Imanuel -Ježis

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

v biblii sa o tychto menach pise ako o jednom ale ja zastavam pochybnosti avsak aj pochybnosti voci inym teoriam

matus 1:
18A narodenie Ježiša Krista bolo takto. Keď bola jeho matka, Mária, zasnúbená Jozefovi, prv ako sa sišli, bola najdená tehotná zo Svätého Ducha. 19Ale Jozef, jej muž, súc spravedlivý a nechcúc jej urobiť potupu chcel ju tajne prepustiť. 20A keď o tom premýšľal, hľa, ukázal sa mu anjel Pánov vo sne a povedal: Jozefe, synu Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo je v nej splodené, je zo Svätého Ducha; 21a porodí syna a nazveš jeho meno JEŽIŠ, lebo on zachráni svoj ľud od ich hriechov. 22A to všetko sa stalo nato, aby sa naplnilo to, čo bolo povedané od Pána skrze proroka, ktorý povedal: 23Hľa, panna počne a porodí syna, a nazovú jeho meno Immanuel, čo je preložené: S nami Bôh. 24A Jozef prebudiac sa zo spánku učinil, ako mu nariadil anjel Pánov, a prijal svoju manželku. 25Ale jej nepoznal, dokiaľ neporodila svojho prvorodeného syna a nazval jeho meno Ježiš.


je to dost nelogicke ....lebo sa tam vyskituju 2 mena
ako moze ist o niake prekladatelkse chybi ale ked sa povie raz jano nemoze to byt jozo.....
ked vysvetlite vysvetlujte na zaklade logiky ...to ze tu date ine verse z biblie lebo tuna sa rozobera konkterny verz ...(mil)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: je to dost nelogicke ....lebo sa tam vyskituju 2 mena

Je to dosť jasné a zrozumiteľné. Mimochodom, mien sa v tebou citovaných veršoch vyskytuje viacero: Ježiš, Kristus, Mária, Jozef, Dávid a Imanuel.

Jozef dostal pokyn, nazvať syna menom Ježiš. Nie menom Imanuel. Verš 21. Ďalšie verše:

22  A to všetko sa stalo nato, aby sa naplnilo to, čo bolo povedané od Pána skrze proroka, ktorý povedal:
23  Hľa, panna počne a porodí syna, a nazovú jeho meno Immanuel, čo je preložené: S nami Bôh.


hovoria o tom, že prorok Izaiáš toto nadprirodzené narodenie prorokoval už cca 700 rokov dopredu...(Isaiah 7:14) V konečnom dôsledku si ľudia uvedomili, že Ježíš je Boh a teda význam toho mena Imanuel=Boh s nami, sa vyplnil. Nič nelogického na tom nevidím.

Isaiah 7:14  Preto vám dá sám Pán znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a nazve jeho meno Immanuel.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

nj ale to je potom ludska domyslavost ......a surove napasovanie proroctva ludskou domyslavostou....

13Vtedy riekol prorok: Nože počujte, dome Dávidov: Či vám je to málo unavovať ľudí, že unavujete ešte i môjho Boha? 14Preto vám dá sám Pán znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a nazve jeho meno Immanuel.

nazve ho Immanuel....

no sorry ale ja proste nemozem vidiet dokazi pre a proti

vyznam nema Ježiš:
Jméno Ježíš pochází z řeckého Jesús, odvozeno z hebrejského Ješua, zkrácené formy Jehošua: „Jahve je záchrana“ – „Bůh zachraňuje“. Dítě zrozené z Panny Marie je nazváno Ježíš, „protože zachrání svůj lid od hříchů“ (Mt 1,21).

