Ziadna protestantská cirkev nebude spasená

Existuje len jedna Cirkev
Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Ziadna protestantská cirkev nebude spasená

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

List Galatanom 1: 8-9
"8 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! 9 Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!"


Poznámka : Kto teda bude hlásať iné evanjelium dostane sa pod prekliatie. A tu nastáva problém, pretože protestanti sa nevedia zhodnúť v roznych náboženských veciach ako napríklad :


1) mazať olejom chorých alebo nie ?
2) vkladať ruky na veriacich ?
3) Veriť v doslovnú prítomnosť Ježiša Krista v eucharistii? (Luteraní a niektorí evanjelici tomu veria)
4) Krst pokropením alebo iba ponorením ?
5) Možu kresťania konzumovať krv ?
6) Možu sa krstiť deti ?
7) Može sa prisahať ?
8) Možu sa dnes v Cirkvi vyskytovať zázraky ?
9) Je biblický pôst povinný, alebo len dobrovoľný ?
10) Máme svätiť sobotu alebo nedeľu ?
11) Može kresťan veriť v evolúciu človeka ?
12) Má sa žena pri modlitbe modliť zahalená ?
13) Má byť žena na omši ticho, alebomože hovoriť ?
14) Može žena vyučovať náboženstvo ?
15) Može sa kresťan oženiť za nekresťana ?
16) Je Boh Trojjediný ?
17) Existuje peklo ako miesto večných vedomých múk ?
18) Je potreba vykonávať exorcizmus ? A ak áno, máme ho vykonávať modlitbou, alebo osobným stretnutím a exorcistickou formulou ?
19) Možu byť kresťania po smrti spopolnení ?
20) Má mať biskup za celý život len jednu ženu, alebo len v čase služby má byť v manželstve s jednou ženou ?
21) Možu jesť krestania jedlo obetované modlám ?
22) Budú novonarodenci spasení ?
23) Možme si byť istý svojim spasením ?
24) Je nevyhnutné k získaniu spásy zachovávať všetky Božie príkazy, alebo je nevyhnutné zachovávať len tie spásne príkazy, a nespásne príkazy človek nemusí zachovávať a može sa spasiť ?
25) Vidia svätí v nebi to čo sa deje na Zemi ?
26) Máme zachovávať umývanie noh svätým ? Je to povinné, alebo len dobrovoľné ? 27) Niektorí protestanti nepovažujú za kanonické list Hebrejom, Zjavenie Jána, alebo list Júdov.
28) Protestanti sa ani nevedia zhodnúť ktorú prácu slobodno vykonávať v nedeľu, a ktorú nie.

Stačí aby nejaká protestantská Cirkev čo len v jednom z týchto vieroučných bodoch hlásala inak ako apoštol Pavol, a dostane sa pod prekliatie, pretože hlásala iné evanjelium a teda inú vierouku.

Neexistujú dve rozne protestantské cirkvi ktoré by mali vo všetkých 26 bodoch zhodné učenie, takže bud existuje len jedna jediná protestantská cirkev ktorá hlása pravé učenie a rovnaké evanjelium ako Pavol, alebo neexistuje žiadna taká protestantská Cirkev, a všetky hlásajú nejaké iné učenie. Pravdepodobne však neexistuje vobec žiadna protestantská Cirkev, ktorá správne pochopila a učí správne celé Pavlove učenie.

O doležitosti zachovávania všetkých zákonov hovorí Mt 28:20 a apoštol Jakub varuje že ustavičným prestupovaným čo i len jedného prikázania, sa človek previnuje voči všetkým Jak 2:10.


Záver : Boli to cirkevní predstavení ustanovení apoštolmi, ktorí mali ľudu vysvetlovať celú apoštolskú náuku Heb 13:17;Sk 20:28;1Pt 5:1-5;2Tim 4:1-4, ich mali veriaci poslúchať a podriadovať sa im, pretože oni sa budú zodpovedať za veriacich Heb 13:17 za to, akú náuku ich naučili, a na nich sa vzťahuje Pavlovo prekliatie, ak by veriacich učili inú náuku než mali. Pavol totiž povedal, že prekliaty bude ten z apoštolov kto hlásal iné evanjelium, a nie tí čo apoštolov počúvali, pretože počúvať apoštolov ako celok bolo Božie nariadenie Lk 10:16.


