O Kristu a Jeho obeti

Všetko o našom Stvoriteľovi
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

V inej téme ma zarazili pochybnosti, ktoré súvisia s obeťou Krista.

Ľuďom sa zdá byť nepochopiteľné, prečo musel Kristus umrieť a tak za nás zaplatiť, odčiniť naše previnenie, byť zástupne do chvíle, kedy si človek toto zaplatenie slobodne neprisvojí vďaka prísľubu, že len tadiaľto vedie cesta. Aby to bolo jasné aj tým, ktorí poznajú iba svetskú spravodlivosť, uvediem jeden príklad:

Predstavte si mestečko, obec, dedinku, osadu, kde sa všetci obyvatelia, celé rody a rodiny sa zadĺžili úžerníkovi za takých podmienok, že dlh narastá aritmetickým radom, teda vždy a do konca života každého človeka bude človek iba dlžníkom, aj keby sa narodil o sto, dvesto, tristo rokov...

Do mestečka, dediny, osady príde bohatý človek a v obecnom úrade dá vyhlásiť zvesť, že kto sa dostaví na miestny úrad do dvanástej hodiny, tak za toho všetok jeho dlh vyrovná. Ľudia, to ako my, sú v tomto smere obmedzení. Ako by mohol za mňa niekto vyrovnať astronomický dlh a za to nič nechcieť! A tak váhajú.... blíži sa dvanásta hodina... manželský pár čo už nemá čo stratiť nesmelo zaklope na dvere úradu... Vojdite, vítam Vás, vedel som, že prídete... Váš dlh je vyrovnaný a vy ste slobodní... manželia plačú od šťastia, svojmu dobrodincovi prejavujú vďaku... vďaku a lásku, ktorá pretrvá večnosť... Ostatní neprišli... sami a slobodne sa rozhodli ... žiaľ, neprísť. :cry:

Iste, niekto namietne, že Pán Ježíš (ako ten bohatý človek), zaplatil za všetkých (podľa Biblie)... veru nie, iba za tých, ktorí stoja o to, aby On bol ich Spasiteľom a tým, ktorý z ich pliec sňal bremeno dlhu (zaplatil), hriechu a odsúdenia na smrť. Aj to je v Biblii. Stojíte o to? Uvedomujete si vôbec potrebu ospravedlnenia? Alebo sa k Bohu, dokonalej dobrote a láske, chcete priblížiť vlastným pričinením zo svojimi hriechmi, ktoré máte ako špinavú handru stále omotanú na svojom vlastnom krku, nech by ste robili hocičo dobré a humánne? K Bohu sa ani ten najmenej znečistený jedinec hriechom nikdy nedostane...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

ja si dovolim oponovat mozno trosku logickou vecou ........

dobre beriem aj tvoj priklad ...ale ak tam popisujes vyrovnanie dlhu takze realne ten manazer za nich zaplatil vsetkych to znamena ze manzelia mali dlh dajme tomu miliardu tak za nic musel ten manazer sumu dat do posledneho centa

ono sa to zda velmi pekne napisane..ale jedna logicka otazka ak za hriech je smrt teda podla vas peklo ....tak realne to bremeno pekelne musi niekto niest ....ak sa hriechi nedaju zamazat inym sposobom potom je jezis zrejme v pekle ....pretoze vsetci spravny krestania hodia na nho svoje hriechi.....

v biblii sa pisu aj take veci ako nesudte a nebudete sudeny.....v samotnej modlidbe je zahrnuta prosba a odpustenie ....pribech o mitnikovi....a je tam aj vec aby sme prosili svojich bliznych aby nas nevidali .....alebo ak si spomeniete na sluhu ktory prosil o odpustenie a potom on neodpustil lh co sa s nim stalo.....

pokuste sa mi to vysvetlit ale tak aby som rozumel bez niakych zdlhavych textov ......pretoze zomriet telesne je smrt telesna .....ale duch nemoze zomriet .........teda o aku obetu sa jedna? a podstata ako sa dotyka mna ...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

To: SVK
Cit: pokuste sa mi to vysvetlit ale tak aby som rozumel bez niakych zdlhavych textov

To ako keby si napísal "pokúste sa mi jednou vetou vysvetliť ako vzniká život" :)

Ale pokúsim sa... a jednou vetou ...

