Vytrhnutie

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Vytrhnutie

Príspevok od používateľa micron »

Aký je váš názor na výklad kapitoly biblie 1.Te. 4:13-18 na základe ktorej má pred príchodom veľkého súženia dôjsť k vytrhnutiu Ježišovej cirkvy respektíve veriacich , ktorí žijú v duchu svetom.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa pavel »

Táto udalosť je očakávaná už dvetisíc rokov... každá generácia úprimne veriacich dúfa, že práve počas ich života nastane ten okamih. I ja... ;-) Tieto verše priamo či nepriamo súvisia a korešpondujú s inými časťami Písma a je zaujímavé hľadať ako tento okamih upresňujú, časovo zasadzujú do doby pred súžením a nie po ňom... Vytrhnutie spojené s prvým príchodom Pána Ježiša po svojom nanebovstúpení, bude pre neveriacich citeľné... (v okamihu zmizne tak 15% obyvateľstva v kresťanskej časti sveta), ale oni Krista neuvidia. Inak to už bude pri Jeho druhom príchode...

Príď Pane Ježiši, príď...

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa rudinec »

Doktrína vytrhnutia pochádzala od španielskeho jezuitu menom Ribera, z roku cca 1580 . Ten bol prvý, ktorý tvrdil, že Kristus sa vráti a tajne vychváti cirkev pred veľkým sedemročným súžením, kedy bude svetu vládnuť „Antikrist”.

Potom, okolo roku 1830, škótska dievčina menom Margaret McDonald začala tvrdiť, že mala víziu. Uviedla, že jej toto zjavenie oznámilo, že pred veľkým budúcim súžením, počas ktorého sa mal na scéne objaviť „Antikrist”, nastane tajné vychvátanie svätých.

Darby túto víziu akceptoval ako nové zjavenie od Boha a cirkev Bratov (Brethren Church) čoskoro túto doktrínu oficiálne akceptovala.


Darby a Ribera vychádzali z následovnej části Písma:

1Tes. 4,15-17 „ Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom.“

Ja tieto verše chápem tak,že táto vec sa udeje pri druhom príchode P.J.Krista.

Výkladu Darbyho však odporuje 2 Tes.2,8 „ A potom bude zjavený ten bezzákonný bezbožník, ktorého Pán Ježiš zabije duchom svojich úst a zkazí zjavením svojho príchodu,“ Z tohto výroku je zjavné,že P.Ježíš príde až po pôsobení Antikrista na tejto zemi.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa pavel »

To: Rudinec

Cit: Ja tieto verše chápem tak,že táto vec sa udeje pri druhom príchode P.J.Krista.

Chceš povedať, že potom ako sa tieto verše 1Tes. 4,15-17 dopočuli veriaci i s dodatkom, aby sa nimi potešovali (npr. v časoch zlých), tomu neverili a začali ich brať v úvahu až po doktríne v roku 1580?????

Ja si myslím, že druhý príchod Pána čakali veriaci nielen pár dní po Jeho nanebovstúpení, ale aj za prenasledovania napr. Diokleciánom, až po Konštantína, za stredovekého prenasledovania katolíckou církvou, rovnako ako za Hitlera, či za Stalina.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

raz pride vas aj mojkonec sveta -vasa smrt.....a tam sa bude uctovat

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:raz pride vas aj mojkonec sveta -vasa smrt.....a tam sa bude uctovat
Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Ján 11:25 Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude


Už prešiel a nie prejde zo smrti do života! Aj keby zomrel, bude žiť! Pre veriaceho, ktorý žije v Kristu sa život nekončí telesnou smrťou. Teda od momentu kedy skutočne uveril - duchovne ožil a žije v Kristu už naveky. Druhá smrť mu neuškodí!Ja verím Ježišovým Slovám a ty komu veríš?

Ján14 1Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. 2V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, 3pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

"prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli" - Týmto zasľúbením a istotou v Kristu - našom Pánovi sa máme neustále utešovať! Kto verí týmto Ježišovým Slovám, tak má tešiteľa vo svojom srdci. Kto mu neverí, tak má neistotu, nepokoj, strach a zúfalstvo vo svojom srdci.

Kor15 55Smrť, kde je tvoj osteň? Kde, peklo, tvoje víťazstvo? 56Osteň smrti je hriech, a moc hriechu je zákon. 57Ale vďaka Bohu, ktorý nám dáva víťazstvo skrze nášho Pána Ježiša Krista. 58A tak, moji milovaní bratia, buďte pevní, nepohnuteľní, rozhojňujúci sa vždycky v diele Pánovom vediac, že vaša práca nie je márna v Pánovi.

