Tv - Markíza o očipovani ľudí

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa micron »

Mil ak sa objaví vo svete človek ktorý bude vyžadovať uctievanie a bude chcieť čipovať ľudí na pravú ruku alebo na čelo,tak ľudia ktorý si tie čipy nedajú pretože veria slovu božiemu t.j.zjaveniu sv. Jána,budu musieť zomrieť.Tak nemôžeš poprieť,že ty ľudia úprimne veria v boha a v jeho slovo,keď sa kvolí tomu dajú zabiť. Tak chceš povedať,že boh tých ľudí nechá zatratiť ? A keď ich bude súdiť tak im povie: vieš čo zomrel si zbytočne,lebo ja som to tak nemyslel ako som to povedal. Ja som tým značením, len chcel zdôrazniť , že sa bude jednať o veľký útlak,lebo sa mi nezdalo dosť dôrazne keď som povedal , že to bude najväčšie súženie všetkých čias . A to je tvoj problém , že si bol tak málo inteligentný a neprišiel si nato. A keďže ich tak inteligentných stvoril , tak podľa tvojej teórie ich v podstate oklamal. Ale boh nikdy nehovoril tak,aj keď hovoril v podobenstvách,aby sa to dalo pochopiť doslovne a pritom to malo iný význam. A pri doslovnom výklade to bolo v rozpore z jeho prikázaniami.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa rudinec »

Zj.13,16  A pôsobí to, aby všetkým, malým i veľkým, bohatým i chudobným, slobodným i sluhom dali ryté znamenie na ich pravú ruku alebo na ich čelo,

To znamenie je v Biblii presne špecifikované a to :Bude rité na ruku alebo čelo.

Ako môže byť rité znamenie myslené duchovne,keď dnešná technika umožňuje tento spôsom kúpy a predaja?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

marek napísal: tak teda, máš naozaj čisté srdce a nezaťažené svedomie?
22pristupujme s pravdivým srdcom v plnej istote viery majúc pokropené srdcia a tak očistené od zlého svedomia

Ak by si poriadne prečítal, tak cit:“ majúc pokropené srdcia a tak očistené od zlého svedomia“, tak by si prišiel na to, čím pokropené a tak očistené . Lebo zanechajúc starého človeka sa nový človek narodený z Ducha posväcuje týmto Duchom v milosti Božej. Pred Bohom je čistý a spravodlivý, no nie vlastnou spravodlivosťou: Rim3 21No, teraz je zjavená spravedlivosť Božia bez zákona, osvedčovaná zákonom i prorokmi, 22avšak spravedlivosť to Božia skrze vieru Ježiša Krista cieľom všetkých a na všetkých veriacich. 23Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej 24ospravedlňovaní súc darmo jeho milosťou, skrze vykúpenie, vykúpenie v Kristu Ježišovi, 25ktorého preduložil Bôh za obeť smierenia skrze vieru v jeho krvi na ukázanie svojej spravedlivosti pre pustenie stranou predošle sa udialych hriechov do času obeti Kristovej 26v znášaní Božom, aby ukázal svoju spravedlivosť v terajšom čase, aby bol spravedlivý a ospravedlňujúci toho, kto je z viery Ježišovej. 27Kde je potom chvála človeka? Je vylúčená. Jakým zákonom? Zákonom skutkov? Nie! Ale zákonom viery. 28A tak usudzujeme, že sa človek ospravedlňuje vierou bez skutkov zákona. 29Alebo či je Bôh len Bohom Židov? A či nie je aj Bohom pohanov? Áno aj pohanov, 30pretože je jeden Bôh, ktorý ospravedlní obriezku z viery, aj neobriezku vierou. 31Či tedy maríme zákon vierou? Nijakým činom! Ale zákon staviame v platnosť.

Ako iste vieš, tak:
ŽID10 1Lebo zákon majúc iba tôňu budúceho dobrého, nie sám obraz vecí, nemôže nikdy obeťami, tými istými každého roku, ktoré ustavične donášajú, zdokonaliť tých, ktorí prichádzajú. 2Lebo či by ich už neboli prestali donášať preto, že by už tí, ktorí svätoslúžia, raz očistení, nemali nejakého svedomia hriechov? 3Ale v nich leží upomienka na hriechy rok po roku. 4Lebo nie je možné, aby krv býkov a kozlov odňala hriechy.
A ďalej to, čo vykúpených ospravedlnilo a teda očistilo raz a navždy: 12Ale on donesúc jednu bitnú obeť za hriechy navždy sa posadil po pravici Božej. ... 14Lebo jednou obeťou zdokonalil navždy tých, ktorí sa posväcujú. 15A svedčí nám i Svätý Duch. Lebo potom, keď prv povedal: 16Toto je smluva, ktorú uzavriem s nimi po tých dňoch, hovorí Pán: Dám svoje zákony na ich srdcia a napíšem ich na ich mysle 17a na ich hriechy a na ich neprávosti viacej nikdy nespomeniem. 18A kde je toho odpustenie, tam viacej netreba obeti za hriech.

A to je dokonalá obeť, ktorou zdokonalil tých, ktorí sa poväcujú.
marek napísal: obraz šelme však spravia ľudia. a počet mena šelmy, je číslom človeka. a písmo doslova nabáda, že kto má um, nech zráta číslo šelmy.
To čo Ján opisuje je počiatok zvodu šelmy a aj to čo bude nasledovať. Teda na počiatku zvodu, kedy sa šírilo kresťanstvo po rímskej ríši a ríša sa rozpadala, tak vtedy je aj nástup antikrista. Po skončení prenasledovania v rímskej ríši sa stalo kresťanstvo populárnym a ku kresťanstvu sa hlásili aj tí, ktorí nimi neboli. Postupne boli všade a zaberali politické, ekonomické a vojenské pozície v rímskej ríši. Tak vznikala mocenská štruktúra z ľudí, ktorí sa podobali na kresťanov. Práve oni nechali vytvoriť náboženský systém – falošné kresťanstvo – falošnú cirkev, aby skrze tento systém sa vzdávala úcta práve pohanskej rímskej ríši. Takto sa to zachovalo a vyliečila sa smrteľná rana rímskej ríše. To trvá až do dnes a je to takzv. “kresťanský svet“. Z histórie vieme čo všetko sa dialo nástupom falošného kresťanstva – vznikom cirkevnej inštitúcie aj s jej odnožami s celou jej hierarchiou moci a bohatstva a to počnúc oveľa hroznejším prenasledovaní pravých kresťanov, ich zabíjaním, utláčaním, a končiac nesmiernym zvodom, ktorý vidíme v terajšej dobe. Ona stála a stojí nad politickými predstaviteľmi štátov a svojimi ideologickými nitkami poťahuje a tak ovláda svet.

