Len pre katolikov /skrátená verzia/

Existuje len jedna Cirkev
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa rudinec »

Keďže sa už nejaký jezuita postaral o vymazanie videa
ktoré bolo uvedené pod názvom:LEN PRE KATOLIKOV
z webu gloria.tv.Vkladám skrátenu verziu tohto videa:
http://www.youtube.com/watch?v=MksPIFW6 ... re=related

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa pavel »

Micha7El napísal:A čo ste nečítali

"20 Pre Židov som sa stal akoby Židom, aby som získal Židov. Pre tých, čo sú pod zákonom, bol som akoby pod zákonom - hoci sám som nebol pod zákonom -, aby som získal tých, čo boli pod zákonom. 21 Pre tých, čo boli bez zákona, bol som akoby bez zákona - hoci bez Božieho zákona som nebol, ale bol som pod Kristovým zákonom -, aby som získal tých, čo boli bez zákona. 26 Ja teda tak bežím, nie ako na neisto, tak bojujem, nie akoby som bil do vetra."(1Kor 9,20-21.26)

Hoc vyzeral ako neveriaci bol tam ako Kristov Bojovník aby si aj ich získal pre Krista.
Nemôže mať Boha za Otca kto nemá matku za Cirkev.
Nuž hádam tým nechceš povedať, že máme podobne ako pápež hrať pokrytecké divadlo, aby sme prehovorili na našu vieru povedzme muslimov... Tieto verše neznamenajú, že ak chceš kázať Evanjelium alkoholikovi, že sa s ním musíš opiť! Nehovoriac o homosexuáloch alebo presvedčených vrahoch svojou vierou!

Pavel bol služobníkom, ale kompromisy rozhodne nerobil. Na rozdiel od pápeža, ktorý nielenže robil kompromisy, ale v rozpore so Slovom Božím a desatora prijímal vedome znaky služobníkov pána tohoto sveta. Dokonca to obhajoval vo svojej knihe "Implementácia Vatikanu 2" v časti tretej, kapitole 4, kde tvrdí, ž všetci majú v podstate jedného otca, muslim, budhista, pravoslávny i katolík ... (keby tým myslel Adama, to je jediné s čím by sa dalo súhlasiť, on však myslel na Boha-Otca)

To, že Pavel hovorí o tom, že sa priblížil k ľuďom bez zákona aj keď v podstate je pod zákonom Kristovým, neznamená to, že by sa Krista a ani Jeho Evanjelia, ktoré je naplnením zákona vzdal, len aby bol ako pohan žijúci bez zákona...

Prekrúcať sa toho dá strašne veľa... za všetko jeden príklad, ktorý ako ovocie ekumenizmu a činnosti Jana Pavla, Karola Vojtyly priniesli jeho postoje

Matka Tereza, keď sa jej pýtali čo všetko poskytuje umierajúcim deťom povedala, že im dáva najesť, silu, lásku, medailóniky panny márie ... a kde je Evanjelium Matka Tereza? Kde je Kristus? oprávnene by sa mal pýtať ten, čo za ňu dal svoj život....

A tak teraz neviem, koho skôr zmanipuloval pán tohoto sveta, Vojtylu alebo Matku Terezu... v podstate obidvaja urobili to isté, neprinášali Evanjelium a Krista, ale náboženstvo, súcit a spolupatričnosť... síce pekné ale vo svojej podstate zbytočné.

mnet
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Okt 04, 2011 13:11

Re: Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa mnet »

Čo viem, pre tradičných katolíkov bol Ján Pavol II. slabý pápež, mizerný, toto čo je na videu mu tiež vyčítajú, správal sa, alebo aspoň tak to niekedy vyzeralo, ako keby pohanstvo bolo skoro rovné kresťanstvu. Iní pápeži proti pohanstvu bojovali, katolícki rytieri kládli vlastné životy za vyhubenie pohanstva, a on robí toto... ostatní pápeži by z neho boli velmi znechutení.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa mil »

mnet napísal:Čo viem, pre tradičných katolíkov bol Ján Pavol II. slabý pápež, mizerný, toto čo je na videu mu tiež vyčítajú, správal sa, alebo aspoň tak to niekedy vyzeralo, ako keby pohanstvo bolo skoro rovné kresťanstvu. Iní pápeži proti pohanstvu bojovali, katolícki rytieri kládli vlastné životy za vyhubenie pohanstva, a on robí toto... ostatní pápeži by z neho boli velmi znechutení.
Kto vám povedal, že kresťanstvo máte šíriť mečom?

Kresťania tu nie sú na to, aby bojovali telesnými zbraňami. Našou zbraňou je meč Ducha – Slovo Božie.
Božie kráľovstvo nie je z tohto sveta a preto aj tí čo sú jeho súčasťou nemajú používa zbrane tohto sveta.

Ján 18:11 Vtedy povedal Ježiš Petrovi: Daj svoj meč do pošvy! Či nemám piť kalich, ktorý mi dal Otec?

Preto aj my - či nemáme piť kalich, ktorý nám dal Otec

Ef6 10Ostatne, moji bratia, mocnejte v Pánovi a v sile jeho vlády. 11Oblečte si celú zbraň Božiu, aby ste mohli obstáť proti taktike a úskočnosti diablovej. 12Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach. 13Preto vezmite na seba celú zbraň Božiu, aby ste mohli odolať v ten zlý deň a vykonajúc všetko stáť. 14Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti 15a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja. 16A pritom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého. 17A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie,

Pozoruješ dobré, aké kresťania majú mať zbrane? Satan sa smeje, ak na neho idete mečom! A ten meč s ktorým ste bojovali sa obrátil proti Vám!

