Birmovka

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Problém je v tom, že hodnodíš svoju predstavu o učení Katolíckej cirkvi, ktorú si "žil" pred svojim obrátením. Nechápem prečo ju obviňuješ za to, že si bol pokrytcom. K Bohu musíš chcieť prísť ty sám, ty sám musíš uveriť, ty sám musíš činiť pokánia; neviem prečo očakávaš od Cirkvi, že to urobí za teba. Seba obviňuj za premárnených 30 rokov života, nie Cirkev. Ona ti dala k dispozícii všetky dary, záleží od teba, ako a či ich využiješ.
Díky za tvoju spoveď o skúsenostiach s hľadaním Boha. Niektorým častiam síce nerozumiem, ale to bude asi tým, že nemám to katolícke zmýšlanie. Žiješ v omyle, keď si zavrhol jednoduchú a čistú pravdu a našiel si si systém predpisov, úkonov...
2 Timoteovi 4:3  Lebo bude čas, keď neznesú zdravého učenia, ale podľa vlastných žiadostí budú si hromadiť učiteľov, lebo ich budú svrbieť uši,
4  a odvrátia uši od pravdy a obrátia sa k bájkam.


Čo sa týka toho textu vyššie, ktorým si okomentoval moje svedectvo.
1. Ano, seba som obviňoval za premárnené roky. Dnes tak už nerobím, pretože je to minulosťou.
2 Korintským 5:17  Takže ak je niekto v Kristovi, je novým stvorením; staré pominulo, hľa, všetko je nové.

2. Neobviňujem KC kvôli môjmu pokrytectvu. Píšem hovorím, tvrdím, že táto cirkev neučí Božie Slovo, ale učí podľa seba a svojich pravidiel, ktoré si sama nastavila, Písma len účelovo použila k podpore svojich tvrdení a dogiem. Ich praktizovaním vedie ľudí po širokej ceste do zatratenia.
Galatským 1:7  ktoré nie je iné, iba že sú niektorí, ktorí vás nepokoja a chcú prevrátiť evanjelium Kristovo.
8  Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!
9  Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty.


3. K Bohu som prišiel tak, že sa Boh sklonil ku mne. Tak som uveril a činil pokánie, ktoré činím dodnes, vždy keď ma Duch usvedčuje. Vy to máte opačne, vy chcete k Bohu dosiahnuť vlastným úsilím, skutkami. Ja ich robím len už ako dôsledok viery na slávu Boha. Takže tvoje nabádanie, aby som prišiel k Bohu a podsúvanie myšlienky, že očakávam od cirkvi, že ma k Bohu dostane, je zavádzajúce a bezpredmetné. Ja už pri Bohu som. Okrem toho, KC mi nikdy nič nedala, len brala. Napr. za krst môjho syna 500 Sk, keď normálny plat bol 3000. Zaujímavé, že o týchto poplatkoch nepíše ani Ján, keď krstil v Jordáne. :D

Ján 1:14  A on, to Slovo sa stalo telom a stánilo medzi nami, a hľadeli sme na jeho slávu, na slávu jako jednorodeného od Otca a bol plný milosti a pravdy.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Katolícke zmýšľanie.Prosil som o odpustenie, ak nebudeš niečo rozumieť a spomenul som prečo tomu tak je. Viem, že u biblických kresťanov slovo katolícke predstavuje niečo skazené, menejhodnotné, odpad, niečo ľudské, niečo čo odvádza od Boha, skutkárčenie, širokú cestu do zatratenia a rôzné podobné asociácie. Aspoň tak to vnímam ja. Jednoducho ja som katolík a tak nemôžem poznať Pána. Až keď vyjdem z Babylonu, budem Ho môcť poznať...

Problém bývalých vlažných formálnych katolíkov, ktorých Pán zapálil mimo cirkvi je ten, keďže nikdy nehľadali Boha v Katolíckej cirkvi, nikdy v nej nežili duchovným životom, tak vidia iba to vonkajšie. No nemôžem hádzať čo je sväté psom a perly pred svine.