Apoštol Pavol sa ako keby vysmieva smrti - Kor15 55Smrť, kde je tvoj osteň? Kde, peklo, tvoje víťazstvo?
A hneď nato upevňuje istotu v Kristu - 58A tak, moji milovaní bratia, buďte pevní, nepohnuteľní, rozhojňujúci sa vždycky v diele Pánovom vediac, že vaša práca nie je márna v Pánovi.


------------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

ked to takto napises mil vyzera to velmi jednoducho ......a opat stare zname vytrhavnie s kontextu
jan14-utesuje apostolov taze ta veta nemoze byt urcewna veriacim a podobne nechcem to tu vsteko pisat .....

uplne zabudate na jednu dolezitu vec neslo ani o to co si tu napisal ale o to ze smrt je konecny stav zuctovania ........uz neni navratu spat teda neviem sam ako to funguje taze ani v tomto smere nemozem byt isty

pytas sa ma comu verim ...v prvom rade neverim jedenj knihe ako vy a uz vonkoncom nie tomu ze stacoi uverit a som za vodou ...snazim sa sam odstranovat svoje zle vlastnosti , a v prvom rade beriem bibliu trochu volne a vlastne to podla mna ani neni potrebne studovat lebo laska je urcujuci prvok ak mate v sebe lasku neubilzite nikomu , ak vas niekto prosi pomozete mu, ak mate radi stvoritela nebudete prekracovat jeho zakony....alebo ako chces aby robili tebe robte aj vy im netreba mi niake komplikovane teorie bioblickych textov uz sam tam hladal a je to zbitocne lebo clovek sa zamota do svojich vlastnych teoretickych uvah, pripadne uvah inych ...

ci mam istotu strach? neviem ti mil kazdopadne som rad ze zijem mam rad zivot som slusny k ostatnym podla vas do neba nepojdem a je mi vas nazor ukradnuty.....to ci pojdem po smrti tam alebo onam rozhodne moje vnutro....snazim sa duchovne rast ......a viuzivat ten cas na zemi zmysluplne lebo to je mozno jedine co mam

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:ked to takto napises mil vyzera to velmi jednoducho ......a opat stare zname vytrhavnie s kontextu
jan14-utesuje apostolov taze ta veta nemoze byt urcewna veriacim a podobne nechcem to tu vsteko pisat .....
A komu má byť určená? Len 12 apoštolom? A apoštoli neboli veriaci? Ján14 1Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. 2V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, 3pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

Ak sa píše, že "V dome môjho Otca je mnoho príbytkov" tak je to mnoho a nie len 12! Toto zasľúbenie patrí všetkým vykúpeným v Kristu!
svklampard napísal:pytas sa ma comu verim ...v prvom rade neverim jedenj knihe ako vy a uz vonkoncom nie tomu ze stacoi uverit a som za vodou ...snazim sa sam odstranovat svoje zle vlastnosti , a v prvom rade beriem bibliu trochu volne a vlastne to podla mna ani neni potrebne studovat lebo laska je urcujuci prvok ak mate v sebe lasku neubilzite nikomu , ak vas niekto prosi pomozete mu, ak mate radi stvoritela nebudete prekracovat jeho zakony....alebo ako chces aby robili tebe robte aj vy im netreba mi niake komplikovane teorie bioblickych textov uz sam tam hladal a je to zbitocne lebo clovek sa zamota do svojich vlastnych teoretickych uvah, pripadne uvah inych ...
Aha, takže dokonalá obeť Ježiša Krista za naše hriechy je pre teba zbytočnosťou, pretože sa spasíš láskou, ktorá je v tebe a Slová Ježiša Krista ani nepotrebuješ vedieť? Veď aj na čo, keď ako ty píšeš stačí len odstraňovať svoje zlé vlastnosti. Dobre som tomu rozumel?
svklampard napísal:ci mam istotu strach? neviem ti mil kazdopadne som rad ze zijem mam rad zivot som slusny k ostatnym podla vas do neba nepojdem a je mi vas nazor ukradnuty.....to ci pojdem po smrti tam alebo onam rozhodne moje vnutro....snazim sa duchovne rast ......a viuzivat ten cas na zemi zmysluplne lebo to je mozno jedine co mam
Kto z nás ti povedal, že nebudeš spasený? Odcituj! Stále píšem, že nikto z ľudí to nemôže vedieť. Je to osobný vzťah každého jedného z nás s Bohom. Iba Boh vie! Ja len zdôrazňujem, že kto odmieta pravé evanjelium Ježiša Krista bude zatratený. Ježiš je jediná cesta a niet inej. Ty tvrdíš niečo iné. Ja teba nesúdim, ale to Slovo Božie, ktoré berieš ako si napísal - voľne, ťa bude súdiť!
Ak si v plnosti uveril Slovu Ježiša Krista, tak si prešiel zo smrti do života, lebo to Slovo zvestuje nám túto radostnú správu: Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Ján 11:25 Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude


