Otázka na 12 kap.proroka Daniela

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Otázka na 12 kap.proroka Daniela

Príspevok od používateľa rudinec »

11 A od toho času, keď bude odstránená ustavičná obeť, aby na jej miesto bola daná pustošiaca ohavnosť, bude tisíc dvesto deväťdesiat dní.
12 Blahoslavený ten, kto čaká a dospeje ku dňom tisíc tristo tridsaťpäť.

Kto by bol taký dobrý a vysvetlil mi o aký čas sa jedná ?


8 A ja, keď som to počul, a nerozumel som tomu, povedal som: Môj pane, čo bude po tom po všetkom?
9 A riekol: Idi, Danielu, lebo slová sú zavrené a zapečatené až do času konca.
10 Mnohí budú čistení a bielení a zkúšaní jako v ohni. A bezbožní budú páchať bezbožnosť, a nebudú rozumieť niktorí bezbožní, ale rozumní budú rozumieť.
11 A od toho času, keď bude odstránená ustavičná obeť, aby na jej miesto bola daná pustošiaca ohavnosť, bude tisíc dvesto deväťdesiat dní.
12 Blahoslavený ten, kto čaká a dospeje ku dňom tisíc tristo tridsaťpäť.
13 A ty iď ku koncu a budeš odpočívať a vstaneš ku svojmu losu pri konci tých dní.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Otázka na 12 kap.proroka Daniela

Príspevok od používateľa rudinec »

Rozhodne sa nejedná o 8 kap.proroka Daniela pretože v tomto prípade bola zastavená ustavičná obeť na 2300 dní.
čo potvrdzuje následovná čásť Písma:

„10 Zmohutnel až po nebeské vojsko a zvrhol niektorých z toho vojska na zem i niektoré z hviezd a pošliapal ich.
11 Áno, zmohutnel tak, že sa odvážil až po knieža toho vojska a od neho bola odňatá ustavičná obeť, a zvrhnutý bol príbytok jeho svätyne.
12 A roh si dal vojsko proti ustavičnej obeti v neprávosti a hodil pravdu na zem a robil, čo chcel, a darilo sa mu.
13 A počul som hovoriť jedného svätého, a riekol jeden iný svätý istému, tomu, ktorý to hovoril: Dokedy ide to videnie o ustavičnej obeti a o tej pustošiacej neprávosti, dokedy budú vydané i svätyňa i vojsko na pošliapanie?
14 A povedal mi: Až bude dva tisíce tristokrát večer a ráno, potom bude ospravedlnená svätyňa.“

V desiatom verši sa hovorí, že zmohutnel až po nebeské vojsko a zvrhol niektorých z toho vojska na zem, i niektoré z hviezd a pošliapal ich. Všetci vieme, že v chráme prebýval Boh, a že kňazi boli Božími svätoslužobníkmi.
Jedenásty verš jasne ukazuje, kto bol kniežaťom toho vojska, že to bol samotný Mesiáš.
V dvanástom sa hovorí, že roh dal vojsko proti ustavičnej obeti.Keď Antioch opanoval Judsko, bola zastavená ustavičná obeť a v chráme sa prevádzali helenistické rituály.
V štrnástom verši sa hovorí, že pustošiaca neprávosť v Judsku trvala 2300 večerov a rán, to znamená zhruba šesť rokov a štyri mesiace. Keď sa Judovi Makabejskému podarilo poraziť Antiochove vojsko, potom bola služba v chráme obnovená, vrátane ustavičnej obete.
Som rád, že bola spísaná prvá a druhá kniha Makabejských, pretože bez týchto kníh, by sa len ťažko dalo porozumieť deviatemu až štrnástemu veršu z ôsmej kapitoly proroka Daniela.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázka na 12 kap.proroka Daniela

Príspevok od používateľa javen »

Kód: Vybrať všetko

Pre rudinec: Som rád, že bola spísaná prvá a druhá kniha Makabejských, pretože bez týchto kníh, by sa len ťažko dalo porozumieť deviatemu až štrnástemu veršu z ôsmej kapitoly proroka Daniela. 
Táto kapitola knihy proroka Daniela je veľmi ťažká na pochopenie, nie len pre teológov, aspoň tak som sa to dozvedel od nejedného z nich. Prelínajú sa v nej prvky starého zákona a aj nového. Je tam niečo z Epifanesa - starého antikrista ktorý je predobrazom toho novodobého, jedna časť zasahuje do druhej. Akoby Epifanes bol vyvrcholením starej zmluvy, ale obraz jeho je predobrazom toho antikrista ktorý bude vládnuť na konci vekov. Stará zmluva sa zavŕšila Pánom Ježišom Kristom, Jeho nanebovzatím. Teraz sa otvára nová kapitola, alebo aj nová zmluva, ktorá skončí tak isto ako tá stará zmluva. Stane sa to presne tak ako máme možnosť vidieť v Zjavení Jána. Nakoniec príde Pán Ježiš Kristus ktorý zahubý antikrista dychom svojich úst. To bude koniec, ale kedy to bude a kedy sa to stane vie len Boh.

Napísať odpoveď