Tv - Markíza o očipovani ľudí

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

Ja nehovorím, že čipom, alebo nejakou kartou sa nebude dať kontrolovať človek. Veď človek je stále kontrolovaný - keď vyberám z bankomatu, nakupujem kartou, nastupujem na lietadlo, cestujem do zahraničia atd. To, že to bude sofistikovanejšie vôbec nevylučujem. No nikto nikoho nenúti aby zaprel Krista, aby prestal veriť Slovu Božiemu. Tu ide o zvod a kto je zvedený, tak to robí dobrovoľne v presvedčení, že je to správne.

Vyhýbate sa, aby ste mi odpovedali na to, čo sa myslí pod zapečatenim služobníkov Božích na ich čelách, teda či je to telesná alebo duchovná pečať: Zj 7:3 a hovoril: Neškoďte zemi ani moru ani stromom, dokiaľ nepopečatíme služobníkov nášho Boha na ich čelách

Ak mi odpoviete, tak bude zaujímave sledovať, ako sa vysporiadate s telesný značením šelmy, ktoré zastávate.
marek napísal:Jánovo proroctvo a táto tvoja snaha a presviedčanie mi začína byť už dokonca podozrivá...
Nechcem, aby ste sa stali poverčivými a triasli sa pred elektronickou súčiastkou, alebo pred nejakými číslami ako napr. 666

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa pavel »

k mikročipom sa prikláňam najmä preto, lebo veľa vecí nasvedčuje, že sa ich implantácia do tela v budúcnosti naozaj stane realitou...
No vidíš, keby si žil pred storočiami, budeš si myslieť, prikláňať sa napríklad k noseniu korálkov, ruženca ako k značke znamenia šelmy. Inokedy to bol druh odevu, inokedy platenie "globálnou" menou kedy si nemohol bez nej nakupovať a ani predávať. Možno o pár desaťročí to budú implantáty do mozgu a čo ja viem čo ešte...

Mil má pravdu, znamenie šelmy je v duchovnej rovine. Bez súhlasu so zriadením, s prioritou toho, čo máš v srdci nebudeš môcť nakupovať a ani predávať. Tak ako každý poznal služobníkov Božích v čase po Kristovi, ktorých utláčali a prenasledovali, napokon zabíjali, tak tomu bude i na konci časov. Peter ani Pavel nemusel povedať ani slovo, nemusel si nechať vytetovať ani bodku, ale aj tak na jeho čele bolo zjavné, ako keby bolo napísané "Ja som Kristov".

Tak isto na čelách všetkých, kto prijmú znamenie šelmy bude jasne viditeľné obrazné číslo 666. A na opačnej strane bude na čelách kresťanov vidieť to isté znamenia ako mal Pavel či Peter... bez bateriek, bez čipov, bez sond v mozgoch, bez tetovania a bez toho aby človek prehovoril čo len slovko. Stačí pohľad, iskra v oku a vieš že stojíš pred bratom alebo ešte neznovuzrodeným... ak to takto začneš chápať, potom pochopíš, význam mojich slov, že mi je jedno kto, kedy a čo do mňa namontujú ... v nemocnici, pod nátlakom, alebo čo prijmem tak ako som prijal občiansky s čipom, nechal som si odfotiť oko, ako som poskytol všetky údaje pri mobile, pase, podpisoch, heslách a v osobnej temnej minulosti si nechal odobrať otlačky prstov a pachové vzorky... dnes sa z toho smejem ... Telo tu ostane, kým nevstane v oslávenej podobe, podstatný je Duch a do toho sa žiaden čip namontovať nedá!!!