2 Timoteovi 4:3-4 Myslím, že učebnicovým príkladom je rok 1517.

Obviňovanie cirkvi má korene v tvojom pokrytectve. Ako pokrytec si nepoznal podstatu učenia cirkvi a tak si sadol na lep lžiam, ktoré sa šíria protestantským svetom. A teraz ich vytrubuješ. Konštrukciu o zneužívaní Písma a vlastnom učení môžem použiť skôr ja, keďže Písmo vytvorila Katolícka cirkev. Každá z tisícou protestantských cirkví si vykladá Písma po svojom. A nepokúšaj sa mi tvrdiť, že napr. takí Jehovisti učia to isté ako Evanjelici. Spása nie je vec, ale pozvanie byť ako Boh a k tomu cirkev pozýva. Spása je zadarmo, nie na základe podmienok, ktoré musím splniť, aby ma Boh pustil do neba ako je to v prípade protestantov. Úzka cesta je o odriekaní, zápase, umieraní, nie o opovážlivom sa spoliehaní na Božie Milosrdenstvo ako u bratov protestantov.
Ty očakávaš, že ťa cirkev dostane do pekla ako si napísal vyššie. Človeče si duchovne slepý ako farizej, keď si myslíš, že katolíci (katolík nie je ten, kto si lepí túto nálepku, ale kto žije ako katolík, čiže si nikdy katolíkom nebol) robia skutky, aby prišli k Bohu. Skutky robíme lebo Boha milujeme. Nejde o to byť pri Bohu, ale byť Bohom!
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Nejde o to byť pri Bohu, ale byť Bohom!
Presnejšie, byť ako Boh, nie byť Boh, človek totiž nemôže byť Bohom, môže byť iba obrazom Božím. No byť ako Boh znamená viac nehrešiť, neznamená to hrešiť a potom ísť na spoveď, ako sa to praktizuje v KC. A áno, máš pravdu, keď si niekde napísal, že Cirkev je telom Krista, ale súčasťou tohoto Tela sa nestáva človek skrze cirkev, dokonca ani tú katolícku cirkev, súčasťou tela Ježiša Krista sa človek stáva skrze prijatie Ježiša Krista ako Pána a Spasiteľa. A teda súčasťou Tela Pána sa stáva človek skrze vieru, presnejšie skrze to, že uveril, že Kristus je mesiáš a nie skrze to, že sa stal dobrý katolík. A v to, že Kristus je mesiáš človek uveril vtedy, keď pochopil, že Kristus prišiel v tele človeka na zem a nepopiera to. A prečo to nepopiera? Lebo sám vyniesol svoje telo spolu s Kristom na kríž a ukrižoval ho a práve tak spoločne s Kristom na kríži zomrel a potom, tak ako keď Kristus vstal na tretí deň z mŕtvych, tak aj on sa znova narodil, už nie v starom tele hriechu, ale v novom tele, umytom a očistenom tele, ktoré sa stalo súčasťou tela (jedným údom) tela Pána. No pokiaľ v tomto znovuzrodenom tele opätovne hreší, tak šliape po milosti, ktorej sa mu dostalo a ktorú dobrovoľne prijal a tým, že opätovne hreší, tak opätovne vynáša Telo Krista na kríž a opätovne ho tam pribíja, veď čo Krista pribilo na Kríž? Predsa hriech. A pokiaľ teda niekto po prijatí známosti opätovne hreší, tak opätovne vynáša telo Krista na Kríž a opätovne ha tam pribíja a pokiaľ hrešiť neprestáva, tak tam telo Krista na kríži stále aj drží a necháva ho krvácať... A teda takýto človek s Kristom nikdy nezomiera a nikdy sa nerodí znova... Pretože to nemôže predsa robiť stále dookola, takýto človek stojí skôr stojí na mieste... A to je aj príklad KC. Lebo hovoríš, že cieľom katolíka je byť ako Boh, no tak si prosím ťa otvor oči a pozri sa na obraz boha, ktorý vytvorila KC a pokiaľ je v tebe len trošičku čistého svedomia, tak nepochybne horko zaplačeš. Pozri sa na svoj vlastný obraz a posúď, či je to obraz Boha, alebo obraz čohosi, za čo sa tY sám budeš hanbiť... A potom možno pochopíš, že žiješ v hlbokej lži, nie preto, že si katolík, ale preto, že tvojím pánom nie je Kristus, ale hriech a hriech je to to, čomu naozaj slúžiš. Byť ako Boh, to je správny prístup, ale byť ako Boh sa nedosahuje skutkami, je to dar, ktorý Boh prideľuje každému, kto Boha miluje. A preto je každý, kto tvrdí, že uveril skúšaný a je vystavený pokušeniam, aby sa vo viere dokázal a čím sa dokáže vo viere, tým, že pokušeniam podľahne a potom pôjde do kostola zjesť oplátku a vyspovedať sa, alebo tým, že pokušeniam odolá. A čím sa človek priblíži obrazu Krista, tým, že pokušeniam odolá a potvrdí tak, v koho Tele naozaj prebýva, alebo tým, že pokušeniam podľahne. Vari Kristus vo svojom tele pokušeniam podliehal. A pokiaľ tí, čo uverili pokušeniam podliehajú, dokedy sa chcú klamať a utvrdzovať v lži, že oni sú tým pravým telom Krista? Nuž iba dovtedy kým sa nepozrú pravde do očí a to pravde v ktorej nás bude súdiť Boh... A tou pravdou je, že hovoríme, že veríme, ale pritom hrešíme. A tak do akého tela sme sa to znova narodili? Znova do tela hriechu, alebo do tela Krista? Súčasťou akej stavby sme sa to stali, stavby hriechu, alebo súčasťou chrámu, v ktorom prebýva Svätý Duch? A tak konečne pochop Simon, byť ako Boh sa nedosahuje skutkami, to je dar, ktorý sme dostali skrze Krista, v ktorého sme uverili. A pokiaľ sme tento dar naozaj dostali, tak skutky sú jeho prirodzeným dôsledkom, pokiaľ niesu, ta je tento dar mŕtvy a vlastne ho ani nemáme... A tak skutky nerobíme preto, aby sme dosiahli a tento dar dostali, ale skutkami dokazujeme, že tento dar naozaj máme a skrze tento dar potom aj dosahujeme...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Vďaka za Slovo Božie! Som rád, že si katolíckejší než si myslíš. Keď som spoznal naozajstné učenie Katolíckej cirkvi, zistil som, že neprotirečí tomu, čo mi Pán zjavil v dobe, keď som cirkvou pohŕdal, tie protirečenia som zámerne vyhľadával ja. Naopak, učenie cirkvi mi objasnilo poznanie, ktoré som dostal od Pána, keď čítam inky-ho články, prezerám si jeho prezentácie, tak si hovorím: Áno toto už poznám, len som si to takto neuvedomoval. Zároveň je Katolícka cirkev jediná, ktorú založil Ježiš Kristus. To, že pretrvala 2 000 rokov napriek rôznym prenasledovaniam a problémom, je pre mňa naplnením Kristových slov brány pekelné ju nepremôžu. Možno raz dôjte aj k tej jednote, o ktorú Kristus prosil Otca.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa marek »

