Mária - obraz kat. cirkvi

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Kto sa chce vyjadrovať ku katolíckej viere, musí poznať aspoň detský katechizmus. Katolíci že sú neposlušní? (Ján XIX, 25-27) Prijal ju teda Ján a s ním cirkev za matku, čo najdrahší dar, čo vynikajúci a čistý obraz samej cirkvi; a tým sa nám všetkým stala matkou a orodovnicou, aby sme sa jej príhovorom stali hodnými Kristových zásluh.
Áno, s tým súhlasím. Katolícka cirkev je obrazom matky, ktorej sa aj klania a ktorú uctieva...

Cirkev Kristova je obrazom Syna, lebo je telom Krista a po vzore Syna sa klania a uctieva iba Boha Otca a modlí sa iba k Bohu Otcovi, lebo tak ju to naučil Pán...

Odkiaľ však KC zobrala učenie, ktorým nás vyučuje modliť sa a klaňať sa matke, keď sám Kristus nás učil klaňať sa a modliť sa iba k Bohu Otcovi, lebo tak isto robil aj On sám...? Veď nakoniec je to aj prvé prikázanie...

A koho sme prijali ako Pána a učiteľa, toho aj nasledujme a toho obrazom sme...

KC je obrazom katechizmu, čo aj sama priznáva, lebo ním je vyučovaná a ním aj vyučuje...

Naopak Cirkev Kristova obrazom Ježiša Krista.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

Prečo sa vyjadrujete k niečomu, čo nepoznáte? Neovládate ani detský katechizmus. Zoberme si príklad, aby ste lepšie chápali ako nerozumne si počínate. Možno brať vážne reči škôlkara, ktorý sa pojal vyjadrovať voči kvantovej fyzike? Či by kvantový fyzik nestrácal čas, ktorý by mohol venovať objavom prospešným človečenstvu, ak by sa pojal vyvracať chyby škôlkara, ktorých sa jeho nevzdelaná myseľ dopúšťa? Tak ani katolík nemôže strácať čas s vami.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Kvantoví fyzik sa spolieha na svoju myseľ, v ktorej sa rád povyšuje a preto sa nepodriadi mysli Otca.

Škôlkár sa však spolieha sa na myseľ Otcovu... A dobrý Otec neprivedie svoje deti do záhuby, ale naopak ich chráni.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

Ak nie je škôlkarov otec kvantový fyzik, nijako ho z omylu nevylieči, ba ho ešte utvrdí v bludoch. Ak je škôlkarov otec kvantovým fyzikom, škôlkarovi to taktiež málo osoží. Škôlkarova myseľ nie je ešte schopná poňať náročné termíny kvantovej fyziky. Musí ju postupne trénovať; naučí sa to v škole na všetkých jej stupňoch. K dispozícii dostane poučnú literatúru, vďaka ktorej sa mnoho naučí a t. ď.

Poďme však do reality, pretože sa domnievam, že pointu každého prirovnania, ktoré by som vám predložil, by ste zastreli podobným pokusom, ktorý ste predviedli.
Nuž, keď sa odvolávate na svojho "Otca", poďme sa pozrieť kto je vaším "Otcom".
Katolícka cirkev je obrazom matky, ktorej sa aj klania a ktorú uctieva...
Odkiaľ však KC zobrala učenie, ktorým nás vyučuje modliť sa a klaňať sa matke, keď sám Kristus nás učil klaňať sa a modliť sa iba k Bohu Otcovi, lebo tak isto robil aj On sám...? Veď nakoniec je to aj prvé prikázanie...
Detský katechizmus o úcte k svätým:
Úcta svätých neprotiví sa prvému prikázaniu, lebo svätých si ctíme, ale sa im neklaniame.
Jedine Bohu sa klaniame ako najvyššiemu Pánovi nášmu, svätých ale ctíme len ako verných služobníkov Jeho. K Bohu sa modlíme, aby nám pomáhal všemohúcnosťou; k svätým ale modlíme sa, aby nám pomáhali svojou prímluvou u Boha.


Myslím, že je jasné, kto je vaším "Otcom", koho nasledujete a koho obrazom ste. Ale neklamete len v tomto. Klamete aj v tom, že poznáte katechizmus. Otec lži z vás musí mať radosť.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Myslím, že je jasné, kto je vaším "Otcom", koho nasledujete a koho obrazom ste.
A vlastne máte pravdu. Pre svoj hriešny a zhýralý život, by som sa totiž hanbil priznať, že som dokonalým obrazom Ježiša Krista. A Pána Ježiša Krista ja rozhodne znevažovať nechcem. A teda, keby som tvrdil, že som Jeho Obrazom, naozaj by som klamal... Nepísal som však ani tak o sebe, ale o Cirkvi Kristovej a tá musí byť dokonalým obrazom Ježiša Krista... Veď Cirkev je telom Krista a prebýva v nej Svätý Duch... A pretože Ježiš chodil a modlil sa vo Svätom Duchu, tak sa modlil iba k Bohu Otcovi... A v tom istom Svätom Duchu učil modliť sa aj tých, ktorí ho nasledujú a pokiaľ v tých, ktorí ho nasledujú prebýva ten istý Svätý Duch ako v Kristovi, tak sa aj oni v tom istom Duchu musia modliť tak, ako ich to naučil Pán, lebo ak sa tak nemodlia, tak v nich neprebýva ten istý Duch, ktorý prebýval v Pánovi, ale duch toho, ktorý ich to naučil a to nemôže byť Duch Krista, lebo neučí tak, ako učil On.
Ale neklamete len v tomto. Klamete aj v tom, že poznáte katechizmus.