Ak hovoríme konkrétne o zvodnej šelme zo zeme s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista, tak pod tým číslom 666 máme rozumieť jediné to, že je to človek, ktorý je podobný ako kresťan, no nie je ním. Teda je tu otázka aj s odpoveďou. Nič viac za tým netreba hľadať. Teda číslo 666 je človek, ktorý sa podobá na kresťana a jeho množstvo tvorí šelmu s jeho politickou, ekonomickou a vojenskou mocou. V tomto prípade ide o šelmu s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista, teda takzv “kresťanský svet“.

Šelmy sú zoskupenia, ktoré majú charakter neskrotného zvieraťa, krušiaceho všetko dookola. Tieto politické, vojenské a ekonomické zoskupenia človeka - šelmy vystupovali pod rôznymi menami ako Babylonská ríša, Médo – Perzská ríša, Grécka a ta posledná čo nás zaujíma a je najstrašnejšia a má byť až do konca je rímska ríša. Pod číslom 666 nemôžeme hľadať konkrétne meno, lebo ide o duchovnú dynastiu a takýto človek reprezentuje šelmu - ríšu. A v tomto prípade je to náboženský systém podobný kresťanstvu s jej hierarchiou moci a bohatstva.

ZJ14 9A iný, tretí anjel nasledoval za nimi a hovoril veľkým hlasom: Jestli sa niekto bude klaňať šelme a jej obrazu a prijme znamenie na svoje čelo alebo na svoju ruku,

Teda je tu o dobrovoľné klaňanie sa šelme a jej obrazu – vzdávanie jej úcty namiesto Bohu a tým aj prijatie znamenia na srdci, ktoré sa ukáže na myslení a konaní človeka.

Teda prijať znamenie šelmy, je vzdávať úctu aj jej obrazu – náboženskému systému človeka, ktoré je vytvorené človekom na popud šelmy s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista. Teda ak sa niekto klania obrazu šelmy – prijíma toto náboženstvo človeka, tak v podstate vzdáva úctu šelme z mora – pohanskej rímskej ríši. Teda vždy ide o vzdávanie úcty stvoreniu namiesto Boha. Ak niekto zamenil slávu neporušiteľného Boha za podobnosť obrazu porušiteľného človeka, tak to je to. RIM1 ... radšej sťa Boha ctili a bohoslúžili stvoreniu než Stvoriteľovi.