simon
Som rád, že si katolíckejší než si myslíš
"Katolíckejší" som len v tom, v čom sa s KC zhodnem...
Zároveň je Katolícka cirkev jediná, ktorú založil Ježiš Kristus.
Kristus založil Cirkev Božiu a súčasťou tejto Cirkvi je každý kto v Krista úprimne uveril a prijal ho za svojho Pána a Spasiteľa.
Cirkev je totiž skrze vieru v Krista.
Naopak skrze vieru v KC je opäť iba KC...
Inak povedané Kristus plodí Božiu Cirkev... A súčasťou tejto Cirkvi sa človek stáva skrze vieru v Krista...
Teda katolík nemôže vo svojej namyslenosti prehlásiť, že ne-katolík nie je súčasťou Božej stavby, lebo Božia stavba je a rastie skrze Krista.
Ale sotva môžeme povedať, že Božia stavba je a rastie skrze KC, tým KC potom popiera Krista ako základný stavebný kameň a povyšuje sa nad samého Boha Otca, ako aj nad Syna... Lebo KC vo svojej namyslenosti prijíma potom iba tých, ktorý sú skrze KC, ale slepo prehliada a zavrhuje tých, ktorý sú skrze vieru v Krista a skrze Krista uverili Bohu...

Hovoríš o jednote? Ale k jednote môže Cirkev dospieť iba vtedy, keď pochopíme, že Cirkev sme skrze vieru v Krista a pretože máme jedného Pána, tak skrze jedného Pána máme aj jedného Boha Otca a skrze jedného Boha Otca, máme aj jedného Ducha... Ale ako chce KC dospieť k jednote, keď počúva iba samu seba a zavrhuje všetko a všetkých ostatných aj napriek tomu, že uverili v Krista a napriek tomu, že sú s Krista, ale oni ich zavrhujú a neprímajú iba preto, lebo niesu z nich, teda z KC. A takto sa KC povyšuje aj nad Krista aj nad Boha Otca. Lebo KC vlastne tvrdí: Ty, že veríš? Ale darmo veríš, keď nie si katolík. No pochop, neospravedlňuje nás predsa KC, ospravedlňuje nás Kristus... a pokiaľ ty ako katolík začneš zmýšľať takto, tak potom budeme obaja jedno, lebo budeme mať jedného Pána a skrze jedného Pána jedného Boha Otca a skrze jedného Boha Otca, budeme veriť v jedného Syna a skrze jedného Syna budeme jedna Cirkev. Teda k jednote nakoniec dôjde, ale nie skrze KC, ale skrze Krista, lebo nakoniec to nebude KC kto zjednotí tých, čo patria Kristu, ale samotný Kristus zjednotí tých, čo v neho uverili a ktorí ho doslova žili, lebo súd nepatrí KC, súd patrí Kristovi... Lebo skrze Krista bude Boh súdiť svet...

