Prečo už nemôžem byť protestantom

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

tak pozrime sa na to v konkretnej (katolickej) Biblii s výkladom:

Sväté písmo -Trnava 1998, ISBN 80-7162-236-2 ....... strana 2594 .... výklad k 9. versu .... citujem: Sedem vrchov je sedem pahorkov v Ríme.

Stvrta selma v Biblii je predsa Rim, a je to historicky fakt a zena na selme ? zjavenie 17:4 A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, 5a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. ..... oblecenie v takychto farbach ma nejake ine nabozenstvo?

ale naco tolko slov pozri si dokument, tam mas vsetko vysvetlene:
http://www.mojevideo.sk/video/5de9/zena ... lme_1.html

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa Simon »

Áno, čítal som i jeho knihu. http://apo-logia.blogspot.sk/2007/05/ne ... k.html?m=1 Teraz ľutujem, že som mu to zhltol aj s navyjákom. S Dave Huntom nesúhlasil ani Tonda Uhlír, a to preložil do češtiny ďalšie Huntove knihy.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

pre Simon

neodpovedal si mi, preco v katolickej biblii je vyklad textu 9 versa, ze mesto na siedmich pahorkoch je RIM?

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

pre Simon

Tonda Ulhir: .... Není pochyb o tom, že většina doktrín a rituálů Římské církve a právě tak církve Ortodoxní je založena více na tradici, než na učení Písma! Jsou nepochybné podobnosti s rituály starodávného Pohanství, které se dají vystopovat až do původního Babylónu! Ta stará děvka dala pít ze svých nečistot i některým křesťanským skupinám. Ale tvrdit, že spirituální Babylón je pouze Řím, nebo nynější římský Katolicismus, je hrubě podcenit globální dopad Záhady Velkého Babylónu! Babylón je matkou děvek a hnusot na zemi. Od jeho starodávného Pohanství vzniknul jak Katolicismus, tak i čínský Konfucianismus, asijský Budhismus, Šamanismus, Taoismus, Šintoismus, indický Hinduismus, animismus, astrologie, čarodějství, spiritismus a celý komplex toho, co bych nazval: “bohů mnoho, pánů ještě více,“ (1 Korint.8:5). ......

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa Simon »

Prepáč, že som ti neodpovedal. Dúfam, že to týmto komentárom napravím. Áno, komentár v katolíckej Biblii uvádza, že sa jedná o Rím. Ale tvoj komentár bol opäť ukážkou klasickej chyby protestantov a síce, že Bibliu nechápu ako ucelený komplex kníh, ale ako súbor izolovaných veršov, čiže nehľadia na kontext danej knihy. Prosím ťa, keď si sa už dal k čítaniu knihy Zjavenia s katolíckym komentárom, prečítaj si ju celú. V 14. kapitole nájdeš 8. verš a k nemu pripojenú glosu. 8Za ním šiel iný anjel a volal: "Padol, padol ten veľký Babylon, ktorý opájal všetky národy vínom vášne svojho smilstva!" (Porov. Iz 21, 9. Pre prorokov Starého zákona bol Babylon symbolom tých vlád, ktoré boli proti Bohu a jeho ľudu (porov. Jer 51, 8; Dan 4, 27). Tu označuje pohanský Rím (porov. 1 Pt 5, 13).)