Kto v plnosti neverí tak to Slovo ho bude súdiť, lebo jasne hovorí!: 1Ján 5:10 Ten, kto verí v Syna Božieho, má svedoctvo sám v sebe. Kto neverí Bohu, ten ho urobil lhárom, pretože neuveril svedoctvu, ktoré vysvedčil Bôh o svojom Synovi.
Ján 3:18 Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho
Ján12 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;



------------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

A komu má byť určená? Len 12 apoštolom? A apoštoli neboli veriaci? Ján14 1Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. 2V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, 3pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

Ak sa píše, že "V dome môjho Otca je mnoho príbytkov" tak je to mnoho a nie len 12! Toto zasľúbenie patrí všetkým vykúpeným v Kristu!
ved ich utesoval ale nemozes to brat vseobecne .....ja sa k tomu uz nejdem vyjadrovat
Aha, takže dokonalá obeť Ježiša Krista za naše hriechy je pre teba zbytočnosťou, pretože sa spasíš láskou, ktorá je v tebe a Slová Ježiša Krista ani nepotrebuješ vedieť? Veď aj na čo, keď ako ty píšeš stačí len odstraňovať svoje zlé vlastnosti. Dobre som tomu rozumel?
snazim sa riadit hlavnym prikazanim ....mil prosimta prestan cit dokaze viac ci vari ked dakoho MAS rad das mu miesto ryby kamen ? a neboj sa tie slova poznam velmi dobre len som napisal ze nieje potrebne to studovat staci par jednoduchich pravidiel .....napriklad take 10-toro alebo - prikazanie lasky, laska k bohu a bliznym sa dokazuje skutkami nie recami .......


Ján12 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;
veru preto sa drziim prikazania lasky

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

snazim sa riadit hlavnym prikazanim ....mil prosimta prestan cit dokaze viac ci vari ked dakoho MAS rad das mu miesto ryby kamen ? a neboj sa tie slova poznam velmi dobre len som napisal ze nieje potrebne to studovat staci par jednoduchich pravidiel .....napriklad take 10-toro alebo - prikazanie lasky, laska k bohu a bliznym sa dokazuje skutkami nie recami .......


Ján12 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;
veru preto sa drziim prikazania lasky
Ale predsa dodržiavať hlavné prikázanie predpokladá prijať do srdca obeť Ježiša Krista za naše hriechy. Veď tam sa ukazuje Láska Božia! Prijať to! Prísť pred Boha so sebazaprením a pokáním, teda s prázdnymi rukami. No ty sa chceš spasiť vlastnými skutkami, čo je nemožné! Ty ponúkaš Bohu svoje dobré skutky, ale čo so zlými - s hriechom? Akú váhu pred Bohom má náš dobrý skutok oproti nášmu hriechu, ktorý plodí jedine smrť? Vyváži to? Naše dobré skutky, hoci by boli neviem ako dobré, nikdy nebudú stačiť ako výkupné za náš život. Keď sme teda celí hriešni, tak čo môžme ponúknuť Bohu?Jedine obeť Ježiša Krista vykúpi! Keď robíme dobré skutky, tak to nie je nič záslužné. Malo by to byť samozrejmosťou robiť dobré skutky. Ak je to samozrejmosť tak už nie zásluha! Veď dobré skutky máme robiť vždy. To máme páchať hriech a myslieť si pri tom, že máme ešte v rezerve aj dobré skutky, ktorými si vynulujeme tento hriech?
Ak zhrešili prví ľudia v raji, tak im nepomohli žiadne dobré skutky, lebo podľa zákona za hriech je smrť.

Boh nám už vybojoval spasenie dokonalou obeťou raz a navždy a zmyl naše hriechy krvou svojho milovaného Syna Ježiša Krista.

