Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa rudinec »

Elektronický koncentrák

http://gloria.tv/?media=110951

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa mil »

Je to zvláštne, že práve predstavitelia náboženstiev upriamujú pozornosť na počítačove čipy, a tomu podobne veci ako spôsob značenia satana a ako spôsob kontroly nad človekom. Popritom práve oni, so svojim náboženským systémom skutkov do ktorého boli chytení mnohí, kontrolovali a kontrolujú správanie týchto ľudí už od narodenia až po smrť a nepoužívajú pritom žiadne čipy. Milióny a milióny ľudí sú nimi manipulovaní a toto je znak satana. Takíto ľudia sa neodovzdali Bohu, ale falošnému náboženstvu antikrista. Jednoduché a zrozumiteľné evanjelium Ježiša Krista popierajú rôznymi nepotrebnými tradíciami a nariadeniami, ktoré vychádzajú z týchto falošných náboženstiev týchto výmyselníkov. Z toho sa odvíja všetko ostatné čo aj vidíme.

Všimnite si len na takýto sviatok - dušičky, ktorý teraz prebieha. Kto ovláda tieto masy ľudí a spôsobuje to, že sa ľudia hrnú ako slepé stádo k hrobom mŕtvych aby sa za nich modlili? Prečo sa vlastne modlia za mŕtvych a k mŕtvym? Z mnohým je to takto. Zvedený si vždy mysli že robí normálnu vec, veď je to obalene do pozlátka spomienky na svojich blízkych, akoby im niekto zakazoval si na nich spomínať cely rok.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa mil »

A ešte sa opýtam - ako Boh značí tých, ktorí mu patria - svoj ľud? Kto si odpovie na túto otázku, tak aj príde na to, ako je to so značením satana.

------------------------------

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa micron »

Mil ak je značenie antikristom také ako tvrdíš ty , tak ty ako pravý kresťan ho určite nemáš.No a keď ho nemáš tak mi vysvetli ako ti je bránené v kupovaní a predavani?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa pavel »

To: micron

Kupovanie a predávanie ešte len príde ale tiež v tej skrytej podobe ako uvádza Mil v príklade Dušičky...

Ono v podstate celé odpadnutie a celá globalizácia bude na duchovnej báze, na myslení človeka ...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa mil »

micron napísal:Mil ak je značenie antikristom také ako tvrdíš ty , tak ty ako pravý kresťan ho určite nemáš.No a keď ho nemáš tak mi vysvetli ako ti je bránené v kupovaní a predavani?
Aj keby mi bolo, či nebolo bránené, čo s tým má spoločné spása človeka, ktorá je z milosti Božej skrze vieru a to bez zásluh a zdarma.

A čo sa týka šelmy

7... A dala sa jej moc nad každým pokolením a nad každým ľudom i jazykom i národom. 8A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta.

Teda dala sa jej moc nad každým pokolením a nad každým ľudom i jazykom i národom - no nie nad tými jednotlivcami, ktorých mená sú zapísané v knihe života. Nie nad tými jednotlivcami,ktorí majú v srdci skalu spasenia Ježiša Krista, ktorí tvoria Boží ľud - cirkev Ježiša Krista.
A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi - no nie tí, ktorých mená sú zapísané v knihe života a teda sú zapečatení Svätým Duchom zasľúbenia až ku dňu vykúpenia. Teda satan nemá nad nimi moci: Zj 12:11 A oni zvíťazili nad ním pre krv Baránkovu a pre slovo svojho svedoctva a nemilovali svojej duše až do smrti. Teda nezvíťazili nad satanom vlastnou mocou, ale zvíťazili nad satanom pre krv Ježiša Krista, ktorá bola vyliata za naše hriechy.

Ef 1:13 v ktorom aj vy počujúc slovo pravdy, evanjelium svojho spasenia, v ktorom aj, uveriac, zapečatení ste Svätým Duchom zasľúbenia,

Takže pečať Svätým Duchom zasľúbenia ku dňu vykúpenia je ničím v porovnaní s nejaký vymysleným čipovým značením satanovým? To je absurdné! Takže milosť Božia a preliata krv Ježiša Krista za naše hriechy je ničím v porovnaní so satanovým značení? Absurdne!

Ak pripustím telesne značenie satanom v takom ponímaní, ako sa tu prezentuje, tak by som musel pripustiť aj niečo, čo je v rozpore s evanjeliom Ježiša Krista. Musel by som pripustiť stratu spasenia u veriaceho v Krista. To by sme sa dostali tam kde je RKC. Ak by teda podľa zástancov telesného satanovho značenia bol týmto čipovým značením označený skutočný veriaci v Krista, tak je podľa nich zatratený? Absurdné a protirečiace evanjeliu Ježiša Krista.

Ale veď satan predsa nerozhoduje kto pôjde do pekla, veď práve peklo je pripravené aj pre neho a jeho anjelov, tak o čo tu vlastne ide? Je tu predsa zvrchovaný Boh a jeho vôľa.