Kedysi dávno možno bolo katolícke zmýšľanie Božie, ale preto že sa KC nechala zviesť vlastnou pýchou, tak samu seba povýšila nad Božie a Božie zmýšľanie vymenila za svoje...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Simon, simon ... :cry:
Obviňovanie cirkvi má korene v tvojom pokrytectve. Ako pokrytec si nepoznal podstatu učenia cirkvi a tak si sadol na lep lžiam, ktoré sa šíria protestantským svetom.
Som pokrytec, som egoista a som a som... dosaď si tam, čo chceš, obviňuj, odsudzuj, v tomto máte vy katolíci prax, stáročnú, len drevo sa vám už minulo. Mlčať však nebudem, keď vidím, ako mocenská chobotnica zvádza svet a ženie zvedených do zatratenia. Podstata učenia cirkvi s názvom všeobecná spočívala od začiatku na mocenských praktikách. Nehovorme teraz o úprimne veriacich a hľadajúcich na začiatku, nehovorme teraz o zostavení Písiem, hovorme o tom, ako toto všetko ich nasledovníci zneužili a využili vo svoj prospech a tým degradovali čisté Evanjelium, čisté desatoro na nejaký morálny kódex, plný nariadení, príkazov, s nabádaním k porušovaniu desatora, nehovoriac o dogmách atd... ak si to neuvedomuješ, ranila ťa slepota.
Každá z tisícou protestantských cirkví si vykladá Písma po svojom. A nepokúšaj sa mi tvrdiť, že napr. takí Jehovisti učia to isté ako Evanjelici.
Máš základné nedostatky vo vzdelaní. Protestantské cirkvi, spoločenstvá sú absolútne jednotní pri osobe Boha Otca/Boha Syna Spasiteľa a Ducha Svätého. Ty nevieš, že Pán Ježiš podľa svedkov jehovových nebol Bohom, jedným z Trojice, ale prirovnávajú ho ku stvoreniu a ako príklad uvádzajú Adama? Že svedkovia tým pádom nepatria medzi protestantské spoločenstvá, ktoré majú Boha Jeho Syna na najvyššom mieste? To by si medzi protestantov mohol zaradiť aj muslimov, ani oni Pána Ježiša neuznávajú ako Boha!
Ty očakávaš, že ťa cirkev dostane do pekla ako si napísal vyššie. Človeče si duchovne slepý ako farizej
Ano, myslím si, že ak by som konvertoval na katolicizmus, (čo u obráteného človeka, ktorý má Krista ako svojho jediného Pána nie je možná vec), cirkevné učenie by ma doviedlo do pekla. Musel by som sa klaňať a modliť ku kráľovnej nebies (modla), musel by som odriekať bezduché riekanky a blokovať tak svoj mozog (čistá psychická manipulácia, ktorú vynašiel Ignác z Loyoly, kto mu to asi poradil?), musel by som sa klaňať a kľačať pred obrazmi (modlárstvo), musel by som znovu a znovu obetovať Krista pri každej omši (rúhačstvo) atd...

Ďakujem nechcem. Možno mám podľa teba primitívnejšiu vieru, jednoduchšiu, ale som si istý, že aj čistú a správnu, vedúcu do večného života. Ešte ťa poprosím, nepodsúvaj protestatnom, že majú Slovo Božie nad Bohom, či Pánom Ježišom Kristom. Protestantské princípy nájdeš v každom spoločenstve:

Iba jediný Boh
Iba jeden jediný Spasiteľ
Iba jedna jediná a dostačujúca obeť
Iba jedna Pravda - Slovo - Písmo Sväté
Iba jedna viera

Toto sú piliere každej z 30 tisíc denominácií, pokiaľ sú protestantského smeru. A či máme chodiť do spoločenstva dvakrát, alebo trikrát do týždňa, či máme využívať internet, alebo len písané texty na papieri, či uzdravovať verejne na pódiách, alebo to nechať na Bohu a modliť sa za chorých, či spievať za podpory kapiel a elektroniky alebo za zvuku klavíra ... tak to sú tie rozdielne názory, ktoré na spásu a čisté učenie Evanjelia nemajú vplyv.

Pekný večer.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Protestant mi tu bude kázať o pýche?

Jn14,23: Ježiš mu odpovedal: "Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok.

Aké slovo?

Boh v starom zákone (ktorý je predobrazom nového) uzákonil kňazov za autoritu v oblasti učenia.

Lv10:8Potom Pán povedal Áronovi: 9"Víno a opojné nápoje nepite ani ty, ani tvoji synovia, keď vstupujete do stánku zjavenia, aby ste nepomreli. Tento predpis je večný na všetky vaše pokolenia, 10aby ste tak vedeli rozlišovať medzi svätým a všedným a medzi čistým a nečistým, 11a poúčali Izraelitov o všetkých ustanoveniach, ktoré vám cez Mojžiša nariadil Pán."

Rovnako Kristus v Novom zákone prenáša svoju autoritu na apoštolov.

Lk10,16: Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal."

Mt28:16Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. 17Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. 18Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi. 19Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna, i Ducha Svätého 20a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta."

Apoštoli túto moc posúvali ďalej na svojich nástupcov.

Voľba apoštola Mateja. - 15V tých dňoch vstal Peter uprostred bratov - bolo tam zhromaždených asi stodvadsať ľudí -a povedal: (Petrov primát medzi apoštolmi je zjavný už v evanjeliách. Aj tu Peter vystupuje ako hlava Cirkvi. "Uprostred bratov", t. j. kresťanov.) 16"Bratia, muselo sa splniť Písmo, kde predpovedal Duch Svätý ústami Dávida o Judášovi, ktorý bol vodcom tých, čo zajali Ježiša; 17patril do nášho počtu a dostal podiel na tej istej službe. 18On nadobudol pole z odmeny za neprávosť. Spadol dolu, rozpukol sa a vyšli z neho všetky vnútornosti. 19Dozvedeli sa o tom všetci obyvatelia Jeruzalema, a preto pole nazvali vo svojej reči Akeldamach, to znamená Pole krvi. 20Lebo v knihe Žalmov je napísané:

»Jeho príbytok nech spustne a nech niet nikoho, kto by v ňom býval,« a: »Jeho úrad nech prevezme iný.«

(Porov. Ž 69, 26 a Ž 109, 8.)

