Sila Písma

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Sila Písma

Príspevok od používateľa pavel »

Istý kazateľ na svojej ceste svetom zavítal do malej zapadnutej dedinky kdesi v Ázii. Tak ako bolo jeho úlohou, každý večer pri ohni kázal Evanjelium a predčítaval celé pasáže z malej útlej knižôčky Nového zákona. Ľudia počúvali pozorne, no zdalo sa, že obsah na nich neurobil zvláštny dojem, ich srdcia boli presýtené a naplnené tým, čo sa dedilo z generácie na generáciu, čarodejníctvom a zaklínaním, ducharinou.

Keď po mesiaci kazateľ odchádzal, prišiel za ním starší muž, očividne patriaci do rady starších celého kmeňa so žiadosťou aby mu kazateľ daroval knižku, z ktorej každý večer čítal.
"Viete čítať?" opýtal sa kazateľ.
"Ano, sme v dedine dvaja" odvetil starší
"Takže budete pokračovať a čítať po večeroch tak ako ja?" pokračoval kazateľ
"Nie", odvetil úprimne, "vaša knižka má veľmi jemný papier, chcem si z neho šúlať cigarety." Kazateľ sa zamyslel.
"Dobre, venujem vám jednu z tých čo mám, mám však podmienku. Skôr ako si stránku vytrhnete a ušúľate cigaretu, musíte si ju prečítať."

Starší pristal na podmienku a kazateľ sa pobral svojou cestou....

Asi po dvoch rokoch, keď sa vracal tou istou cestou zo svojej misie, blížil sa k známej dedine. Už z diaľky videl na kopci veľký kríž. Pridal do kroku.

Po krátkom zvítaní a spoločnej modlitbe sa zaujímal ako k takej zmene prišlo. Starší rozprával.
"Dodržal som vašu podmienku a pred tým ako som stránku vytrhol som si ju prečítal. Takto som vyfajčil Matúša, Mareka i Lukáša, keď som sa dostal k Janovi, ďalej som nemohol ..."


Ano priatelia, nastal čas obrátenia. Čo viac, naplnilo sa aj ďalšie Slovo.

Skutky 16:31  A oni povedali: Uver v Pána Ježiša Krista a budeš spasený ty aj tvoj dom.
32  A hovorili mu slovo Pánovo i všetkým, ktorí boli v jeho dome.

Napísať odpoveď