Porušením božieho zákazu prví ľudia zhrešili a Boh ich "vyhnal z raja", čo v praxi znamenalo, že už ďalej nežili v Božej prítomnosti, kde vládne iba dobro ale ostali na svete, kde uprázdnený priestor po dobre začalo vypĺňať zlo a hriech, kde začal pôsobiť satan v oveľa väčšej miere a tak je tomu dodnes, ale Boh vo svojej láske mal dopredu plán, ako svoje milované stvorenia zachrániť, pravda, za podmienky, že oni sami to budú chcieť a tak, aby učinil zadosť absolútnej spravodlivosti, musel hriech postaviť na stranu, kde sedia súdom odsúdení, aby mohol zástupne odsúdiť každý hriech, ktorý kto len kedy spácha a ospravedlniť toho, kto hriech skrze Kristovu obeť predloží na súd tak musel prísť niekto, kto dobrovoľne a slobodne na seba zoberie trest, smrť, ktorý by sme si zaslúžili ako jednotlivci my, preto ten, ktorý takto zástupne bude súdený a odsúdený, nesmel byť odsúdený ako osoba, ktorá si odsúdenie sama zaslúžila, kvôli vlastným prestúpeniam ale ten človek musel byť absolútne v očiach Boha nevinný a dobrovoľne na seba zobrať hriechy a keďže na svete nikto taký okrem času Adama a Evy nebol a nebude, musel prísť samotný Boh ako človek, vydržať všetky nástrahy a pokušenia, ostať čistý až do svojej smrti a priniesť obeť, ktorou ospravedlňuje všetkých tých, ktorí Ho ako Spasiteľa, záchrancu, prijmú.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

dobre to viem .....ale skor sa pytam

skrze Kristovu obeť predloží na súd tak musel prísť niekto, kto dobrovoľne a slobodne na seba zoberie trest, smrť,
takze ja krista odsudzujem an smrt -vecnu ..tak to am brat ja ojdem do neba a on do pekla..alebo do smrti pojde on a aja do zivota

sory beriem to materialistycky ale ta viera je je viera smrti

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

Nie, Kristus do pekla nešiel a ani nepôjde. :)

Už v SZ boli za hriechy prinášané obeti, bitné i nebitné. Mimoriadne postavenie mala obeť baránka, nevinného zvieraťa, predobraz obeti nevinného Krista. Krv zvieraťa, ktorá z neho vytiekla, znamenala smrť, ergo hriech bol prikrytý krvou zvieracou tak povediac na dlh, kým nepríde Boží Syn, Spasiteľ aby svojou krvou, nevinného človeka prikryl hriechy a dokonal tak obete raz pre vždy. Hriechy boli ospravedlnené na Kríži.

Ak ich tam aj dnes odovzdáš, pokáním, s ľútosťou a pokorou, zbavíš sa ich a iba tak môžeš do Božej prítomnosti.

Prešiel som si ešte raz Písma a spojenie, žeby Kristus vzal naše hriechy na seba som nenašiel. Išlo teda o nejaký zvrat plynúci z debaty. Naopak, všade sa píše o tom, ž Kristus hriechy prikryl svojou krvou, odňal hriechy z veriacich, vyniesol na kríž, naplnil zákon a obeť, ktorou hriechy ospravedlnil ...

Romans 4:7  Blahoslavení, ktorým sú odpustené neprávosti, a ktorých hriechy sú prikryté!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

Už v SZ boli za hriechy prinášané obeti, bitné i nebitné. Mimoriadne postavenie mala obeť baránka, nevinného zvieraťa, predobraz obeti nevinného Krista. Krv zvieraťa, ktorá z neho vytiekla, znamenala smrť, ergo hriech bol prikrytý krvou zvieracou tak povediac na dlh, kým nepríde Boží Syn, Spasiteľ aby svojou krvou, nevinného človeka prikryl hriechy a dokonal tak obete raz pre vždy. Hriechy boli ospravedlnené na Kríži.

