Boh je živý ... 3 svedectvá

Všetko o našom Stvoriteľovi
Juraj
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št Sep 22, 2011 9:39

Boh je živý ... 3 svedectvá

Príspevok od používateľa Juraj »

Chcel by som sa s vami podeliť o niekoľko zaujímavé skúsenosti, aké mali moji známi priatelia a to s nádejou, že Boh sa v tom oslávi a povzbudí mnohých vo viere.

1.Najprv spomeniem chlapca, ktorý bol narkomanom istý čas a chcel spáchať samovraždu. Už to, že sa mu to nepodarilo, keď vložil ruky do el.rozvodne, tak bol uchránený samotným Bohom.
Ďalším krokom v nasledovaní za Ježišom Kristom bolo to, že prijal pozvanie istého kamaráta, ktorý už v tom čase bol obrátený (bývalý narkoman) Keď prišli na modlitbové zhromaždenie a modlili sa za neho, v tom pocítil, že ho naplnil Duch Svätý a to takou silou, až zreteľne cítil oheň vo svojom tele. Povedal, že sa cítil ako horiaca svieca. Pritom však vnímal Ježiša Krista vedľa seba ako živú bytosť. Nie, že by ho videl, ale cítil ako keď zavriete oči, pričom viete že vedľa vás je nejaká osoba.
Hovoril, že sa cítil ako znovuzrodení a to aj preto, lebo odvtedy sa cítil ako keby v živote nebol narkomanom – nepociťoval túžbu po drogách.
Zhruba 12 rokov je od toho slobodný.

2.Pamätám si, ako som sa spoznal s ďalším obráteným alkoholikom a rozprával mi, že sa opíjal, aj keď s tým chcel prestať. Jeho viera v Boha bola skôr v pochybnostiach, takže nemal silnú dôveru v Neho.
Ale, prišiel čas, keď prijal pozvanie na modlitbové stretnutie s nádejou, že tým uspokojí aspoň svoju babku, ktorá ho pozvala. Avšak nebolo to len kvôli nej, pretože to, čo sa udialo v tú hodinu, tak svedčilo o tom, že on tam hľadal Boha.
Stalo sa to, keď už tam asi hodinu počúval tých ľudí a začal byť netrpezlivý.
V tom povedal: „Bože, ak tam si... tak niečo s tým urob!“ A v tom momente pocítil Božiu prítomnosť, Jeho lásku i padol na kolená so slzami v očiach.
Odvtedy uveril, že Boh je živý a miluje ho. Tak mu Boh dal veľa lásky i sily sa zrieknuť hriechu opilstva. Uveril, že to Ježiš Kristus ho oslobodil a jeho svedectvo mi opäť pomohlo vo viere, že Boh je stále živý ...

3.Nakoniec uvediem tretieho kamaráta, ktorý bol okrem zviazanosti na alkohole, jeden z tých, ktorý dosť „fičal“ na punk-rockovej hudbe. Ešte si pamätám ako sme sa spolu stretávali kvôli zábave, ale konečné obrátenie a oslobodenie sa uskutočnilo vďaka Bohu a tých, ktorí ho pozvali na stretnutie s Ježišom Kristom.
Na spoločných chválach - Duch Svätý tak mocne pôsobil, že zasiahol srdce tohto „brata“ a on prijal život v slobode.
Dnes žije slobodný od starého života a v manželstve s dobrou ženou i malým dieťatkom.

Ďakujem Bohu za slobodu, ktorú nám dáva a zároveň všetkým, ktorí sa modlia aj za takýchto ľudí.
Ďakujem Ti, Ježiš a chválim ťa za to, že si stále pri nás i dávaš nám život v slobode. Ty si naša spása a radosť, požehnaj nás naveky. :P

Juraj
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št Sep 22, 2011 9:39

Re: Boh je živý ... 3 svedectvá

Príspevok od používateľa Juraj »

Možno ste ešte nepočuli svedectvo Sergeja a tak ho prikladám k tejto téme, pretože je to svedectvo o Bohu a Ježišovi Kristovi ako zmenil jeho život. Zaujímavé je na tom to, že to je ďalší s tých, ktorí povedali Bohu: "Ak si, ... tak mi pomôž!" (alebo podobne v tom zmysle)
Viac na http://www.youtube.com/watch?v=3ten3NzO ... re=related
Zo začiatku trochu začína tvrdou hudbou, ale to kvôli tomu, aby poukázali na to, akým bol pred obrátením, potom nasleduje svedectvo. Prajem požehnaný čas s Ježišom Kristom prispoznávaní jeho milosti.

Napísať odpoveď