Takéto veci hraničiace s poverčivosťou je potrebné zahodiť preč čo najďalej a spoliehať sa na Boha - Božie Slovo zasľúbenia. Mať istotu v Kristu Ježišovi, lebo on zvíťazil nad smrťou a porazil satana.

A čo sa týka tých, ktorí hynú

Kor4 3A jestli aj je zakryté naše evanjelium, zakryté je u tých, ktorí hynú, 4u ktorých boh tohoto sveta oslepil smysly, smysly neveriacich, aby sa im nezablesklo osvietenie evanjelia slávy Kristovej, ktorý je obrazom Boha.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa mil »

A ešte k tomu značeniu

Ak si položíme otázku - teda podľa evanjelia Ježiša Krista, kto je spasený?

Ak si odpovieme správne, tak si položme inú otázku:

- vykúpení v Kristu môžu stratiť spasenie tým, že ich satan jednoducho telesne označkuje a týmto sú zatratení aj napriek tomu, že veria Ježišovým Slovám? Ak povieme - áno -, tak uznávame satana ako všemohúceho, čo je samozrejme lož!

Čo z toho vyplýva? Takéto značenia sú duchovné značenia a teda ide o podstatu bytostí - o ducha, ktorý prebýva v človeku. Týmto sa pred Bohom identifikuje každá bytosť. Ak je to Boží Duch v srdci človeka, tak patrí ten človek Bohu, je vykúpený krvou Ježiša Krista a nikto ho z Božej ruky nevytrhne. Je spasený z milosti skrze vieru v Slovo Pravdy. Ak je v človeku duch antikrista, tak sa identifikuje týmto duchom a patrí satanovi a je spolu so satanom uvrhnutý do ohnivého jazera.

-------------------------------------------

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa micron »

Mil v posledných časoch príde mnoho falošných prorokov aby zviedli pokiaľ možno aj vyvolených.Takže je možné zviesť vyvolených . A keďže je možne ich zviesť , tak môžu aj stratiť spásu.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa pavel »

micron napísal:Mil v posledných časoch príde mnoho falošných prorokov aby zviedli pokiaľ možno aj vyvolených.Takže je možné zviesť vyvolených . A keďže je možne ich zviesť , tak môžu aj stratiť spásu.
Tu si dovolím nesúhlasiť. čítaj pozorne:

Marek 13:22  Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a budú činiť divy a zázraky, aby zviedli, ak by bolo možné, aj vyvolených.

Citujem teba: príde mnoho falošných prorokov aby "zviedli pokiaľ možno".

V Biblii je podmienka "ak by bolo možné", znamená to teda, že možné to nie je, ide iba o zvýraznenie sily hroziaceho nebezpečenstva pre ostatných a o uistenie, že ak sa raz dostanú do ruky Kristovej, nikto ich z nej nevytrhne ...

Ján 10:27  Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma,
28  a ja im dávam večný život, a nezahynú na veky, a
nikto ich nevytrhne z mojej ruky.
29  Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca.

Všetky okolnosti Boh zariadi tak, aby človek aj v súžení mal silu, aby aj v pokúšaní sa mal o čo oprieť, proste ten, čo je ruke Krista a Boha, nemôže o spásu ani večný život prísť.

Nie je to nádherná istota pochádzajúca od milujúceho Otca, ktoré Jeho deti obdržali?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pokoj prosperita a blížiaci sa holocaust

Príspevok od používateľa mil »

micron napísal:Mil v posledných časoch príde mnoho falošných prorokov aby zviedli pokiaľ možno aj vyvolených.Takže je možné zviesť vyvolených . A keďže je možne ich zviesť , tak môžu aj stratiť spásu.
Istota v Kristu je podstatou evanjelia Ježiša Krista – tej dobrej zvesti. Spochybňovať tuto istotu by znamenalo, že obeť Ježiša Krista za naše hriechy nie je dokonalou obeťou a satan dokáže vytrhnúť veriaceho pod milosťou – Božie dieťa z Božích rúk aj proti Božej vôli. Čo ale nie je možné, nakoľko Boh je zvrchovaným Bohom!