A just neklamem, lebo ja som nikde netvrdil, že poznám katechizmus... To vy ma ho učíte poznávať skrze vaše vyjadrenia a ja poznávam, že katechizmus nie je učením Pána Ježiša Krista, ale falošným učením KC...
Úcta svätých neprotiví sa prvému prikázaniu, lebo svätých si ctíme, ale sa im neklaniame.
Ale teraz klamete Simon. Lebo vy sa im doslova aj klaniate... Akurát to šikovne nazvete prejavením úcty...
K Bohu sa modlíme, aby nám pomáhal všemohúcnosťou; k svätým ale modlíme sa, aby nám pomáhali svojou prímluvou u Boha.
Ale Ježiš ako dokonalý obraz Boží a predobraz Jeho Cirkvi sa nikdy nemodlil k svätým, iba k Bohu Otcovi a práve Ježiš nás učil, ako sa máme správne modliť a učil nás, že sa máme modliť iba k Bohu Otcovi, tak prečo sa KC modlí k svätým a matke? Ako sám píšete, učí Vás to detský katechizmus. A prečo by niekto, kto nasleduje Ježiša Krista, mal viac počúvať detský katechizmus, ako Pána Ježiša Krista... Veď potom by nebol služobníkom Boha Otca skrze Pána Ježiša Krista, ale otrokom detského katechizmu...
Ak nie je škôlkarov otec kvantový fyzik, nijako ho z omylu nevylieči, ba ho ešte utvrdí v bludoch. Ak je škôlkarov otec kvantovým fyzikom, škôlkarovi to taktiež málo osoží. Škôlkarova myseľ nie je ešte schopná poňať náročné termíny kvantovej fyziky. Musí ju postupne trénovať; naučí sa to v škole na všetkých jej stupňoch. K dispozícii dostane poučnú literatúru, vďaka ktorej sa mnoho naučí a t. ď.
Pokiaľ si škôlkár bude trénovať svoju vlastnú myseľ, tak sa skôr či neskôr sám povýši a prehlási sa za kvantového fyzika a bude sa posmievať a pohŕdať všetkými škôlkármi, ktorí iba pokorne namiesto svojej mysle, prijmú myseľ Kristovu, aby ich skrze ňu viedol Duch Pravdy, lebo skrze našu myseľ nás môžu viesť bludné lži, ale skrze myseľ Kristovu iba a len a len Duch Pravdy...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

Asi vám nedocvaklo, že som narážal na fakt, že vaším otcom je satan. Jemu slúžite, jeho nasledujete a svojimi reakciami to len potvrdzujete.
Známky satana vo vašom vystupovaní sú:
1. Falošná pokora.
2. Pýcha.
3. Neposlušnosť.
4. Lži.

Opäť si beriem na pomoc detský katechizmus (písané kurzívou).

Cirkev je spoločnost kresťanov-katolíkov, ktorí pod rímskym pápežom sú sjednotení.
Ježiš Kristus Cirkvi svojej Ducha Svätého poslal desiateho dňa po svojom nánebevstúpení.
Cirkev založil Ježiš Kristus.
Ježiš Kristus založil Cirkev tak, že shromažďoval veriacich, ustanovil im viditeľnú hlavu a predstavených, aby učenie jeho ďalej šírili, sviatosti vysluhovali, a veriacich spravovali.
Kristus založil len jednu Cirkev.
Pravé náboženstvo môže byt len jedno; jeden Boh, jedna viera, jedna pravda.
Pravú Cirkev Kristovu poznávame po tom, že je:
l. jedna;
2. svätá;
3. katolícka či všeobecná;
4. apoštolská
Toto sú potrebné známky pravej Cirkvi.
Všetky tieto štyri známky má jedine Cirkev rímskokatolícka, a preto je ona pravá Cirkev Kristova.
Tie náboženské spoločnosti kresťanské, ktoré sa odtrhly od Cirkvi katolíckej, menujeme sektami. Ani v jednej sekte nejestvujú potrebné známky pravej Cirkvi.
Cirkev rímsko-katolícka je jedna, lebo:
l. má len jednu hlavu;
2. vždy a všade jedno a tá isté učí;
3. tie isté sviatosti všade vysluhuje;
4. tú istú omšu svätú obetuje.
Rímsko-katolícka Cirkev je svätá, lebo:
l. zakladateľa má Boha, Ježiša Krista;
2. jej učenie je sväté;
3. sviatosťami vychováva svätých.
Rímsko-katolícka Cirkev je všeobecná, lebo:
l. od časov Kristových vždy trvá;
2. po celom svete sa rozširuje;
3. každý človek môže byť jej údom.
Rímsko-katolícka Cirkev je apoštolská, lebo:
l. ju apoštoli rozširovali;
2. jej učenie srovnáva sa s učením apoštolským;
3. jej predstavení sú riadni nástupcovia apoštolov.
Kristus založil Cirkev k tomu, aby ľudí k večnému spaseniu viedla.
Cirkev ľudí k večnému spaseniu vedie tým, že
1. podáva im neomylne učenie Kristovo;
2. spravuje ich svojimi zákonmi;
3. posväcuje ich prostriedkami milostí.
Učenie Kristovo v Cirkvi neomylne učí:
l. pápež a spolu s ním sjednotení biskupi, alebo
2. pápež sám, ako najvyšší učiteľ a pastier pre celú Cirkev.
Učiaca Cirkev je neomylná v učení viery a mravov.
Učiaca Cirkev je neomylná, lebo Ježiš Kristus prisľúbil
Cirkvi, že ju nikdy neopustí, že Duch Svätý s ňou na veky ostane.
Kristus Pán povedal apoštolom: "Dana mi je všetka moc na nebi i na zemi; iďte teda, učte všetky národy .... učte ich zachovávať všetko, čokoľvek som vám prikázal. A hľa. ja som s vami po všetky dni, až do skončenia sveta." (Mat. 28, 18-20.) A zasa: "A ja budem prosiť Otca, a dá vám iného Tešiteľa, aby s vami ostával na veky: Ducha Pravdy." (Ján 14. 16. ·17.)
Aby sme v učenie Cirkvi katolíckej verili, prikazuje nám sám Kristus, týmito slovami: "Keď ani Cirkev neposlúchne: "Maj sa ako pohan a mýtnik", (Mat. 18, 17.) to jest verejný hriešnik.
Kto potupuje Cirkev, potupuje Krista, Kristus vravel:
"K to vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda." (Luk. 10, 16.).