21Treba teda, aby sa z týchto mužov, čo boli s nami celý čas, keď medzi nami žil Pán Ježiš, ("Medzi nami žil", doslovne: vchádzal a vychádzal (porov. Jn 10, 9; Sk 9, 28).) 22počnúc Jánovým krstom až do dňa, keď bol od nás vzatý, aby sa jeden z nich stal s nami svedkom jeho zmŕtvychvstania." (Apoštolom mohol byť iba ten, kto bol s Ježišom počas jeho života i po jeho smrti, čiže bol svedkom jeho zmŕtvychvstania (porov. Sk 10, 39. 41).)

23A tak postavili dvoch: Jozefa, ktorý sa volal Barsabáš, s prímením Justus, a Mateja. 24A modlili sa: "Pane, ty poznáš srdcia všetkých ľudí; ukáž, ktorého z týchto dvoch si si vyvolil, 25aby zaujal miesto v tejto službe a apoštoláte, ktorým sa Judáš spreneveril, aby odišiel na svoje miesto." 26Potom im dali lósy a lós padol na Mateja. I pripočítali ho k jedenástim apoštolom. (Lósy, ktoré mali zjaviť Božiu vôľu, pozná už Starý zákon (porov. Lv 16, 8; Nm 26, 52–55; Joz 7, 14).)

1Tim 4

14Nezanedbávaj dar, ktorý je v tebe a ktorý si dostal skrze proroctvo, vkladaním rúk starších. ("Dar" (gr. chárisma) je dar milosti udelený sviatostnou vysviackou, ktorá sa vykonávala vkladaním rúk. Pri Timotejovej vysviacke vkladal ruky predovšetkým sám apoštol (porov. 2 Tim 1, 6), spolu s ním však aj ostatní prítomní kňazi (starší). O výraze "proroctvo" pozri poznámku k 1, 18.)

1Tim5:22Na nikoho prenáhlene nevkladaj ruky a nemaj účasť na cudzích hriechoch. Zachovaj sa čistý!

Možno chceš poukazovať na ich chyby a tak ospravedlňovať svoju neposlušnosť, ale Kristus povedal: Mt23: 2"Zákonníci a farizeji zasadli na Mojžišovu stolicu. 3Preto robte a zachovávajte všetko, čo vám povedia, ale podľa ich skutkov nerobte: lebo hovoria, a nekonajú.

Podľa mňa sú protestanti všetci, ktorí tvrdia, že sú lepší ako katolíci, že oni neomylne vykladajú Bibliu - "sola scriptura" a to tvrdia aj Jehovisti. Moslimi netvrdia, že vykladajú Bibliu neomylne vedení Duchom Svätým.

Dohodnime sa takto: Vy ste si odomňa vyžiadali, aby som svoje tvrdenia podoprel Písmom a to aj robím. Ja od vás žiadam, aby ste svoje tvrdenia o Katolíckej cirkvi podopreli oficiálnymi dokumentami Katolíckej cirkvi. Lebo takto vaše tvrdenia o katolíckej náuke majú len hodnotu "Jedná klebetnica mi povedala, že Katolícka cirkev (katolíci)..." Tvrdenia nepodložené citátmi (parafrázy nestačia) nebudem brať do úvahy. Ďakujem!
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Dohodnime sa takto: Vy ste si odomňa vyžiadali, aby som svoje tvrdenia podoprel Písmom a to aj robím. Ja od vás žiadam, aby ste svoje tvrdenia o Katolíckej cirkvi podopreli oficiálnymi dokumentami Katolíckej cirkvi. Lebo takto vaše tvrdenia o katolíckej náuke majú len hodnotu "Jedná klebetnica mi povedala, že Katolícka cirkev (katolíci)..." Tvrdenia nepodložené citátmi (parafrázy nestačia) nebudem brať do úvahy. Ďakujem!
Dobre, prejdime k jednotlivým témam.

Takže tu sa budeme baviť o téme birmovania.

Vlastná birmovka pozostáva z:

Obnovenia krstných sľubov
Vzkladania rúk
Pomazania Krizmou


K obnoveniu krstných sľubov len toľko, že keď nemluvňa krstili, nič nesľubovalo, takže je to bezpredmetné.

Vzkladanie rúk súvisí s darmi Ducha svätého. Pri birmovke má birmovanec skrze pomazanie dostať dary Ducha svätého. Toto však udeľuje iba Boh komu chce a nie na požiadanie kňaza. Túto moc Ducha Svätého dnes RKC biskupi nemajú. NZ jednoznačne rozlišuje pomazanie od kňaza a to, ktoré spôsobuje svätý Duch. 2Tim 1:6, Luk 4:18-19, Sk 10:37-38. Odporúčam nezamieňať si slovo chárisma a slovo chrisma!!!

Dnes je to v RKC iba obrad odpozorovaný od židov, tam sa volá Bar Micva a je to vlastne prijímanie osoby do náboženskej obce. Preto sa nič pri birmovke nedeje, preto žiaden na koho kňaz vkladá ruky nič neprežíva, neobdrží, a v podstate žiaden katolík ani netuší, že vkladaním rúk by mal prijať Dar Ducha svätého čo je v prakticky krst Duchom Svätým.

