Evanjelium Ježiša Krista

Všetko o našom Stvoriteľovi
Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa Simon »

"Milujem ŤA!"
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa javen »

Pre Simon:

Myslíš Pána Ježiša Krista? Treba vždy uviesť aj konkrétne meno, aby pochopili aj neznalí veci, ktorý si potom lámu hlavu o koho vlastne v tomto príspevku ide. Nadpis niekedy veľa napovie, ale na svete behá spústa ľudí čo si bude radšej lámať hlavu nad somarinami a nepodstatnými vecami života ako by mali uznať Pána Ježiša Krista a prijať Jeho lásku k nám. Bohužiaľ poniektorý ani nevedia kto to bol Ježiš Kristus, nemajú o ňom ani šajn aj keď od Jeho smrti a zmŕtvychvstania uplinulo už vyše 2000 rokov, je to smutné, ale je to bohužiaľ tak. A preto treba tímto ľudkom hrajúcim sa len na svojom piesočku všetko polopate vysvetlovať, kto to bol Ježiš Kristus, lebo ľudia sú už raz taký, radšej ich zaujíma nejaký ten politik, ktorý pre nich v živote nikdy nič neurobil ako Pán Ježiš Kristus, ktorý zomrel preto, aby sme mohli mať život, lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného syna dal, aby nezahynul nik, ale každý mal večný život. Evanjelium podľa Jána (Jn 3,16)

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa Simon »

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Je pravda, čo si napísal. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že ľudia, napriek všetkej snahe priblížiť im lásku pána Ježiša, odmietnu. Zapchávajú si oči, aby nevideli a uši, aby nepočuli. Ich srdce je doslova zabetónované. Dokonca aj nábožní ľudia plniaci prikázania svojej cirkvi odmietajú, keď sa im snažíš prostredníctvom Božieho Slova otvoriť oči.
Aj ja som bol taký. Bol som studený. Nikdy nezabudnem na okamih, keď som povedal pánovi svoje áno. (Dojatie.) Neboli to "kázne", ktoré ma presvedčili, že Pán ma naozaj miluje a chce mať so mnou vzťah. Stačila len jediná veta. "Len ty a Boh, aké nádherné." Keď som tú vetu počul, zatúžil som po Pánovi. Prvýkrát vo svojom živote som za ním naozaj prišiel a zamiloval som sa doňho. Bol som katolík a nemal som žiaden vzťah s Ježišom! Dovtedy som len omieľal básničky. Ale keď som prišiel za Pánom, dal mi pocítiť Lásku. A napriek tomu, že ma nikto nikdy neupozorňoval na bludy, ktoré RKC učí, ma Pán chytil za ruku a vyviedol ma z Babylonu. Keby mi niekto predtým hovoril o Pravde, neprijal by som ho, ale považoval by som za heretika. Vime to, lebo keď som po prijatí Pravdy začal rozprávať aj mojim "bratom" v RKC, vyhodili ma spomedziseba.
A tak sa správajú ľudia, nech sú príslušníkmi hocjakého náboženstva, i ateizmu, lebo aj to je náboženstvo. Spýtal som sa Pána ako je možné, že sú všetci takí slepí? Ako to, že nevidia Pravdu, keď je taká zrejmá? A pán mi pripomenul, že aj ja som bol slepý, nahý a hluchý. Aj ja som mal namiesto bijúceho srdca chladný betón.
Spomenul som si, ako som ja prijal Pána do svojho srdca. Ako som sa mu celý odovzdal. Pochopil som, že človek musí mať milostný vzťah s Ježišom, aby prijal Pravdu. Ale ako ho mám presvedčiť, že ho Pán naozaj miluje? OPn sám musí po pánovi zatúžiť! Ak mne stačila jediná veta, potom musí stačiť aj im. Cieľom tej vety nie je vysvetľovať Pravdu. Má im ukázať, že ich niekto naozaj miluje. Dufam, že sa nachvíľku zastavia, a že vtedy k nim bude môcť prehovoriť Kristus.
Verím, že Pán je živý, že vstal z mŕtvych. Ja viem, že má tú moc prehovoriť k ľuďom sám, bez pomoci ľudských úst. Ja sa snažím podať len nejaký impulz, ktorý nikto neodmietne. Veta "Milujem ŤA!" nemôže nikoho pobúriť. Nikto ju neodmietne, lebo nie je náboženská. A Kristus nechce náboženstvo, ale vťah. Milostný vzťak s každým človekom. A keď o niekoho stojím, stačí povedať "Milujem ŤA!" a potom musím čakať na odpoveď osoby, ktorej sa to týka.
Túžim, aby Pán bol naozaj milovaný. No viem, že milovať Ho je Milosť, ktorú dáva len ON. Nech si ľudia lámu hlavu. To je môj zámer. Aby prosili a dostali, hľadali a našli, klopali a bolo im otvorené. Nikto to nemôže urobiť za nich. A keď to urobia, Pán ich určite chytí za ruku a vyvedie ich z tmy na svetlo tak, ako to spravil aj so mnou.