Teda človek ktorý sa vydáva za Boha, aby sa mu vzdávala úcta, ktorá patrí jedine Bohu a ktorý reprezentuje falošnú cirkev – smilnicu, ktorá sedí na šelme. A to je ten obraz. To znamenie šelmy je v podstate formou zvodu vzdávať úctu človeku namiesto Bohu. 2Tes 2:4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa zovie Bôh, alebo čomu sa dáva božská česť, takže sa posadí do chrámu Božieho jako Bôh a bude sa vydávať za Boha.
marek napísal: no tak, keď máš um, tak zrátaj neviditeľné znamenie a pokloň sa neviditeľnému obrazu...
Človek je viditeľný , keď uctieva obraz šelmy – falošné kresťanstvo svojím myslením a konaním. Aj ten je viditeľný, kto to nerobí a klania sa jedine Bohu. Klaňať sa obrazu šelmy – falošnému kresťanstvu sa rovná uctievať pohanskú rímsku ríšu skrze náboženstvo človeka – falošné kresťanstvo. To vždy reprezentuje človek. To že hovorí obraz šelmy, znamená, že duchom antikrista bude prehovárať predstaviteľ - človek, ktorý reprezentuje falošnú cirkev.
marek napísal: duchovne uctievame Boha. telesne sa však uctieva šelma...
preto Božie kráľovstvo je duchovné, kráľovstvo šelmy je však z tohoto sveta...
a kráľovstvo šelmy je systém, ktorý nebude zotročovať ducha, ale telo...
Ak by bolo znamenie šelmy, čisto telesná záležitosť, potom telesné znamenie šelmy by nemalo žiadny vplyv na spasenie človeka, ak sa človek vnútorne nestotožňuje s týmto znamením. Ako vieme, tak spasenie, alebo zatratenie je vecou duchovného postavenia a teda aj stavu srdca človeka pred Bohom. Je jasné aj to, že prijatím znamenia šelmy je človek uvrhnutý do zatratenia spolu so šelmou. Potom je zrejmé, že sa jedná o duchovné znamenie, a teda to čo u Boha rozhoduje a nie telo, ktoré sa premení v prach. Takéto znamenie na srdci je vždy viditeľné na myslení a konaní človeka. Boha predsa zaujíma srdce človeka: Ján 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.
marek napísal: a tak mi vysvetli, ako môžeš uvažovať o šelme duchovne?
veď ako by si šelma mohla zotročiť duchovne telesných ľudí...
duchovne si nás zotročuje Boh a preto Duch oslobodzuje...
naopak šelma vedie do zajatia. a preto šelma neoslobodzuje ducha, ale zotročuje telo...
a preto znamenie šelmy nebude duchovné, lebo také by telesný človek nevidel a keby ho nevidel, tak by ho telesný človek nemohol ani uctievať a preto takejto šelme ovládajúcej svet, by sa telesný človek ani neklaňal... a preto keby telesný človek šelmu nevidel, nemohol by jej urobiť obraz, nemohol by ju pomenovať a jej meno by nemohlo mať počet a to číslo by nemohlo byť číslom človeka a preto takúto šelmu by telesný človek nemohol ani skrze takýto obraz uctievať...
Ako vieme, tak šelma z mora je pohanská rímska ríša a všetko čo reprezentuje – teda jej politická a vojenská sila jednotlivých kráľovstiev. Vieme aj to, že mala smrteľnú ranu. To, že sa objavuje na scéne zvodná šelma s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista, tak napovedá, že ide o spôsob ako zviesť ľudí, aby vzdávali úctu šelme z mora – pohanskej rímskej ríši, ktorá bola a nie je a zase tu bude. Teda spôsobí, že jej ľudia vytvoria obraz – podobu cez ktorú ju budú uctievať. A dá aj ducha tejto podobe – obrazu pohanskej rímskej ríši. A ten duch je duch antikrista. Týmto sa uzdraví jej smrteľná rana! A ten obraz je to náboženstvo človeka podobné kresťanstvu – ktoré sa vydáva za kresťanské s jej hierarchiou moci a bohatstva. To je to mesto, ktoré reprezentuje smilnicu – matku smilníc - cirkev a jej odnože – smilnice. Tá sa vydáva za pravú cirkev Kristovu no vládne a vykonáva všetku moc pohanskej rímskej ríše, teda sedí na šelme. Názov svätá rímska ríša napovedá, že cez falošné kresťanstvo sa vzdáva úcta pohanskej rímskej ríši. Táto ríša – východná a západná je globálna a reprezentuje takzvaný „kresťanský svet“ a teda má moc nad svetom. Predsa Satan jej dal svoj trón“ A drak jej dal svoju moc i svoj trón i veľkú právomoc.“ Dať niekomu svoj trón je veľká vec.
"15A bolo jej dané, aby dala ducha obrazu šelmy, aby aj hovoril obraz šelmy,"
Teda ten obraz šelmy - náboženstvo človeka – falošné kresťanstvo má ducha antikrista od zvodnej šelmy zo zeme s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista a toto náboženstvo človeka vždy niekto reprezentuje – teda človek - cez system duchovnej dynastie - radu následníctva. Presne tak, ako to bolo v pohanskej rímskej ríši , kde cisári dinastie cisárov sa robili “bohomi“. Teda vykonáva všetku moc pohanskej rímskej ríši a tak podobne ju aj udržiava - mečom!
Je tu bezpochýb prepojenie politickej, vojenskej, ekonomickej moci východu a západu s jej náboženským systémom, ktorý vládne svetu.
Tu sa môžeme dostať k duchovnému značeniu šelmy, cez toto náboženstvo človeka – falošné kresťanstvo a to prijatím tohto náboženstva človeka do svojho srdca. To je ten duch antikrista. Vzdávať úctu duchovnej dynastie človeka, ktorý reprezentuje falošné kresťanstvo, je vzdávať úctu šelme z mora – pohanskej rímskej ríši. Bude to znamením na jeho srdci a prejavuje sa na jeho myslení a konaní. Mať meno Božie vo svojom srdci je prijať charakter Boží, mať meno šelmy – počet jej mena na vo svojom srdci je mať charakter šelmy.
Mať znamenie šelmy, alebo meno šelmy alebo počet jej mena, znamená vnútorne - srdcom patriť šelme – klaňať sa jej obrazu - uctievať ju. Je to vždy to isté s rovnakým následkom.
marek napísal: a tak konečne pochop mil, že satan neovláda ľudí skrze ducha, ale skrze telo...
No satan je duchovná bytosť. Ako vieš, tak každý vynáša zo svojho srdca len to, čo tam je. Nemôže to byť v protiklade s povahou jeho srdca. Srdce človeka je duch človeka a teda tam je príčina toho ako človek myslí a koná. Ak je srdce človeka zmenené Božím Duchom, tak človek sa formuje na podobu Božieho syna – prijíma charakter Boží. Ak je srdce zmenené duchom antikrista, démonmi – zlými duchmi, tak má charakter šelmy.
marek napísal: veď ako by napríklad nejaká cirkev ovládla ľudí skrze veci, ktoré nevidia? a preto je iba prirodzené, že takáto cirkev nahradí neviditeľné veci modlami... lebo prázdni ľudia bez ducha by sa sotva klaňali a uctievali čosi, čo nevidia...
Ale to má podstatu v duchovnom zvode – v učeniach. Každé učenie má duchovnú podstatu. Keď sa niekto klania modlám, tak uveril falošnému učeniu. Veď vyšli na zem z úst satana duch antikrista a duchovia démonov, aby zvádzali.
marek napísal: a preto ani šelma, ktorá chce ovládnuť materiálny svet, by ho nemohla a nedokázala ovládnuť duchovne. lebo ona nechce ovládnuť duchovný svet a vytvoriť duchovné kráľovstvo, ale chce vytvoriť kráľovstvo tohto sveta...
Ef 6:12 Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.
"15A bolo jej dané, aby dala ducha obrazu šelmy, aby aj hovoril obraz šelmy, ..." takže máme do činenia s duchom antikrista, ktorý je daný od šelmy zo zeme s dvoma rohami podobnými baránkovým
marek napísal: a tak mi vysvetli mil, ako si šelma môže podriadiť telesného človeka, skrze neviditeľné duchovné znamenia
Tak, že na popud zvodnej šelmy s dvoma rohami podobnými baránkovým – Ježiša Krista, ľudia vytvoria obraz - podobu šelme z mora (pohanskej rímskej ríši). Ten obraz je náboženský systém s duchovnou dinastiu, ktorý preberá všetku moc pohanskej rímskej riše. Tá zvodná šelma zo zeme, ktorá má dva rohy podobné baránkovým – Ježiša Krista, dá antikristovho ducha obrazu šelmy – a vznikne náboženstvo, ktoré sa podobá na kresťanstvo a má charakter šelmy a tak sa ja šíri – zvodom, prenasledovaní, utláčaním, zabíjaním. Každý, kto mu uverí vzdáva úctu jej obrazu a teda šelme.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa marek »

mil

nuž, mil, komu niet rady, tomu niet pomoci, ako sa hovorí.
pokiaľ si naďalej chceš stáť v tejto svojej zaslepenosti, tak si stoj.
no veci ti boli ukázané dosť jasne a zavše by ti nezaškodilo poobzerať sa okolo seba...
okrem iného, tvoje výklady niesu tvoje. niekto ti ich natlačil do hlavy a ty na nich tvrdohlavo lipneš. najhoršie je, že sú to výklady ľudí, ktoré prezentuješ ako pravdivé...
a tak ďalšia diskusia s tebou by nemala v tomto smere zmysel...
vlastne tak, ako som predpokladal hneď na začiatku...