Z výroku “keby bolo možné“ - teda v zmysle - čo nie je možné - teda tak povediac aj nemožné satanovi spôsobiť stratu spasenia u vyvolených.
Či snáď žalujúci ma moc nad tým, ktorý je pod milosťou? Z toho vyplýva, že vyvolení majú istotu v Bohu pre krv Ježiša Krista vyliatu za naše hriechy. Milosť nás vyučuje o istote v Kristu. Skutočný veriaci už nepozerá na sebazáchovu, teda dosahovanie spasenia záslužnými skutkami, lebo už žije v Kristu až naveky. Skutky viery a ovocie Ducha, ktoré sú súčasťou spasiteľnej viery slúžia na oslavu Boha a nie na dosahovanie spasenia. Takéto skutky vychádzajú z nového človeka narodeného z Ducha – z Boha. Lebo už ten Duch pôsobí v človeku chcenie i robenie. Spasení sme z milosti skrze spasiteľnú vieru – teda vykúpení. A kto je vykúpený, tak už je jeho majetkom. To znamená, že zvrchovaný Boh je zvrchovaným Bohom a satan mu v žiadnom prípade nikoho z ruky nevytrhne. Je to v konečnom dôsledku Božia vôľa, ktorá sa stane. Je to dokonala obeť a čo je dokonale tak nemá predsa chyby. Napomínanie, vystrihanie teda udržiavanie vyvolených v žiadnom prípade nepoukazuje možnosť straty spasenia u vyvolenych, ale pravé naopak. Pre Boha je tak dôležité každé Božie dieťa, že to vyjadril slovami: MAT18 12Čo sa vám zdá, keby mal niektorý človek sto oviec, a keby jedna z nich zablúdila, či nezanechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nejde a nehľadá tej zablúdilej? 13A keď sa stane, že ju najde, ameň vám hovorím, že sa jej viacej raduje ako tým deväťdesiatim deviatim nepoblúdilým. 14Zrovna tak, nie je vôľa vašeho Otca, ktorý je v nebesiach, aby zahynulo čo len jedno z týchto maličkých

A čo sa týka predpokladu, že existuje možnosť, že teda satan aj napriek úmyslu zvrchovaného Boha môže mať zviesť vyvoleného takýmto spôsobom, že stratí spasenie, tak takýto predpoklad ide proti slovám Ježiša Krista:“a keby jedna z nich zablúdila, či nezanechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nejde a nehľadá tej zablúdilej?“ To je veľmi jasné a zdôrazňuje sa tu istota v Kristu a prenesmierna starostlivosť Božia o svoje deti. Preto nech Vás ani nenapadne spochybňovať istotu v Kristu, lebo to ide proti evanjeliu Ježiša Krista a takéto chápanie predpokladá, že Boh nie je zvrchovaným Bohom, čo je lož.

Aby sme pochopili aj tieto verše, tak si dajme ako príklad Petrov pád:

LUK22 31A Pán povedal: Šimone, Šimone, hľa, satan si vás vyžiadal, aby vás preosial ako pšenicu; 32ale ja som prosil za teba, žeby nezašla tvoja viera.

Boh nedopustil aby zahynula Petrova viera a spôsobil návrat a to tým, že Peter na vlastnej koži okúsil aký je sám v sebe bezmocný a týmto Petrovým pádom Boh zničil Petrovu sebadôveru. Teda Petrove zlyhanie, ktoré dopustil Boh, bolo prostriedkom, ktorý Boh použil na dosiahnutie väčšej závislostí na Ňom, ale nie v stratu spasenia. Petrove srdce bolo naplnené sebadôverou a Peter to dal aj svojimi výrokmi najavo: ...Peter odpovedal: “Pane, s tebou som hotový i do žalára a na smrť" (Luk. 22 : 31, 32). “Aj keby sa všetci pohoršili, ale nie ja" (Mark. 14 : 29), Peter mu povedal: Pane, prečo nemôžem ísť teraz za tebou? Svoj život položím za teba! (Ján 13:37)To je síce znak odhodlania, no ignoruje to, že bez moci Božej sme v satanových rukách ako hračky. A preto máme mať spoliahnutie v Bohu a nie v seba.
A Ježiš mu na to odpovedal: 38Ježiš mu odpovedal: Svoj život položíš za mňa? Ameň, ameň ti hovorím, že nezaspieva kohút, až ma tri razy zaprieš.

Teda odpoveď Ježiša na Petrovu sebadôveru bola jasná."Svoj život položíš za mňa?"

Aj takýmto spôsobom Boh navracia späť. Pri Petrovom páde, nepadla jeho viera v Boha, ale padla jeho sebadôvera, čo spôsobilo , že toto zlyhanie bolo pre Petra poučením; presvedčil sa o svojej vlastnej slabosti. Toto je podmienkou pre plnú závislosť na Bohu. Z tejto skúsenosti, i keď bolestnej a pokorujúcej, vyšiel Peter s hlbším vedomím závislosti na Pánovi a s väčšou vierou v Neho. Pred svojím pádom mal Peter vieru v Ježiša, ako Syna živého Boha, ale táto viera bola zmiešaná ešte s mnohou dôverou v seba samého. No pri tomto páde táto sebadôvera zhorela a viera v Syna Božieho sa rozšírila o závislosť na ňom pre každodenný život. Tým, že milosť dovolila Petrovi padnúť v dôsledku jeho dôvery v seba, naučila ho cele závisieť na Bohu.

Aj takýmto spôsobom nás milosť Božia vyučuje,1Ján 5:13 To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.


-------------------------------

-------------------------

Napísať odpoveď