Kto teda odmieta katolícku cirkev, tak Krista naozaj nenasleduje, ba Krista znevažuje.
A just neklamem, lebo ja som nikde netvrdil, že poznám katechizmus... To vy ma ho učíte poznávať skrze vaše vyjadrenia a ja poznávam, že katechizmus nie je učením Pána Ježiša Krista, ale falošným učením KC...
Vaše skutky vás usvedčujú z klamstva. Definoval som podmienku, aby ste sa nevyjadrovali k učeniu katolíckej cirkvi, keď jej učenie nepoznáte. Ako môžete podať relevantnú kritiku jej učenia, keď to učenie nepoznáte? Potom nekritizujete učenie katolíckej cirkvi, lebo ho nepoznáte a čo nepoznáte teda nemôžete ani kritizovať.
Ale teraz klamete Simon. Lebo vy sa im doslova aj klaniate...
Hoci tvrdíte, že učenie katolíckej cirkvi nepoznáte, predsa zároveň tvrdíte, že učenie katolíckej cirkvi poznáte a dokonca to učenie, ktoré údajne poznáte aj výdatne kritizujete. Čo ale kritizujete, keď učenie katolíckej cirkvi nepoznáte? Muž koľkých rozporov to ste?! Typický alogický protestant, ktorý odložil rozum a miesto neho sa riadi svojimi pocitmi, ktoré mu údajne vlial "Duch Svätý". Ste tak zaslepený nenávisťou k pravej Kristovej Cirkvi, že si ani neuvedomujete, že sa sami usvedčujete z klamstva. Učenie apoštolov zavrhujete a vymýšľate si vlastné náuky podľa svojej chuti. No neostávate len pri vymýšľaní svojich učení, ale dokonca si vymýšľate aj učenie katolíckej cirkvi. Tvrdenie, že ich máte od Ducha Svätého neviete dokázať. Rozumný človek vám preto nie len neuverí, ale sa aj vysmeje vašej hlúposti.
Pokiaľ si škôlkár bude trénovať svoju vlastnú myseľ, tak sa skôr či neskôr sám povýši a prehlási sa za kvantového fyzika a bude sa posmievať a pohŕdať všetkými škôlkármi, ktorí iba pokorne namiesto svojej mysle, prijmú myseľ Kristovu, aby ich skrze ňu viedol Duch Pravdy, lebo skrze našu myseľ nás môžu viesť bludné lži, ale skrze myseľ Kristovu iba a len a len Duch Pravdy...
Tu dokonca výslovne priznávate, že ten pozoruhodný dar, ktorý Boh dal človeku, aby ho používal, totiž rozum, vy ste zavrhli.
Vedomosti vám samé do hlavy nenapršia. Musíte vziať učenie cirkvi a naučiť sa ho.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

simon
Asi vám nedocvaklo, že som narážal na fakt, že vaším otcom je satan. Jemu slúžite, jeho nasledujete a svojimi reakciami to len potvrdzujete.
Známky satana vo vašom vystupovaní sú:
1. Falošná pokora.
2. Pýcha.
3. Neposlušnosť.
4. Lži.
Ale docvaklo Simon, veď som to aj priznal, keď som napísal, že v mojom živote je hriech a zhýralosť. A hriech a zhýralosť je sotva z Boha Otca a Pána Ježiša Krista.
Ale hriech je aj vo vás a v katolíckej cirkvi a odkiaľ sa hriech berie vo vás a v KC? Sotva z Boha Otca a Pána Ježiša Krista, lebo v Bohu Otcovi a Pánovi nieje žiadny hriech.
Takže akým právom ma súdiš. Veď v tom, v čom súdiš mňa, súdiš aj seba a KC.
Kto teda odmieta katolícku cirkev, tak Krista naozaj nenasleduje, ba Krista znevažuje.
Keby skutky KC boli čisté a bez hriechu, tak by KC nasledovala Pána Ježiša Krista a ja by som uveril, že je z Boha. Takže práve naopak, ten kto by sa stal údom KC, by sa odrezal od Tela Pána Ježiša Krista, lebo by sa stal súčasťou hriešneho tela KC a KC nie je Telo Kristove, nemôže byť, len sa za také vydáva...
Vaše skutky vás usvedčujú z klamstva. Definoval som podmienku, aby ste sa nevyjadrovali k učeniu katolíckej cirkvi, keď jej učenie nepoznáte. Ako môžete podať relevantnú kritiku jej učenia, keď to učenie nepoznáte? Potom nekritizujete učenie katolíckej cirkvi, lebo ho nepoznáte a čo nepoznáte teda nemôžete ani kritizovať.
Moje skutky by ma usvedčovali z klamstva v prípade, keby som sa drzo odvážil tvrdiť, že som svätý a že som údom tela Pána Ježiša Krista a že moje skutky sú z Boha. KC sa napriek svojim hriechom a skutkom, také čosi odvažuje tvrdiť a tak opäť, v čom chceš súdiť mňa, v tom súdiš aj seba a hlavne KC.

A ty Simon vlastne nepoznáš v skutočnosti mňa a napriek tomu, ja ti neberiem právo ma kritizovať a napádať. Mňa nazývaš pyšným, ale všimni si o koľko je tvoja pýcha a pýcha KC väčšia, lebo mi chceš zobrať aj to práve Vás kritizovať... Mňa nazývaš klamárom, ale ty a KC sa nemáte odvahu ku svojim klamstvám ani len priznať a pokojne ich vydávate za pravdu, moju pokoru nazývaš falošnou, ale KC je nemilosrdná, lebo žiadnu pokoru nemá a pokojne rozšliape každú pravdu, ktorá ju usvedčuje z lži a ktorá sa odváži ju kritizovať...
Rozumný človek vám preto nie len neuverí, ale sa aj vysmeje vašej hlúposti.
Rozumný človek áno, ten sa mi vysmeje a dobre mi tak. Lebo dobre urobí ak neuverí mne, lebo to ja ani nechcem, ja chcem aby uveril Bohu skrze Pána Ježiša Krista. A Boh si predsa ani nevyvolil rozumné z tohto sveta, práve naopak, to rozumné z tohoto sveta, považuje za nerozumné...
Tu dokonca výslovne priznávate, že ten pozoruhodný dar, ktorý Boh dal človeku, aby ho používal, totiž rozum, vy ste zavrhli.
Vedomosti vám samé do hlavy nenapršia. Musíte vziať učenie cirkvi a naučiť sa ho.
Rozum je dar tela na poznanie sveta...
Boha však poznávame skrze dar Ducha...
A veru, dám všetko za to, aby som svoj telesný rozum zavrhol, lebo skrze ten je všetka nadutosť, všetka pýcha, zvody, klamstvá, smilstvá, vraždy a nepokoj... A všetky tieto veci s radosťou vymením za dar Ducha a telesnú myseľ vymením za duchovnú, lebo tá je Božia a dokonalejšia ako ľudská, veď skrze myseľ človeka, sme poznali dobré a zlé a práve pred týmto poznaním nás Boh varoval...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