A čo je to za pokrytectvo tvrdiť čosi ako: Ja mám svedomie čisté, pretože mi ho Kristus očistil...
Na to som sa predsa nepýtal...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

Ak si myslíš, že moja zaslepenosť je v tom, že vidím duchovnú podstatu zvodu, tak to nie je zaslepenosť. Zaslepený by som bol, keby som čakal na niekoho, kto by ma chcel značiť nejakým telesným značením a prehliadol by som duchovný zvod.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa marek »

mil
Ak si myslíš, že moja zaslepenosť je v tom, že vidím duchovnú podstatu zvodu, tak to nie je zaslepenosť. Zaslepený by som bol, keby som čakal na niekoho, kto by ma chcel značiť nejakým telesným značením a prehliadol by som duchovný zvod.
opäť sa prejavuje tvoja pýcha, v ktorej si namýšľaš, že vidíš a že vidíš všetko najlepšie... ale ty sám nevidíš nič, iba to, čo ti niekto iný nakukal... a potom je tu vždy možnosť, že sa môžeš mýliť...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

marek napísal:nuž, mil, komu niet rady, tomu niet pomoci, ako sa hovorí.
A ty mi radíš, aby som dával pozor na nejaké čipy, alebo čo ja viem aké súčiastky, ktorými by satan značkoval. No ja si dávam pozor, aby som sa držal Slova Božieho - evanjelia Ježiša Krista, lebo tam je moja istota - skala spasenia.
marek napísal:opäť sa prejavuje tvoja pýcha, v ktorej si namýšľaš, že vidíš a že vidíš všetko najlepšie... ale ty sám nevidíš nič, iba to, čo ti niekto iný nakukal... a potom je tu vždy možnosť, že sa môžeš mýliť...
A ty skade máš svoju istotu, istotu toho čo píšeš? Ja sa držím Písma Svätého a to je moja autorita a pre teba je autoritou aké Slovo? Ty máš problém s tým, ak nejaké verše citujem z Písma, lebo ho neuznávaš za autoritu a pokladáš ho za mrtvú literu. No ja verím tej litere - Slovu Božiemu a preto u mňa nie je mŕtva, ale žívé je to Slovo, ktoré pochádza od Boha. Potom mi vyčítaš pýchu ak sa toho držím.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa rudinec »

Názor prevzatý z kresťanského fora GS

http://www.torgos.net/guty/lucid.html

Řadu problémů v těchto pracích nedokážu posoudit, nicméně mám za to, že tyto práce víceméně odhalují Satanův záměr s lidstvem. Dozrál čas k tomu, aby původní princip „rozděl a opanuj“ byl nahrazen sofistikovaným „sjednoť a opanuj.“ Světový vůdcovský princip v tomto světle vypadá takto:

Jeden vůdce,
jedna víra,
jeden lid.

Tomu bude předcházet:

jeden světový finanční (bezhotovostní) systém

a jeden světový identifikační systém lidí.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy vyzval na Fóru světových státníků konaném na Kolumbijské univerzitě 29. 3. 2010 USA k tomu, aby společně s evropskými zeměmi pomohly vytvořit globální finanční systém.

Tedy okolo všech lidí se pomalu utahuje smyčka totality. Náboženství se stane jedinou politickou doktrínou, a proto bude s politikou nerozlučně spojeno. Dnes prakticky všichni lidé zanechávají za sebou elektronickou stopu. Začne to zaváděním nejrůznějších vymožeností usnadňujících život (karty, čipy pro vstup do objektů), a skončí čipováním lidí. Ti, kteří se nedají očipovat se stanou rázem bezdomovci a to nezávisle na výši svého majetku. Bez čipu se nedostanou domů, k lékaři, do práce i dopravních prostředků – budou naráz zbaveni všech civilizačních výhod. Navíc se stanou lovnou zvěří, budou na permanentním útěku (Mt. 10:17-22). Budou ale mít velikou výhodu: budou označeni Božím znamením na čele (Zj. 9:4; 14:1), což mj. znamená i to, že hrůzy šesti polnic (Zj, 8, 9) se jim vyhnou, neboť jejich účelem je potrestat vzpouru proti Bohu a paralyzovat satanský globální systém moci. Tedy jako Satan bude mít označeny své lidi, bude je mít označeny i Bůh. Mám za to, že lidé s Božím znamením již nebudou moci zhřešit – rozhodující bude jen to, že budou Bohu patřit.

Tedy tito lidé, i když někteří z nich skončí mučednickou smrtí, budou pod Boží ochranou. Bez Jeho vůle nikomu nespadne z hlavy jediný vlas (Lk. 21:18)! Naproti tomu Satan proti svým lidem použije teroru naprosto neomezeně, neboť mu v tom nebude nikdo bránit.

Navíc je možné, že Bůh na zemi vytvoří pro své věrné určitý azyl (území), na které nebudou moci antikristova vojska vstoupit, ani na něj střílet (Zj. 12:6, 13-16). Všichni tohoto azylu nedosáhnou, neboť řada lidí při pronásledování zahyne, když bude vydávat svědectví vládcům i národům (Mt. 10:16-39).

Určité omezení Satanova teroru vidím i v tom, že očipování nebude násilné, i když psychologický tlak bude zřejmě velmi silný. Kdyby totiž očipování bylo násilné, lidé by za přijetí Satanova znamení nenesli odpovědnost. Ale Bůh chce, aby se člověk rozhodl pro Něj či proti Němu a tím za své rozhodnutí nesl odpovědnost.

Nelze pochybovat o tom, že Satan je původcem jakékoli zločinnosti. Jeho mistrovský záměr tkví v tom, že pod rouškou kontroly zločinnosti a boje proti terorizmu dosáhne totální kontroly nad lidstvem a zotročí ho. Proto se boj proti terorizmu bude protahovat tak dlouho, dokud totální kontroly lidstva nebude dosaženo. Zdá se, že na brzké likvidaci terorizmu nemá nikdo z mocných tohoto světa zájem. Je tedy možné s velkou pravděpodobností vyvodit závěr, že všechny aktivity směřující k celosvětovému sjednocení na poli politickém i náboženském jsou iniciovány přímo Satanem, ovládajícím lidi, kteří ani nevědí, že mu slouží.

Bible nás učí, že svět bude jednou sjednocen – a že to lidem nic dobrého nepřinese. Vzdor tomu se náboženští činitelé ve sjednocování světa v oblasti politické i náboženské angažují.

Sjednocení všech světových náboženství v jedno univerzální, je půdou, z níž vzejde náboženství antikristovo. Ovšem sjednocení světových náboženství předchází sjednocování všech křesťanských církví pod jednu střechu, tedy tzv. ekuména. Ovšem principem ekumény je sjednocení každého jednotlivce s Bohem (vertikálně), jak o něm hovoří J. 17.