Dúfam, že ti bude jasné, že ide o pohanský Rím.
Bibliu máme vďaka Tradícii. Katolícka cirkev rozhodla, ktoré knihy budú patriť do Biblie na základe toho či sa zhodujú s Tradíciou, ktorú prevzali od apoštolov. Ak sa nejaká kniha so zachovávanou tradíciou nezhodovala, bolo rozhodnuté, že sa nejedná o inšpirované Písmo. 4 storočia bola Cirkev bez ustáleného kánonu. Ktoré knihy sa z tak veľkého množstva spisov budú čítať bolo opäť rozhodované na základe tradície. Keďže sa všetci zhodneme, že Koncily, ktoré uzákonili biblický kánon na základe tradície, boli vedené Svätým Duchom, tak aj tradícia pochádza od Svätého Ducha. Svedčí o tom aj fakt, že žiaden aspekt katolíckej tradície neprotirečí Písmu, len nie všetky sú tam jednoznačne vyjadrené, lebo Duch to zjaví len tým, ktorých uzná za vhodných. Preto by som tradíciu nepodceňoval. Nebyť tradície, dnes nemáme Bibliu a ani kresťanstvo. Cirkev by sa utopila v herézach, tak ako protestantský svet, ktorých tisícky cirkví sa nevedia zhodnúť na ucelenom výklade Biblie. Ale to poznal už apoštol Peter. 2 Pt 1,Vernosť apoštolskej a prorockej náuke. - 12Preto vám to budem stále pripomínať, hoci to viete a ste utvrdení v pravde, ktorú teraz máte. 13Ale považujem za správne prebúdzať vás napomínaním, kým som v tomto stánku. ("V tomto stánku," t. j. v stánku tela. Je to symbol dočasného života. Obraz je vzatý zo života kočovníkov, ktorí sa len krátko zdržujú na niektorom mieste. Porov. 2 Kor 5, 1 n.) 14Viem, že čoskoro zložím svoj stánok, ako mi to aj zjavil náš Pán Ježiš Kristus. (Autor listu naráža na svoj blízky odchod z tohto sveta.) 15No postarám sa, aby ste si aj po mojom odchode často pripomínali tieto veci. (Svätopisec akiste narážka na tento svoj list, ktorý zhŕňa celé jeho učenie.)

16Veď sme nesledovali vymyslené bájky, keď sme vás oboznámili s mocou a príchodom nášho Pána Ježiša Krista, ale sami sme boli očitými svedkami jeho veleby. 17On dostal od Boha Otca česť a slávu, keď mu z velebnej slávy zaznel hlas: "Toto je môj Syn, môj milovaný, v ktorom mám zaľúbenie." 18A tento hlas sme my počuli; zaznel z neba, keď sme boli s ním na svätom vrchu. (Peter a ostatní apoštoli učia veriacich to, čo na vlastné oči videli a na vlastné uši počuli (porov. Jn 1, 14; 1 Jn 1, 1–3). Takto môžu svedčiť aj o slávnom príchode Krista na konci sveta. Ukážku Božej veleby už vopred zažili, keď sa Ježiš premenil na vrchu Tábor pred očami Petra, Jakuba a Jána (Mt 17, 1–13; Mk 9, 1–8; Lk 9, 28–36).) 19Tým je aj prorocké slovo pre nás pevnejšie. A vy dobre robíte, že hľadíte naň ako na lampu, ktorá svieti v temnom mieste, kým nesvitne deň a nevzíde vo vašich srdciach zornica. (Okrem apoštolského slova, založeného na videní Božej veleby v Kristovi, máme aj slovo prorocké, čiže starozákonné proroctvo, ktoré je pre nás kresťanov "pevnejšie", ako bolo pre starozákonný ľud, pretože veľká časť proroctiev sa už splnila na Kristovi a na kresťanstve, a tak toto splnenie je pevným dôkazom, že prorocké slovo je pravé a že sa splní aj tá časť, ktorá sa týka slávneho Kristovho príchodu.) 20Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad. 21Lebo proroctvo nikdy nevzišlo z ľudskej vôle, ale pod vedením Ducha Svätého prehovorili ľudia poslaní od Boha. (Výroky prorokov a Sväté písmo vôbec nie sú obyčajnou ľudskou rečou, ale Božím slovom, lebo proroci a svätopisci hovorili a písali z vnuknutia Ducha Svätého. Z toho plynie dôležitá zásada pri čítaní a vysvetľovaní Písma: slová Písma si nesmie hocikto samovoľne vykladať a vykrúcať, ale musí hľadať v nich to, čo nám nimi sám Boh chcel zjaviť. A tu nemôže rozhodovať mienka jednotlivca, ale učenie Cirkvi, lebo jedine jej Boh zveril poklad svojich právd. Svätopisec tu má na mysli bludárov, ktorí si začali po svojom vykladať Sväté písmo.)
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

Pre Simon

Nie som chlap :D

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

Aj tvoj komentár bol opäť ukážkou klasickej chyby katolicizmu a síce, že Bibliu nechápe ako ucelený komplex kníh, ale ako súbor izolovaných veršov, čiže nehľadí na kontext danej knihy a ešte k tomu Bibliu aj podceňuje a uprednostňuje katechizmus.

Nechapem o co ti vlasne ide, ide ti o to, aby ludia poznali pravdu, alebo aby sa stali katolikmi?

