Mária - obraz kat. cirkvi

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

marek napísal:Tvoje protiargumenty sú tvoj katechizmus.
To vôbec nie je môj katechizmus. Ja som ho nenapísal. Je to oficiálny katechizmus katolíckeho náboženstva. Keď sa bavíme o katolíckom náboženstve, tak si myslím, že je relevantným zdrojom k podloženiu mojich tvrdení.
marek napísal:Takže, čo ťa viacej pohoršuje?
Vy pohoršujete ľudí neznalých katolíckeho náboženstva, keď im o katolíckom náboženstve tvrdíte nezmysly. Ľudia neznalí katolíckeho náboženstva, ak sa chcete naozaj o katolíckom náboženstve niečo skutočné dozvedieť, nepočúvajte takýchto internetových "odborníkov", ale čítajte katechizmus vydaný pred rokom 1965.
marek napísal:Ty neuznávaš moje protiargumenty, ja zase tvoje.
Argument je dôkaz, ktorým podporujete svoje tvrdenie. Vy iba niečo tvrdíte, ale argumentami to neviete podložiť a už vôbec nemáte argument proti katechizmu, iba hrozný príkaz "Nepožívaj katechizmus!".
marek napísal:Ty si si dokázal, že klamem ja, ja som si dokázal, že klameš ty.
Ja som vaše klamstvá podložil vašimi protichodnými tvrdeniami a svetlom katechizmu. Čím ste ma vy usvedčili z klamstva? Iba tvrdíte, že klamem, ale opäť vášmu tvrdeniu chýba argument. Vôbec neviete diskutovať. Chcete viesť len monológ, na ktorý by vám každý odpovedal amen. Taký mám dojem z "diskusií" vedených s protestantmi.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa pavel »

Uctievanie Márie je zvod Satana, aby odtiahol veriacich od Krista. Keďže Pán Ježiš povedal: Ja som cesta... nikto nepríde k Otcovi len skrze mňa, je tvrdenie, že Mária má v tomto procese nejaké slovo zavádzajúcim učením.

Skutočne máte pravdu Simon, že katolíci majú náboženstvo. Veriaci v Krista majú vieru vieru v istotu zasľúbenia nášho Pána Spasiteľa.

Vaše pôsobenie na tomto fóre vám asi veľa potešenia neprináša. Katolícke bludy tu nemajú na ružiach ustlané. Katechizmus ako učenie zlyhalo u nasledovníkov Krista na plnej čiare. Deformuje a prekrúca pravdy Písma, paradoxne katolíci poznajú katechizmus, ale Slovo Božie nie.

Čo už, satan si z vás urobil svoj nástroj. A vy si namýšlate akí ste svätí... :-(

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
So Nov 01, 2014 19:40
Uctievanie Márie je zvod Satana, aby odtiahol veriacich od Krista. Keďže Pán Ježiš povedal: Ja som cesta... nikto nepríde k Otcovi len skrze mňa, je tvrdenie, že Mária má v tomto procese nejaké slovo zavádzajúcim učením.

Skutočne máte pravdu Simon, že katolíci majú náboženstvo. Veriaci v Krista majú vieru vieru v istotu zasľúbenia nášho Pána Spasiteľa.

Vaše pôsobenie na tomto fóre vám asi veľa potešenia neprináša. Katolícke bludy tu nemajú na ružiach ustlané. Katechizmus ako učenie zlyhalo u nasledovníkov Krista na plnej čiare. Deformuje a prekrúca pravdy Písma, paradoxne katolíci poznajú katechizmus, ale Slovo Božie nie.

Čo už, satan si z vás urobil svoj nástroj. A vy si namýšlate akí ste svätí... :-(
Katolíci Máriu neuctievaju, ale blahoslavia, a to vo výraznejšej miere. Mária neupriamuje na seba, ale vedie ku Kristovi, rovnako ako Písmo vedie ku Kristovi, tak isto vedie ku Kristovi aj Mária.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa pavel »

