Mária bezhriešna

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Mária bezhriešna

Príspevok od používateľa pavel »

Napísal Simon:
Mária nie je najlepšiou orodovnicou, lebo oroduje za mŕtvych, ale preto, lebo je bezhriešna
Kde to nájdem v Biblii, že je bezhriešna? Poprosím v Biblii, nie v záveroch koncilu a KKC. Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária bezhriešna

Príspevok od používateľa Simon »

V Biblii stojí, že niekedy Mária zhrešila? Ak však neexistuje žiaden dôkaz o jej hriechu, potom majú katolíci plné právo hovoriť o Márii ako bezhriešnej, nijako sa neprečia Písmam a, naopak, dôkazné bremeno leží na odporcoch. Z anjelovho pozdravu vieme, že je milosti plná. Už som citoval Jakubové slová o moci príhovoru spravodlivého. Že Mária je spravodlivá, svedčí to, že Ježiš na jej príhovorol zmenil vodu na víno. Pripomínam ti, že podľa Biblie sú závery koncilu pre každého kresťana záväzné (viď. ten v Jeruzaleme).
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária bezhriešna

Príspevok od používateľa pavel »

Ty nevieš, že každý človek splodený mužom je zaťažený dedičným hriechom? Myslíš si, že aj Mária bola splodená Duchom Svätým? Píše sa to niekde v Biblii?

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Mária bezhriešna

Príspevok od používateľa Simon »

Jánovo evanjelium ju predstavuje ako „novú Evu", pretože Eva bola okrem Márie jediná žena, ktorá bola stvorená bez dedičného hriechu.
Lk 1:28 Anjel prišiel k nej a povedal: „Zdravas’, milosti plná, Pán s tebou.“
Byť „plná milosti" znamená byť bez hriechu. Tam, kde je hriech, nie je milosť. Mária bola od prvej chvíle svojho života uchránená od hriechu.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mária bezhriešna

Príspevok od používateľa pavel »

No vidíš, a ja si to nemyslím, že byť plný milosti znamená byť bezhriešny. Iste, milosťou sme ospravedlňovaní, preto milosť potrebujeme, lebo sme hriešni a Milosťou sme ospravedlňovaní, je to dar, aby sa nikto nechválil svojimi skutkami. A dar sa dáva tomu, kto ho prijíma (Mária ho prijala). Prijala ho preto, lebo bola hriešna čo dokazujú nasledujúce verše.

Katolícky a ekumenický preklad uvádza Milosti plná, ale ostatné preklady, vrátane KJV uvádzajú, Milosťou obdarovaná. Napokon, plná či obdarovaná nevylučuje dar, ktorý dostala a prijala ho preto, lebo si svoju hriešnosť sama uvedomovala.

Ďalej sa v Lukášovi píše: 46  A Mária riekla: Moja duša zvelebuje Pána,
47  a môj duch plesá
nad Bohom, mojím Spasiteľom

Teda Mária potrebovala Spasiteľa... ale ak by bola bezhriešna, načo by jej bol Spasiteľ ???

A kde ju to Ján predstavuje ako novú Evu?

Napísať odpoveď