Ale docvaklo Simon, veď som to aj priznal, keď som napísal, že v mojom živote je hriech a zhýralosť. A hriech a zhýralosť je sotva z Boha Otca a Pána Ježiša Krista.
Sám ste sa priznali, že nie ste údom pravej Kristovej cirkvi. Preto aj vaše názory a učenie nie je názorom a učením pravej Kristovej cirkvi. Katolícka cirkev je svätá, takže spĺňa vami predostreté kritérium na pravú Kristovu cirkev. No ako som už citoval detský katechizmus, existujú ešte ďalšie tri známky pravej Kristovej cirkvi, ktoré všetky spĺňa iba katolícka cirkev.
Ale hriech je aj vo vás a v katolíckej cirkvi a odkiaľ sa hriech berie vo vás a v KC?
Aké máte právo vy, satanov syn, kritizovať a súdiť pravú Kristovu cirkev? Keďže nenasledujete Krista, vaša kritika nepochádza od Krista.
Sotva z Boha Otca a Pána Ježiša Krista, lebo v Bohu Otcovi a Pánovi nieje žiadny hriech.
Opakujem detský katechizmus, že katolícka cirkev je svätá.
Takže akým právom ma súdiš.
Ja vás nesúdim, len verejne pomenúvam, čo predvádzate na verejnom fóre.
Moje skutky by ma usvedčovali z klamstva v prípade, keby som sa drzo odvážil tvrdiť, že som svätý a že som údom tela Pána Ježiša Krista a že moje skutky sú z Boha.
Vaše slová tu na tomto fóre vás z klamstva usvedčujú. Lebo síce tvrdíte, že katolícke učenie nepoznáte, inde píšete, čo katolícka cirkev učí a toto údajné učenie katolíckej cirkvi kritizujete, hoci je jasné, že ste si jej učenie vymysleli, keďže, ako priznávate, jej učenie nepoznáte a tieto vaše výmysly kritizujete. Ďalej hoci tu tvrdíte, že nie ste svätý a vaša kritika katolíckej cirkvi nie je z Boha, v skutočnosti vaše vymyslené učenie katolíckej cirkvi ostro odsudzujete. Prečo tu dávate rozumy, keď priznávate, že nie sú z Boha? Lebo hoci sa hráte na pokorného, v skutočnosti si myslíte, že máte pravdu v tom, čo tvrdíte. Takže áno je to falošná pokora z vašej strany.
A ty Simon vlastne nepoznáš v skutočnosti mňa a napriek tomu, ja ti neberiem právo ma kritizovať a napádať.
Kritizujem vaše prejavy na tomto fóre a tie sú viditeľné, sú teda poznateľné.
Mňa nazývaš pyšným, ale všimni si o koľko je tvoja pýcha a pýcha KC väčšia, lebo mi chceš zobrať aj to práve Vás kritizovať... Mňa nazývaš klamárom, ale ty a KC sa nemáte odvahu ku svojim klamstvám ani len priznať a pokojne ich vydávate za pravdu, moju pokoru nazývaš falošnou, ale KC je nemilosrdná, lebo žiadnu pokoru nemá a pokojne rozšliape každú pravdu, ktorá ju usvedčuje z lži a ktorá sa odváži ju kritizovať...
Vy však nekritizujete učenie katolíckej cirkvi, lebo som verejne dokázal, že katolícka cirkev neučí to, čo vy tvrdíte. Takže v skutočnosti ste na tom ešte horšie ako len tak, že učenie katolíckej cirkvi nepoznáte. Vy už predsa viete, že katolícka cirkev sa svätým neklania, naučil som vás to z katechizmu. Že ste to postrehli dokazuje citát, v ktorom napriek poznaniu učenia katolíckej cirkvi v otázke úcty k svätým sa opovažujete verejne tvrdiť očividnú lož, ktorú nemáte čím podložiť. Ja som citoval oficiálny prameň učenia katolíckeho náboženstva. Ak tvrdíte niečo, čo je v rozpore s týmto oficiálnym prameňom napriek tomu, že to viete, dopúšťate sa osočovania. Toto je zároveň ďalší dôkaz vašej hranej pokory, nedokážete sa ospravedlniť, že ste o učení katolíckeho náboženstva tvrdili omyl, miesto toho sa snažíte spraviť spravodlivým tým, že tvrdohlavo zapierate očividnú pravdu.
Kde som vás oklamal? No ukážte! Ja vám dokážem citáciou vašich vlastných slov na tomto fóre, že som sa nedopustil krivého obvinenia voči vám (narozdiel od vás voči katolíkom).
Rozum je dar tela na poznanie sveta...
Boha však poznávame skrze dar Ducha...
A veru, dám všetko za to, aby som svoj telesný rozum zavrhol, lebo skrze ten je všetka nadutosť, všetka pýcha, zvody, klamstvá, smilstvá, vraždy a nepokoj...
Náboženstvo je božské svetlo; pretože vedomosti, ktoré nám náboženstvo poskytuje, sú vzácnejšie nad všetky pozemské vedomosti. A tieto vedomosti tiež pochádzajú od Boha, pretože On nám ich zjavil. Náboženstvo je teda svetlom pre náš rozum, keďže ním človek poznáva svoj cieľ i cestu k nemu. Kto má náboženstvo, podobá sa pocestnému, ktorý v tmavej noci má so sebou svetlo; kto nemá náboženstvo, tápe v temnotách. Písmo sv. vraví: "Sedí v temnotách a v tieňu smrti." (Iz. 9. 2., Luk. 1. 79.). Taký človek má oči, ale nevidí; je ako slepec. Preto sa nazýva sám Kristus, ktorý nám pravé náboženstvo priniesol, "svetlom sveta"; hovoriac: "Já som svetlo sveta! Kto ide za mnou, nechodí v temnotách." (Ján 8. 12). Náukou Kristovou, teda sv. evanjeliom bol rozum náš osvietený. Ten je teda v pravde osvietený, kto má náboženstvo; kto ho nemá, je nevedomý, i keby si o sebe viac domýšľal.
.. A všetky tieto veci s radosťou vymením za dar Ducha a telesnú myseľ vymením za duchovnú, lebo tá je Božia a dokonalejšia ako ľudská, veď skrze myseľ človeka, sme poznali dobré a zlé a práve pred týmto poznaním nás Boh varoval...
Prví naši rodičia sa neprehrešili tým, že používali rozum. Prví naši rodičia zhrešili tým, že neposlúchali príkazu Božieho, ale jedli zo zakázaného ovocia.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Tvoje argumenty ohľadom svätosti KC ma nijako nepresvedčili, dokonca mi pripadá neskutočne naivné prehlásiť KC za svätú na základe detského katechizmu.
V jednom máš však pravdu Simon. Ja naozaj nemám nijaké právo poukazovať, kritizovať a už vôbec súdiť KC a bola chyba púšťať sa do takejto otvorenej diskusie, dopredu odsúdenej na nezdar, o čom som sa presvedčil už mnohokrát pred tým. Hlavne som sa naivne domnieval, že mi moju úprimnosť, niekto oplatí rovnakou úprimnosťou, no ty si ju iba využil, pošliapal a prehlásil za falošnú pokoru, čo by ma nemalo prekvapovať, hoci nechápem, prečo si úprimnosť pletieš s pokorou. Na druhej strane, bolo by predsa smiešne popri mojej úprimnosti, ktorou som sa ti sám vydal na nemilosť, čo si aj využil, predstierať pokoru, totiž to, že som pyšný, nadutý, urážlivý a hlavne tak neskutočne domýšľavý, to viem o sebe veľmi dobre a ani to neskrývam, tak prečo by som sa vzápätí mal skrývať za akúsi falošnú pokoru? Táraš nezmysli Simon. A pretože ja viem, prečo ich táraš, tak bude najlepšie túto diskusiu ukončiť. Nebolo by totiž ťažké dookola sa iba urážať, napádať, obviňovať, zosmiešňovať a presviedčať, kto je väčší klamár a kto neklame. Naopak je to veľmi ľahké, ale k ničomu dobrému to nevedie...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