Katolíci Máriu neuctievaju, ale blahoslavia, a to vo výraznejšej miere. Mária neupriamuje na seba, ale vedie ku Kristovi, rovnako ako Písmo vedie ku Kristovi, tak isto vedie ku Kristovi aj Mária.
Prepáč toto je somarina jak noha. Je iba jeden jediný prímluvca... žiaden svätý, maminka ergo manželka Boha Mária? Máte prekrútené poznanie ktoré prispôsobuje predstavy človeka o hierarchii v nebi. Človek používajúci logiku a ktorý chce poznať pravdu medzi učením KC a Bibliou si utvorí svoj vlastný pravdivý názor.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
Ut Máj 26, 2020 21:52
Katolíci Máriu neuctievaju, ale blahoslavia, a to vo výraznejšej miere. Mária neupriamuje na seba, ale vedie ku Kristovi, rovnako ako Písmo vedie ku Kristovi, tak isto vedie ku Kristovi aj Mária.
Prepáč toto je somarina jak noha. Je iba jeden jediný prímluvca... žiaden svätý, maminka ergo manželka Boha Mária? Máte prekrútené poznanie ktoré prispôsobuje predstavy človeka o hierarchii v nebi. Človek používajúci logiku a ktorý chce poznať pravdu medzi učením KC a Bibliou si utvorí svoj vlastný pravdivý názor.

Asi narazas na Timotejov vers : "Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš, ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých, ako svedectvo v pravom čase"

Protestanti sa tymto versom snazia dokazat to, ze jediny sprostredkovatel nasich modlitieb k Bohu je Ježis Kristus, a Mária a svätí na tom nemozu mat ziaden podiel, pretoze prostrednik je len jeden. Podme sa vsak pozriet na dany vers :

1) Pise sa v nom o prostrednikovi nasich modlitieb ako o človeku Ježisovi Kristovi. Lenže Ježis Kristus ako človek v ludskom tele nemoze byt prostrednikom vsetkych modlitieb krestanov, pretoze to nedokaze ziaden clovek v ludskom tele. Toto by bolo mozne oslávenému telu Ježiša Krista. Tento vers teda o jedinom prostrednikovi modlitieb nehovori.

2) O co teda ide ? Pozrime sa na pokracovanie versu, -"ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých, ako svedectvo v pravom čase"

Je tu teda reč o ludskom Ježišovi, ktory je prostrednikom medzi nami a Bohom skrze svoju obetu na kríži. Nehovori sa tu teda o jedinom prostrednikovi modlitieb, ale o jedinom prostrednikovi obety na kríži.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa pavel »

Neodpovedal si. Prímluvca je len jeden Pán Ježiš Kristus. Žiadna mama detičky, strýkovia ani svätí.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
Ne Máj 31, 2020 20:27
Neodpovedal si. Prímluvca je len jeden Pán Ježiš Kristus. Žiadna mama detičky, strýkovia ani svätí.
A kde v Biblii je napísané, že nikto nemože prosiť Ježiša za príhovor k Bohu ? Aj Pavol prosil veriacich aby sa za neho modlili, a tak isto prosia aj katolíci Máriu aby sa za nich modlila a orodovala u Boha.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa pavel »

Samozrejme, že máme prosiť jedni za druhých a tiež máme sa obracať k Bohu, Pánu Ježišu... ale živí sa majú prihovárať a modliť za živých, obracať sa k živým a k Bohu, nie k zosnulým. Viď Liukáš 16 kap Lazar a boháč...

Lukáš 16:19  A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa obliekal v purpur a kment a žil každý deň v radosti a v prepychu.
20  A bol nejaký chudobný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý
21  a žiadal si nasýtiť sa omrvín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi prichádzali a lízali jeho vredy.
22  A stalo sa, že chudobný človek zomrel a bol zanesený od anjelov do lona Abrahámovho. A zomrel aj boháč, a pochovali ho.
23  Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje oči a videl Abraháma zďaleka a Lazara v jeho lone.
24  Vtedy zavolal boháč a povedal: Otče Abraháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svojho prsta vo vode a ovlažil môj jazyk, lebo sa mučím v tomto plameni.
25  A Abrahám povedal: Dieťa, rozpamätaj sa, že si ty vzal svoje dobré vo svojom živote a Lazar podobne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš.
26  A nad to nado všetko medzi nami a vami je upevnená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prejsť odtiaľto k vám, nemohli, ani aby sa tí tamztade k nám nedostali.
27  A povedal: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho poslal do domu môjho otca,
28  lebo mám päť bratov, nech im dôrazne svedčí, aby neprišli aj oni do tohoto miesta múk.
29  A Abrahám mu povedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú!
30  A on povedal: Nie, otče Abraháme, ale keby niekto z mŕtvych išiel k nim, budú činiť pokánie.
31  Na to mu povedal Abrahám: Ak nepočúvajú Mojžiša a prorokov, neuverili by, ani keby niekto vstal z mŕtvych.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
So Jún 20, 2020 15:25
Samozrejme, že máme prosiť jedni za druhých a tiež máme sa obracať k Bohu, Pánu Ježišu... ale živí sa majú prihovárať a modliť za živých, obracať sa k živým a k Bohu, nie k zosnulým. Viď Liukáš 16 kap Lazar a boháč...