Ak ich tam aj dnes odovzdáš, pokáním, s ľútosťou a pokorou, zbavíš sa ich a iba tak môžeš do Božej prítomnosti.

Prešiel som si ešte raz Písma a spojenie, žeby Kristus vzal naše hriechy na seba som nenašiel. Išlo teda o nejaký zvrat plynúci z debaty. Naopak, všade sa píše o tom, ž Kristus hriechy prikryl svojou krvou, odňal hriechy z veriacich, vyniesol na kríž, naplnil zákon a obeť, ktorou hriechy ospravedlnil ...

Romans 4:7 Blahoslavení, ktorým sú odpustené neprávosti, a ktorých hriechy sú prikryté!
dobre to sme sa posunuli ze on nemoze zobrat hriechy ale len prekryt.....tak potom nedavaj priklady ako si dal na zaciatku lebo tym mozes zaviest cloveka ,nieje to to iste .....a vidis preco..-
no je to take zvlastne na obetu zabit niekoho ...alebo niecoho je take kus pritiahnute za vlasy-teda ak boh vyzadoval obety je to dost zvlastne ,pripada mi to take materialne aby ktokolvek co je cisty -pritom spacham vrazdu ako obetu (to uz si mozem pozriet film mella gipsa apokalypto a tam dokonca tiez vrazdili ludi ako obetu)....cital som dokonca jeden clanok o tom ako dnesny zidia maju nieco ako krutenie kuratami raz za rok .....cim sa zbavia hriechov.....je to take na jednej strane je to okej zbavenie hriechov a co dalej?

okrem toho to je pochopitelne ze niesom bez hriechu ....to dokazem uznat a vobec s tym nemam problem avsak ja mam na to iny nazor ,pretoze sa v biblii pise nieco take ze Kto chce ist za mnou nech zoberie svoj kriz a ide ....okrem toho je napisane ze kto sa ruha otcovi ze mu bude odpustene kto synovi bude mu odpustene ale duchu svatom tomu nebude ......dlho som nad tym rozmyslal co to je pretoze vase vysvetlenie bolo ze je to ked neuveri vam ten sa vlastne ruha duchu svatemu.......

ku krizu :
23A vravel všetkým: Ak chce niekto ísť za mnou, nech zaprie sám seba a vezme svoj kríž na každý deň a nasleduje ma. 24Lebo ktokoľvek by chcel zachrániť svoju dušu, ztratí ju; a kto by ztratil svoju dušu pre mňa, ten ju zachráni. 25Lebo čo prospeje človekovi, keby získal hoci celý svet a sám seba by zahubil alebo utratil?!

ten kriz sa neda odhodit .....
a je jedna zaujimava vetu ktoru povedal jezis:
17A keď vychádzal na cestu, pribehol nejaký mladý človek, ktorý padol pred ním na kolená a pýtal sa ho: Dobrý Učiteľu, čo mám učiniť, aby som dedične obdržal večný život? 18A Ježiš mu povedal: Prečo ma zovieš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Bôh. 19A prikázania vieš: Nezcudzoložíš, nezabiješ, neukradneš, nepovieš falošného svedoctva, neolúpiš nikoho, cti svojho otca i svoju mať! 20A on mu povedal: Učiteľu, to všetko som zachoval od svojej mladosti. 21Vtedy Ježiš pozrúc na neho zamiloval si ho a povedal mu: Jedno ti chýba: iď, predaj všetko, čo máš, a daj chudobným a budeš mať poklad v nebi a vezmi kríž, poď a nasleduj ma!
-asi mu chabala lasaka k bliznym neviem,alebo bola vacsia ako laska k majetku
-nikto nieje dobry, iba jeden, Boh, znamena ze jedine boh moze prekryt tie hriechy ....

ja tomu zatial neverim ten argument je strasne slaby,clovek ma tu na zemi cas ,aby sa zbavil svojich temnych stranok...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: ja tomu zatial neverim ten argument je strasne slaby,clovek ma tu na zemi cas ,aby sa zbavil svojich temnych stranok...