A toto ste nečítali?
2Kor 10:4 lebo zbrane nášho vojovania nie sú telesné, ale mocné Bohu na borenie pevností

Ján 18:36 Ježiš odpovedal: Moje kráľovstvo nie je z tohoto sveta; keby bolo moje kráľovstvo z tohoto sveta, moji služobníci by zápasili o to, aby som nebol vydaný Židom. Ale teraz moje kráľovstvo nie je odtiaľto.


Teda nie ste Jeho služobníci ak bojujete telesnými zbraňami.

mnet
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Okt 04, 2011 13:11

Re: Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa mnet »

Nemal som ani tak na mysli šírenie viery. Ale skor niečo iné:

Zabrániť niekomumu hoci s použitím sily v konaní zla – hriechu, nie je hriech, naopak.

Mali sa kresťania prizerať ako pohani zabíjajú svoje deti a obetujú ich svojim bohom? Mali sa prizerať na rôzne iné zvrátenosti, ktoré pohani robili? Aj samotné vyznávanie pohanského kultu a vzývanie falošného boha je len hriech, je to zlo, a preto je správne keď ten, čo má moc, to zatrhne a mocensky tomu zabráni. Toto kresťania robili a ja s ich konaním len súhlasím. Nesúhlasím so správaním JP2, ktorý začal robit skoro opak toho.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Len pre katolikov /skrátená verzia/

Príspevok od používateľa mil »

mnet napísal: Zabrániť niekomumu hoci s použitím sily v konaní zla – hriechu, nie je hriech, naopak.
Zdá sa že zabúdaš na existenciu spravodlivého Boha, ktorý je nie len spravodlivý, ale aj milostivý. Prečo to potom nenechať na spravodlivého Boha? Ak sa zmiloval nad množstvom pohanov, tak kde by si bol teraz ty, ak by nebolo Božej milosti a lásky? Načo by potom prišiel Ježiš na zem a obetoval sa za naše hriechy, ak by Boh vo svojej spravodlivosti vyhubil všetkých pohanov? KC predsa nie je Boh! No vy by ste to urobili a aj ste to robili a hubili ste nie len pohanov, ale aj skutočných kresťanov, ktorí sa držali Slova Božieho a nepodriaďovali sa vašich tradícií, ktoré sú určené na budovanie vlastnej moci, ale podriaďovali sa jedine Bohu. Veď k pohanom sa stalo Slovo Božie, aby aj oni boli spasení, no vy ste ich hubili a preto sami ste boli im podobní.
mnet napísal:Mali sa kresťania prizerať ako pohani zabíjajú svoje deti a obetujú ich svojim bohom? Mali sa prizerať na rôzne iné zvrátenosti, ktoré pohani robili? Aj samotné vyznávanie pohanského kultu a vzývanie falošného boha je len hriech, je to zlo, a preto je správne keď ten, čo má moc, to zatrhne a mocensky tomu zabráni. Toto kresťania robili a ja s ich konaním len súhlasím. Nesúhlasím so správaním JP2, ktorý začal robit skoro opak toho.
Tak mi teda povedz, čo chceli činiť tí, čo chceli ukameňovať ženu - cudzoložnicu. Či nechceli vykonať vlastnú spravodlivosť - teda sa odvolávali na zákon, no sami boli hriešni a teda aj nespravodlivý. A čo im na to povedal Ježiš.
Ján8 3A zákonníci a farizeovia doviedli k nemu ženu, pristihutú v cudzoložstve, a postaviac je do prostredku 4povedali mu: Učiteľu, táto žena bola pristihnutá pri skutku, keď cudzoložila. 5A v zákone nám prikázal Mojžiš kameňovať také ženy, nuž čo ty hovoríš? 6Ale to povedali pokúšajúc ho, aby ho mohli obžalovať. A Ježiš sa zohnul dolu a písal prstom na zem. 7A keď sa ho len neprestávali opytovať, pozdvihol sa a povedal im: Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí na ňu kameň. 8A opät sa zohnul dolu a písal na zem. 9Ale oni počujúc to a súc obviňovaní od svojho svedomia vychádzali jeden po druhom, počnúc od starších až po posledných, a zanechaný bol Ježiš sám, i žena, stojaca v prostredku. 10A keď sa zase pozdvihol Ježiš a nevidel nikoho krome ženy, povedal jej: Ženo, kde sú tamtí tvoji žalobníci? Či ťa niktorý neodsúdil? 11A ona riekla: Niktorý, Pane. A Ježiš jej povedal: Ani ja ťa neodsudzujem; iď a nehreš viacej.

No KC činila pravý opak toho, čo učil Ježiš. K pohanom ste mali ísť evanjeliom Ježiša Krista, no vy ste toto evanjelium v plnosti neprijali, tak ste ani nemali zbraň Ducha - Slovo Božie. Tak ste vytiahli telesné zbrane. Či teda nie ste podobní tým, ktorí chceli tú ženu zabiť?

A kresťania predtým, ako uverili v Krista tak boli čím, či snáď nie pohania? Ak by teda nás niekto vyhubil preto, lebo sme boli pohania a určite sme sa aj správali ako pohania, tak kde by sme boli?

Napísať odpoveď