Svetlo a naše tajomstvá

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Svetlo a naše tajomstvá

Príspevok od používateľa pavel »

Keď som čítal Evanjelium Lukáša, dostal som sa k veršom 16-17 v ôsmej kapitole, kde sa hovorí o svetle a o tom, že nie je na svete nič tajné, čo by nemalo byť zjavené práve vo svetle, ktorým je Boh, svetle pravdy a evanjelia.

Lukáš 8:16 A nikto, keď zažne sviecu, nepokrýva jej nádobou alebo nestavia pod posteľ, ale stavia na svietnik, aby tí, ktorí vchádzajú, videli svetlo.
17 Lebo nie je ničoho tajného, čo by nemalo byť zjavené, ani ukrytého, čo by sa nemalo zvedieť a vyjsť na javo.


Na jednej strane sa tieto slová dotýkajú podobenstva o rozsievačovi, na druhej v nich vidím ďalší význam, zvlášť ak sa pozriem bližšie na slovo tajnosť, tajné, tajiť. Každý kto chce niečo ukryť a utajiť, si to schová do skrýše, prípadne, aby to tajné nebolo vidieť zakrýva ho plášťom tmy a domnieva sa, že takto zakryté tajnosti nikto nikdy neuvidí. Ak odhadujete, že myslím na skutky, ktoré sme spáchali, na niečo zlé, neprávosť, vinu ukrytú hlboko v srdci, uhádli ste.

Niet na svete človeka, ktorý by nespáchal nejakú neprávosť, ktorá niekomu ublížila. Nie je na svete človeka, ktorý by nejaký svoj skutok neukrýval preto, lebo jeho svedomie ho usvedčuje z hriechu. Takýto hriešik, ukrytý vzadu, v poslednom šuflíčku srdca sa zdá byť zabudnutý, v bezpečí a človek dúfa, že nikdy nevyjde na svetlo, kde by ho mohol niekto vidieť, nebodaj ten, ktorému sme týmto hriešikom ublížili. Biblia však hovorí niečo iné.

Lukáš 8:17 Lebo nie je ničoho tajného, čo by nemalo byť zjavené, ani ukrytého, čo by sa nemalo zvedieť a vyjsť na javo.
Rímskym 2:16 v deň, keď bude Bôh súdiť skryté veci ľudí podľa môjho evanjelia skrze Ježiša Krista.


Ak sa niekto domnieva, že chcem strašiť, mýli sa. Naopak, chcem poradiť ako z toho von, veď ako som hovoril, niet človeka, ktorý by takýmto hriešikom zaťažený nebol (mňa nevynímajúc), možno na nejaký ten minihriešik už aj zabudol a on ostal zastrčený a zaprášený v kúte srdca.
Riešenie je, priniesť svoje srdce pred kríž, aby ho skrze vieru obýval Pán Ježíš Kristus, samotné svetlo sveta.

Efezským 3:14 Pre tú príčinu skláňam svoje kolená pred Otcom nášho Pána Ježiša Krista,
15 z ktorého má každý rod na nebesiach i na zemi svoje meno,
16 žeby vám ráčil dať podľa bohatstva svojej slávy, skrze svojho Ducha, mocou zosilnieť na vnútornom človekovi,
17 aby Kristus skrze vieru prebýval vo vašich srdciach,
18 aby ste zakorenení v láske, a pevne založení, dokonale vládali pochopiť so všetkými svätými, jaká je to šírka a dĺžka, hĺbka a výška,
19 a poznať lásku Kristovu, ktorá prevyšuje rozum, aby ste boli naplnení vo všetku plnosť Božiu.


Iba tak sa môžeme zbaviť tajných ale i zabudnutých hriechov, o ktorých sa márne domnievame, že nikdy žiadne svetlo neuvidia.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Svetlo a naše tajomstvá v tme nepoznania

Príspevok od používateľa stefan »

pavel,
Ak sa niekto domnieva, že chcem strašiť, mýli sa. ...
Riešenie je, priniesť svoje srdce pred kríž, aby ho skrze vieru obýval Pán Ježíš Kristus, samotné svetlo sveta.

358 čitateľov do dnešného dňa si ani nevšimlo,
že nejaký OČISTEC je týmito slovami
zmätený zo stola veriacich.
Toľkí sa na ten "očistec" spoliehajú,
a vidím, že stačí len málinko,
aby sa moje svedomie s krivdou vysporiadalo
už tu na zemi a dnes, hneď teraz.

Vďaka za tému, nemám čo dodať....

Napísať odpoveď