A tých sa nezbavíš inak, len ak prídeš ku krížu a požiadaš... môžeš stokrát previesť babku cez prechod, môžeš dobrovoľne pracovať v hospici, môžeš dávať na chorých, charitu, môžeš žiť ako pustovník a jesť korienky... môžeš hovoriť o láske aj ju dávať... ale pokiaľ to budeš brať ako matka tereza, ktorá lásku rozdávala, ale v rámci humanizmu sa pokojne modlila s islámskym deckom k alahovi, a nepovedala mu o jedinej ceste skrze jedinú a dokonanú obeť Krista, pokiaľ mu nepovedala o skutočnom Spasiteľovi... bola dobrá iba v očiach ľudí... a tým asi chceš byť aj ty. Pred Bohom však budeš vždy len hriešnikom, ak svoje skutky neprinesieš na kríž Golgoty...

Nie každému sa toto ľúbi, dokonca ani najväčšej cirkvi v kresťanskom svete. Ale tak to je, to som si ja nevymyslel, to píše Boh vo svojom Slove!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

ja nebudem v ociach ludi dobry ....lebo nik nieje dobry iba boh..ludia posudzuju cloveka prave v takej chvili ako im vyhovuje ..to jest ked mu prispejes velebi ta, ale ked neprispejes nadava na teba (toz vlastna skusenost:D)...co uz ludia su egoistycky a casto som mozno aj ja ....

logicky ked si vezmes svetlo a kam ide svetlo mozno do tmy ale tak ako neprimu krista tak preco by mali prijat mna aj ked neviem ci vraviet clovekovi jedine o tom co sa stalo na golgote je jedine co by si mu mal vraviet...okrem toho vravis o veciach ktore nevies dokazat iba na zaklade svojej viery....a ked mas svetlo neni skim bojovat ....

nezabudaj ze v biblii sa pisu aj take veci ako ty co konali dobro vidu na vzkriesenie a ty co zlo vidu do vecneho zatratenia....jezis casto krat hovoril ze co je skryte bude odokryte...ze zly strom nosi zle ovocie a dobry dobre .....

zjavenie:
11A videl som veľký trón biely i sediaceho na ňom, pred ktorého tvárou utiekla zem i nebo, a miesto im nebolo najdené. 12A videl som mŕtvych, malých i veľkých, stojacich pred trónom Božím. A otvorily sa knihy, a otvorila sa aj iná kniha, to jest kniha života, a mŕtvi boli súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, podľa svojich skutkov. 13A more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i peklo daly mŕtvych, ktorí boli v nich, a boli súdení jeden každý podľa svojich skutkov. 14A smrť a peklo boly uvrhnuté do toho ohnivého jazera. Toto ohnivé jazero je tá druhá smrť. 15A jestli niekto nebol najdený zapísaný v knihe života, bol uvrhnutý do ohnivého jazera.

chapem ze samotna viera predchadza skutkom ale nie podla mna viera smrti...

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

Hmm hlboká téma plná ničoho
Viera začína tam, kde končí myslenie.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal:Hmm hlboká téma plná ničoho
Viera začína tam, kde končí myslenie.
Žid 11:1A viera je podstatou toho, na čo sa človek nadeje, presvedčením o veciach, ktoré sa nevidia.

Teraz sa opýtam - si presvedčený o veciach ktoré nevidíš? Máš nejakú nádej?