Protestanti v 15 storočí a aj súčasný protestanti však s týmto opovrhujú, a sami hovoria, že oni sú mudrejší než tí čo boli ustanovení apoštolmi za biskupov aby vyučovali ľud, a že protestanti vykladajú Písmo oveľa lepšie.

Nuž, kedže každý má slobodnú voľbu, može sa takto rozhodnuť, (aj ked právo na to nemá), ale potom bude niesť z toho aj dosledky, a totiž že musí presne vyložiť celú apoštolskú náuku, a nepomýliť sa ani v jednom vieroučnom bode, pretože ak sa pomýli čo i len v jednom vieroučnom bode, vzťahuje sa na neho prekliatie.

Evanjelium podľa Jána 9: 39-41

39 Ježiš povedal: "Súdiť som prišiel na tento svet: aby tí, čo nevidia, videli, a tí, čo vidia, aby oslepli." 40 Začuli to farizeji, čo boli pri ňom, a povedali mu: "Sme azda aj my slepí?!" 41 Ježiš im odpovedal: "Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Vy však hovoríte: »Vidíme.« A tak váš hriech ostáva.

Poznámka : Ježiš bol poslaný od Boha ako učiteľ Zákona, no farizeji si mysleli že oni poznajú Zákon lepšie, hovorili o sebe že oni Zákon poznajú (vidiahoci si) Zákon zle vykladali a preto im Ježiš povedal, že majú hriech. Keby neboli tak pyšný a podriadili by sa Ježišovi a apoštolom, a keby ich aj Ježiš a apoštoli učili nesprávnej náuke, nemali by hriech, ale hriech by padol na tých, čo boli poslaní od Boha.

Rovnaká situácia nastala aj v protestantizme. Katolícky cirkevní predstavení boli v prvom storočí Bohom ustanovení za biskupov a "starších", ktorí mali pásť Božie stádo, im bolo zverené stádo, oni mali preto právo na výklad Zákona a oni sa mali preto zodpovedať za stádo a za vierouku ktorých ju naučia. Ak by veriacich títo apoštolskí nástupníci naučili v niečom nesprávnu náuku, zodpovední by za to boli apoštolskí nástupníci, oni by sa dostali pod prekliatie, a veriaci ktorí len v súlade s Písmom rešpektovali apoštolských nástupcov by sa pod večný trest nedostali.

Lenže v 15 storočí prišli protestanti, ktorí hoci neboli od Boha povolaní ako učitelia stáda, sami si zobrali do rúk Bibliu a začali si ju sami vykladať. Vedome odišli z katolíckej cirkvi, a rozhodli sa opovrhovať výkladom apoštolských biskupov a "starších". Protestanti teda sami po prečítaní Biblie povedali že poznajú Zákon najlepšie, (vidia a preto na ich plece odrazu spadlo veľké bremeno. Už za nich neboli zodpovední apoštolskí biskupi, už boli zodpovední sami za seba, a museli preto vedieť vyložiť správne celú biblickú náuku, a nepomýliť sa ani v jednom bode, inak by sa dostali pod prekliatie.

Ako dnes vidíme, existujú tisícky roznych protestantských denominácií, každá s iným učením, a preto može mať celistvú pravdu bud iba jedna, alebo sú všetky nesprávne a dostali sa pod prekliatie. Podľa všetkého všetky hlásajú iné evanjelium, pretože je štatisticky nemožné aby sa človek 15 či 21 storočia, ktorí Pavla osobne nepoznal a nebol jeho učeníkom, trafil do celého Pavlovho učenia. Toto bolo možné len u apoštolských cirkví v prvom storočí, ktoré dostali výklad Biblie priamo od apoštolov, a ktoré dnes tvoria katolícku cirkev.