Tvoje argumenty ohľadom svätosti KC ma nijako nepresvedčili, dokonca mi pripadá neskutočne naivné prehlásiť KC za svätú na základe detského katechizmu.
Zrazu chcete počuť argumenty. Protirečivá žiadosť od niekoho, kto pokladá nadprirodzené Božie zjavenie za naprosto nevyhnutné, ak má človek akúkoľvek pravdu poznať, a jednotlivému človeku upiera schopnosť svetlom svojho rozumu poznať prirodzenú nadzmyslovú pravdu. Ale chápem tento váš rozpor, lebo hoci keď nastala protestantská reformácia, mnohí odpadli nie len od viery katolíckej, ale tiež od pravdy rozumovej; ich filozofia sa stala protestantskou, t. j. protestujúcou proti zdravému rozumu, predsa len filozofovať, t. j. milovať múdrosť, po nej bažiť a poznávaním si ju osvojovať, je každému človeku prirodzené a k dosiahnutiu ľudskej dokonalosti a blaženosti práve nevyhnutné. Máme filozofiu kresťanskú a filozofie mimo- a protikresťanské. Jedine filozofia kresťanská je filozofia pravá a pravdivá, rozumová a rozumná. Ostatné filozofie sú poblúznením ľudského ducha, človeku škodlivým, jeho od cieľa odvracajúcim, poblúznením, ktoré má byť odstránené. Keďže ste sa rozhodli diskusiu ukončiť, poviem ku kresťanskej filozofii ešte toľko, že kto študuje kresťanskú filozofiu a obecné dejiny a kto sa modlí, ak nie je kresťanom, stane sa ním a síce katolíckym; ak je nekatolíkom, vráti sa do lona katolíckej cirkvi.
V jednom máš však pravdu Simon. Ja naozaj nemám nijaké právo poukazovať, kritizovať a už vôbec súdiť KC a bola chyba púšťať sa do takejto otvorenej diskusie, dopredu odsúdenej na nezdar, o čom som sa presvedčil už mnohokrát pred tým.
Zdá sa, že začínate používať rozum. Len tak ďalej. Naozaj sa nemáte čo čudovať, že ste neuspeli, keď bez používania rozumu nemôžte mať poruke žiadne argumenty, ktoré by podporovali vašu vieru.
Hlavne som sa naivne domnieval, že mi moju úprimnosť, niekto oplatí rovnakou úprimnosťou, no ty si ju iba využil, pošliapal a prehlásil za falošnú pokoru, čo by ma nemalo prekvapovať, hoci nechápem, prečo si úprimnosť pletieš s pokorou. Na druhej strane, bolo by predsa smiešne popri mojej úprimnosti, ktorou som sa ti sám vydal na nemilosť, čo si aj využil, predstierať pokoru, totiž to, že som pyšný, nadutý, urážlivý a hlavne tak neskutočne domýšľavý, to viem o sebe veľmi dobre a ani to neskrývam, tak prečo by som sa vzápätí mal skrývať za akúsi falošnú pokoru?
Je to falošná pokora. Totiž tou vašou "pokorou" ste nesledovali obvinenie seba, ale chceli ste sa ukázať svätejší od katolíkov, akože vy si viete priznať svoje chyby, ale katolíci nie, oni sa robia svätí. Uisťujem vás, že žiaden pravý katolík sa svätým robiť nemôže. No nevyťahuje svoje hriechy na verejnom diskusnom fóre, aby ukázal svoju akože pokoru. Svoje hriechy vyznáva spovedníkovi. Síce sa tu vyznávate, že ste takí a onakí, ale predsa na svojej lži trváte, hoci vám bola verejne dokázaná. O takú quasi úprimnosť tu nestojím. Chcem, aby ste priznali omyl, ktorý vám vytýkam, a síce, že ste sa v tvrdení o učení katolíckeho náboženstva mýlili.
Táraš nezmysli Simon. A pretože ja viem, prečo ich táraš, tak bude najlepšie túto diskusiu ukončiť.
Kde je dôkaz, že táram nezmysly? Nemyslite si, že nepoužívanie rozumu vás ospravedlňuje k neprednášaniu argumentov. Každý rozumný hosť, ktorý na toto fórum zavíta nad vašimi tvrdeniami bez argumentov iba mávne rukou.
Nebolo by totiž ťažké dookola sa iba urážať, napádať, obviňovať, zosmiešňovať a presviedčať, kto je väčší klamár a kto neklame.
Dokázať klamstvo oponentovi ľahké pre mňa, ťažké (nemožné) pre vás.
Naopak je to veľmi ľahké, ale k ničomu dobrému to nevedie...
Vyvráťte moje tvrdenia alebo priznajte farbu a môžeme sa posunúť ďalej.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Zrazu chcete počuť argumenty.
Nenapísal som, že ich chcem počuť, práve naopak, chcel som diskusiu ukončiť, lebo mne stačili tie argumenty, ktoré si predložil, veď tie ma nepresvedčili...
Naozaj sa nemáte čo čudovať, že ste neuspeli, keď bez používania rozumu nemôžte mať poruke žiadne argumenty, ktoré by podporovali vašu vieru.
Z môjho pohľadu som uspel a to mi stačí... A že moje argumenty nepresvedčili teba, to ma vôbec neprekvapuje...
Je to falošná pokora. Totiž tou vašou "pokorou" ste nesledovali obvinenie seba, ale chceli ste sa ukázať svätejší od katolíkov, akože vy si viete priznať svoje chyby, ale katolíci nie, oni sa robia svätí. Uisťujem vás, že žiaden pravý katolík sa svätým robiť nemôže. No nevyťahuje svoje hriechy na verejnom diskusnom fóre, aby ukázal svoju akože pokoru. Svoje hriechy vyznáva spovedníkovi. Síce sa tu vyznávate, že ste takí a onakí, ale predsa na svojej lži trváte, hoci vám bola verejne dokázaná. O takú quasi úprimnosť tu nestojím. Chcem, aby ste priznali omyl, ktorý vám vytýkam, a síce, že ste sa v tvrdení o učení katolíckeho náboženstva mýlili.
Dobre. Tak si to teda zhrňme. Tým, že som sa ako kresťan verejne priznal, že som hriešny a zhýralý a poukázal som na to, že práve preto nemôžem byť svätý, tak práve pre toto tvrdíš a všimni si ten svoj rozpor, že som sa chcel robiť svätejší ako katolíci. Na druhej strane katolíci sa síce tiež priznávajú ku svojim hriechom a zhýralosti, ale preto, že oni sa svojimi hriechmi nevystatujú verejne ale iba pri spovedi, tak naopak oni sú vo svojom priznaní úprimnejší a zatiaľ, čo mňa moje priznanie znesväcuje, katolíkov naopak posväcuje...
K tomu môžem povedať len toľko, že si práve verejne priznal, že katolíci sú hriešni a zhýralí a dosvedčujú to pri spovedi...
O mne si prehlásil, že mňa moje verejné priznanie sa k hriechu znesväcuje a dokonca si ma nazval klamárom a satanovým synom...
Ale rovnako by si mal teda súdiť aj katolíka, ktorý sa verejne prizná ku spovedi, lebo katolík, ktorý sa verejne priznáva ku spovedi, sa tým verejne priznáva aj k hriechu...
A navyše katolícke učenie o spovedi je verejne známe, lebo je verejnosti dostupné, lebo KC pred verejnosťou svoje učenie neskrýva a pretože sa KC verejne priznáva ku spovedi aj vo svojom katechizme, verejne sa priznáva aj ku hriechu... A pokiaľ ty moje verejné priznanie sa ku hriechu nazveš falošnou pokorou, ktorou sa chcem robiť svätejším ako katolíci, tak práve ja môžem tak isto prehlásiť, že verejnosti dobre známe učenie o spovedi je falošná pokora a dokonca je to vynútená pokora samotnou KC, pretože katechizmus ukladá katolíkovi za povinnosť, ísť na spoveď minimálne jedenkrát ročne a nie je to len povinnosť, ale doslova cirkevný príkaz, ktorý keby katolík porušil, tak by bol obvinený z hriechu proti samotnej KC. Čo je vážne paradox, byť obvinený z hriechu, za to že som sa nevyspovedal z hriechu... A aká je to už len pokora, keď si ju KC vynucuje od svojich ovečiek zastrašovaním... A kto je teda verejnosti viac na očiach? Vy, alebo ja. Veď ja som na tomto fóre anonymný, KC je však verejnosti dobre na očiach.... A preto je aj verejnosti dobre známa hriešnosť KC, lebo KC sama priznáva, že svoje hriechy vyznáva pri spovedi, ale napriek tomu bude verejnosti stále radšej pokojne klamať, že je svätá...