Rímskym 8:11  A jestli Duch toho, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych, prebýva vo vás, tak tedy ten, ktorý vzkriesil Krista Ježiša z mŕtvych, oživí aj vaše smrteľné telá skrze svojho Ducha, ktorý prebýva vo vás.
12  A tak tedy, bratia, dlžníci sme nie telu, aby sme žili podľa tela.
13  Lebo ak žijete podľa tela, zomriete; ale ak Duchom mŕtvite skutky tela, budete žiť.
14  Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa svklampard »

len vy zabudate na dost podstatnu vec ze bez toho znamenia nemozte predavat ani kupovat .........ruzenec naramky ani ine veci take nieco nemajuu......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:len vy zabudate na dost podstatnu vec ze bez toho znamenia nemozte predavat ani kupovat .........ruzenec naramky ani ine veci take nieco nemajuu......
Lenže znamenie šelmy nie je na to, aby niekto mohol kupovať a predávať, ale je to znamením zahynutia, zatratenia spolu so šelmou.ZJ14 9A iný, tretí anjel nasledoval za nimi a hovoril veľkým hlasom: Jestli sa niekto bude klaňať šelme a jej obrazu a prijme znamenie na svoje čelo alebo na svoju ruku, 10bude aj on piť z vína hnevu Božieho, z nemiešaného, ktoré je naliate v poháre jeho hnevu, a bude sa mučiť v ohni a síre pred svätými anjelmi a pred Baránkom,

To vyvoláva otázku: Ako to, že milostivý a spravodlivý Boh uvrhne do zahynutia na veky vekov niekoho" kto príjme nejakú telesnú značku, ktorá je určená na to, aby mohol niekto kúpiť alebo predať?

Čo je to potom za znamenie šelmy, pre ktoré spravodlivý a svätý Boh, uvrhne niekoho do trápenia na večnosť a to pre jednu príčinu, že prijme nejakú značku?

Odpoveď je jednoduchá

Každý človek je hriešny a jedine čo si zaslúži aj bez hocijakej telesnej značky je zatratenie. Vidíte! Bez milosti Božej všetci by sme boli zatratení aj bez telesnej značky! Potom takéto telesné značenie je zbytočné, nakoľko všetci by sme boli zatratení. Otázka ale stojí - kto bude spasený? Tu taktiež nerozhoduje žiadna telesná značka. Poznáme zvesť evanjelia Ježiša Krista a teda sme spasení z milosti Božej skrze vieru v Slovo Pravdy a to bez zásluh a zdarma.
ZJ14 12Tu je trpezlivosť svätých, tu tí, ktorí ostríhajú prikázania Božie a vieru Ježišovu.

No a bezbožnosť je v celom Písme príčinou zavrhnutia Bohom.

Dá sa to vyjadriť jednou vetou a to - ak niekto namiesto Boha stvoriteľa sa klania stvoreniu - šelme a jej obrazu, ktorú tvorí človek.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa svklampard »

len ja pisem ze mil vyvsvetli preco to tam je napisane...preco je tam take namenie vboec spomenute, ale ked to podla teba boh chcel ze na zaklade telesneho znamenia asi vie co robi ci vari nie?:...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa svklampard »

ci vari nerozoznaval koho ma obyst duch smrti na velku noc zidov ? na zaklade pomazania dveri? ci vari to bolo inak ?tiez to bolo fyzicke a nevrav mi tu o duchu.....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:ci vari nerozoznaval koho ma obyst duch smrti na velku noc zidov ? na zaklade pomazania dveri? ci vari to bolo inak ?tiez to bolo fyzicke a nevrav mi tu o duchu.....
No prišiel Kristus, aby ten predobraz v Egypte, teda ten Boží súd nestihol tak podobne aj nás, ktorí už nie sme podľa tela, ale podľa Ducha. Ak teda v Egypte to bolo podľa tela a ako vieme tak mnohí zahynuli na púšti, tak prišiel Kristus, ktorý navždy zachraňuje tých, ktorí sú podľa Ducha.

