Všetci máme/nemáme vraj jedného Boha

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Všetci máme/nemáme vraj jedného Boha

Príspevok od používateľa pavel »

KC netvrdí, že všetci sa obracajú na toho istého Boha. KC tvrdí, že v každom náboženstve sú určite zlomky pravdy, ktoré však vedú človeka do plnej pravdy, ktorú môže človek nájsť iba v Ježišovi Kristovi.
V dogmatických dokumentoch KC "Lumen Gentium" (Dogmatická konštitúcia o cirkvi) a "Nostra aetate", čo je vlastne deklarácia cirkvi o jej postoji k iným náboženstvám sa píše:

Spasiteľný plán zahrňuje aj tých, čo uznávajú Stvoriteľa, a medzi nimi predovšetkým moslimov, ktorí tvrdia, že sa pridřžajú Abrahámovej viery a spolu s nami sa klaňajú jedinému a milosrdnému Bohu, ktorý bude súdiť ľudí v posledný deň" (LG 16).

A v Deklarácii o nekresťanských náboženstvách sa hovorí: "Cirkev sa s úctou díva i na moslimov, ktori sa klaňajú jedinému, živému, jestvujúcemu, milosrdnému a všemohúcemu Bohu, Stvoriteľovi nebe i zeme, ktorí prehovoril k ľuďom. "(NA 3)

Nejako mi utieklo, žeby Alah mal Syna, Ježiša Krista ... ale KC to zrejme vie lepšie...

Takže tvrdí KC, že sa všetci obracajú na toho istého Boha, alebo nie?

Link na Lumen gentium:
http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokume ... en-gentium
Link na Nostra aetate
http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokume ... tra-aetate

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetci máme/nemáme vraj jedného Boha

Príspevok od používateľa javen »

Bez Pána Ježiša Krista nieto spasenia. Nieto iného mena pod slnkom. RKC sa úplne odklonili od pravej podstaty, od pevného základu ktorým je Pán Ježiš Kristus na ich zahanbenie a pád ako aj pád všetkých náboženstiev. Ako sa môžu z úctou dívať na moslimov? Je to falošná viera. Dlhšie som tu nebol, mám určité povinnosti, Pán s vami.

Napísať odpoveď