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

Ak sú o nich dôkazy tak áno.
Problém je že vy ste sa zasvätili len tým veciam ktoré nevidieť a ani nepočuť ale aj tak nám majú ovládať život.
Priznám sa aj ja som sa kedysi modlil a chodil do kostola ale to len preto že ma to naučili keď som tomu ešte nechápal...robil som to lebo som chcel aby mi "Boh" pomohol a aby som nezhorel v pekle.
Som pokrstený,chodím na hodiny náboženstva ale to je všetko-to len aby som bol za dobre s rodičmi.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal:Ak sú o nich dôkazy tak áno.
Problém je že vy ste sa zasvätili len tým veciam ktoré nevidieť a ani nepočuť ale aj tak nám majú ovládať život.
Aj teba ovládajú veci, ktoré nie sú vidieť, ako napr. láska. Preto sa dá iba veriť, že existuje.

Ak máš dôkaz a už to vidíš, tak nepotrebuješ vieru. Duchovné veci sa predsa nedajú vidieť, zmerať, zvážiť no prejavujú sa skutkami ktoré už je vidieť. Viditeľný skutok poukazuje na stav našej mysle a nášho srdca - nášho ducha.
lubond napísal:Priznám sa aj ja som sa kedysi modlil a chodil do kostola ale to len preto že ma to naučili keď som tomu ešte nechápal...robil som to lebo som chcel aby mi "Boh" pomohol a aby som nezhorel v pekle.
Som pokrstený,chodím na hodiny náboženstva ale to je všetko-to len aby som bol za dobre s rodičmi.
Robením nejakých nábožných záslužných skutkov nás nespasí a ani sa nevyhneme odsúdeniu. Všetci sme hodní odsúdenia a smrti a žiadny náš skutok by nás nevytrhol z trestu za hriech podľa absolútnej spravodlivosti Božej. Skutky nám nie sú na spasenie ale skutočná viera ktorej súčasťou sú aj skutky viery a ovocie ducha. Skutky svedčia o viere o novom človeku narodenom z Ducha.

Spasení sme totiž z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Preto je tu dokonalá obeť Ježiša Krista za naše hriechy, raz a navždy.

Tvoju neistotu ohľadom spasenia spôsobilo práve to falošné náboženstvo ktorého si sa stal obeťou a ktoré ťa odvrátilo od skutočnej Pravdy Božej.

Je veľmi čudné, že toľko ľudí v dnešnej dobe nechápe podstatu evanjelia Ježiša Krista založeného nie na skutkoch ale na milosti a láske Božej. Nemôžu pripustiť a ani nevedia, že Boh ponúka spasenie bez zásluh a zdarma pretože uverili inému evanjeliu. Často to robia formálne, alebo zo zotrvačnosti podľa tradícii falošného náboženstva, ktoré je v rozpore s učením Ježiša Krista. Zverujú sa tomuto náboženstvu a nie Bohu, akoby takéto náboženstvo ich mohlo vytrhnúť z odsúdenia.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

milost
Je veľmi čudné, že toľko ľudí v dnešnej dobe nechápe podstatu evanjelia Ježiša Krista založeného nie na skutkoch ale na milosti a láske Božej. Nemôžu pripustiť a ani nevedia, že Boh ponúka spasenie bez zásluh a zdarma pretože uverili inému evanjeliu. Často to robia formálne, alebo zo zotrvačnosti podľa tradícii falošného náboženstva, ktoré je v rozpore s učením Ježiša Krista. Zverujú sa tomuto náboženstvu a nie Bohu, akoby takéto náboženstvo ich mohlo vytrhnúť z odsúdenia.
po prve jezis vravel nehreste....neviem preco ludi hned posudzujete na zaklade vsade su skutky ......tak preco potom na niekoho vravis ze sa chce spasit skutkami nenapadlo ta niekedy ze skutok moze byt aj nezistny

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa micron »