A tak nemusíme sa značkovať krvou zvierat, lebo už sme označení krvou Ježiša Krista, ktorý sa obetoval za naše hriechy a vierou v Slovo Pravdy evanjelia Ježiša Krista, prijímame znak krvi Ježišovej do svojho srdca, aby sme chodili podľa Ducha a nie podľa tela, ktorým to Duchom sme zapečatení ku dňu vykúpenia.

Žid9 11Ale keď prišiel Kristus, veľkňaz budúceho dobrého, väčším a dokonalejším stánom, nie učineným rukou, to jest nie stánom tohoto stvorenia, 12ani nie krvou kozlov a teliat, ale svojou vlastnou krvou vošiel raz navždy do svätyne vynajdúc večné vykúpenie. 13Lebo jestli krv kozlov a býkov a popol jalovice, kropiaci zobecnených, poškvrnených, posväcuje na čistotu tela, 14o koľko viacej krv Kristova, ktorý skrze večného Ducha obetoval sám seba bezvadného Bohu, očistí vaše svedomie od mŕtvych skutkov, aby ste svätoslúžili živému Bohu. 15A preto je prostredníkom novej smluvy, aby, keď sa stala smrť na vykúpenie z prestúpení za prvej smluvy, dostali zasľúbenie večného dedičstva tí, ktorí sú povolaní. 16Lebo tam, kde je smluva čiže záveť a keď má mať platnosť, je nevyhnutne potrebné, aby bola donesená, to jest zistená smrť toho, kto učinil tú smluvu čiže záveť. 17Lebo záveť je pevná až pri mŕtvych, keďže nemá nikdy moci, kým žije ten, kto učinil záveť. 18Z tej príčiny ani tamtá prvá smluva nebola posvätená bez krvi. 19Lebo keď podľa zákona predniesol Mojžiš všetkému ľudu všetky prikázania a vzal krv teliat a kozlov s vodou a s purpuro-červenou vlnou a s yzopom, pokropil i samu knihu i všetok ľud 20a povedal: Toto je krv smluvy, ktorú prikázal u vás Bôh. 21Ale i stán i všetky nádoby svätoslužby podobne pokropil krvou. 22A skoro všetko sa krvou očisťuje podľa zákona, a bez vyliatia krvi nedeje sa odpustenie. 23Bolo tedy nevyhnutne potrebné, aby sa obrazy vecí, ktoré sú v nebesiach, tým očisťovaly, ale samy nebeské lepšími obeťami ako tieto. 24Lebo Kristus nevošiel do svätyne, učinenej rukou, protiobrazu to pravej, ale do samého neba ukázať sa teraz tvári Božej za nás. 25Ani nie, aby sa často obetoval, ako čo najvyšší kňaz každý rok vchádza do svätyne s cudzou krvou, 26keďže by bol musel mnoho ráz trpieť od založenia sveta. Ale teraz pri skonaní vekov zjavil sa raz navždy na odstránenie hriechu svojou obeťou. 27A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd, 28tak i Kristus, raz obetovaný tým cieľom, aby vyniesol hriechy mnohých na kríž, po druhé sa ukáže bez hriechu tým, ktorí ho očakávajú, na spasenie.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:len ja pisem ze mil vyvsvetli preco to tam je napisane...preco je tam take namenie vboec spomenute, ale ked to podla teba boh chcel ze na zaklade telesneho znamenia asi vie co robi ci vari nie?:...
Ale veď dobre vieme, že človek bez Krista je tak či tak zatratený a nepotrebuje k tomu žiadnú telesnú značku. Tak už z tohoto pohľadu nemôže byť táto značka telesná.
Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

Potrebuje teda človek nejakú telesnú značku, aby bol odsúdený? Nie nepotrebuje!Ján 12:48 Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň
Teda tá značka nie je telesná, ale je to opovrhnutie Božím Slovom!

Preto je v Písme spomenuté zapečatenie služobníkov Božích na čelách a ako dobre vieme, tak je to pečať Duchom Svätým.