Zdroj na moju stránku ...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ziadna protestantská cirkev nebude spasená

Príspevok od používateľa pavel »

1) mazať olejom chorých alebo nie ? To pomáha?
2) vkladať ruky na veriacich ? Vkladanie rúk je biblické
3) Veriť v doslovnú prítomnosť Ježiša Krista v eucharistii? (Luteraní a niektorí evanjelici tomu veria) Nemáme eucharistiu
4) Krst pokropením alebo iba ponorením ? Ponorením
5) Možu kresťania konzumovať krv ? Bežne jem krvavničky, nie som žid
6) Možu sa krstiť deti ? Ak myslíš či sa môžu okúpať a považuješ to za krst...
7) Može sa prisahať ? Osobne po obrátení neprisahám na nič a vôbec mi to nechýba
8) Možu sa dnes v Cirkvi vyskytovať zázraky ? Aj v cirkvi aj mimo nej, satan dokáže veľmi napodobovať činnosť Boha
9) Je biblický pôst povinný, alebo len dobrovoľný ? Záleží od konkrétneho zdravotného stavu konkrétného veriaceho. Inak pôst môže pomôcť aj telesne aj duchovne
10) Máme svätiť sobotu alebo nedeľu ? Nedeľu
11) Može kresťan veriť v evolúciu človeka ? Evolúcia je lož, ktorá robí z Boha nedokonalého bôžika
12) Má sa žena pri modlitbe modliť zahalená ? Hovorí sa o pokrývke hlavy, nahradiť ju môžu aj dlhé vlasy
13) Má byť žena na omši ticho, alebomože hovoriť ? Nemáme omše, na stretnutí veriach, zboru má žena mlčať čo sa kázania týka
14) Može žena vyučovať náboženstvo ?Náboženstvá sveta tých sú desať tisíce. Či môže učiť Písmo? Samozrejme doma v rodine má svoje deti viesť v súlade s Písmom k Bohu. Aj na ženských skupinkách si ženy sami navzjájom vykladajú texty Písma
15) Može sa kresťan oženiť za nekresťana ? Nemal by
16) Je Boh Trojjediný ?Samozrejme
17) Existuje peklo ako miesto večných vedomých múk ? Ano
18) Je potreba vykonávať exorcizmus ? A ak áno, máme ho vykonávať modlitbou, alebo osobným stretnutím a exorcistickou formulou ?Ešte som nikdy nestretol niekoho kto túto praktiku absolvoval alebo ju potreboval. Ak sa niekto obráti, jeho život vedie Duch Svätý, u neho v srdci prebýva Pán a ten tam žiadneho zlého ducha nepustí
19) Možu byť kresťania po smrti spopolnení ? Samozrejme
20) Má mať biskup za celý život len jednu ženu, alebo len v čase služby má byť v manželstve s jednou ženou ?Ano, môže byť aj vdovec
21) Možu jesť krestania jedlo obetované modlám ?Kto dnes obetuje modlám? MacDonald?
22) Budú novonarodenci spasení ? Predpokladám, že máš na mysli práve porodené deti. To je chyták priateľu, ak by boli, bolo by lepšie každému hneď po narodení vykrútiť krk aby mal život večný... ale takto to iste nie je.
23) Možme si byť istý svojim spasením ? Ak si sa stal Božím dieťaťom určite áno viď článok: na www.krestan.info/ hľadaj Istota spásy
24) Je nevyhnutné k získaniu spásy zachovávať všetky Božie príkazy, alebo je nevyhnutné zachovávať len tie spásne príkazy, a nespásne príkazy človek nemusí zachovávať a može sa spasiť ? Odpovedal somv bode 23
25) Vidia svätí v nebi to čo sa deje na Zemi ? Netuším
26) Máme zachovávať umývanie noh svätým ? Je to povinné, alebo len dobrovoľné ? 27) Niektorí protestanti nepovažujú za kanonické list Hebrejom, Zjavenie Jána, alebo list Júdov.V Biblii KJV, Kralickej aj u Roháčka či ECAV tieto listy sú... neviem kto ti povedal, že protestanti ich nemajú
28) Protestanti sa ani nevedia zhodnúť ktorú prácu slobodno vykonávať v nedeľu, a ktorú nie. To nemyslíš vážne! Protestanti robia normálne ako aj ostatní ľudia aj cez sviatky, to len židia v sobotu nepracujú a nič nerobia. Máš to nejako domotané v tých vierovyznaniach