Lukáš 16:19  A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa obliekal v purpur a kment a žil každý deň v radosti a v prepychu.
20  A bol nejaký chudobný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý
21  a žiadal si nasýtiť sa omrvín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi prichádzali a lízali jeho vredy.
22  A stalo sa, že chudobný človek zomrel a bol zanesený od anjelov do lona Abrahámovho. A zomrel aj boháč, a pochovali ho.
23  Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje oči a videl Abraháma zďaleka a Lazara v jeho lone.
24  Vtedy zavolal boháč a povedal: Otče Abraháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svojho prsta vo vode a ovlažil môj jazyk, lebo sa mučím v tomto plameni.
25  A Abrahám povedal: Dieťa, rozpamätaj sa, že si ty vzal svoje dobré vo svojom živote a Lazar podobne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš.
26  A nad to nado všetko medzi nami a vami je upevnená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prejsť odtiaľto k vám, nemohli, ani aby sa tí tamztade k nám nedostali.
27  A povedal: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho poslal do domu môjho otca,
28  lebo mám päť bratov, nech im dôrazne svedčí, aby neprišli aj oni do tohoto miesta múk.
29  A Abrahám mu povedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú!
30  A on povedal: Nie, otče Abraháme, ale keby niekto z mŕtvych išiel k nim, budú činiť pokánie.
31  Na to mu povedal Abrahám: Ak nepočúvajú Mojžiša a prorokov, neuverili by, ani keby niekto vstal z mŕtvych.
Aj tí čo sú v nebi, sú živý, sú živý a majú aj svoje telá, a teda nie sú v stave nevedomosti, a dá sa im teda pomocť.
Boháč bol v pekle, a preto jeho orodovanie nemohlo byť vypočuté. Ak ale aj nespravodlivý boháč orodoval za svojich blížnych, o čo viac tak spraví spravodlivý v nebi. A myslíš si že ho Boh nevypočuje ? Aj v nebi sa za nás "mrtvy" modlia a orodujú za nás.

"1 A keď Baránok otvoril siedmu pečať, nastalo v nebi asi pol hodiny ticho. 2 A videl som sedem anjelov, čo stoja pred Bohom a dostali sedem poľníc. 3 Prišiel aj iný anjel a zastal pred oltárom so zlatou kadidelnicou. Dostal veľa kadidla, aby ho pridal k modlitbám všetkých svätých na zlatý oltár, čo je pred trónom. Zjv 8, 3"


Zjv 8:1-3 hovorí o modlitbách všetkých svätých, a svätí je každý kresťan, čiže hovorí sa tu o modlitbách všetkých krestanov. Lenže veľa krestanov sa stalo krestanmi, no ani sa nestihlo na Zemi pomodliť (napr lotor na kríži) a predsa skončili v nebi. A ked sa teda nestihli pomodliť tu na Zemi, museli sa pomodliť a stále sa modlia hore na nebi. Ak by tomu tak nebolo, tak potom časť krestanov by sa nikdy nepomodlila, a potom Písmo by nemohlo hovoriť o modlitbe všetkých svätých.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa pavel »

Som netušil, že už sa odohráva Apokalypsa... Zjavenie.... Fúha, to sa katolíci netrasú?

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
Ne Júl 12, 2020 17:25
Som netušil, že už sa odohráva Apokalypsa... Zjavenie.... Fúha, to sa katolíci netrasú?
To je u teba Pavel typické, že odpoviem ti na tvoj argument, a ty namiesto uznania daného argumentu, alebo podania svojho ďalšieho protiargumentu, odbocis úplne mimo temu.

A čo týka katolíkov, prečo by sa mali viac triasť ako protestanti ? Katolíci môžu na svoju obhajobu povedať že počúvali cirkvi ktoré založili, učili, ustanovili v nich biskupov, a sami v nich boli biskupmi apostoli a Pavol o tých apoštolských cirkvách povedal že sú stĺpom a oporou pravdy. Komu teda mali katolíci veriť ? Apoštolom, alebo nejakému starému dedovi, ktorí si 21 storočí po Kristovi, založil cirkev, samovylozil Bibliu, a odrazu si myslel ako všetkému pochopil.

Nuž čo dodat. Čo nepochopili učeníci apoštolov ( cirkevní otcovia) a celé stádo vyštudovaných biskupov, to pochopil jeden dotyčný po pár dnovom prečítaní Biblie v 21 storoci. :cry:

Napísať odpoveď