Satan ale úspěšně podsunul církevním představitelům myšlenku, která mu vyhovuje, totiž instituční sjednocení, které probíhá ve světské, horizontální rovině. Tím odvedl církve od Boha a následování Krista na cestu nejrůznějších církevních prohlášení, konferencí, konkordátů a jiných aktivit, které k Bohu nevedou a ve kterých se současné křesťanské církve doslova utápějí.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

rudinec napísal:Zj.13,16 A pôsobí to, aby všetkým, malým i veľkým, bohatým i chudobným, slobodným i sluhom dali ryté znamenie na ich pravú ruku alebo na ich čelo,

To znamenie je v Biblii presne špecifikované a to :Bude rité na ruku alebo čelo.

Ako môže byť rité znamenie myslené duchovne,keď dnešná technika umožňuje tento spôsom kúpy a predaja?
Ryté je obrazný termín, ako niečo čo je definitívne, nezmazateľné - vryté do srdca znamenie zatratenia - opovrhuje Bohom u toho kto neustále odmieta prijať obeť Ježiša Krista - evanjelium spasenia a teda ostáva v hriechu.

Ak sa pozrieme na pečatenie služobníkov Boha na čelách, tak je to pečať, ktorú satan nemôže prelomiť a je taktiež nezmazateľné

Zj 7:3 a hovoril: Neškoďte zemi ani moru ani stromom, dokiaľ nepopečatíme služobníkov nášho Boha na ich čelách.
Zj 9:4 A bolo im rečené, aby neškodily tráve zeme ani ničomu zelenému ani niktorému stromu, iba jedine ľuďom, ktorí nemajú pečate Božej na svojich čelách.


To, že ide o duchovnú pečať je zrejme: Ef 1:13 v ktorom aj vy počujúc slovo pravdy, evanjelium svojho spasenia, v ktorom aj, uveriac, zapečatení ste Svätým Duchom zasľúbenia, Ef 4:30 A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho, ktorým ste zapečatení ku dňu vykúpenia.

Mať pečať na čele je vo význame byť zapečatený Duchom Svätým na srdciach vykúpených.

Je zaujímavé, že aj napriek tomu, že v Písme je o tom zmienka o pečati na čelách ako o zapečatení Duchom Svätým vykúpených: Ef 1:13 v ktorom aj vy počujúc slovo pravdy, evanjelium svojho spasenia, v ktorom aj, uveriac, zapečatení ste Svätým Duchom zasľúbenia, Ef 4:30 A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho, ktorým ste zapečatení ku dňu vykúpenia.

Tak aj napriek tomu, čo je jasne vysvetlené v Písme, niekto napíše v tom zmysle, že Božia pečať je nejaká fyzická značka na čele: Cit: Tedy jako Satan bude mít označeny své lidi, bude je mít označeny i Bůh.
Ok, ale ak je zapečatenie Božieho ľudu dielom Ducha Svätého a je to Duchovná pečať, tak prečo by som mal myslieť to, že satanové značenie je nejaký čip, alebo nejaké fyzické značenie. Veď satan je taktiež duchovná bytosť! Ak teda predpokladá že u satanovho značenia to budú nejaké čipy, tak u Božích detí to bude čo?

O tom sa ale nezmieňuje!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa pavel »

Správa o znameniach, počet 666, alebo magické číslo 7 v Biblii mi pripadá ako keby to bolo uvedené pre tých, ktorí si chcú vlastnou múdrosťou zdôvodňovať to či ono. Aj keď sa nedá vylúčiť numerický model, ktorý sa v Biblii nachádza, nie je to to pravé orechové, čím by sa mal veriaci a znovuzrodený zaoberať v istote, ktorú mu poskytuje Evanjelium a dokonalá obeť Pána Ježiša Krista. Skôr by sa tým mal zaoberať neveriaci ...

Každý kto špekuluje o tom, čo sú tie znamenia, tou špekuláciou vlastne prejavuje svoju obavu z toho, čo má prísť. Inak povedané, každý kto sleduje znamenia posledných časov, skúma príznaky a znamenia toho, čo budú musieť prijať ľudia, ktorí chcú žiť a nie zomrieť, sa stavia na ich úroveň. Je to obyčajný smrteľník, pre ktorého slová o spáse a istote večného života sú len nádejou a nie istotou.

Človek, ktorý je obrátený, znovuzrodený, pozerá na vec s nadhľadom, tak ako to hovorí Pán v Evanjeliách... ak budete počuť o vojnách nestrachujte sa, ak budete počuť o zemetraseniach, nestrachujte sa, ak budete vidieť predpôrodné bolesti, nebojte sa, to všetko musí prísť ale koniec to ešte nebude.... (voľný citát).

Kuvikanie o tom, že príde nejaký zákon a pod kožu nám dajú čip... no a čo, nech si dajú aj šesť... tak ako mi ich dali do občianskeho, platobnej karty, technického preukazu, mobilu, počítača... vy ich tam nemáte????

Ak si raz ovečkou nášho Pastiera... nikto Ťa z Jeho ruky nevytrhne

Dávať si pozor na čipovanie, mi pripadá ako to isté v katolíckom ponímaní, dávať si pozor, či sa klaniaš pápežovi... lebo ak nie... nedá ti jeho zástupca rozhrešenie a tým pádom prídeš o spásu... oboje je nezmysel, ktorý je satanovým zvodom!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa pavel »

Pri čipovaní v poslednom čase pôjde v rámci globalizácie o jedno...

Satan bude na základe tohoto čipovania chcieť vyhubiť kresťanov.

Ak si jednotlivec ako kresťan dá zaviesť čip, skôr či neskôr bude na základe svojich aktivít identifikovaný ako kresťan a bude odstránený.

Ak si jednotlivec ako kresťan nedá zaviesť čip, bude na základe svojho rozhodnutia odstránený.


Tak či tak príde k jeho eliminácii. Nuž a teraz otázka... ak je kresťan kresťanom, zapečateným a zapísaným v knihe života... čo to pre neho (zavedenie alebo nezavedenie čipu) znamená???

Nič, jedno veľké nič. Zbytočne tu strašíte, lebo nemáte istotu, či ste vôbec kresťania...