Môžeš sa k tomu vyjadriť Simon, ale pochybujem, že niekoho presvedčíš o nejakých účinkoch vkladania a pomazania pri birmovke, lebo sám si tu potvrdil, že ani u teba sa nič nestalo.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Si ako židia, ktorí chcú znamenia a zázraky?
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Nie priateľu, ja som po svojom obrátení prežil to, čo sa nazýva pôsobenie Ducha Svätého a zažívam to do dnešných dní. Podobne ako všetci bratia a sestry, ktorých poznám. Vy nezažívate nič, máte len obrady. Nič nehovoriace, nič neznamenajúce. Ste ako zákoníci alebo skôr farizeovia, ktorí pre samé úkony a nariadenia nemajú osobný vzťah s Bohom. Birmovka k takým úkonom patrí.

Vyvrátiť si to nedokázal.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Nemyslím si, že cieľom Svätého Ducha je vyvolávať u nás pekné pocity. Láska totiž nie je cit, ale radikálne rozhodnutie žiť ako Kristus. Toto je typický protestantský postoj. Protestanti boli známi svojou vysokou pracovnou morálkou, pretože verili, že keď je človek na tomto svete úspešný, je to dôkazom Božieho požehnania a teda toho, že sú spasení. Rovnaké to bude aj s tvrdením, že zažívaš pôsobenie Svätého Ducha. Ja prežívam krásne pocity a to je znamením, že Duch vo mne pôsobí, že už som spasený. V skutočnosti sa ovocie Ducha ukazuje v živote skrze skutky, nie pocity a preto nie je možné, aby sa toto ovocie prejavilo v okamihu birmovky. A aj keby som vedel o nejakom birmovnom zázraku, určite by si ho odmietol rovnako ako eucharistické zázraky. Tak neviem čo odomňa ešte chceš.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

A aj keby som vedel o nejakom birmovnom zázraku, určite by si ho odmietol rovnako ako eucharistické zázraky. Tak neviem čo odomňa ešte chceš.
Čo od teba chcem? Nič! Ty si sem prišiel s plamenným mečom presviedčať nás, že katolicizmus je to pravé orechové. Tak sme začali postupne... birmovku teda nevieš vysvetliť, a ešte sa pýtaš, čo ja len od teba ešte chcem, hahaha

Ak vieš vysvetliť birmovku, vysvetľuj, ak nevieš, napíš neviem alebo nereaguj, tému uzamknem a hotovo.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa marek »

Simon
Protestant mi tu bude kázať o pýche?
Už v tom vyjadrení "Protestant mi tu bude kázať" je obsiahnutá akási pyšná nadutosť...
Jn14,23: Ježiš mu odpovedal: "Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok.

Aké slovo?

Boh v starom zákone (ktorý je predobrazom nového) uzákonil kňazov za autoritu v oblasti učenia.
V poriadku. Čo ale v prípade ak autorita slovo zachovávať prestane a dokonca ho začne prekrúcať?
U tých, čo slovo počujú, autoritu takéto učenie prirodzene stratí a naopak autoritatívnym učením sa pre nich stáva slovo tých, ktorý ho zachovávajú...

Rovnako Kristus v Novom zákone prenáša svoju autoritu na apoštolov.