2 odlišne mena Imanuel -Boh s nami
Ježiš- Boh zachranuje... Kristus (pomazany)
http://www.vira.cz/jezis-kristus/?sel_id=63

2 strana mince je mozny obsah smybolicky ale tam sa nic take nepise v izajosovom proroctve len to ze panna pocte a nazve ho tak .....avsak to sa nestalo...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa mil »

Neviem prečo sa zaoberáš Ježišovým menom ako keby to nebolo jasné ohľadom mena Syna Božieho

Iz 9:6 Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám je daný, a kniežatstvo bude na jeho pleci, a nazovú jeho meno: Predivný, Radca, Silný Bôh, Udatný Hrdina, Otec Večnosti, Knieža Pokoja

ZJ19 11A videl som nebo otvorené a hľa, zjavil sa biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, volal sa Verný a Pravdivý a v spravedlivosti súdi i bojuje. 12A jeho oči boly jako plameň ohňa a na jeho hlave mnoho diadémov, a mal napísané meno, ktorého nikto nevie, iba on sám. 13A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie. 14A vojská, ktoré sú na nebi, išly za ním na bielych koňoch, odiati kmentom, bielym a čistým. 15A z jeho úst vychádzal ostrý meč, aby ním bil národy. A on ich bude pásť železným prútom a on bude šliapať lis vína prchlivosti a hnevu všemohúceho Boha. 16A na svojom rúchu a na svojich bedrách má napísané meno: Kráľ kráľov a Pán pánov.

ZJ22 13Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný. 14Blahoslavení, ktorí (perú svoje rúcha a) činia jeho prikázania, aby mali právo k drevu života a aby vošli bránami do mesta. 15A vonku budú psi a čarodejníci a smilníci a vrahovia a modlári a každý, kto má rád a činí lož. 16Ja, Ježiš, som poslal svojho anjela, aby vám toto svedčil po sboroch. Ja som koreň a rod Dávidov, hviezda, jasná a ranná.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

Priateľu. V prvom rade by si mal mať Bibliu v písomnej forme, hlavne kvôli tomu, že ku takmer každému veršu sú uvedené odvolávky na verše pred ním alebo po ňom. Je to niečo podobné ako konkordácia v odkazoch, ak ti vôbec niečo slovo Konkordácia hovorí. Preto nemôžeš vidieť dôkazy ani pre a ani proti...

Ak by som sa mal vrátiť k významu slova Ježíš... tak počúvaj a rozmýšľaj!

V gréčtine ide o význam Jošua je spasenie. Meno Ježiš bolo v tom období bežným menom. Po udalostiach na Golgote ho kresťania považovali za príliš sväté a židom sa priečilo. Ale veľa ľudí s tým menom v tej dobe ešte reálne žilo! Preto sa k menu začalo pripájať slovko Nazaretský! Ježiša tiež oslovovali majster, učiteľ. V židovskom ponímaní "rabbi". Ďalším oslovením je Pane. Kyrie. Skutočnosť, že Ježiša považovali za niekoho väčšieho než bol obyčajný židovský učiteľ, vyjadruje výraz "Prorok"!

Spojenie s výkonom zasľúbenej Hospodinovej vlády, s Bohom pomazaného kráľa, kňaza a proroka sa začal užívať výraz "Pomazaný", v gréčtine "Christos", alternatíva tvaru Kristus. Očakávaný panovník mal byť kráľom a Synom Davidovým.

Ježiš podľa Evanjelií dával prednosť inému osloveniu. "Syn človeka" v súvislosti s postavením Hospodinovho Služobníka.

Keďže Ježiš oslovoval Boha slovom Abba (Otče), bol, a je i Synom Božím.

Toto sú označenia, výrazy a oslovenia s ktorými sa Ježiš stotožnil v Evanjeliách. Ostatné tituly ako napr. prvý a posledný Adam, kráľ židov, veľkňaz, Maranatha, logicky vyplynuli z konania a učenia Krista človeka, Boha v tele človeka.

Izaiášovo proroctvo, že panna nazve svojho Syna Immanuel (Boh je tu s nami), sa vyplnilo tým, že vlastná matka ho ako Boha uznala. Podobne ako tak urobili stovky veriacich tej doby, a ako tak urobili tisíce ľudí od tej doby. Žiaľ iba tisíce...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

ale ved na tom daval odkaz ...tam to bolo cele ...pod mojim prispevkom
Priateľu. V prvom rade by si mal mať Bibliu v písomnej forme, hlavne kvôli tomu, že ku takmer každému veršu sú uvedené odvolávky na verše pred ním alebo po ňom. Je to niečo podobné ako konkordácia v odkazoch, ak ti vôbec niečo slovo Konkordácia hovorí. Preto nemôžeš vidieť dôkazy ani pre a ani proti...
pavel to je teda duch svaty hladat na zaklade odkazov....to je vyhra , to ej aka istota vedenia duchom svatym ked treba vsade odkazy...
ale ved tam marek cituje jazne iziasa....panna pocne a da mu meno Immanuel ....nie ptrijme ho za svojho boha ach jaj ....