Ako vidím tak sa nezaoberáš značením na čelách a nehľadáš telesné značky na čelách ľudí, lebo ani žiadne telesné značky neboli a ani nebudú. Tak ako nehľadáš zvieratá - šelmy v telesnej podobe, lebo vieš, že symbolizujú ríše.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa stefan »

Nakoľko je táto téma už dosť rozsiahla a nedá sa na všetko reagovať (časovo), vybral som si len pár názorov a preto nemajte na mňa preto ťažké srdce.
rudinec napísal..:
Hlavný boj medzi Bohom a diablom spočíva v uctievaní.
Áno, je to tak. Z pohľadu Písma to znamená, že existujú vo svete len dva druhy populácie.
Kto je kto? To je nám jasné a netreba sa o tom rozpisovať.
rudinec napísal..:
...a nie antikrista,pre ktorého príchod sa očipovanie chystá.
Nie, nie je to tak. Všetci sa však toho obávajú a myslím, že špatne vysvetlujú.
rudinec napísal..:
Keď sa niekto v dnešnej dobe zamýšľa nad 13 kap.zjav,tak je označený za konšpirátora a blázna.Pritom tie veci o ktorých sa v 13 kap.Zj.píše su v dnešnej
technicky vyspelej dobe,tak reálne,že aj bezbožníci to proroctvo berú vážne a hovoria o tom dokonca v televízii.
Je to smutný stav, keď neveriaci vedia viac o týchto veciach ako kresťania.
Áno, je to veľmi smutný stav, ale „bezbožníci“, ako ich ty menuješ, si vysvetlujú ZJ. „technicky“, cez okuliare fyziky, avšak my čítame tieto slová „duchovne“, srdcom a v tom je rozdiel. Tu sú zjavné rozdiely medzi dvomi druhmi myslenia populácie. Technicky mysliaci v tom vidia vytesanú značku na čele kladivom a majzlíkom (alebo čipom), duchovne mysliaci sú presvedčený o tom, že to znamenie je znamením v srdci, teda nie je viditeľné našim očiam. Z kontextu celého ZJ sa jedná o Boží zásah skoncovania s diablom, satanom, tým starým hadom, ktorý bol už v rajskej záhrade a bolo nám predpovedané aj Danielom o rozbití kráľovstva železa. Nemôžeme preto očakávať, že my sami sa budeme nejakým spôsobom značkovať, aby nás vedel Boh rozpoznať – On nemá oči ako my, ale predsa všetko vidí čo je v našich srdciach. To znamenie máme na čele ako ľudstvo počnúc Kainom. Lamech bol prvý, ktorý ho pomstil 7-násobne Kaina a sám Lámech bude pomstený 76- násobne . Lamecha pomstil J.Kristus – pozri a spočítaj mená v Luk.3:23-38. Kain bol vrahom a našou úlohou je „znovuobjaviť“ (druhý krát sa narodiť – Nikodém) Kaina a umlčať ho priamo v nás, takpovediac – stať sa jeho vrahom prijatím viery a objaviť tak Božiu MIlosť danú nám J.Kristom. Ak prijmeme vieru v J.K. a všetko tak, ako to popisuje „mil“, tak sme tým 77. (sedemdesitimsiedmim) v poradí z Lukášovho rodokmeňa, ktorí spĺňajú podmienky Milosti. V tom je základ duchovnej vedy. Nikdy nedosiahneme Milosť ako „prvorodený“. Izrael je Boží prvorodený, teda ešte stále pod zákonom o čom hovorí aj Ap.Pavol. Ale táto otázka nie je predmetom tejto témy.
pavel napísal.:
Mil má pravdu, znamenie šelmy je v duchovnej rovine. Bez súhlasu so zriadením, s prioritou toho, čo máš v srdci nebudeš môcť nakupovať a ani predávať.
Ak dovolíš „pavel“, trochu by som upresnil, či doplnil. To by malo platiť pre všetkých, nielen pre „pavel“.
Čítajte kapitoly tak, by ste si pamätali o čom sa hovorilo v predchádzajúcej kapitole.
Myslím, že mnoho ľudí s fóra nerozumejú Jánovmu zjaveniu (nie je však vylúčené, že ja tomu rozumiem najlepšie), je však potrebné čiastočne identifikovať dobu, kedy sa má uplatniť výrok zo.: Zj.13:14-18.
Nie som si istý ako ďaleko to vnímate práve vy, odhliadnuc od toho, že máte správne informácie čerpané z Písma, avšak vidím jeden prehliadnutý nedostatok, aby to bolo eňo-ňuňo.
Keď sa pozriete do Jánovho Zjavenia, dá sa tam rozpoznať akási postupnosť - chronológia dejov, ktoré sa konajú na nebi a ktoré na zemi.
Spomenuté verše kap.13:14-18 sa odohrávajú za hranicou šiestej pečate. To znamená, že hospodársky systém fungujúci pred šiestou pečaťou (6:12-17 udalosti na zemi) už neexistuje. Je nastolený súd Baránka. Súčasne so šiestou nasleduje "siedma pečať" (je to isté ako šiesta, ale sa odohráva v nebesiach) - mlčanie na nebi ako na pol hodiny, potom ešte v pôsobení siedmej pečate sa odohrajú "prvé štyri trúby" - tiež na nebesiach. Kap.9 je opisom následkov katastrofy na zemi, spôsobenej ranou samotného Boha - Trojdňovou tmou. Tou istou tmou ako v Egypte, a Ježišov výrok o znamení Jonáša (velryba), je aj poukazom na túto udalosť z budúcnosti, nielen na Ježišov pobyt v hrobe. Je to akési predznamenanie.
Ježišov nástup do činnosti započal práve rozprášením vexlákov spred chrámu. To isté sa musí udiať aj teraz. Najprv musia skrachovať banky a peňažný systém, potom sa postaví človek proti človeku, národ proti národu, atd.
V Zjavení sú formulované dva súdy.: Baránkov a konečne Posledný súd prislúchajúci samotnému Bohu. Baránkov súd má svoj vyhradený čas (šiesta pečať).