Nepoznas Boha. Neveris Boziemu Slovu. Si len oklamany clovek, ktory skocil z blata do kaluze. Je mi to luto.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa Simon »

Snažím sa o to, aby ľudia poznali pravdu o Katolíckej cirkvi. Aby neverili osočovaniu zo strany tzv. biblických kresťanov. Milujem Cirkev, lebo je Kristovou nevestou. Áno, Cirkev je plná hriešnikov. Apoštol hovorí: Ja som prvý z nich!
Áno, Pán ma dostal z blata protestantizmu a hodil ma do kaluže Kristovej krvi. Dobre, keď poznáš Boha, potom ťa musím počúvať. Chcem sa ťa teda opýtať, keďže veríš Božiemu Slovu, čo je Božie Slovo? Kde Ho nájdem?
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

Zacnem od konca, Bozie Slovo je predsa Biblia. Kde najdes Slovo Bozie? V Biblii. Bozie Slovo je Jezis Kristus, ten momentalne sedi po pravici Otca a svojim Duchom je stale s nami ako nam to zaslubil.

Pravdu o katolickej cirkvi? Katolicizmus (nabozensky system) je velmi nebezpecna vec, ktora vedie katolicku cirkev do zahuby. Je to nabozensky system, ako kazdy iny (ved napokon duchovne stretnutie v Assisi to potvrdzuje), ktory dava na ludi bremena povinnosti s cielom ako sa dostat do "neba". Je to podvod, ktory vedie ludi do zahuby :( Je to manipulacia ludmi, ktora nevedie k osobnemu zivotu s Bohom. Je mi z toho smutno.

Kazdy nabozensky system, ako aj katolicizmus, hovori o tom co ma clovek robit, aby sa dostal k bohu, vecnemu zivotu ...
Biblia (AKO CELOK) hovori uplny opak, hovori o tom co Boh (Jezis Kristus) urobil, aby sa hriesny clovek dostal opat k Bohu a vecnemu zivotu s Nim.

Ja milujem Cirkev Kristovu (nie katolicku, cize v preklade vseobecnu), Cirkev Kristova ma hlavu (Jezisa Krista) aj Otca v nebi, cirkev katolicka ma svoju hlavu vo Vatikane a vo Vatikane ma aj svojho otca.

Toto je zasadny, a zakladny rozdiel medzi mojou a tvojou vierou.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa Simon »

Nie, to vôbec nie je rozdiel medzi tvojou a mojou vierou. Toto je rozdiel medzi tvojou a mojou vierou!
http://www.inky.sk/Viera/Farske/skola/1 ... tizmus.doc
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

podla clanku, ktory si poslal som pochopila (potvrdilo sa mi co som si myslela), ze si nikdy protestantom nebol. Ten clanok je gulas nejakych skopirovanych citatov, ktore su povytrhane z kontextu.

Na Bohu ti vobec nezalezi, Bozie Slovo pre teba nie je na prvom mieste a nemas ani zaujem po osobnom vztahu s Bohom. Svoje myslenie si si vypol a nechal za seba rozmyslat katolicke ucenie. Nemas zaujem sam skumat a hladat ci ta niekto nezvadza na zlu cestu. Nech najdes milost u Boha, nech ti otvori srdce pre Pravdu, pre Jezisa.

Nemyslim, ze toto forum je na to, aby sa tu obhajovala katolicka cirkev, ale aby ludia poznali Boha prichadzali k Nemu a nesli do zatratenia.

zalema
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 16:45

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa zalema »

ten clanok ktory si poslal ma tak rozcaroval, ze som si ho musela precitat znova, tolko lzi po hromade .... posledna veta mi pripada ako vtip, vsetci katolicky veriaci ju nedodrziavaju.

citujem tu vtipnu vetu: Katolíci proste majú tendenciu brať slová Písma menej obrazne a viac doslovne, než zvyčajne bratia protestanti…

pouzijem len par prikladov a budem citovat z KATOLICKEJ BIBLIE, aby si nepovedal, ze v nasich prekladoch su chyby.

Matus 13:53 Keď Ježiš skončil tieto podobenstvá, odišiel odtiaľ. 54 Prišiel do svojej vlasti a učil ich v synagóge. Oni sa divili a hovorili: "Skade má tento takú múdrosť a zázračnú moc? 55 Vari to nie je tesárov syn? Nevolá sa jeho matka Mária a jeho bratia Jakub a Jozef, Šimon a Júda? 56 A nie sú u nás všetky jeho sestry? Skadeže má toto všetko?" 57 A pohoršovali sa na ňom. Ale Ježiš im povedal: "Proroka si všade uctia, len nie v jeho vlasti a v jeho dome."

