Jedinečnosť a pravdivosť

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

Slovo Božie môže správne chápať a pochopiť iba človek ktorý má Svatého Ducha! Kto Ho nemá začne si zo Slova Božieho vyberať určité veršíky ktoré mu viac menej vyhovujú, preto vzniká dojem vytrhnutia veci s kontextu.
Ak človek má Svatého Ducha, musí súhlasiť s pravdou a nie ísť proti nej.
to hlasa vela cirkvi ze ma toho praveho ducha .....otazka co je pravda ?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

to hlasa vela cirkvi ze ma toho praveho ducha .....otazka co je pravda ?
"Tú máš asi jedine ty" ... alebo máš ešte možnosť hľadať, čítať a volať k Bohu... ale to sa ti zjavne nechce... škoda. Chodíš sem už dosť dlho, aby si pochopil, že tu nerozoberáme ktoré cirkvi sú pravé a ktoré nie. Taktiež dosť dlho na to, aby si pochopil, že ani ja, ani nik iný ťa nemôže presvedčiť veriť, pokiaľ to sám nechceš... a tak sa sám seba a Teba pýtam, prečo sem vlastne chodíš?

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa Simon »

Ak niekto nesúhlasí s týmito 6 bodmi, neprijíma svedectvo Ducha Svätého a nasleduje iného Krista.

1) Spása je dar, z Boží milosti - ne mzda za "dobré skutky" (Efezským 2:8).
2) Ježíš Kristus je Bůh - ne stvoření! (Jan 10:33, Jan 11:25, Jan 14:9).
3) Kdo uvěří že Kristus za něj zemřel ten má - už nyní - věčný život, který mu nikdo nikdy nemůže vzít! (Jan 3:16, 10:27-29).
4) Celá Bible (ne pouze část), je neomylné Boží Slovo, které se splní do poslední tečky! (Matouš 5:18, 24:35).
5) Pakliže Ti není něco jasné, požádej Boha, On Ti to vysvětlí - je li nutné abys to věděl (Jakub 1:5).
6). Kristus, jak kdysi odešel, tak se jednou vrátí, aby vládl světu!
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

to hlasa vela cirkvi ze ma toho praveho ducha .....otazka co je pravda ?
Pravda je to čo hovorí Slovo Božie. Vychádzajme z toho, že Slovo Božie je Ježiš Kristus. Je to teda náš osobný vzťah a postoj k Slovu Božiemu, k Ježišovi Kristovi, práve na túto situáciu myslel Ježiš Kristus keď povedal: Ale keď príde Syn človeka, či nájde vieru na zemi? (Lk 18,8)

Na preštudovanie:
(Židom 1,1-2) (Zj 19,11-13) (Jn 17,7)

Moji predchodcovia ti to vysvetlili dostatočne jasne..

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

co sa tyka neomilnosti biblie precitajte si poriadne cely odstavec matusa 18 :
17Nedomnievajte sa, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov: neprišiel som zrušiť, ale naplniť. 18Lebo ameň vám hovorím, že dokiaľ nepominie nebo a zem, ani len jediné jota alebo jeden punktík nepominie zo zákona, dokiaľ sa všetko nestane. 19Ktokoľvek by tedy zrušil hoci len jedno z týchto najmenších prikázaní a učil by tak ľudí, ten sa bude najmenším volať v nebeskom kráľovstve; ale ktokoľvek by činil a učil, ten sa bude velikým volať v nebeskom kráľovstve. 20Lebo vám hovorím, že ak nebude vaša spravedlivosť hojnejšia ako spravedlivosť zákonníkov a farizeov nevojdete nikdy do nebeského kráľovstva.
-berie sa tu skor 10-toro jezis sam vravel ze ide zakon doplnit nie ho zrusit ..urcite poznate ak sa ho pytaju ake prikaznie je najvysie, alebo co povedal mladikovi ked sa ho pytal ako sa ma dostat do nebeskeho kralovstva...
matus 24
. 35Nebo a zem pominú, ale moje slová nikdy nepominú.
skor tu celu kapitolu beriem o znakoch konci sveta ale je to aj poucenie pre nas ludi lebo kazdy den moze byt pri nas koniec ....a pise sa tam o jezisovych slovach nie o kapitolach pavla ....