Ako môžem povedať, že milujem svojho Boha, svojich blížnych atd. a súčasne odmietam to čo nám Boh zvestuje - teda že obetoval svojho milovaného syna za naše hriechy a tak svojou dokonalú obeťou zmyl naše hriechy raz a navždy. Teda sme z Božej milosti spasení, skrze vieru, bez zásluh a zdarma! Ak to prijmeme, tak takéto dobré skutky sú jedine na oslavu Boha a nie nás samotných, lebo iba z Božej moci sa to všetko deje.


--------------------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

ja som nikdy nenapisal ze sa chcem spasit skutkami , snazim sa zit podla prikazania lasky ....jezis prisiel hlavne vidat svedectvo ak by prisiel len zomriet asi by neucil a nedaval prikazania ktore by mal clovek dodrziavat a ktore pilili zakonim a ucencom tak usi .....a nepoukazoval by na pokritectvo.....a mnoho inych veci....
uz len to ze som by si mal byt vdacny za kazdy den lebo zivot je krasny , a mna nebude sudit ziadna kniha mil ale boh .....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

Tak mi odpovedz, čo je pre teba Ježišova smrť a jeho zmŕtvýchvstanie? Muselo sa to stať?

svklampard napísal:jezis prisiel hlavne vidat svedectvo ak by prisiel len zomriet asi by neucil a nedaval prikazania ktore by mal clovek dodrziavat a ktore pilili zakonim a ucencom tak usi .....a nepoukazoval by na pokritectvo.....a mnoho inych veci....
uz len to ze som by si mal byt vdacny za kazdy den lebo zivot je krasny , a mna nebude sudit ziadna kniha mil ale boh .....
No a svedčil okrem iného aj o svojej smrti za naše hriechy a na tretí deň že vstane z mŕtvych! Svedčil, že sa to musí stať!
Mám ti to všetko odcitovať z Písma? Skoro som zabudol, ty predsa Bibliu berieš voľne.

svklampard napísal:a mna nebude sudit ziadna kniha mil ale boh .....
Slovo Božie bude súdiť, ktoré je zapísané aj v Písme aby si to počul, aby si nemal výhovorku že si o tom nevedel!
Lebo svedčí okrem iného aj toto: LUK24 44A povedal im: Toto sú moje slová, ktoré som vám hovoril, keď som ešte bol s vami, totiž že sa musí naplniť všetko, čo je napísané o mne v zákone Mojžišovom, v prorokoch i žalmoch. 45Vtedy otvoril ich um, aby rozumeli písmam. 46A povedal im: Tak je napísané, a tak musel Kristus trpieť a vstať z mŕtvych tretieho dňa, 47a musí byť kázané v jeho mene pokánie a odpustenie hriechov medzi všetkými národami počnúc od Jeruzalema. 48A vy ste toho svedkami. 49A hľa, ja posielam zasľúbenie svojho Otca na vás, a vy buďte v meste Jeruzaleme, dokiaľ nebudete odiati do moci z výsosti.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

ja ti odcitujem inu cast co hovori jezis , teda apson evanielija podla jana 18.....
37Vtedy mu povedal Pilát: Teda si ty predsa kráľ? Ježiš odpovedal: Ty dobre hovoríš, že som ja kráľ. Ja som sa nato narodil a nato som prišiel na svet, aby som vydal pravde svedoctvo. Každý, kto je z pravdy, čuje môj hlas.

prisiel vidat svedectvo o pravde...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:prisiel vidat svedectvo o pravde...
A táto Pravda je aj to, že sa obetoval za nás - za naše hriechy! A táto Pravda hovorí, že sa to muselo stať! Alebo chceš poprieť túto Pravdu?

Tak sa ťa pýtam ešte raz - muselo sa to stať?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

pytas sa ma na vec na ktoru ja nepoznam odpoved ......ja neviem ci mala jeho smrt hlbsi zmysel ...pytas sa na vec ktorej ty veris a si osobne presvedceny a presviedcas o nej ostatnych ....ze zomrel za nas o com ja niesom presvedceny

aka pravda? tvoja ? ty si pravda miL ?

a este raz pytas sa na taku otazku na ktoru ti nedam jednoznacnu odpoved hoc podla mna to bola vrazda a odstranenie niekoho kto poukazoval na to ako maju ludia zit aby sa dostali k svetlu , preto sa stal nepohodlnym v ociach velknazov lebo podla ich presvedcenia to bol diabol .....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: pytas sa ma na vec na ktoru ja nepoznam odpoved ......ja neviem ci mala jeho smrt hlbsi zmysel ...pytas sa na vec ktorej ty veris a si osobne presvedceny a presviedcas o nej ostatnych ....ze zomrel za nas o com ja niesom presvedceny
Ako to, že nepoznáš odpoveď? Toto predsa nie je žiadne tajomstvo!