Ján 5
19Ježíš tedy odpověděl a řekl jim: Věru, věru, pravím vám: Syn nemůže sám od sebe konati nic, leč cokoli vidí Otce konati, neboť kterékoli věci koná on, ty koná podobně i Syn, 20vždyť Otec má Syna rád a ukazuje mu všechny věci, jež koná sám, a ukáže mu činy větší než tyto, abyste vy se divili.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa javen »

Aj ja som bol taký. Bol som studený. Nikdy nezabudnem na okamih, keď som povedal pánovi svoje áno. (Dojatie.) Neboli to "kázne", ktoré ma presvedčili, že Pán ma naozaj miluje a chce mať so mnou vzťah. Stačila len jediná veta. "Len ty a Boh, aké nádherné." Keď som tú vetu počul, zatúžil som po Pánovi.
Zapametaj si to! Aj ja som bývalí RKC a dokonca tvrdí, ale jedného pekného dňa mal som vtedy 21 rokov myslím, že to tak bolo, prehovoril ku mne Boh, ako ty hovoríš, nie kázňami, ale vstúpil mi do srdca, Jeho láska ma zasiahla priamo do srdca, odvtedy mám obrovskú silu stáť v mene Pánovom nech som kdekoľvek. Je to sila, ty si to tak isto prežil. ja som musel vyznávať svoje hriechy, klačal som pred Pánom v slzách, plakal som, prosil som Ho o odpustenie aký som slepý a tá chvíľa trvala asi mesiac ten silný zážitok. Ale každý máme inú skúsenosť s Pánom, biednym ľudkom treba vysvetlovať, že keď sa ich dotkne Pán bude to úplne iné, ja to prežívam ten zážitok s Pánom už strašne dlho ale stále to trvá vo mne, nikdy na to nezabudnem a som za to vďačný Pánovi. Nech je pochválený môj Pán Ježiš Kristus ktorého najviac milujem a nehanbím sa povedať, milujem Ho aj viac ako svoju ženu... Ale ona to chápe, lebo jej dávam Pánovu lásku, trvá to už 20 rokov, bojujem aj s pokušeniami, ale Pán Je na prvom mieste u mňa, nech je pochválené Jeho meno naveky amen. On je moja prvá láska raz a navždy bude, príd Pane Ježiši Kriste ja ťa volám, príd Pane. A nezabudni, vždy budú ťažké chvíle v živote, ale to svetlo ťa bude vždy sprevádzať, ja by som najradšej bol už s Pánom pretože to by bolo pre mňa omnoho lepšie ako žiť v tomto tele. Nie si sám v tom svojom položení a vytrvaj v láske k Pánovi Ježišovi Kristovi na veky amen. Modli sa za všetkých lebo to potrebujú, potrebujú naše modlitby, modlitba je zbraň proti všetkej sile nepriateľa, len vydrž z lásky k Pánovi aj keď prídu pokušenia, vždy vstaň, lebo veľký je náš Pán ježiš Kristus. Nejdem ti hovoriť o písmach, lebo to všetko poznáš a určite vieš a ešte viac spoznáš, lebo miluješ nášho spoločného Pána Ježiša Krista, jemu iste vzdávame vďaku, lebo len On je dobrý a dokonalý vždy bol a bude, chvála ti Pane Ježiši Kriste, príď Pane Ježiši Kriste amen. Veď ja sa nehanbím za evanjelium Kristovo!

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa Simon »

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Máš pravdu, braček. Treba hlásať Krista. Pán s tebou.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Evanjelium Ježiša Krista

Príspevok od používateľa javen »

Evanjelizácia na internete.