Čo sa 13. kapitoly týka, je mi jasné, že len preživší trojdňovú tmu sú aktérmi v opísaných dejoch.
Predstavte si, že nebude Elektrina, nebude televízia, nebudú obchodné domy a ich reťazce, nebudú fabriky (možno budú, ale nebude mať kto v nich pracovať), veľa vecí si musíme odmyslieť. To bude koniec železného kráľovstva (Daniel) a táto 13. kapitola práve pojednáva o tom, ako sa bude snažiť ríša železa, dačo ešte zachrániť. 12:9 jasne hovorí, že .:
Zvrhnutý bol ten veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satanáš, ktorý svodí celý svet, zvrhnutý bol na zem i s jeho anjelmi.
Nie je preto divné si myslieť, že tie znamenia bude skutočne dávať na ruku, len aby rozpoznal svojich. Nie. Svet obchodu bol zrazený na kolená a potom sa bude vyvíjať všemožná snaha k obnove hospodárstva, preto vidím tak trochu zmysel a obavy populácie v tom značení spojenom práve s obchodom - kúpiť a predať. To bude presne ten čas, keď povstane v preživších ELÁN znovuvybudovania toho o čo prišli (domnievajúc sa, že to bola kozmická udalosť (veda)), čo máme aj teraz, bude to „všeobecný TREND“ znovuvýstavby a to je zase len duchovná sféra populácie niečo zrekonštruovať, znovuvybudovať a to má byť najpravdepodobnejšie výstrahou Boha, tohoto sa nezúčasťňovať. Kto tak urobí (je jasný pred Bohom), bude patriť medzi plevy. Stále mám však silný pocit, že toto znamenie má byť čitatelné len samotnému Bohu, pretože nastal čas preosievania zrna od pliev. Tá značka, pečať, nemá byť viditelná ako vypálené znamenie koňovi na riti, ale úzko súvisí zo znením Gal.5:19-21 a na druhej strane ten protiklad 5:22-24 A k tomu nie je potrebné akékoľvek znamenie viditeľné človeku. V biblickej symbolike je "čelo" symbolom myslenia-uvažovania a "ruka" symbolom konania. Teda sú to symbolické znaky.
Číslo 666 sa ukazuje aj v 1. Káľ.10:14 (aj 2.Kron.) a v 11. kap. sa hovorí o Šalamúnových chybách a hriechoch ako na výstrahu. Je akýmsi vzorom pre nositeľa takéhoto čísla.
Ostatne, títo ľudia sú nositeľmi "lampy, avšak bez oleja". Tma.