MAR12 29A Ježiš mu odpovedal, že najprvšie od všetkých prikázaní je: Čuj, Izraelu, Pán, náš Bôh, je Pán jeden! 30A: milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysli a z celej svojej sily. To je prvé prikázanie. 31A druhé podobné je toto: Milovať budeš svojho blížneho jako samého seba! Iného prikázania väčšieho nad tieto niet.

Teda - milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysli a z celej svojej sily.

Ako by som mohol povedať, že - milujem svojho Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysli a z celej svojej sily, keď odmietam to podstatné čo urobil pre našu spásu a čo bolo predpovedané dávno predtým, ako sa to všetko stalo. Teda ak by som v plnosti neveril Jeho slovám :Toto sú moje slová, ktoré som vám hovoril, keď som ešte bol s vami, totiž že sa musí naplniť všetko, čo je napísané o mne v zákone Mojžišovom, v prorokoch i žalmoch. - Izaiáš predpovedal Ježišovo utrpenie zreteľne:Izaiáš 53:3; 5 „Opovrhnutý bol a opustený ľuďmi, muž bolestí, ktorý poznal choroby, ako niekto, pred kým si ľudia skrývajú tvár, opovrhnutý bol, a nevážili sme si ho. Ale on bol prebodnutý pre naše priestupky, zmučený pre naše neprávosti. On znášal trest za náš pokoj, Jeho jazvami sa nám dostalo uzdravenia.

Žalm 22:14-18 A tu je zo žalmov o utrpení Mesiáša: „Otvárajú si na mňa ústa ako dravý a revúci lev. Rozlievam sa ako voda, uvoľňujú sa mi všetky kosti, moje srdce je ako vosk, rozpúšťa sa mi vo vnútornostiach. Ako črep vyschla moja sila a jazyk sa mi k ďasnám prilepil, kladieš ma do prachu smrti. Lebo psi ma obkľúčili, obkolesila ma tlupa zlosynov a prebodli mi ruky, nohy. Môžem si spočítať všetky kosti, oni sa prizerajú, zrak si pasú na mne. Rozdeľujú si moje šaty a o môj odev hádžu lós.“


45Vtedy otvoril ich um, aby rozumeli písmam. 46A povedal im: Tak je napísané, a tak musel Kristus trpieť a vstať z mŕtvych tretieho dňa,

Ak by som teda tomu neveril a neprijal Ježišovu krv, ktorá je vyliata za naše hriechy a popritom by som tvrdil, že zachovávam Jeho najväčšie prikázanie, tak to by som bol ten najväčší pokrytec!

Pre vyjadrenie paralely k starozmluvnému príbehu o vyvedení z Egypta, by som uviedol nasledujúci verš : 1Pet 1, 18 19

"Veď viete, že zo svojho márneho obcovania, po otcoch zdedeného, vykúpení ste boli nie porušitelnými vecmi, striebrom alebo zlatom, ale drahou krvou nevinného a nepoškvrneného Baránka, Krista."

Ak vieš čo vyjadruje pojem Baránok, tak aj budeš vedieť prečo Ježiša volajú Baránok

Rim 5,9: "O čo skorej budeme teda zachránení od hnevu skrze Neho, keď sme teraz ospravedlnení Jeho krvou?!"
svklampard napísal:aka pravda? tvoja ? ty si pravda miL ?
Moja pravda? Ja píšem o Božej Pravde a nie o svojej pravde!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa svklampard »

pisem ze to tvoja pravda alebo pravda ludi ze tomu veriiiii(biblii )

to ze vy ste si zalozili vieru ktorej podstata je vrazda ala vykupenie je vasa vec ....v konecnom dosledku to je asi zo vsetkymi cirkvami takto -ze si zalozili vieru ktorej hlavna podstata je vrazda a nasledne spasenie ci je to katolicka grecka alebo ina ....podstata stale ostava alebo je to u vsetkych cirkev rovnake.....

pokladas bibliu za bozie slovo teda vytvor ludi za slova boha a celu vieru tomu podriadujes....a co je mimo biblie povazujes za zle ....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Vytrhnutie

Príspevok od používateľa mil »

Ja sa ťa pýtam - hore uvedené verše sú slová Ježiša Krista, alebo nie sú? Povedal to Ježiš, alebo nepovedal? A opýtam sa ešte na niečo - veríš, že Ježiš Kristus je syn živého Boha?

Napísať odpoveď