Nechcem si ani len predstaviť koľko ľudí kráča rovno do pekla, oni sa tam dokonca ponáhľajú. Nejdem vymenovávať jednotlivé hriechy, to by bolo na dlho, ale niektoré treba predsa len spomenúť, aby pochopili všetci čo možno neskôr budú čítať túto diskusiu a sú na šikmej ploche, na ceste do pekla. Keby sa podarilo zachrániť čo i len jedného človeka z pazúrov smrti, bol by to obrovský úspech. Ľudí treba pripraviť na príchod Pána Ježiša Krista, lebo On znovu príde, treba ich pripraviť na vytrhnutie, lebo aj to príde! Keď hospodár už vstane a zavrie dvere a vy ostanete stáť vonku a budete klopať na dvere, hovoriac: Pane, otvor nám, a on vám odpovie: Nepoznám vás, odkiaľ ste, (Lk 13,25) ľudí treba pripraviť, treba im povedať pravdu, keď aj je tvrdá a nie je vždy príjemná, aby potom neboli sklamaný ak ostanú stáť pred dverami kráľovstva a nikto im ich neotvorí, potom budú volať Pane, Pane otvor nám a Pán im odpovie: Hovorím vám, neviem, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci páchatelia neprávosti! (Lk 13,27) Milovníci peňazí to budú mať veľmi ťažké, koľko je boháčov čo si myslia, že majú všetko na svete, že im nič nechýba, koľko ich behá po svete slepých ľudkov čo si myslia, že si môžu za peniaze kúpiť dokonca aj nebo. A vy, boháči, plačte a bedákajte nad svojimi biedami, ktoré prichádzajú na vás. Vaše bohatstvo zhnilo a vaše šatstvo rozožrali mole, vaše zlato a striebro zhrdzavelo a ich hrdza bude svedectvom proti vám a ako oheň zožerie vám telá. V posledných dňoch ste si nahromadili bohatstvo. … (Jakub 5,1-3) RKC ich v tom dokonca podporuje, podporuje ich svojimi omšami na ktorú im títo boháči prispievajú, boháči sedávajú v prvých radách tak to robili farizeji za čas Pána Ježiša, naši vládny predstavitelia sú taký istí, hanba, nehanba, nechávajú sa pozdravovať cirkevnými predstaviteľmi, boháči majúci v rukach moc, moc ktorou si už kúpili skoro celú RKC, česť tím málo výnimkám. Usilujte sa vchádzať tesnou bránou; lebo hovorím vám, mnohí sa budú snažiť vojsť, ale nebudú môcť. (Lk 13,24) Hanbím sa za RKC, hanbím sa za to, že aj ja som bol voľakedy taký slepý, lebo za boháča sa omša spraví hneď, ale na chudáka si sotva kto spomenie, ak zomrie chudák nikto o ňom ani nevie, lebo neprispel do zvončeka, tak to bolo za čias Martina Luthera, tak je to aj teraz nič sa nezmenilo len technický pokrok dostal krídla. Kto si myslí, že ak má peniaze, že má všetku moc a môže všetko nech si dáva dobrý pozor!
Ajhľa, sú poslední, ktorí budú prvými; a sú prví, ktorí budú poslednými (Lk 13,30)
Nielen RKC má na rováši, koľko je siekt ktoré rozvrátili nejednu rodinu pre peniaze, aj im patrí tri krát beda a hanba, lebo ostanú vyhodený von. Treba evanjelizáciu najma na internete, tu je veľa zla a široký priestor pre diabla. Ja som vďačný Bohu za túto stránku ktorú možno číta x ľudí, ktorý nemajú ani šajn čo znamená pravý a pobožný život vychádzajúci z čistej a úprimnej viery v Pána Ježiša Krista. Otvorte oči, vy všetci, ktorý odmietate Pána Ježiša Krista, nariekajte nad svojou biedou, lebo ste chudobný, keď aj máte peniaze, nemyslite na to pozemské, ale na to čo je hore, kde sedí Kristus po pravici Boha. Lebo hovorím vám v mene Pána Ježiša Krista:
Ak ste teda boli vzkriesení s Kristom, hľadajte to, čo je hore, kde Kristus sedí na pravici Božej. Myslite na to, čo je hore, a nie na to, čo je na zemi. Veď ste umreli, a váš život je skrytý s Kristom v Bohu. Keď sa zjaví Kristus, život náš, vtedy aj vy zjavíte sa s Ním v sláve. Mŕtvite teda zemské údy: smilstvo, nečistotu, vášeň, zlú žiadosť a lakomstvo, ktoré je modloslužba. Pre tieto veci prichádza hnev Boží. V nich ste voľakedy aj vy chodili, keď ste žili v nich, ale teraz aj vy odložte všetko: hnev, vášnivosť, zlosť, rúhanie sa i ošklivé reči zo svojich úst. Neluhajte si vzájomne, keď ste už vyzliekli starého človeka s jeho skutkami, a obliekli nového, ktorý sa obnovuje ku pravému poznaniu podľa obrazu svojho Stvoriteľa. Tu už nie je ani Grék, ani Žid, ani obrezaný, ani neobrezaný, ani barbar, ani Skýt, ani otrok, ani slobodný, ale všetko a vo všetkých je Kristus. (Kolosenským 3,1-11)

Napísať odpoveď