Neviem či budete somnou súhlasiť, ale „mil“ a „pavel“ mi hovoria zo srdca.

Doporučujem prečítať článok o Ezechielovom proroctve zničenia Týru. Tam je dostatočné vysvetlenie skoncovania s mamonom - zlatým teľaťom.:
http://1net.sk/krestanskeforum/viewtopic.php?f=20&t=297

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa pavel »

Súhlas Stefan.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa stefan »

V predošlom príspevku som urobil jednu chybu.:
Lamech bol prvý, ktorý ho pomstil 7-násobne Kaina a sám Lámech bude pomstený 76- násobne . Lamecha pomstil J.Kristus – pozri a spočítaj mená v Luk.3:23-38. Kain bol vrahom a našou úlohou je „znovuobjaviť“ (druhý krát sa narodiť – Nikodém) Kaina a umlčať ho priamo v nás, takpovediac – stať sa jeho vrahom prijatím viery a objaviť tak Božiu MIlosť danú nám J.Kristom.
Správne znenie má byť.:
Lamech bol prvý, ktorý ho pomstil 7-násobne Kaina ale pre Lámecha bude pomstené 77- násobne. Rodokmeň v Luk 3:23-38 je Ježiš Kr. 76-ty a pripravil pôdu k dokonaniu "pomsty" - skoncovania s hadom, obdobím Milosti, aby sa človek konečne stal Božím obrazom. Kain bol vrahom a našou úlohou je „znovuobjaviť“ (druhý krát sa narodiť – Nikodém) Kaina a umlčať ho priamo v nás, takpovediac – stať sa jeho vrahom prijatím viery a objaviť tak Božiu MIlosť danú nám J.Kristom.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa stefan »

