Posolstvo posledných čias

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Posolstvo posledných čias

Príspevok od používateľa javen »

Proroctvá biblie sú veľmi silné, kto nečíta bibliu a neverí Slovu naďalej ostáva v tme. Biblia nie je len obyčajná kniha, je to Slovo Božie, je to prameň večného života. Keď čítam bibliu dostávam poznanie ktoré prevyšuje každý rozum. Ak má biblia pravdu prečo toľko ľudí i naďalej odmieta prijať pravdu? Slovo Božie dáva odpoveď aj na túto otázku. 2 liste Tesalonickým 2,11 sa píše: A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži. Človek je tvor učenlivý, v dobe ktorá sa hrdo označuje zlatým vekom techniky, človek v poznaní Boha ostáva naďalej niekde na úrovni človeka z doby kamennej. Biblia sa považuje za knihu kníh, ale jej posolstvo ostalo niekde zabudnuté, zapadnuté prachom. Smutný koniec Slova ktoré človeku môže zachrániť život. Dnes je v trende veriť posolstvám starovekých kultúr, verí sa kde komu, ale Slovu Božiemu málokto venuje potrebnú pozornosť. Aj tu Slovo Božie prichádza z odpoveďou: ľudia milovali väčšmi tmu než svetlo (Jn 3,19). Všetci túžime po lepšom zajtrajšku, Slovo Božie je plné pozitívnej energie, v evanjeliu Jána 12,46 sa píše: Ja, svetlo, prišiel som na svet, aby nikto nezostal v tme, kto verí vo mňa. Veriť v Krista neznamená, že musím povinne chodiť do kostola každú nedeľu, viera nie je o povinnosti, že musím splniť niečo čo mi niekto prikázal. V Matúšovom evanjielu 11,29 sa píše: učte sa odo mňa. Len Kristus vás môže spasiť, na prvé miesto každého človeka musí prísť Kristus, On a nik druhý, keď bude On povýšený vtedy poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí (Jn 8,32). 1 Korintským 3,12-13: Či na tomto základe stavia niekto zlato, striebro, drahokamy, drevo, seno, slamu, každého dielo vyjde najavo; ukáže to totiž (súdny) deň, ktorý to zjaví v ohni, a sám oheň sprobuje dielo každého, aké je. Kristus je svetlo sveta, je to nádej pre ktorú sa oplatí žiť, môžete mať všetko na čo si zmyslíte, ale v konečnom účtovaní vášho života bude rozhodovať Kristus a to ako ste Ho spoznali.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Posolstvo posledných čias

Príspevok od používateľa pavel »

Ak má biblia pravdu prečo toľko ľudí i naďalej odmieta prijať pravdu?
Ján 6:44  Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec ...

Sám to napokon uvádzaš v súvislosti s

2 Tesalonickým 2:10  a s každým zvodom neprávosti medzi tými, ktorí hynú, pretože nepriali lásky pravdy, aby boli spasení;
11  a preto im Bôh pošle mocné pôsobenie bludu, aby uverili lži,
12  aby boli odsúdení všetci, ktorí neuverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.

Napísať odpoveď