Zase je to len o skutkoch, tak ako to majú vo zvyku katolíci ... :-(

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa marek »

pavel
Nič, jedno veľké nič. Zbytočne tu strašíte, lebo nemáte istotu, či ste vôbec kresťania...
áno, to si pekne povedal. napríklad ja túto istotu, že som kresťan naozaj nemám.
lebo sa nazývam veriacim, ale hanbím sa za to aký som, hanbím sa svoj život.
naopak vy sa tvárite, že ste tí najlepší kresťania na svete, pevne usadení a postavení, ktorých už nič z ruky Božej nevytrhne.
a tak niet sa čo čudovať, že vy sa už nebojíte a nehanbíte ničoho, veď čo by sa už len vám mohlo stať... nič. veľké nič...
hriech? toho sa nikdy nezbavíme. ale čo. je to v poriadku. my sme tí vyvolení. nám sa aj tak nič nestane.
čipy? čo tam po nich. to je len satanov zvod a tak nech si nás kľudne očipuje, nám sa aj tak nič nestane. lebo sme vyvolení...
a tak to, čo z toho vychádza je iba toto: vy môžete všetko, môžete robiť, čo len chcete, lebo vy ste tí vyvolení a tak to, čo robíte, už nemá žiadny vplyv... lebo vy ste už aj tak spasení...
a tak hreší neveriaci. má smolu, lebo hreší na svoju záhubu...
hrešíš ty. no a čo. iba trošku. v slabosti tela. to je predsa v poriadku. veď ja som vyvolený a spasenie my už neujde...
očipujú neveriaceho. má smolu. je to na jeho záhubu...
očipujú teba. to je v poriadku. mne sa nič nestane...
a tak zatiaľ čo kričíte, zmenili sme sa, nezmenili ste sa vôbec... ale aby ste s touto pravdou nemuseli byť konfrontovaní deň čo deň a zbytočne vám nezaťažovala svedomie, tak si zaslepene lipnete vo vašej istote spásy a prehliadate a nenávidíte všetko, čo by vás z nej mohlo vytrhnúť, lebo keby sa to niekomu podarilo, tak by ste sa konečne videli v pravom svetle a z toho, čo by ste videli, by sa vám urobilo zle...
porovnávaš nás z katolíkmi pavel?
áno jednu vec mám s nimi spoločnú. hriechu som sa nezbavil, ale aspoň som sa nenechal oblbnúť ich odpustkami...
ale hriech je tá vec, ktorú máš s nami spoločnú aj ty. a vlastne ty si si našiel iba inú formu odpustku. falošnú istotu spásy... a pretože Kristus zomrel za naše hriechy, tak vlastne pre nás nikdy ani nevstal z mŕtvych. lebo vždy keď hrešíme, tak ho opätovne, znova a znova pribíjame na kríž, lebo sú to naše hriechy, ktoré ho tam držia a ktoré ho opätovne, znova a znova pribíjajú na kríž a tým s Kristovej dokonalej obete, robíme obeť obecnú a preto sme ku Kristovmu zmŕtvychvstaniu ešte ani nedospeli, lebo v skutočnosti sme zastali namieste. a tak vravíme, veríme. znova sme sa narodili. ale pravda je taká, že ani nevieme, čo to je... lebo málo je takých, čo vedia...
a tak medzi nami nie je absolútne žiadny rozdiel... a preto pokiaľ ide o čipovanie, tak áno, ja sa ho obávam, lebo ak sa ani tam nedokážem, tak to bude môj posledný klinec do rakvy, ktorý definitívne dokáže v skutočnosti moju neveru... a keď to urobím, urobím to zo strachu a neschopnosti vzdať sa života, ktorý žijem teraz... ale pokiaľ to naozaj príde a bude sa to diať, aspoň nebudem hľadať pre seba výhovorku... zatiaľ čo vy ste si ju už našli. dáte sa očipovať tiež a to z rovnakých dôvodov, z akých by som to urobil ja a mnohí ďalší kresťania... akurát že vy to urobíte bez výčitiek svedomia... bez ľútosti... sebavedomo a isto. v domnienke, že to neznamená nič, vôbec nič... lebo vy ste vyvolení a preto ste už spasení. ale pokiaľ by ste naozaj boli, musel by som byť aj ja. lebo moja viera nakoniec nie je o nič horšia, ako vaša... je rovnaká... rozdiel je iba v tom, že každý z nás sa s jej deformáciou a pokrútenosťou vyrovnáva po svojom...

a tak to, čo tu nakoniec vidím, je to veľké odpadnutie od Boha, ktoré má prísť... a ktoré už prišlo... a ktoré sa tak nenápadne vkradlo do života súčasných kresťanov, že mnohí už ani nevnímajú svoju faloš a svoju pretvárku... a mnohí sú dennodenne usvedčovaní svojimi vlastnými skutkami o tom, že Boh je od nich tak ďaleko, ako len môže byť... ale to je v poriadku. veď to neznamená nič. vôbec nič. lebo sme nakoniec vyvolení a sme už spasení...
Ak si jednotlivec ako kresťan dá zaviesť čip, skôr či neskôr bude na základe svojich aktivít identifikovaný ako kresťan a bude odstránený.

Ak si jednotlivec ako kresťan nedá zaviesť čip, bude na základe svojho rozhodnutia odstránený.
toto je typická ukážka tvojho uvažovania, ktorá iba dokazuje, že sa prípadného čipovania bojíš tiež a možno ešte oveľa viac... lebo už teraz si nachádzaš ospravedlnenie pre prípad, že by si sa očipovať dal. však ma nakoniec zabijú tak či tak a preto je to fuk, či sa očipovať dám, alebo nie... no prečo by ťa niekto zabíjal, keď sa staneš súčasťou systému...? a navyše, pokiaľ sa očipovať dáš, tak to urobíš zo strachu, aby ťa nezabili... zo žiadneho iného. lebo keby si sa vo svojej istote nebál smrti, tak sa jednoducho očipovať nedáš a nemusel by si si hľadať dôvody na ospravedlnenie pre to, že si sa dal... v princípe by však po očipovaní tvoja smrť bola podobná Judášovej. najskôr si zradil a potom... ak by k tvojej smrti vôbec došlo. lebo pre ten istý strach, pre ktorý si sa dal očipovať, tak pre ten istý strach by si ani nedal najavo, že si kresťan... lebo očipovať sa dá človek nakoniec najmä z dvoch dôvodov: za prvé, preto aby prežil... a za druhé: preto aby ho neidentifikovali ako kresťana.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa svklampard »

dneska som zachytil zaujimavu situaciu ....

http://www.aktuality.sk/clanok/197562/r ... neho-sexu/

je to dost zavazna vec a ak ten mikro čip dokaže taketo veci môže dokazat aj ine .....o tom nehovorim si ma GPRS vedia kde si a co aj viem co to vsteko môže dokazaŤ ak si myslite že je to telesna vec preco radsej nevyriešia niaky naramok alebo karty ako mame teraz...nie oni musia ist pod kožu človeka asi prečo? asi ked sa to dokaže naviazat na vas nervovy system dokaže to asi aj ine veci ......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