svklampard napísal.:
ci vari nerozoznaval koho ma obyst duch smrti na velku noc zidov ? na zaklade pomazania dveri? ci vari to bolo inak ?tiez to bolo fyzicke a nevrav mi tu o duchu.....
Skús prosím ťa, ečte raz prečítať 2.Moj.kap.11, kde Pán sám (v 1.osobe-JA) predpovedá poslednú "ranu" Egyptu. Nasledujúca 12. kap. je tiež podávaná v 1.osobe - JA, dáva inštrukcie čo musia urobiť, aby sa ich "rana" nedotkla.
Už tu nie je o čom diskutovať, je to návod vo forme príkazu. Uvedom si, že toto bol moment formovania Izraela ako vyvoleného národa samotným Bohom. Je to v podstate akýsi počiatok, alebo sa dá povedať aj "zrod" národa. A uvedom si ešte jednu vec, že boli v istom slova zmysle ešte nevychovaný vierou, preto Boh prikázal použiť krv baránka nie staršieho ako rok. Baránok ako "junec" je symbolom nevinnosti a to bolo to, (11:7) že Pán urobil tým "značením dverových trámov" rozdiel medzi Egypťanmi a medzi Izraelom. Izrael, ako národ sa stal Jeho prvorodeným, druhorodeným sa tanú až od toho momentu, keď uznajú J.Kr. za spasiteľa a Kráľa. No a netreba hádam zdôrazňovať, že onen baránok bol symbolom, predzvesťou pre príchod skutočného "Baránka", ktorý zmýva naše hriechy - J.Kr. A my (pochádzajúc s pohanov) máme tú jedinečnú šancu stať sa druhorodenými cez (len) vieru v J.Kr. už teraz v období "Milosti".
Rozmýšlaš príliš technokraticky a berieš Písmo ako "faktografiu", preto máš zábrany porozumieť duchovným veciam, ktorým môžeš porozumieť jedine vierou. Ktosi silný na duchu raz povedal aký je rozdiel medzi vierou ľudskej múdrosti a vierou Božej múdrosti.:
Ľudskej múdrosti (vede a faktografii) musíš porozumieť, aby si jej mohol uveriť. Uveril si cez vlastný rozum.
Božej múdrosti musíš uveriť, aby si jej mohol porozumieť. Ak uveríš, dostaneš milosť k prístupu Božej múdrosti a opustíš opozíciu s otvorenými očami čo vidia a ušami, čo počujú...
Skús to, bol som tiež technokratický faktograf...ten však vo mne náhle zomrel a pozerám sa na veci úplne inak. Vďaka hojnosti Ducha, ktorým ma zalial.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa javen »

Nedalo mi sa tu nezapojiť, musel som to urobiť.

Myslím že Štefan vo svojom príspevku uviedol:
V biblickej symbolike je "čelo" symbolom myslenia-uvažovania a "ruka" symbolom konania.
V podstate je to pravda, biblia je plná symbolickej reči, len pozor na zľahčenie celej situácie. Prílišné symbolizovanie v tejto situácii môže viesť k zľahčeniu skutočnosti. Číslo 666 je symbol zla v plnosti, ale ak ho niekto chápe čisto len ako symbol čohosi čo predstavuje zlo môže byť prekvapený jeho samotným aplikovaním v záverečnej fáze Božieho diela. Človek, kresťan, musí byť vždy v strehu, mať sa na pozore pred akýmkoľvek diabolským prejavom. Často sa o Zjavení Jána špekuluje, je zaujímavé, že aj ateisti uvažujú o Zjavení Jána a považujú ho za apokaliptyckú reč. Tak napr. niektoré pasáže zo Zjavenia chápu niektorý ako útok mimozemskej civilizácie na našu planétu (Zj 9,7-10), alebo si myslia, že ide o prírodné katastrofy ktoré postihnú zem, stačí si zobrať len taký Hollywood a jeho filmy o konci sveta ktoré nám tak vehementne podsúva. Napr. ešte v súvise s tím ma napadá čisto vedecký postoj, ktorý je zaujímavý ohľadom (Zj 8,10)
Niektorý to vysvetľujú ako pád veľkého meteoritu, ktorý zničí zem, v podstate majú pravdu, len zabúdajú na jedno, že Boh prehovoril. Je tu aj rok 2012, vtedy bude čierna diera v strede našej galaxie v jednej rovine zo zemou, mňa napadá jedno, čo ak gama žiarenie ktoré zo seba vyžaruje čierna diera trafí našu zem, ako tomu budeme rozumieť? (Zj 8,7) Bude to ešte zaujímavé a musím povedať, že bez Ducha ani jeden človek nepochopí o čo vlastne pôjde pri každej z udalostí Zjavenia Jánovho, niekde v biblii je napísané, že niektorý prekrúcajú písma na vlastnú škodu. Slovo Božie musím chápať ako jeden celok a rozumieť mu doslovne, len tak pochopíme jeho význam aj symbolickú reč.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa rudinec »

nová adresa videa o očipovaní ľudí :
http://youtu.be/Dx9gaa6a7d8

Napísať odpoveď