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa micron »

Simon svätý -znamena uplne čistý bez hriechu.Chceš povedať,že RKC po tom čo dala zavraždiť toľko ľudí a keby čo i len jedného spravodlivého može byť svätá? Ježiš keď mu povedali svätý povedal prečo ma nazývaš svätým ? Svätý je len otec na nebesiach.A ty,keď nazývaš niekoho iného svätým, tak z neho robíš klamara. Ale vy nazývaťe ešte jedného človeka svätým-svätý otec papež. Moj svätý otec je na nebesiach.A na margo toho, že si nazval mareka Satanovým synom by som sa ta chcel opýtať či vo svojom srdci netúžiš znovu obnoviť tradíciu upalovania kacírov a poslať ho na hranicu.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

marek napísal:Nenapísal som, že ich chcem počuť, práve naopak, chcel som diskusiu ukončiť, lebo mne stačili tie argumenty, ktoré si predložil, veď tie ma nepresvedčili...
Podľa vašej viery, ako ste nám ju vykreslili, vás argumenty nemajú čo presviedčať. Vašou povinnosťou je čakať na odpoveď zhora a nie používať svoj rozum. Ak chcete oslobodiť svoj rozum, vynikajúco vám poslúži kresťanská filozofia. Ak sa o tom nechcete baviť verejne, som k dispozícii cez Súkromnú správu.
marek napísal:Z môjho pohľadu som uspel a to mi stačí...
marek napísal:Ja naozaj nemám nijaké právo poukazovať, kritizovať a už vôbec súdiť KC a bola chyba púšťať sa do takejto otvorenej diskusie, dopredu odsúdenej na nezdar, o čom som sa presvedčil už mnohokrát pred tým.
marek napísal:A že moje argumenty nepresvedčili teba, to ma vôbec neprekvapuje...
Samozrejme, že ma vaše "argumenty" nepresvedčili, veď ste žiadne nepredložili.
marek napísal:O mne si prehlásil, že mňa moje verejné priznanie sa k hriechu znesväcuje a dokonca si ma nazval klamárom a satanovým synom...
Hriešny bol váš úmysel, nie samotné "vyznanie hriechov".
Uveril by som vám vašu "pokoru" a "úprimnosť" keby ste priznali svoj verejne prezentovaný hriech proti katolíckej cirkvi namiesto abstraktných žvástoch o vašej hriešnosti.
marek napísal:A navyše katolícke učenie o spovedi je verejne známe, lebo je verejnosti dostupné, lebo KC pred verejnosťou svoje učenie neskrýva a pretože sa KC verejne priznáva ku spovedi aj vo svojom katechizme, verejne sa priznáva aj ku hriechu...
Potom čo ste tu predviedli o "verejnej známosti" učenia katolíckeho náboženstva o úcte k svätým, pochybujem o korektnosti "verejnej známosti" učenia katolíckeho náboženstva o spovedi.
marek napísal:A aká je to už len pokora, keď si ju KC vynucuje od svojich ovečiek zastrašovaním...
Zastrašuje Boh prikázaniami?
marek napísal:A preto je aj verejnosti dobre známa hriešnosť KC, lebo KC sama priznáva, že svoje hriechy vyznáva pri spovedi, ale napriek tomu bude verejnosti stále radšej pokojne klamať, že je svätá...
Pre vaše prehliadanie katechizmu, sem to musím vylepiť ešte raz:
katechizmus napísal:Rímsko-katolícka Cirkev je svätá, lebo:
l. zakladateľa má Boha, Ježiša Krista;
2. jej učenie je sväté;
3. sviatosťami vychováva svätých.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

