkladané autoritami ako sú napr. rodičia, lebo malé deti nemajú ešte dostatok skúseností a nedostatočne rozvinuté kritické myslenie.

Matthew 18:3  a povedal: Ameň vám hovorím, keď sa neobrátite a nebudete jako deti, nevojdete nikdy do nebeského kráľovstva.

Ja som rád božím dieťaťom... ;)

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

PAVOL
odvolavas sa na pravost Biblie na zkalade proroctiev? aj nostradamus alebo sibila aj im sa splnili proroctva aj im mame verit?

okrem toho to ci sa to splnilo je len na zaklade toho co sa tam napisalo a ako kazdy vieme obrazny text sa moze vysvetlit sveliako , je to ako hrat ruletu stavias na jedno cislo a skor ci neskor pride ...tak je to aj s tymi proroctvami zalezia ako sa vylozia....
Naplnenie všetkých 3.268 proroctiev v histórii je absolútne nemožné bez priamej účasti niekoho, kto všetko riadi.
Naplnením týchto proroctiev sa nielen Biblia identifikuje ako Božie Slovo, ale aj Boh sa predstavuje ako ten, ktorý je pravdivý. Boh Biblie, nie iný Boh.
alebo manipuluje s informaciami a svojvolne ich meni....

tu mas prikald :
http://www.islamweb.sk/stranky/kniznica ... hammad.htm
ako vidis aj koran ma svoje korene v tore .....staci to inak vysvetlit a je to.... na tom by som nezakladal....

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Ja som rád božím dieťaťom...
Gratulujem ti k takémuto stavu tvojho vedomia a tvojej viere aj v zjavne nepravdivým a pochybným biblickým textom napísaných ľuďmi o ktorých si ty myslíš, že by mohli byť pravdivým božim slovom. Ja sa na to pozerám trochu racionálnejšie. Biblický text, ktorý ti radí rozmýšľať ako malé neskúsené dieťa ti v súčasnej spoločnosti môže uškodiť.
Budem sledovať aj odpoveď na svklampard.

Používateľov profilový obrázok
Vlkodlak
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2010 19:04

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa Vlkodlak »

pavel napísal: Biblia obsahuje 6.408 veršov s prorockými údajmi. Doteraz sa splnilo 3.268. Ostatné proroctvá sa vzťahujú na udalosti, ktoré majú iba nastať.
Priznám, že ja to neviem.

Odkiaľ vieš že je ich práve 3268 čo sa splnili ?
Niekto ti to povedal, alebo si to niekde čítal, alebo si si to sám preveroval ?

PS. To o tých siedmich pahorkoch a o Antikristovi, to sa splnilo už tiež ? ;)

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

no vlk tu dava kontroverzne vysvetlenie .....pana Hunta ....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: ako vidis aj koran ma svoje korene v tore .....staci to inak vysvetlit a je to.... na tom by som nezakladal....
Gal4 21Povedzte mi vy, ktorí to chcete byť pod zákonom, či nečujete zákona? 22Lebo je napísané, že Abrahám mal dvoch synov, jedného od dievky, otrokyne, a jedného od slobodnej, zákonitej ženy. 23Ale ten od dievky sa narodil podľa tela a ten zo slobodnej zo zasľúbením, 24ktoré to veci sú alegóriou, obrazom lebo to sú tie dve smluvy, jedna s vrchu Sinai, rodiaca deti v rabstvo, a to je Hagar. 25Lebo Hagarou je vrch Sinai v Arábii a zodpovedá terajšiemu Jeruzalemu, lebo aj on slúži v rabstve so svojimi deťmi. 26Ale ten vrchný Jeruzalem je slobodnou, ktorý je matkou všetkých nás. 27Lebo je napísané: Veseľ sa, neplodná, ty, ktorá nerodíš! Vykríkni a zvolaj, ktorá nepracuješ ku porodu! Lebo viacej bude mať detí opustená ako tá, ktorá má muža. 28Ale my, bratia, sme jako Izák, deťmi zasľúbenia. 29Lež ako vtedy ten narodený podľa tela prenasledoval toho, ktorý bol podľa Ducha, tak i teraz. 30Ale čo hovorí Písmo? Vyžeň dievku i jej syna, lebo syn dievky nebude dediť so synom slobodnej. 31A tak tedy, bratia, nie sme deťmi dievky, ale deti slobodnej.

Napísať odpoveď