Ja to vydim tak,že spasenie je skrze vieru a milosť božiu a nie zo skutkov,ale to neznamená,že nemáme dodržiavať zákon a činiť dobré skutky.Ježiš od nás chce aby sme boli dokonalí.Lebo,kedˇza Ježišom prišiel mladík a opýtal sa ho"Učiteľ, čo dobré mám robiť, aby som mal večný život?"Ježiš hovorí, že musí dodržiavať Zákon - Desatoro. Mladík Ježišovi odpovedá: "Toto všetko som zachovával. Čo mi ešte chýba?". Choď, predaj, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi." Zrazu sa zdá, že spása nie je zadarmo. Je potrebné čosi urobiť. Ja si myslím,že Ježiš tým chcel povedať,že ak v neho uverí bude dodržiavať zákon bude spasený,ale zároveň ho nabáda aby bol dokonali.Je to vydieť aj na inom príklade,keďJežíš sprísňuje zákon. "Počuli ste... Nescudzoložíš. Ale ja vám hovorím, každý, kto žiadostivo pozrie na ženu, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci."Počuli ste, že bolo povedané: »Oko za oko a zub za zub!«No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Počuli ste, že bolo povedané: »Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.« Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? .Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

To: Micron

Iste máš pravdu. Len by som doplnil. Je rozdiel chcieť sa spasiť skrze skutky a skrze vieru. Skutky sú doplnkom, dôkazom viery. Skutky vo viere vedú k zdokonaľovaniu sa vo viere. Ide o dve rozdielne veci...

Ak niekto preferuje iba dobro, neznamená to, že bol znovuzrodený, že bude prijatý do neba. Ak niekto preferuje iba vieru, a v prípade ak má čas robiť skutky, ktoré mu pripravil Boh, tak ako to čítame v Písmach, a tieto skutky odmieta, nerobí, je na tom rovnako ako ten čo preferuje dobro bez viery... Naopak, ak nemá už čas robiť skutky, dokonca ani nemôže prstom pohnúť, tak ako lotor vedľa Krista na kríži... v tom prípade viera stačí na to, aby si bol istý tým, čo mu vtedy Pán povedal:"Ešte dnes budeš so mnou v nebi"....

Aby som sa vrátil k téme. Obeť Krista je univerzálna a dokonalá, dostačujúca... Po vstupe do obecenstva s naším Spasiteľom, sa však naplno ukáže, koho si, či Kristov, alebo sa na neho len hráš... Ak si Jeho, budú o tom svedčiť tvoje skutky a život... ak nie... môžeš poznať Bibliu spamäti aj odzadu...

Nespájajme teda jablká s hruškami. Uvedomme si, čo znamená prijať Krista, a čo znamená konať skutky... Prijať Krista, znamená vstúpiť do večného života... konať skutky, aby som mohol niekedy prijať Krista do svojho srdca, je alibizmus, vypočítavosť a tá do večného života nevedie.

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

To mil:
Láska to sú chemické reakcie tak to sem nepleť.
Láska k Bohu???....tu použijem výrok môjho obľúbeného herca ktorý hraje vo filme dr.House odkiaľ to mám:
Ak sa rozprávaš s Bohom, si veriaci. Ak sa Boh rozpráva s tebou, si psychicky narušený.
Je desiatky náboženstiev, ktoré sľubujú posmrtný život či znovuzrodenie či prevtelenie a to za nič alebo za modlitby a podobne.
Som zvedavý ako by si presvedčil, že tvoj Boh existuje nejakého rovnako veriaceho človeka ako napríklad moslima, raeliána a podobných.

Ja chcem povedať len to, že vy ste si vytvorili svojho imanigárneho priateľa(Boha,Krista,Máriu...) a zasväcujete mu život či to dáva zmysel či nie hlavne, že vám biblia sľubuje posmrtný život a nezáleží na tom či tá kniha píše bludy.