micron napísal:Chceš povedať,že RKC po tom čo dala zavraždiť toľko ľudí a keby čo i len jedného spravodlivého može byť svätá?
Vy si tiež prečítajte katechizmus.
katechizmus napísal:Rímsko-katolícka Cirkev je svätá, lebo:
l. zakladateľa má Boha, Ježiša Krista;
2. jej učenie je sväté;
3. sviatosťami vychováva svätých.
Malý napísal:Vo Vatikáne sa konal medzinárodný kongres historikov všetkých možných vierovyznaní a presvedčení, aby s konečnou platnosťou vyslovili to, na čo poctiví a pravdu milujúci katolíci a vôbec všetci slušní a nezaujatí ľudia, ktorí nedôverovali totalitnej propagande minulých rokov, pretože odhalili jej lži v iných oblastiach, dlho čakajú: pravdu o inkvizicii. Čo vyšlo najavo, je takmer bombou. Inkvizícia bola niečim úplne iným, než tím, za čo ju pokladajú odporcovia Katolíckej cirkvi a tiež pod ich vplyvom početní veriaci. To, čo sa dosiaľ "predkladalo k vereniu", že je inkvizícia, sa totiž ukázalo byť mýtom, fantazmagóriou a virtuálnou realitou.
Oliva napísal:Snáď o ničom v dejinách sa tak mnoho nepísalo a nehovorilo, ale tiež tak mnoho neklamalo ako o inkvizícii. Tento smutný zjav vysvetlí sa tým, že protivníci katol. cirkvi i zdanlivé poklesky cirkevných orgánov všemožne vyusudkujú vo svoj prospech. Prví, kto tak činili, boli protestanti. Od nich pochádza veľké množstvo pamfletov o inkvizícii.
Malý napísal:Lenže ide tu vôbec na prvom mieste o inkvizíciu? Nie je toto len zástupný problém, majúci odviesť pozornosť od toho hlavného, totiž aby sa ľudstvo obrátilo od svojho hriešneho spôsobu života a svojich modiel k pravému Bohu a k Tomu, ktorého On poslal, k Ježišovi Kristovi? Neskrýva sa snáď za všetkými útokmi proti inkvizícii obyčajný alibizmus tých, ktorí nechcú prijať zjavenú pravdu, proti ktorej nemajú žiadne rozumové protiargumenty a preto je nutné učiniť nevierohodnou ich hlásateľku, t.j. Cirkev?
micron napísal:Ježiš keď mu povedali svätý povedal prečo ma nazývaš svätým ? Svätý je len otec na nebesiach.
Nepoznám Bibliu, v ktorej sa taký verš nachádza.
micron napísal:A na margo toho, že si nazval mareka Satanovým synom by som sa ta chcel opýtať či vo svojom srdci netúžiš znovu obnoviť tradíciu upalovania kacírov a poslať ho na hranicu.
Mat 17, 6-7; Marek 9, 41-47; Luk 17, 2-3 napísal:Kto by však pohoršil jedného z týchto maličkých, ktorí vo mňa veria, tomu by bolo lepšie, aby bol na jeho hrdlo zavesený mlynský kameň a on bol hodený do morskej hlbiny. Beda svetu pre pohoršenia! Pretože je nutné, aby prichádzali pohoršenia, ale beda tomu človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza.
Hlavinka napísal:Cirkev môže strpieť pohanov, pretože z nevedomosti blúdia, môže strpieť tiež židov, pretože sú jej svedkami pravdy, ale nijako jej nemožno strpieť kacírov, ktorí zatvrdnuto chcú blúdiť a urputne sa stavajú proti pravde.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa micron »

micron píše:Ježiš keď mu povedali svätý povedal prečo ma nazývaš svätým ? Svätý je len otec na nebesiach.


Nepoznám Bibliu, v ktorej sa taký verš nachádza.
Je tam dobrý namiesto svätý.Beriem to späť.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Samozrejme, že ma vaše "argumenty" nepresvedčili, veď ste žiadne nepredložili.
Moje argumenty sú dosvedčujúce pre tých, ktorí by im mohli uveriť a toho sa najviac bojíte. Lebo prečo by ste inak pre žiadne argumenty, ešte stále so mnou strácali čas...
Uveril by som vám vašu "pokoru"
Ja nepotrebujem aby mi človek uveril moju pokoru, nekorím sa totiž na to, aby ma za to človek chválil. A teda nech si človek súdi moju pokoru ako chce, spravodlivo ju však bude súdiť iba Boh...
Zastrašuje Boh prikázaniami?
Katolícka cirkev nie je Boh. A pretože povinnosť ísť na spoveď nie je Božie prikázanie, ale cirkevné, lebo takto váš katechizmus rozlišuje prikázania, na Božie a na cirkevné, a podľa toho aj katechizmus rozlišuje hriechy na hriechy proti Bohu a na hriechy proti cirkvi katolíckej, tak hovorím, že nie, Boh prikázaniami nezastrašuje, Boh prikázaniami usvedčuje človeka z hriechu, katolícka cirkev však nemôže svojimi vlastnými prikázaniami usvedčovať človeka z hriechu, lebo neísť na spoveď nie je v skutočnosti hriech, hriechom ste si to len sami nazvali, aby ste mohli svojich pravoverných zastrašovať tvrdením, že hrešia, keď nejdú na spoveď...
Pre vaše prehliadanie katechizmu, sem to musím vylepiť ešte raz:
Nedosvedčuj katechizmom, ale skutkami. Dobrý strom nemôže dávať zlé ovocie...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

