Čarodejníci Jannes a Jambres a moc diablova

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Čarodejníci Jannes a Jambres a moc diablova

Príspevok od používateľa rudinec »

Knieža temnosti zamlčuje svoju moc, aby ju mohol v závere tohto sveta
v plnosti použiť na náboženský podvod, aký svet ešte nezažil.

Veľa kresťanov si myslí,že Diabol a jeho padlí anjeli majú zúženú moc len nato, aby nás mohli pokúšať.Uvediem niektoré príklady z Písma,ktoré dokazujú,že tomu tak nie je,že ich moc je značná.
Kedˇ Izraeliti vychádzali z Egypta,Boh pred ich odchodom ranil Egypťanov desiatimi ranami.Na týchto ranách sa dá vidieť obrovská moc Božia, ktorej prostredníkmi sa stali Mojžiš a Áron.Na druhej strane moc diablova, bola prezentovaná egyptskými čarodejníkmi Janesom a Jambresom .Týmto čarodejom sa podarilo premeniť palicu na hada. Dokázali vodu premeniť na krv,tiež vyviedli žaby na Egyptskú zem.Moc čarodejníkov však skončila keď Mojžiš a Áron vyviedli z prachu zeme vši.Vtedy egyptskí vedomci boli v koncoch,nedokázali vyviesť vši z pachu zeme a uznali ,že je to prst Boží.Cez to všetko je na tomto príklade vidieť že Diabol má skutočne veľkú moc.

Ďalším príkladom diablovej značnej moci je Job.
Uvádzam celý rozhovor medzi Bohom a diablom /Job 1,7 – 12/: „A Hospodin riekol Satanovi: Odkiaľ ideš? A Satan odpovedal Hospodinovi a riekol: Chodil som sem a ta po zemi a prechádzal som sa po nej.
8 A zase riekol Hospodin Satanovi: Či si si všimnul môjho služobníka Joba, že nie je jemu rovného na zemi, takého bezúhonného muža, priameho a spravedlivého, ktorý sa bojí Boha a chráni sa zlého?
9 Na to odpovedal Satan Hospodinovi a riekol: A či sa Job darmo bojí Boha?
10 Či si ho ty azda neohradil i jeho domu a všetkého, čo má, zo všetkých strán? Dielo jeho rúk si požehnal, a jeho dobytok sa náramne rozmnožil na zemi.
11 Ale nože vystri svoju ruku a dotkni sa všetkého, čo má, či ti nebude zlorečiť do tvári!
12 Vtedy riekol Hospodin Satanovi: Hľa, všetko, čo má, je v tvojej ruke, len na neho nevystri svojej ruky. A Satan vyšiel od tvári Hospodinovej.“
Boh dal celý majetok Joba do do diablových rúk.Pri ničení tohto majetku bola použitá veľká moc diablova.
Jobova zvesť č.1: .... „ že prišiel posol k Jobovi a povedal: Voly oraly a oslice sa pásli vedľa nich,
15 a vtrhli Šebänia a zajali ich a sluhov pobili ostrím meča, a utečúc zachránil som sa iba ja sám, aby som ti to oznámil.“
Diabol svojou mocou naviedol Šebänov k vraždám a krádeži.
Jobova zvesť č.2: „ Kým ešte tento hovoril, prišiel druhý a povedal: Oheň Boží padol s neba a roznietil sa na drobné stádo i na sluhov a strávil ich, a utečúc zachránil som sa iba ja sám, aby som ti to oznámil.“
Knieža temnosti dokáže stiahnúť i oheň z neba.
Jobova zvesť č.3: Je rovnaká ako zvesť č 1. Rozdiel je iba v tom,že Diabol naviedol vraždiť a kradnúť Chaldejov.
Jobova zvesť č.4: „Tvoji synovia a tvoje dcéry jedli a pili víno v dome svojho prvorodeného brata, a hľa, prišiel veliký vietor spoza púšte a uderil na štyri uhly domu, takže padol na mladých ľudí, a zomreli, a utečúc zachránil som sa iba ja sám, aby som ti to oznámil.“
Satan má moc stvoriť víchricu.
Otec lži obral svojou mocou Jóba o celý majetok a vyvraždil všetky jeho deti a predsa sa mu nepodarilo Jóba zlomiť:
„A Jób riekol: Nahý som vyšiel zo života svojej matky a nahý sa ta navrátim. Hospodin dal, Hospodin vzal. Nech je požehnané meno Hospodinovo.“
Ešte sa chcem vrátiť k tomu faktu,že diabol dokáže stiahnúť oheň z neba.Sluha,ktorý priniesol túto zvesť Jobovi, nazval tento oheň; Božím ohňom.My vieme,že ten oheň bol od Diabla.
V závere tohto sveta bude vo svete taký diablov náboženský podvod,aký svet ešte nezažil o čom hovorí i Mat.24,24
„ Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a dajú veliké znamenia a budú robiť zázraky, takže by zviedli v blud, keby bolo možné, aj vyvolených.“
Podobne sa píše i v 2 Tes.2,8-11
„ A potom bude zjavený ten bezzákonný bezbožník, ktorého Pán Ježiš zabije duchom svojich úst a skazí zjavením svojho príchodu, toho bezbožníka, ktorého príchod je podľa mocného pôsobenia satanovho so všetkou mocou a so znameniami a s lživými zázrakmi a s každým zvodom neprávosti medzi tými, ktorí hynú, pretože nepriali lásky pravdy, aby boli spasení;11 a preto im Bôh pošle mocné pôsobenie bludu, aby uverili lži, aby boli odsúdení všetci, ktorí neuverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.“

Na záver chcem položiť niekoľko otázok do diskusie:

1, Boh diablovi dal vládu nad týmto svetom.Samozrejme mu však určil mantinely, ktoré nemôže prekročiť.Vymenuj cez koho diabol v dnešnej dobe ovláda dianie v tomto svete?

2,Vymenuj desať oblasti na ktoré bude podľa proroka Daniela pred koncom časov rozdelený tento svet ?

3,Z ktorého izraelského pokolenia povstane antikrist a kto sa v dnešnej dobe k tomuto pokoleniu hlási ?

Napísať odpoveď