dobre vy mate nazor ja taky isty niesom ale nechcem davat ziadne uzavery....pretoze vasa teoria ma tiez dost trhliny ...rovnako aj ine extremne teorie...

to mil:
zjavenie 6
1A videl som, keď otvoril Baránok jednu zo siedmich pečatí, a počul som jednu zo štyroch živých bytostí, ktorá hovorila jako hlasom hromu: Poď a vidz! 2A videl som a hľa, biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, mal lučište, a dala sa mu koruna, a vyšiel víťaziac, aj aby zvíťazil.

ked uz sme u bieleho kona
ZJ19 11A videl som nebo otvorené a hľa, zjavil sa biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, volal sa Verný a Pravdivý a v spravedlivosti súdi i bojuje. 12A jeho oči boly jako plameň ohňa a na jeho hlave mnoho diadémov, a mal napísané meno, ktorého nikto nevie, iba on sám. 13A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie. 14A vojská, ktoré sú na nebi, išly za ním na bielych koňoch, odiati kmentom, bielym a čistým. 15A z jeho úst vychádzal ostrý meč, aby ním bil národy. A on ich bude pásť železným prútom a on bude šliapať lis vína prchlivosti a hnevu všemohúceho Boha. 16A na svojom rúchu a na svojich bedrách má napísané meno: Kráľ kráľov a Pán pánov.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: pavel to je teda duch svaty hladat na zaklade odkazov....to je vyhra

No čítať tvoje myšlienkové pochody, ktoré dávaš do riadkov bez toho aby si si to po sebe prečítal je tiež pre nás ostatných "výhra". Čo si touto vetou chcel povedať?

Cit: to ej aka istota vedenia duchom svatym ked treba vsade odkazy...

Ak by Ťa viedol Duch Svätý, odkazy (citáty v Evanjeliách zo SZ ako v prípade proroka Izaiáša v súvislosti s menom Immanuel), by si chápal aj bez písomných značiek... ja som ti ich len pripomenul, lebo sa v Písmach nachádzajú práve pre tých, ktorí Písmo nepoznajú a Boha ešte nenašli. Pre tých, ktorých Duch vedie, automaticky pripomenú state, ktoré sa vynoria ako jasná súvislosť... ;-)

Cit: ale ved tam marek cituje jazne iziasa....panna pocne a da mu meno Immanuel ....nie ptrijme ho za svojho boha ach jaj ....

Najskôr cituješ Matúša, teraz sa odvolávaš na Mareka... Počuj, nemal by si si upratať najskôr vo svojej mysli? Mať nejakú tému, držať sa jej, mať nejakú otázku a hľadať odpoveď na ňu a nie ihneď na sto podotázok? Myslím, že by ti to trošku pomohlo... pri zorientovaní sa...

Ešte raz ti opakujem. Jozefovi bolo pripomenuté, ž ten kto sa narodí, bude ten, ktorého spomínal Izaiáš... Boh s nami... Boh príde medzi nás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A narodil sa Ježiš, ktorého Jozef nazval podľa pokynu Ježiš...... Má to trhlinu? Podľa mňa ani najmenšiu!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

co uz ludia mi nerozumeju...... :(
marek bol preklep ....
ja sa uz nevyjadrujem lebo to nema cenu

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

Ešte raz ti opakujem. Jozefovi bolo pripomenuté, ž ten kto sa narodí, bude ten, ktorého spomínal Izaiáš... Boh s nami... Boh príde medzi nás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A narodil sa Ježiš, ktorého Jozef nazval podľa pokynu Ježiš...... Má to trhlinu? Podľa mňa ani najmenšiu!
jozefovi bolo ohlasene ze to co sa pocalo je z ducha svateho....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

Fajn. Ak chceš rozoberať celú túto stať, treba ísť verš po verši. Zatiaľ robíš to, že ak sa ti dostane odpoveď na jednu časť, nelogicky zaútočíš na druhú časť...

Zrekapitulujeme si to...