marek napísal:Moje argumenty sú dosvedčujúce pre tých, ktorí by im mohli uveriť a toho sa najviac bojíte.
Najskôr by ste ich museli predložiť.
marek napísal:Lebo prečo by ste inak pre žiadne argumenty, ešte stále so mnou strácali čas...
Baví ma natierať si vás na chlieb. Nech sa ukáže, že protestantizmus je prežraný rozpormi.
Matúš 12, 25 napísal:Každé kráľovstvo proti sebe rozdelené spustne, a žiadne mesto, žiaden dom proti sebe rozdelený neobstojí.
marek napísal:Ja nepotrebujem aby mi človek uveril moju pokoru, nekorím sa totiž na to, aby ma za to človek chválil.
Ako rýchlo ste vzdali svoju snahu, keď ide o ospravedlnenie sa katolíckej cirkvi.
marek napísal:Katolícka cirkev nie je Boh.
detský katechizmus napísal:
Cirkev svätá od samého Ježiša Krista má právo dávať prikázania, ktorý ju na to ustanovil, aby v mene jeho veriacich spravovala a riadila. "Keď Cirkev neposlúchne: Maj sa, ako pohan a mýtnik. Veru povedám vám: čokoľvek sviažete na zemi, bude sviazané aj na nebi." (Mat. 18, 17. 18.) Teda, kto Cirkev neposlúcha, pácha hriech.
marek napísal:Nedosvedčuj katechizmom, ale skutkami.
A just budem používať katechizmus, a ak bude treba, aj iné katolícke pramene, aby vás usvedčili z nevedomosti (v horšom prípade z klamstva).
marek napísal:Dobrý strom nemôže dávať zlé ovocie...
Nech čitateľ posúdi naše ovocie a rozhodne sa, kde je pravda. Poctivý skončí v katolíckej cirkvi.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Najskôr by ste ich museli predložiť.
Tomu, kto im uveril, tomu som ich predložil, tomu, kto im neuveril, tomu som ich nepredložil. Opakovať ich nebudem...
Baví ma natierať si vás na chlieb. Nech sa ukáže, že protestantizmus je prežraný rozpormi.
Áno, veď to je princíp šelmy. Každého kto s ňou nesúhlasí, chce zožrať...
Teda, kto Cirkev neposlúcha, pácha hriech.
No keďže ide o prikázanie KC a nie Božie, tak katolík pácha hriech proti KC, nie však proti Bohu. A tak nech si KC súdi vo svojich prikázaniach katolíka ako chce. Boh však za tento hriech súdiť nikoho nebude.
A just budem používať katechizmus, a ak bude treba, aj iné katolícke pramene, aby vás usvedčili z nevedomosti (v horšom prípade z klamstva).
Tak si ho just používaj, veď ja ti ho ani neberiem. Navyše. Dosvedčovať katechizmom je iste ľahšie, ako skutkami...
Nech čitateľ posúdi naše ovocie a rozhodne sa, kde je pravda. Poctivý skončí v katolíckej cirkvi.
Čitateľ môže posúdiť ovocie KC ako chce, no to, že dobrý strom nemôže dávať zlé ovocie, je pravda Božia a podľa tejto pravdy vás bude skrze Pána Ježiša Krista súdiť aj Boh... A čitateľa môžete oklamať, Boha už nie.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa Simon »

marek napísal:Tomu, kto im uveril, tomu som ich predložil, tomu, kto im neuveril, tomu som ich nepredložil. Opakovať ich nebudem...
Ako v rozprávke cisárove nové šaty. Iba katolík má odvahu kričať: Veď cisár je nahý!
marek napísal:No keďže ide o prikázanie KC a nie Božie, tak katolík pácha hriech proti KC, nie však proti Bohu. A tak nech si KC súdi vo svojich prikázaniach katolíka ako chce. Boh však za tento hriech súdiť nikoho nebude.
výklad veľkého katechizmu napísal:Osobný hriech je vedomé a dobrovoľné prestúpenie Božieho zákona.
Zákonom Božím rozumieme tu všetko, čo nám Boh sám priamo alebo skrze svojich zástupcov na zemi prikazuje alebo zakazuje. Sú to teda: 1. zákon Boží prirodzený, desatoro Božích prikázaní a všetko, čo Kristus Pán nám prikázal, 2. päťoro cirkevných prikázaní a všetky iné cirkevné nariadenia, 3. rozkazy našej riadnej vrchnosti a našich predstavených.
marek napísal:Tak si ho just používaj, veď ja ti ho ani neberiem.
marek napísal:Nedosvedčuj katechizmom, ale skutkami.
marek napísal:Dosvedčovať katechizmom je iste ľahšie, ako skutkami...
Toto je diskusné fórum, kde strany svoje tvrdenia majú podkladať pádnymi argumentmi. Vy protiargumenty nemáte, tak sa snažíte vziať aspoň tie moje, nech môžete naďalej nerušene pohoršovať?
marek napísal:Čitateľ môže posúdiť ovocie KC ako chce, no to, že dobrý strom nemôže dávať zlé ovocie, je pravda Božia a podľa tejto pravdy vás bude skrze Pána Ježiša Krista súdiť aj Boh...
Vás súdiť nebude?
marek napísal:A čitateľa môžete oklamať, Boha už nie.
Klamstvo ohľadne učenia katolíckeho náboženstva bolo dokázané vám.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Mária - obraz kat. cirkvi

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Toto je diskusné fórum, kde strany svoje tvrdenia majú podkladať pádnymi argumentmi. Vy protiargumenty nemáte, tak sa snažíte vziať aspoň tie moje, nech môžete naďalej nerušene pohoršovať?
Tvoje protiargumenty sú tvoj katechizmus. A už som raz napísal, že ja ti ho neberiem. Takže, čo ťa viacej pohoršuje? To, že ja ti tvoj katechizmus neberiem, alebo to, že ja ho ako protiargument neuznávam? Ty neuznávaš moje protiargumenty, ja zase tvoje. Teba to pohoršuje. Mňa už asi naozaj unavuje...
Klamstvo ohľadne učenia katolíckeho náboženstva bolo dokázané vám.
Dobre. Ty si si dokázal, že klamem ja, ja som si dokázal, že klameš ty. A tak sme si navzájom dokázali, že obaja klameme. A ty máš ešte ďalej chuť si niečo dokazovať? Ja už nie.

Napísať odpoveď