1. Timoteovi 3:1 Toto slovo je spoľahlivé: Kto sa usiluje byť biskupom, túži po dobrom diele. 2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť; 3 nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý; 4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote. 5 Veď kto nevie viesť svoj dom, ako sa bude starať o Božiu cirkev?!

Títovi 1:5 Na to som ťa nechal na Kréte, aby si usporiadal, čo ešte treba, a po mestách ustanovil starších, ako som ti prikázal; 6 nech je každý z nich bez úhony, muž jednej ženy, má mať veriace deti, ktoré nemožno obviniť z neviazanosti a neposlušnosti.

Galatanom 1:15 Ale keď sa Bohu, ktorý si ma už v lone matky vybral a svojou milosťou povolal, zapáčilo 16 zjaviť vo mne svojho Syna, aby som ho zvestoval medzi pohanmi, už som sa neradil s telom a krvou, 17 ani som nešiel do Jeruzalema za tými, čo boli apoštolmi prv ako ja, ale odišiel som do Arábie a opäť som sa vrátil do Damasku. 18 Až po troch rokoch som šiel do Jeruzalema, aby som videl Kéfasa, a zostal som uňho pätnásť dní. 19 Iného z apoštolov som nevidel, iba Jakuba, Pánovho brata. 20 A čo vám píšem, hovorím pred Bohom, že neklamem.

mam pokracovat????

Prosim ta nehladaj clanky ktorymi by si mi chcel vasu vlasnu hlupost vyvraciat, ale rozmyslaj. Preco sa nechas klamat?

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Prečo už nemôžem byť protestantom

Príspevok od používateľa Simon »

Tvrdíš: podla clanku, ktory si poslal som pochopila (potvrdilo sa mi co som si myslela), ze si nikdy protestantom nebol. Ten clanok je gulas nejakych skopirovanych citatov, ktore su povytrhane z kontextu.

Odpovedám: Viem, že tie nezmysly učíte, veď ste ich učili aj mňa. Ale keď som opustil vašu radu, aby som sa vyhýbal katolíckemu učeniu a začal skúmať, čo naozaj učia katolíci, tak som poznal, že ich interpretácia Písma je správna, nie protestantská. Protestantská teológia je tak plytká a roztrieštená v porovnaní s nesmiernou hĺbkou, šírkou, dĺžkou a výškou katolického poznania Boha. V podstate je protestantská teológia výmyslom mysle človeka, ktorý sa bál Boha. Keďže sa Ho bál, znamená to, že Ho nikdy ani nepoznal. 30 000 denominácií, každá s rozličným učením vs jedna jednotná katolícka cirkev. Svätý Duch stmeľuje, spája ľudí v láske, netreští ich, lebo všetci zmýšľajú rovnako. Naproti tomu, keď si protestant vysvetľuje nejaký verš z Biblie inak ako oficiálna náuka jeho zboru, založí si nový zbor presvedčený, že jeho učenie je od Svätého Ducha. A to tvrdí všetkých 30 000. Kto má pravdu? Kde sa 30 000 zborov protestantského prúdu bije, vyhráva Kristom založená, nikdy pekelnými bránami nepremožiteľná, 2 000 rokov trvajúca, apoštolská, jednotná, svätá, cirkev Biblie, baránkova nevesta, Katolícka cirkev.

Tvrdíš: Na Bohu ti vobec nezalezi, Bozie Slovo pre teba nie je na prvom mieste a nemas ani zaujem po osobnom vztahu s Bohom. Svoje myslenie si si vypol a nechal za seba rozmyslat katolicke ucenie. Nemas zaujem sam skumat a hladat ci ta niekto nezvadza na zlu cestu. Nech najdes milost u Boha, nech ti otvori srdce pre Pravdu, pre Jezisa.