Všimnite si jedno. Ako to že pavel a ja si z toho čipovania nič nerobíme a radujeme sa v Kristu v istote spasenia na oslavu Boha? Božie kráľovstvo je kráľovstvom pokoja a radosti. Vstupujeme tam srdcom a to z milosti Božej skrze vieru v evanjelium Ježiša Krista – skrze tú Božiu dobrú zvesť, ktorej sme uverili. Tam nie je miesto pre strach a nepokoj v neistote, ktorú tu niektorí zasievajú ohľadom satanovho telesného značenia. Potom vy ste kde, keď máte strach, nepokoj a neistotu vo svojom srdci? Ján 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.
1Kor 2:14 Ale telesný človek nechápe vecí Ducha Božieho, lebo sú mu bláznovstvom, a nemôže ich poznať, lebo sa majú duchovne posudzovať.

A vy to ako posudzujete, keď stále tu hovoríte o nejakých elektronických súčiastkach a veci Ducha Božieho vám unikajú? Sú to veci ducha a majú sa aj tak posudzovať!

Ja chcem len poukázať na to, že to bude znamením šelmy na človeku, ak niekto myslí, alebo koná v duchu šelmy a tak sa stáva jej súčasťou a bude ju tvoriť - tú šelmu s dvoma rohami podobnými baránkovým. Šelmu predsa tvorí človek - zoskupenie politickej, vojenskej a ekonomickej moci rôznych národov a jazykov. Nie je nič neznáme o ukrutnostiach, prenasledovaniach, vojnách v minulosti aj v súčasnosti. Kto to všetko robil a robí, aký to je človek? Boli to malí aj veľkí, chudobní aj bohatí, slobodní aj sluhovia. Áno, bol to človek, ktorý hovoril že je kresťan, ktorý bol pokrstený, ktorý sa chodil spovedať, ktorý navštevoval kostoly a zúčastňoval sa na bohoslužbách, ktorý uveril náboženstvu človeka – falošnej cirkvi. Ta smilnica – falošná cirkev, ktorá bola vytvorená na popud šelmy , tak sedí na šelme. Teda vychádzajú zo svojich kostolov a idú činiť to na čo boli určení. Malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní i sluhovia, teda celá spoločnosť - Králi, politici, prezidenti, robotníci atd., Áno, keď vychádzajú zo svojich kostolov, tak idú pripravovať a robiť to na čo sú určení – v duchu falošného kresťanstva, v duchu antikrista. Ako to, že sa objavil v srdciach týchto takzv. “kresťanov“ hon na “kacírov“ často skutočných kresťanoch, inkvizícia, križiacke výpravy, antisemitizmus, nacionalizmus, fašizmus, komunizmus a kto vie aký ešte izmus? Sú to učenia démonov ktoré vyšli z úst satana a mnohí ich prijali.

No šelmu nemôžu tvoriť skutoční kresťania - znovuzrodení v Kristu, lebo tí milujú Krista a držia sa jeho prikázaní a sú zapečatení Božím duchom zasľúbenia. Tí sú zabíjaní, mučení, prenasledovaní a utláčaní práve tými, ktorí tvoria šelmu. Skutoční kresťania vedia kto je šelma, kto je smilnica – falošná cirkev , tá ktorá sedí na mnohých vodách – teda vody sú to ľudia, zástupy, národy a jazyky a bola opitá v krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. Áno, má na svojich rukách krv tých, ktorí hlásali pravé evanjelium Ježiša Krista.

Tá smilnica - matka smilníc sedí na mnohých vodách – a teda sedí na šelme

------------------------------

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa rudinec »

Marek,
tvoj komentár som si ihneď skopíroval do svojho počítača.
Určite si ho ešte viac krát prečítam.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

micron napísal:Mil ak sa objaví vo svete človek ktorý bude vyžadovať uctievanie a bude chcieť čipovať ľudí na pravú ruku alebo na čelo,tak ľudia ktorý si tie čipy nedajú pretože veria slovu božiemu t.j.zjaveniu sv. Jána,budu musieť zomrieť.Tak nemôžeš poprieť,že ty ľudia úprimne veria v boha a v jeho slovo,keď sa kvolí tomu dajú zabiť. Tak chceš povedať,že boh tých ľudí nechá zatratiť ? A keď ich bude súdiť tak im povie: vieš čo zomrel si zbytočne,lebo ja som to tak nemyslel ako som to povedal. Ja som tým značením, len chcel zdôrazniť , že sa bude jednať o veľký útlak,lebo sa mi nezdalo dosť dôrazne keď som povedal , že to bude najväčšie súženie všetkých čias . A to je tvoj problém , že si bol tak málo inteligentný a neprišiel si nato. A keďže ich tak inteligentných stvoril , tak podľa tvojej teórie ich v podstate oklamal. Ale boh nikdy nehovoril tak,aj keď hovoril v podobenstvách,aby sa to dalo pochopiť doslovne a pritom to malo iný význam. A pri doslovnom výklade to bolo v rozpore z jeho prikázaniami.
ZJ13 17a aby nikto nemohol ani kúpiť ani predať iba ten, kto má znamenie alebo meno šelmy alebo počet jej mena.

Ak si to pozorne prečítame, tak je tu mať:

1. alebo Znamenie
2. alebo Meno šelmy
3. alebo Počet jej mena

Teda budú to tri znamenia, alebo jedno znamenie?

v ďalších veršoch je to ešte zastrešené - klaňať sa šelme a jej obrazu

To „alebo“ znamená, že je to to isté. Teda sú to alternatívne pojmy. Ak teda je to to isté, s rovnakými následkami, ale inými slovami, tak významovo „mať meno šelmy“ môžeme porovnávať s významom „mať meno Božie“ vo svojom srdci - svojej mysli – na čele. Teda pečať Duchom Svätým - klaňať sa Bohu. To už je jasnejšie a nikoho pri tom význame nenabáda si myslieť, že je to fyzické značenie.