Lk10,16: Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal."
V Kristu Ježišovi sme všetci jedno Telo a v tomto jednom Tele sme si všetci navzájom bratmi. Keď Ježiš hovoril k apoštolom, hovoril k prvotnej Cirkvi a počiatku stavby chrámu tela... A Cirkev som skrze Krista práve tak ja, ako aj ty. A Kristus, ako náš základ nás spája do jedného Tela. A tak v Kristovi sme jedno. Naopak rozdeľujú nás tvrdenia: Ja som lepší ako ty, pretože... Teda, keby sme mali jeden základ, Krista, boli by sme jednotní a počúvali by sme sa navzájom. Pretože máme základy dva, tak sme rozdelení a povyšujeme sa jeden nad druhého... A pretože sa povyšujeme a vystatujeme, tak nie som lepší ani ja, ani ty, ale sme obaja rovnakí a nemáme si čo vyčítať... A takto sme obaja zavrhli pravý základ, Krista a stali sme sa súčasťou iného základu, ktorý nás paradoxne spája a tým základom je pýcha, povyšovanie a vystatovanie v zmysle... Ja som lepší... Čo je naozaj prízemné a telesné. Veď nakoniec, oboch nás bude súdiť skrze Krista Boh... Ale my sme Krista ako základ predsa obaja zavrhli a stali sme sa súčasťou iného základu a to základu povyšovania sa. A tak ako nás potom Kristus môže prijať za svojich? Vari sa Kristus povyšoval? Naopak. Sám povedal, že neprišiel na to, aby jemu slúžili, ale aby on slúžil a to prikázal aj nám, aby sme si navzájom slúžili... Ale toto Jeho slovo nezachováva ani jeden z nás. Ale pritom obaja naduto tvrdíme, že sme s Kristom jedno Telo... A čo viac, zhodne si namýšľame, že ja som lepší.... A tak nakoniec predsa len sme súčasťou jedného tela, no nie Tela Krista, ktoré nás spája, ale tela pýchy, zloby, nenávisti, povyšovania sa... a teda súčasťou tela, ktoré nás rozdeľuje... A toto telo ide do zatratenia... Lebo toto je telo hriechu a hriech je smrť... Naopak telo Krista je život a je telom spásy... A nedá sa predsa žiť aj v tele hriechu a teda v tele smrti a zároveň aj v tele Krista... Ak naďalej hrešíme, tak sme nikdy neprešli do života, veď hriech je smrť... Ale Kristus je život... Tak v akom tele to žijeme, navyše keď tvrdíme, že sme s Kristom jedno Telo... Žijeme v tele hriechu, ktoré ide do zatratenia? Alebo žijeme v Tele Krista, skrze ktoré sme spasení...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Škoda, že nikto nečítal môj 5. príspevok v tomto vlákne. Myslím ten, pri ktorom to Pavel po dvoch odstavcoch vzdal. Inky v ňom píše okrem iného aj:
Sú kresťania, ktorý vzývajú Máriu a sú takí, ktorí to neuznávajú. Sú kresťania, ktorí sú denne na sv. omši a sú kresťania, ktorí sv. omšu ani nepoznajú. Sú kresťania, ktorí sa modlia ruženec a iní, ktorí sa ho nemodlia. Ale medzi jednými i druhými nachádzame ľudí, ktorí majú osobný vzťah s Bohom, ale tiež aj ľudí, ktorí ho nemajú. Ale záleží práve na tomto vzťahu. Voda sa dá priviesť pohodlne vodovodnou trubkou, s námahou vo vedre, a úplne mizerne v lopúchovom liste. Ale pre človeka, trpiaceho smädom, je dôležité, že niekto tú vodu priniesol! Budovať spoločenstvo s Ježišom sa dá luxusne s pomocou sviatostí a všetkých nástrojov, ktoré Boh dal, ale aj menej luxusne iba so samou modlitbou, Bibliou a Večerou Pána, alebo aj mizerne kdesi v moslimskom svete, kde o Ježišovi nebolo nikdy ani len dobre počuť… ale rozhodujúci je vzťah s Ježišom. On je Život. On je Cesta i Pravda. On, živá osoba, živý Ježiš!
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Lenže tie sviatosti musia korešpondovať s tým, ako nám ich predkladá Pán Ježiš. Inak sú to pochybné sviatosti, ktoré sa len tvária, že sú od Boha, Pána Ježiša, ale v skutočnosti ich inštaloval satan, aby viedli ľudí k falošnému učeniu preč od Krista.

Matúš 7:22  Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov vyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili?
23  A vtedy im vyznám: Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!

Matúš 15:6  A tak ste zbavili prikázanie Božie moci pre svoje podané ustanovenie.
7  Pokrytci, dobre prorokoval o vás Izaiáš, keď povedal:
8  Tento ľud sa mi blíži svojimi ústami a rtami ma ctí, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.
9  Lež nadarmo ma ctia učiac učenia, ktoré sú nariadeniami ľudí.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Lenže čo ak tie sviatosti naozaj korenšpondujú s tým, ako nám ich zanechal Ježiš Kristus a satan ťa klame, aby ťa vzdialil od Božej Milosti? Samozrejme je chybou, keď sa peostriedky, ktoré nám majú pomáhať na ceste svätosti stanú cieľom, no cieľom je Ježiš Kristus!
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Lenže čo ak tie sviatosti naozaj korenšpondujú s tým, ako nám ich zanechal Ježiš Kristus a satan ťa klame, aby ťa vzdialil od Božej Milosti? Samozrejme je chybou, keď sa peostriedky, ktoré nám majú pomáhať na ceste svätosti stanú cieľom, no cieľom je Ježiš Kristus!
Na to nám zanechal svoje Slovo, aby sme vedeli rozlíšiť čo je pravda a čo lož. A podľa neho je zrejmé, že nekorešpondujú...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Pavel, to sú príliš silné slová. V Písme sa nepíše nič o takom účele.
Cieľ za ktorým boli napísané evanjeliá:
Lk1:1Už mnohí sa pokúsili zaradom vyrozprávať udalosti, ktoré sa u nás stali, 2ako nám ich odovzdali tí, čo ich od začiatku sami videli a boli služobníkmi slova. 3Preto som sa aj ja rozhodol, že ti to, vznešený Teofil, po dôkladnom preskúmaní všetkého od počiatku verne rad-radom opíšem, 4aby si poznal spoľahlivosť učenia, do ktorého ťa zasvätili.
Cieľ za ktorým boli napísané epištoly:
1Pt5,12: Prostredníctvom Silvána, ktorého pokladám za vám verného brata, som vám krátko napísal, aby som vás povzbudil a dosvedčil, že toto je tá pravá Božia milosť; v nej vytrvajte!
1Jn5,13:Toto som vám napísal, aby ste vedeli, že máte večný život vy,čo veríte v meno Božieho Syna.
Určite nie je Biblia zbierkou predpisov ako vysluhovať sviatosti.
Navyše, každý si môže Bibliu vykladať ako chce. Existencia "Duchom Svätým vedených" nekatolíckych denominácií je toho dôkazom. Jedna dovoľuke krstiť aj nemluvňatá, druhá to odmieta (forma ako sláviť sviatosť krstu). Teda tvoj výklad Biblie je subjektívny a preto nemôže byť etalónom pravdy.
Takou malou analógiou može byť Iustiniánska kodifikácia. Cisár Východorímskej ríše dal v rokoch 527-533 zozbierať a kodifikovať právo bývalej Rímskej ríše. Výsledkom bola zbierka Digest. Iustinián bol situáciou nútený zakázať ich voľný výklad, keďže ich právnici vykladali ako chceli a prekrúcali ich zmysel.
Boh taktiež zakázal voľnú interpretáciu Biblie a túto autoritu zveril cirkvi (rozumej apoštolom a tým, ktorým apoštoli túto svoju autoritu odovzdali ďalej).
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa pavel »