Odpovedám: Som pokojný, lebo súdiť ma bude Boh, nie ty. Svoje myslenie som konečne zapol, v dôsledku čoho som prišiel na to, že sola scriptura - základný kameň protestantizmu (nie Ježiš Kristus), je nelogický a tým pre mňa protestantizmus padá. Naproti tomu sú katolícke argumenty presvedčivé, navyše potvrdené historickým svedectvom. Prosím ťa, nezvádzaj ma na zlú cestu. Vaše argumenty som už prehliadol. Vzdávam Bohu vďaky, že som našiel milosť u Boha, že mi otvoril srdce pre Pravdu, pre Ježiša. Neplač nadomnou, ale nad sebou a svojimi deťmi.

Tvrdíš: Nemyslim, ze toto forum je na to, aby sa tu obhajovala katolicka cirkev, ale aby ludia poznali Boha prichadzali k Nemu a nesli do zatratenia.

Odpovedám: Boh je Pravda. Ak je pravda o Katolíckej cirkvi iná, ako je prezentovaná, mám mlčať a dovoliť, aby protestanti ľudí naďalej klamali? Jedným z cieľov kresťanského života je život v spoločenstve svätých - cirkvi. Chodia takí ľudia, ktorí osočujú Kristovo telo s Bohom?

Tvrdíš: ten clanok ktory si poslal ma tak rozcaroval, ze som si ho musela precitat znova, tolko lzi po hromade .... posledna veta mi pripada ako vtip, vsetci katolicky veriaci ju nedodrziavaju.

Odpovedám: Ja viem, že je to rozčarovanie, keď zistíš, že pravda je niekde inde, ako si dosiaľ verila. Hlavne pre protestanta je rozčarujúce, keď zistí, že ním nenávidená Katolícka cirkev má predsa len pravdu. Ale keď je skutočné učenie (nie interpretácia jej nepriateľov) Katolíckej cirkvi uvedené vedľa učenia kohokoľvek iného, Katolícka cirkev vždy vyhrá. Vidíš do sŕdc ľudí, keď vravíš všetci?

Tvrdíš: citujem tu vtipnu vetu: Katolíci proste majú tendenciu brať slová Písma menej obrazne a viac doslovne, než zvyčajne bratia protestanti…

Odpovedám: Vtip je v tom, že protestanti, ktorí sa najviac oháňajú Bibliou, ju nevedia ani správne vyložiť. Ale skôr by som ju nazval tragikomickou, keď sa ti už zdá vtipná.

Tvrdíš: pouzijem len par prikladov a budem citovat z KATOLICKEJ BIBLIE, aby si nepovedal, ze v nasich prekladoch su chyby.

Odpovedám: Nemyslím si, že preklad z gréčtiny do latinčiny a následne do slovenčiny sa nevyhol nepresnostiam. Ak chceme čo najvernejšie poznať originál, pomôže nám gréčtina, no ani pri nej to nie je jednoduché, keďže aj pri opise sa môže niekto pomýliť. Z českých prekladov je vynikajúci preklad Miloše Pavlíka, pohrdnúť sa nedá ani kralickým prekladom.

Matus 13:53-57

Odpovedám: Slovo "bratia" v gréckom texte podľa slovníka profesora Tichého znamená bratr (i přen.); příbuzný, soukmenovec a slovo "sestry" sestra (i přen.); příbuzná.

1. Timoteovi 3:1-5

Títovi 1:5-6

Odpovedám: Potom dodržujte napr. aj 1Tim2,12: Učiť žene nedovoľujem, ani vládnuť nad mužom, ale nech je tichá.
alebo 1Kor11.
Nezabúdajme, že Pavol v 1Kor7 preferuje celibát pred manželstvom. No ťažko mohol v časoch, keď cirkev rástla nájsť človeka vhodného na biskupský úrad, ktorý by bol slobodný. V Pavlových časoch, podľa rímskeho práva musel žiť každý muž medzi 25. a 60. rokom a každá žena medzi 20. a 50. rokom života v manželstve a splodiť aspoň 3 (libertíni 4) deti. Cenzori trestali zbytočný celibát. Navyše, ide o disciplinárne ustanovenia, ktoré sa môžu zmeniť.

Galatanom 1:15-20

Odpovedám: Opäť rovnaké slovo, ktoré môže značiť aj príbuzného.

mam pokracovat????
Nie.

Napísala si:Prosim ta nehladaj clanky ktorymi by si mi chcel vasu vlasnu hlupost vyvraciat, ale rozmyslaj. Preco sa nechas klamat?

Odpovedám: Ja sa klamať už nenechám. Ani protestantami, ani quasikatolíkmi.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Napísať odpoveď