Mal si problém s tým, že Ježiš mal byť pomenovaný dvomi menami. Ježíš, (čo bol príkaz) a Immanuel (čo bola predpoveď stáročia stará).
Akonáhle som ti to vysvetlil, cituješ piate cez deviate, Mareka, len aby si nám dokázal, že vedenie Duchom Svätým je naším výmyslom.
Ak ťa na to upozorním, na ten chaotický prístup, deklaruješ, že sa už k danej otázke vyjadrovať nebudeš...
O pár hodín neskôr sem dáš verš, o ktorom sme sa nebavili, a síce verš 20

A keď o tom premýšľal, hľa, ukázal sa mu anjel Pánov vo sne a povedal: Jozefe, synu Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo je v nej splodené, je zo Svätého Ducha

Čo tým chceš povedať?

Samozrejme, že "otec" Pána Ježiša zo strany muža bol Duch Svätý, jedna entita Boha, ergo samotný Boh, ktorý jedine takto mohol prísť v čistote, nepoškvrnený dedičným hriechom na tento svet...

Aký to má súvis s pôvodným zámerom tejto témy, Ježiš verzus Immanuel?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

ale tak ako to vyvstelujes ty to sedi ....(avsak je na moj vkus vykonstruovane)

ale to co predpovedal prorok je ine ze sa narodi z panny a da mu meno Immanuel . nie narodi sa z panny a bude boh medzi nami-su to 2 vyznamove ine veci .
PRIKLAD:
predstav si proroka ktory by povedal napriklad mojej babke .....vas syn najde zenu a narodi sa mu dieta a manzelka vasho sny mu da meno Peter. Avsak syn sa nakoniec vola inak .....proroctvo sa nevyplnilo alebo sa nevyplnilo v tomto pripade.....a na to narazam...alebo je to peter v tom vyzname mena? to je proroctvo?
-snad chapete..
mna vobec nezalezi na tom aky maju vyznam mena Imanuel ale to ze sa tak nenazval....lebo o tom hovori proroctvo ...
izaias7:
10A ešte hovoril Hospodin Achazovi a riekol: 11Žiadaj si znamenie od Hospodina, svojho Boha, žiadaj, už či bude z hlboka dole a či z vysoka hore. 12Ale Achaz povedal: Nebudem žiadať a nebudem pokúšať Hospodina. 13Vtedy riekol prorok: Nože počujte, dome Dávidov: Či vám je to málo unavovať ľudí, že unavujete ešte i môjho Boha? 14Preto vám dá sám Pán znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a nazve jeho meno Immanuel. 15Maslo a med bude jesť, dokiaľ nebude vedieť zavrhnúť zlé a vyvoliť dobré. 16Lebo prv ako bude vedieť chlapča zavrhnúť zlé a vyvoliť dobré, bude opustená zem, ktorá sa ti bridí pre jej dvoch kráľov.

nepise sa tam nieco take ale konkretna vec....zaujimave su aj verse po tom

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

A keď o tom premýšľal, hľa, ukázal sa mu anjel Pánov vo sne a povedal: Jozefe, synu Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo je v nej splodené, je zo Svätého Ducha21a porodí syna a nazveš jeho meno JEŽIŠ, lebo on zachráni svoj ľud od ich hriechov.

Čo tým chceš povedať?
to ze iziasovo proroctvo tu nesedi ......aby sedelo musel by ho nazvat Immanuel...dokonca ani to by nebola pravda lebo jeho matka by mu musela dat meno Immanuel....inak by prorok nedal taku presnu informaciu....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: to ze iziasovo proroctvo tu nesedi ......aby sedelo musel by ho nazvat Immanuel...dokonca ani to by nebola pravda lebo jeho matka by mu musela dat meno Immanuel....inak by prorok nedal taku presnu informaciu....