Ale prosímťa, čo sa mi tu snažíš nahovoriť?
Cieľ za ktorým boli napísané evanjeliá:
Lk1:1Už mnohí sa pokúsili zaradom vyrozprávať udalosti, ktoré sa u nás stali, 2ako nám ich odovzdali tí, čo ich od začiatku sami videli a boli služobníkmi slova. 3Preto som sa aj ja rozhodol, že ti to, vznešený Teofil, po dôkladnom preskúmaní všetkého od počiatku verne rad-radom opíšem, 4aby si poznal spoľahlivosť učenia, do ktorého ťa zasvätili.
Cieľ za ktorým boli napísané epištoly:
1Pt5,12: Prostredníctvom Silvána, ktorého pokladám za vám verného brata, som vám krátko napísal, aby som vás povzbudil a dosvedčil, že toto je tá pravá Božia milosť; v nej vytrvajte!
1Jn5,13:Toto som vám napísal, aby ste vedeli, že máte večný život vy,čo veríte v meno Božieho Syna.
Určite nie je Biblia zbierkou predpisov ako vysluhovať sviatosti.
Zanechané Slovo Božie je pre to, aby sme rozoznávali, kto nám hovorí pravdu a kto klame!

Galatským 1:7 ktoré nie je iné, iba že sú niektorí, ktorí vás nepokoja a chcú prevrátiť evanjelium Kristovo.
8 Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!
9 Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty.


Prevrátením Evanjelia je aj skorumpovanie sviatostí. Viď ako je Pamiatka Pánovej večere zdehonestovaná znovuobetovaním Krista a upieraním veriacim prijímania pod obojím a voláte to omša, ako nevieš vysvetliť Birmovku, ako nekrstíte biblicky ponorením a nie vo veku, kedy je krst potvrdením viery, Pokánie ste potlačili nariadením trestu, atd...

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Birmovka

Príspevok od používateľa Simon »

Prekrútením evanjelia je popretie jeho najdôležitejšieho posolstva - zbožtenie človeka! Najskôr pochop evanjelium a až potom sa hrab v maličkostiach, ktoré nie sú nevyhnutné pre spásu.
Pavol v tebou uvedenom citáte nehovorí o Biblii nič!
Ale Peter už Písma spomína!
2Pt1:20Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad. 21Lebo proroctvo nikdy nevzišlo z ľudskej vôle, ale pod vedením Ducha Svätého prehovorili ľudia poslaní od Boha. (Výroky prorokov a Sväté písmo vôbec nie sú obyčajnou ľudskou rečou, ale Božím slovom, lebo proroci a svätopisci hovorili a písali z vnuknutia Ducha Svätého. Z toho plynie dôležitá zásada pri čítaní a vysvetľovaní Písma: slová Písma si nesmie hocikto samovoľne vykladať a vykrúcať, ale musí hľadať v nich to, čo nám nimi sám Boh chcel zjaviť. A tu nemôže rozhodovať mienka jednotlivca, ale učenie Cirkvi, lebo jedine jej Boh zveril poklad svojich právd. Svätopisec tu má na mysli bludárov, ktorí si začali po svojom vykladať Sväté písmo.)
2Pt3:Povzbudenie k bdelosti. - 14Preto, milovaní, keď toto očakávate, usilujte sa, aby vás našiel nepoškvrnených a bez úhony, v pokoji. 15A zhovievavosť nášho Pána pokladajte za spásu, ako vám napísal aj náš milovaný brat Pavol podľa múdrosti, ktorá mu bola daná, 16tak ako vo všetkých listoch, keď v nich o tomto hovorí. Niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu. (Apoštolské listy (napr. Pavlove) sa čítali v kresťanských zhromaždeniach ako aj "ostatné Písma".)

Záver. - 17Ale vy, milovaní bratia, ktorí to už viete, chráňte sa, aby ste sa nedali zviesť bludom ničomníkov a aby ste neodpadli od svojho pevného základu. 18Vzrastajte v milosti a poznaní nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Jemu sláva i teraz a až do dňa večnosti. Amen.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Napísať odpoveď