Kňazi zas recitujú dookola texty z biblie, pretože si chcú zachrániť zadky pred ohňom, ktorý nie je a neuvedomujú si, že tárajú bludy a znepríjemňujú tým život ostatným...napr. pápež zakazuje kondómy a preto sa rodí AIDS a ďalšie deti do preľudnenej zeme. K tomuto mám tiež výrok:
Kázeň je rozprávanie človeka – kňaza o nebi, v ktorom nikdy nebol, pre ľudí, ktorí sa tam nikdy nedostanú.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

Kto prijmna mna prijma otca .....tak znie v biblii....preto si treba davat pozor pavel ..ty hovoris iba o Kristovi s pouzitim jeho obety a spasenia ...
Nespájajme teda jablká s hruškami. Uvedomme si, čo znamená prijať Krista, a čo znamená konať skutky... Prijať Krista, znamená vstúpiť do večného života... konať skutky, aby som mohol niekedy prijať Krista do svojho srdca, je alibizmus, vypočítavosť a tá do večného života nevedie.
myslim ze skutky su obrazom toho kto je v ludskom srdci....robit skutky s vypacitavosti nema zmysel.....ale uvedom si ze kazdy den sa rozhodujes co a ako treba vidiet svoj zivot v detailoch a pritomnosti....kazdy den si vyberas cestu...preto to ako konas ako myslis a fyzicke su len dokazom tvojho srdca....preto sa odvolavat na to ze niake rozumove poznanie cloveka zachrani je marne pretoze ti nebude nicim ......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

micron napísal:Ja to vydim tak,že spasenie je skrze vieru a milosť božiu a nie zo skutkov,ale to neznamená,že nemáme dodržiavať zákon a činiť dobré skutky.
Ak hovorím o viere v Božie Slovo, tak tým myslím skutočnú vieru – teda v plnosti uveriť Božiemu Slovu. Takáto viera, ktorej súčasťou sú skutky viery a ovocie ducha je vierou a nie fikciou. Viera bez skutkov viery a ovocí ducha nie je vierou – hovorí sa tomu mŕtva viera.

Nie sme po zákonom, ale pod milosťou no nie bez zákona. A tu je priestor pre Lásku, čo je viac ako zákon. Ak by bolo potrebné konať niečo za tým účelom, aby sme si zaslúžili spasenie, také skutky by mali povahu osobného zisku a neboli by motivované láskou. Skutočnosť, že v milostí Boh dáva všetko zdarma, vylučuje každý iný motív okrem lásky.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal: Som zvedavý ako by si presvedčil, že tvoj Boh existuje nejakého rovnako veriaceho človeka ako napríklad moslima, raeliána a podobných.
Zdá sa, že si nepochopil z toho čo som napísal nič. Tu nejde o dokazovanie že Boh existuje, ale o vieru v Božie Slovo, ktoré je Pravda a život. Evanjelium Ježiša Krista sa má zvestovať celému svetu na spasenie mnohým, ale iba Jeho ovce čujú hlas svojho pastiera. Každá ovca počuje na hlas svojho pastiera. Nemyslíš si, že nie si ovca? No kto je tvojím pastierom neviem. Možno si zblúdila ovca a nevieš kde patríš.

Ak padne semeno Ducha na úrodnú pôdu, tak dá aj úrodu. No tu pôdu v našom srdci pripravuje Boh, aby bola úrodná a čakala na semeno Ducha. Preto sa má zvestovať každému, aby jednému to bolo na spasenie a druhému kameňom úrazu. Aby nemali výhovorku, že nepočuli.

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

Tu sa zas uplatňuje výrok
Viera začína tam, kde končí myslenie.
Bez urážky ale tá kniha vás úplne zotročila. Pre vás je život smrť a život pokánie.
To semeno na zem zasadil aj Alah,Herodes a ďalší z náboženských kníh.

Ako zistíš, že mesiáš sa vrátil medzi nás keď kukáš len do tej knihy???
Prečítaj si 1-2 knihy zo stránky rael.org...neboj nenapísal ich satan ale človek. Ja som si prečítal všetky jeho knihy a aj keď som sa nepridal k jeho náboženstvu tak ma tie knihy aspoň vykúpili z otroctva a je zo mňa ateista, čiže som sám sebe pánom.
Ber to ako skúšku svojej viery :D

Napísať odpoveď