Tu je názor jedného z bratov ... ;)

Už jsme si řekli v úvodu, že Matouš cituje více ze Starého Zákona, než zbývající tři dohromady! On se nesnaží podat "Ježíšův životopis!" Matouš chce dokázat, že Ježíš je splněním všech předpovědí o Mesiáši! Dnes každý liberální theolog popře, že se Ježíš narodil z panny. Už jsme to probrali v Izaiáši - jen to přeběhneme. Izaiáš 7:14 "almah" = panna. Dokonce i překladatelé Septuagintu přeložili almah jako "parthenos!" Příteli, "parthenos" není "mladá dívka", to znamená pannu! Athéna byla panenská bohyně Athén, a její chrám se nazýval Parthenon, protože parthenos znamená pannu! "A dá mu jméno Immanuel." Není tu problém? Mohl by mi někdo říci, zda byl Ježíš kdy zvaný Immanuel? Nazývá se Ježíšem, protože to je Jeho jméno. Ježíš znamená Spasitel. Mimochodem, Kristus je Jeho titul - ne jméno! Ale Izaiáš přece říká, že se bude volat Immanuel! A zde máme opět takovou slovní nádheru Bible. Immanuel znamená "Bůh s námi" nebo "Bůh mezi námi." On nemůže být Immanuelem, pakliže není narozen z panny! A - jestliže není Immanuelem, nemůže být Ježíš-Spasitel. Důvod proč mu říkáme Ježíš-Spasitel je, že On je Bůh mezi námi! Otázka: Může být někdo Křesťanem, kdo popírá zrození z panny? Poslouchej dobře: Věřím, že je možné, přijmout Krista jako svého Spasitele - a mnoho o Něm nevědět! Nemusíš ani vědět, že to tak Bible podává! Ale potom, co jsi se stal(a) Božím dítětem, v žádném případě nepopřeš nadpřirozený zrod! Příteli, připadám Ti dogmatický ? Úzkoprsý? Doufám, že ano! Tohle vidím jako něco, co je pro mne super-důležité! Nevím jak Ty, ale já osobně potřebuji Spasitele, který by byl schopen dosáhnout až sem, dolů, na tuhle planetu, a zachránit mně! Pakliže by to byl jenom obyčejný človíček, jako jsem já, a nebo Ty, tak by mi, asi, moc nepomohl! Superman je sice sympaťák, ale spasit mně nemůže!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

už som pisal to že tak ako to vysvetlujete vy to sedi len je to vykonštruovane....
-ja som argumentoval LOGIKOU a rozumom nie vykonštruovaním....a prekrucanim tak aby to pasovalo....

chces mi povedat ze ked povolal na turice ze zoslanie ducha svateho (na 12-stich)-chces povedat nieco take ze kazdy z nich bol Imanuel(BOH S NAMI) ....takze kazdy z nich bol BOH...
po lopate ak vysvtelujete ze BOH s nami znamena Imanuel -duch svaty...rovnaky ako bol zoslany na turice a ktorym sa aj ohanas ze ho mas pretoze si uveril ....toz si BOH -Imanuel-na zaklade tvojej teorie ...

som sice veriaci a viem ze nieco take ako vyhlasovat sa za boha je evidentan sprostost prveho stupna...

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa micron »

Tiež si kladiem otázku prečo Ježiša nenazvali Emanuel , keď to predpovedal prorok Izaiaš. Jedným z vysvetlení by mohlo byť , že boh ešte vtedy nechcel aby sme poznali jeho meno , keďže to meno ma veľkú moc a tak povedal , že to bude boh s nami.Veď aj v starom zákone boh nepovedal ľuďom svoje meno.Povedal iba jahve-to znamená ja som ktorý som. Ale to podľa mňa nie je jeho meno.Svoje skutočne meno ľuďom neprezradil , keďže to meno ma samo osebe už obrovskú moc.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

-takze ak vravis ze ma obrovsku moc ale nik o nom nevie tak sa druhe prikazanie neda ani porušiť.....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:-takze ak vravis ze ma obrovsku moc ale nik o nom nevie tak sa druhe prikazanie neda ani porušiť.....
No ty si génius, že nás to doteraz nenapadlo.... :lol:

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

naco daval prikazanie ktore ani nebolo potrebne?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:naco daval prikazanie ktore ani nebolo potrebne?
Už som ti to vysvetľoval... vraj je to konštrukcia... tak nech... vaše konštrukcie o konci sveta, a pod, sú oveľa nelogickejšie... ale to je vaša vec.... :?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Imanuel -Ježis

Príspevok od používateľa svklampard »

ja nemam v zasade konstrukciu...skumam co mi predkladate a overujem....

Napísať odpoveď