pavel:
neviem...proste hladam ...lebo kto hlada najde....

javen:
ako sak pohoda ak ved je to dost mozne ze nenajde vieru avsak neni viera ako viera .....a vpodstate vsetky cirkvi na svete hlasaju ze jezis zomrel za nas aby sme mi zili ....pritom to on sam nikdy nepovedal

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

a vpodstate vsetky cirkvi na svete hlasaju ze jezis zomrel za nas aby sme mi zili ....pritom to on sam nikdy nepovedal
A na túto teóriu si ako prišiel? Máš o tom nejaký dôkaz z biblie? Ja ti nájdem minimálne 20 veršov v biblii, kde je napísané, že Ježiš zomrel za naše hriechy aby sme žili..

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa Simon »

to Lampard:
Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života. (Ján 5, 24)

Lebo to je vôľa môjho Otca, aby každý, kto vidí Syna a verí v Neho, mal večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň. (Ján 6, 40)

To sú Ježišove slová. Ježiš neprišiel zákon doplniť, ale NAplniť. Urobil to za teba, pretože žiaden človek zákon nedokáže naplniť. A tak vďaka Kristovi spása nezávisí od skutkov, ale viery v Jeho smrť za Teba.

skrze Neho sme prijali milosť a apoštolstvo, aby sme pre Jeho meno privádzali k poslušnosti vo viere všetky národy, (Rimanom 1, 5)

Tak som, počnúc od Jeruzalema a okolia až po Ilýriu, naplnil všetko Kristovým evanjeliom. (Rimanom 15, 19b)

Lebo ja som prijal do Pána, čo som vám aj odovzdal: (1. Korinťanom 11, 23a)

A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte, skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval, iba ak by ste boli nadarmo uverili. Lebo medzi prvým som vám vydal, čo som aj prijal, že Kristus zomrel za naše hriechy podľa písem a že bol pochovaný a že v tretí deň vstal z mŕtvych podľa písem (1. Korinťanom 15, 1-4)

Lebo ani ja som ho neprevzal od človeka, ani som sa mu nenaučil, ale (som ho prijal) zjavením Ježiša Krista. (Galaťanom 1, 12)

Pavol hlásal to, čo mu prikázal Pán Ježiš. Božím Slovom je celá Biblia aj Pavlove epištoly.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

najviac hodnoveriaci vyrok jezisa beriem pred Pilatom preco? : lebo celil smrti.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

aj ke ddam este jendu sancu daj slova jezisa kde vravel ze zomrie za nas? jediny verz

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

A na túto teóriu si ako prišiel? Máš o tom nejaký dôkaz z biblie? Ja ti nájdem minimálne 20 veršov v biblii, kde je napísané, že Ježiš zomrel za naše hriechy aby sme žili
..
napis jediny kde to prehlasoval

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

29 a tí, čo dobre činili, vyjdú na vzkriesenie k životu, tí však, ktorí páchali zlo, na vzkriesenie k súdu.jan 5

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

63Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život :!:

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

aj ke ddam este jendu sancu daj slova jezisa kde vravel ze zomrie za nas? jediny verz
Matúš 20:28  ako ani Syn človeka neprišiel, aby mu slúžili, ale aby slúžil a dal svoj život ako výkupné za mnohých.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