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Ziadna protestantská cirkev nebude spasená

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

Sranda Pavol, a teraz si Pavol svoje názory na týchto 24 tém porovnaj s názorom nejakého iného protestanta, a ak sa vo všetkom zhodnete bol by to zázrak.

V protestantizme je len v súčastnosti cez tisícka denominácií, každá s iným teologickým učením. Je vari Kristus rozdelený ? Káže Duch Svätý všade inak ? V niektorých protestantských cirkvách povoluje jesť jedlá s obsahom krvi, inde to prísne zakazuje. Niekde uznáva za právoplatný krst detí, inde to neuznáva, niekde učí že existuje peklo, inde učí že peklo neexistuje, atd, atd. A preto bud v protestantizme vobec nikto nevyložil správne Bibliu, a teda hlása iné evanjelium, alebo existuje len jedna jediná protestantská cirkev ktorá správne pochopila celú Biblickú náuku a nehlása iné evanjelium ako apoštol Pavol.Takto to Pavol dopadne, ked ľudia opovrhuju autoritami ktoré im apoštoli ustanovili aby ich veriacich poslúchali, ale namiesto toho si vykladajú Písmo podla seba, ako im to pasuje.


List Hebrejom 13:17
"Poslúchajte svojich predstavených a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať; aby to robili s radosťou, a nie so vzdychaním, lebo to by vám neosožilo."


Skutky apoštolov 20:28

"Dávajte si pozor na seba a na celé stádo, v ktorom vás Duch Svätý ustanovil za biskupov, aby ste pásli Božiu Cirkev, ktorú si získal vlastnou krvou."


Prvý Petrov list 5: 1-5

"1 Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolu starší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť: Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne; 3 nie ako páni nad dedičným podielom, ale ako vzor stáda. 4 A keď sa zjaví Najvyšší pastier, dostanete nevädnúci veniec slávy. 5 Podobne vy, mladší, podriaďujte sa starším!"


Druhý list Timotejovi 4:1-4

"1 Zaprisahávam ťa (Biskup - Timotej) pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: 2 Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. 4 Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam."


A koho počúvaš ty Pavol ? Sám seba, alebo učiteľov ktorí ti šteglia uši, alebo biskupov ustanovenými apoštolmi ako boli Timotej a jeho nástupcovia ? A to sa ťa pýtam ako tradičný katolík.

https://katolik0.webnode.sk

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ziadna protestantská cirkev nebude spasená

Príspevok od používateľa pavel »

Cit:
Sranda Pavol, a teraz si Pavol svoje názory na týchto 24 tém porovnaj s názorom nejakého iného protestanta, a ak sa vo všetkom zhodnete bol by to zázrak.
S akým iným protestantom? Ja svoje postoje porovnávam s Písmom. Keď niekto akceptuje Božie Slovo ako jedinú normu a pravdu, dospeje presne k tým istým záverom. Ak niekto počúva ľudí, ktorí si Písmo vykladajú po svojom, potom je v náboženstve, okultizme, sektárstve toho zlého.

Dobre, pre teba je Písmo trhací kalendár a tradícia a biskup si môže hovoriť čo chce, preto slúžite monarchicko hierarchicko postavenému systému náboženstva.

Tému presúvam tam kde patrí, do Diskusia s katolíkmi, kde sa prítomní vyjadrujú ku všetkým falošným učeniam RKC.

Zamknuté