A budú vás prenasledovať pre moje meno

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

A budú vás prenasledovať pre moje meno

Príspevok od používateľa javen »

A všetci vás budú nenávidieť pre moje meno; ale kto vytrvá do konca, bude spasený. (Mk 13,13)
Pravda, alebo mýtus? Je naozaj táto spoločnosť taká výborná a slová Pána Ježiša platia skôr pre budúcnosť, alebo patria už minulosti? Často sa zamýšľam nad týmito slovami Pána Jažiša Krista. Prechádzam teraz veľmi ťažkým obdobím a možno práve o to citlivejšie vnímam slová: A všetci vás budú nenávidieť pre moje meno; ale kto vytrvá do konca, bude spasený. Určite pochopíte ak žijete u svokrovcov v jednej domácnosti, kde vás nikto vás nerešpektuje, nikto sa o vás nezaujíma, trpíte vy, vaša žena, deti, najradšej by ste všetko nechali tak a odišli niekam preč, ďaleko, kde vás nedostihnú štipľavé a veľmi cielené poznámky. Všetko je nastavené jednoducho proti vám. Prečo je to tak? Má to tak byť? Prečo sa darí zlým? Nikto nie je dobrý len BOH! Pravdivé slová ktoré presne vysťihujú dobu v akej sa momentálne nachádzame. Sme pod veľkým tlakom, v takejto nežičlivej atmosfére musí človek vedieť odpúšťať. Pravdu povediac to je to najťažšie zo všetkého, vedieť odpustiť svokrovi, svokre, švagrinej, švagrovi atd... Láska však prikrýva množstvo hriechov. (1 Pt 4,8)
V takejto situácii ma občas napadne: musíš len vydržať, je ťažké mať rád niekoho kto o vás zle zmýšľa, ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: A budú vás prenasledovať pre moje meno

Príspevok od používateľa pavel »

Keď sme sa so ženou obrátili, zmenil sa nám celý svet. Stratili sme všetkých "priateľov". Tých o ktorých sme si mysleli, že sú to priatelia kamaráti na život a na smrť... i tí, ktorí boli vlažnejší. Celé príbuzenstvo, vrátane svokrovcov a blízkych špekulovalo do akej sekty sme sa to dali.

Chce to čas, vytrvať, a nepovoliť. Nepovoliť sa vlastne už ani nedá. Ak si sa raz obrátil, znovuzrodil, svet ťa bude nenávidieť, už len tým, že si pre nich cudzí, z iného sveta, a tým skutočne aj si. Tvojou vlasťou a domovinou prestal byť tento svet a v ňom Horná Lehota, ale tvoj domov a vlasť je v Nebi.

2Kor 5:17 A tak jestli je niekto v Kristovi, je novým stvorením; drievne pominulo, hľa, všetko je nové.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: A budú vás prenasledovať pre moje meno

Príspevok od používateľa javen »

Viem, si predstaviť aký bude úžas tých formálnych kresťanov, keď príde k vytrhnutiu cirkvi a to ma napĺňa fantastickým pokojom. Pán Ježiš povedal: vtedy dvaja budú na poli, jeden bude vzatý, druhý ostane...

Napísať odpoveď