Pre svklampard:
napis jediny kde to prehlasoval
A to ti je načo dobré? Chceš sa hádať o Kristovej moci, o Jeho poslaní, alebo čo? Si znovuzrodený kresťan? Ak áno nehľadaj to čo je dolu na Zemi, ale to čo je hore.. Duch je ktorý oživuje, telo nič neosoží hovorí Kristus a ďalej pokračuje, slová ktoré vám hovorím sú duch a život.. V akom štýle života budeš pokračovať je tvoja vec, Pavel ti to napísal aj Simon, máš bibliu a ak nie si hlúpa panna nájdeš v nej odpoveď, ostatné je na tebe. Počul si slovo života, rozhodnúť sa musíš sám.
Ak však mŕtvi nevstávajú, ani Kristus nebol vzkriesený. 17 Ak však Kristus nebol vzkriesený, márna je vaša viera — ešte vždy ste vo svojich hriechoch. 18 A tak by zahynuli aj tí, čo zosnuli v Kristovi. 19 Ak iba v tomto živote máme nádej v Kristovi, sme najbiednejší zo všetkých ľudí. 20 Kristus však bol vzkriesený z mŕtvych ako prvotina tých, čo zomreli. 21 Lebo ako skrze človeka prišla smrť, tak prišlo skrze človeka aj zmŕtvychvstanie. 22 Lebo ako v Adamovi všetci zomierajú, tak aj v Kristovi budú všetci oživení; 23 každý však v tom poradí, ktoré mu patrí: Prvotina Kristus, potom pri jeho príchode tí, čo patria Kristovi, 24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, ( 1 Korintským 15 kapitola 16-26 )
Oplatí sa ju celú prečítať.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:aj ke ddam este jendu sancu daj slova jezisa kde vravel ze zomrie za nas? jediny verz
Prečo kladieš takéto otázky, keď už ti to bolo toľký raz vysvetlené? Prečo pýtaš verše z Písma, keď Slová Písma nepokladáš za jedinú autoritu? Čo z toho, že ti tu vypíšem množstvo veršov z Písma, kde je zdôraznené to dokonalé dielo milosti, ktoré Boh vykonal na kríži, ak Slová Písma berieš len ako obyčajný produkt ľudí.

Toľko si tu na tomto fóre, no ako vidieť, tak zatiaľ ti v tvojom srdci nebola zjavená Pravda evanjelia Ježiša Krista.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

pochybujem co je na tom zleho ? nemam vobec ziadnu istotu ze to co tvrdite je pravda .....dokonca apostoly neverili a pochybovali preco nemam pravo pochybovat aj ja ...
pokial ide o ducha o akeho ducha ? skor mi pride ze verite v kult biblie(fundametalisticky tvrdite ze je biblia slovo bozie) avsak samotna biblia ma rozne preklady a podla toho v akej cirkvi je sa urcitych slovach lisi .....

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

Svklampard: skor mi pride ze verite v kult biblie(fundametalisticky tvrdite ze je biblia slovo bozie) avsak samotna biblia ma rozne preklady a podla toho v akej cirkvi je sa urcitych slovach lisi .....
Teba zaujímajú preklady biblie? Mňa zaujíma iba Slovo Božie a tím je Kristus. Nepochybuj ale ver.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

verit verit to mi povie kazdy jake bozie slovo do prcic, ved tu knihu pisali ludia s mesa a kosti neboli to ani ocity svedkovia .....

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

Teba zaujímajú preklady biblie? Mňa zaujíma iba Slovo Božie a tím je Kristus. Nepochybuj ale ver.
zaujima pretoze vy vyhlasujete za fakt a pravdu to co vonkoncom pravda a fakt neni je to len vasa viera

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Prepáčte bratia a prepáč i ty svk

Našou úlohou je hlásať Evanjelium a vysvetlovať, to je jasne dané v Písmach. Sú tam ale i iné verše a myslím si, že v prípade svk-lamparta ich treba akceptovat a zobrat na zreteľ. Ak niekto dookola omiela svoje a nechce počuť, nechce rozmýšlať, používať logiku a stále si trvá na svojom s tým, že my mu máme dokázať a my ho máme presvedčiť, potom neostáva nič iné ako striasť prach zo svojich nôh a prestať hádzať perly Evanjelia pred tých, ktorí ho pošliapavajú svojou svetskou múdrosťou a neochotou volať k Bohu.

Matúš 7:6  Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.

Marek 6:10  A hovoril im: Kdekoľvek vojdete do domu, tam ostaňte, dokiaľ vôbec odtiaľ nevyjdete.
11  A ktoríkoľvek by vás neprijali ani vás nechceli počuť, idúc odtiaľ vytraste i ten prach zpod svojich nôh im na svedoctvo. Ameň vám hovorím, že znesiteľnejšie bude Sodomänom a Gomoranom v súdny deň ako tomu mestu.

Napísať odpoveď