ZJ14 11a dym ich mučenia bude vystupovať na veky vekov. A nebudú mať odpočinku ani vodne ani vnoci, tí, ktorí sa klaňajú šelme a jej obrazu, a jestli niekto prijme znamenie jej mena.( Tu sú taktiež použité alternatívne významy toho istého znamenia, s rovnakým následkom – zatratenie) 12Tu je trpezlivosť svätých, tu tí, ktorí ostríhajú prikázania Božie a vieru Ježišovu.(teda tu je zvýraznený protiklad - Tí ktorí sa klaňajú šelme a jej obrazu a tí ktorí ostríhaju prikázania Božie a vieru Ježišovu a teda sa klaňajú Bohu)

ZJ19 20A lapená bola šelma a s ňou falošný prorok, ktorý robil pred ňou divy, ktorými zviedol do bludu tých, ktorí prijali znamenie šelmy a tých, ktorí sa klaňali jej obrazu.(Z tých troch : alebo Znamenie, alebo Meno šelmy, alebo Počet jej mena tu absentuje mať meno šelmy, mať počet jej mena no je tu klaňanie sa jej obrazu. Teda klaňanie jej obrazu je postavené na roveň prijatia znamenia šelmy a tak významovo je to to isté, tak podobne ako mať meno šelmy, alebo počet jej mena. Teda aj následky sú tie isté:) Tí dvaja boli hodení živí do ohnivého jazera, horiaceho sírou. 21A ostatní boli pobití mečom toho, ktorý to sedel na tom koni, mečom, vychádzajúcim z jeho úst. A všetko vtáctvo sa nasýtilo ich tiel.

Potom tu nie je miesto myslieť si, že znamenie šelmy je nejaké fyzické čipovanie.

--------------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa svklampard »

opat konštruovanie no co uz zvikol som si ...

mil co potom znamena verz :
11A videl som inú šelmu, vystupujúcu zo zeme, ktorá mala dva rohy, podobné Baránkovým, ale hovorila jako drak. 12A vykonáva všetku moc prvej šelmy pred ňou a pôsobí, aby sa zem i tí, ktorí bývajú na nej, klaňali prvej šelme, ktorej to smrteľná rana bola uzdravená. 13A robí veľké divy, takže aj ohňu dáva sostupovať z neba na zem pred ľuďmi. 14a zvodí tých, ktorí bývajú na zemi, pre divy, ktoré sú jej dané urobiť pred šelmou, a káže obyvateľom zeme, aby spravili obraz šelme, ktorá mala ranu od meča a ožila. 15A bolo jej dané, aby dala ducha obrazu šelmy, aby aj hovoril obraz šelmy, aj aby urobila to, aby všetci, ktorí by sa neklaňali obrazu šelmy, boli pobití. 16A pôsobí to, aby všetkým, malým i veľkým, bohatým i chudobným, slobodným i sluhom dali ryté znamenie na ich pravú ruku alebo na ich čelo, 17a aby nikto nemohol ani kúpiť ani predať iba ten, kto má znamenie alebo meno šelmy alebo počet jej mena. 18Tu je múdrosť. Kto má um, nech spočíta číslo šelmy, lebo je to číslo človeka. A jej číslo je šesťsto šesťdesiatšesť.

logicky ked si to vezmem sa tam píše o tom že budu tie znamenia ryté a logicky musia byt viditelne inac si neviem predstavit ako by mohli predavat ale kupovat, teda ako by človek jeden s druhym mohol obchodovat bez toho .....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

Ak sú to podľa teba moje konštrukcie, tak mi odpovedz v čom je rozdiel mať Znamenie šelmy ,alebo meno šelmy, alebo počet jej mena?. Sú to alternatívne slová jedného významu alebo nie sú? Ak nie sú, tak mi odpovedz aké to budú tie tri znamenia?

Ak jedno bude čip, tak druhé a tretie bude čo? Klaňať sa šelme a jej obrazu - v tomto prípade aká elektronická súčiastka to bude spôsobovať? Tí čo sa klaňajú Bohu, tak čím sú na tele označení? Je to absurdné takéto zmýšľanie!

A aká to bude pečať na čelách Božieho ľudu, telesná alebo duchovná?

Tak mi odpovedz!

Kniha Zjavenie je plná symbolického jazyka, aby sa mohol vyjadriť duchovný význam cez symboly

O ostatnom som už písal vyššie

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa mil »

Tu dávam opravu chyby: ZJ14 11a dym ich mučenia bude vystupovať na veky vekov. A nebudú mať odpočinku ani vodne ani vnoci, tí, ktorí sa klaňajú šelme a jej obrazu, a jestli niekto prijme znamenie jej mena.( Tu sú taktiež použité alternatívne slová toho istého znamenia, s rovnakým následkom – zatratenie) 12Tu je trpezlivosť svätých, tu tí, ktorí ostríhajú prikázania Božie a vieru Ježišovu.(teda tu je zvýraznený protiklad - Tí ktorí sa klaňajú šelme a jej obrazu a tí ktorí ostríhaju prikázania Božie a vieru Ježišovu a teda sa klaňajú Bohu)

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Tv - Markíza o očipovani ľudí

Príspevok od používateľa marek »

mil
Potom tu nie je miesto myslieť si, že znamenie šelmy je nejaké fyzické čipovanie.
"mil" to miesto tu stále je, len ty ho nechceš pripustiť...
na druhej strane, pravdou je, že implantácia mikročipov sa stáva realitou, no pripúšťam možnosť, že nakoniec k tomu možno nedôjde a teda, že sa ohľadom mikročipov môžeme mýliť, čo však nemení môj názor na to, že značenie bude tak či tak fyzické...
k mikročipom sa prikláňam najmä preto, lebo veľa vecí nasvedčuje, že sa ich implantácia do tela v budúcnosti naozaj stane realitou...
ty sa nás však stále snažíš presvedčiť iba o tom, že mikročipy niesu tým, o čom hovorí Jánovo proroctvo a táto tvoja snaha a presviedčanie mi začína byť už dokonca podozrivá... totiž, zatiaľ si ani raz nepripustil možnosť, že by si sa ohľadom mikročipov mohol mýliť a to aj napriek tomu, že sa to nápadne podobá na to, čo prorokoval v Zjavení Ján...

a z toho mi vyplýva jedno jediné.
je to akoby si mi rovno chcel povedať. ničoho sa neboj, kľudne sa daj očipovať, lebo to aj tak neznamená nič... takže daj sa kľudne očipovať a nič sa ti nestane... lebo ja to viem lepšie ako ty, lebo ja verím lepšie ako ty a preto ja viem, kde je pravda, zo všetkých najlepšie... a už len toto je pre mňa dôvod, aby som si dával na tvoje reči pozor...

Napísať odpoveď