Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Technické poradenstvo
canucks333
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Jan 28, 2014 20:58

Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Príspevok od používateľa canucks333 »

Pochválený buď Ježiš Kristus!
Mám 15 rokov a už asi 3 roky neviem pochopiť určitým častiam v Biblii prípadne ma ,,vystrašili". Dúfam, že mi pomôžete ich objasnením:
1. V knihe Zjavenie Pána sa uvádza apokalypsa a zánik sveta. Asi ej normálne, že ma to desí a chcel by som sa touto cestou opýtať: Mám sa toho báť, či je to vykúpenie? Doteraz som mal utvrdený posmrtný život, no Zjavenie hovorí o novej Zemi, a tak ďalej. Možno preto, že som zvyknutý na túto Zem sa bojím...
2. Keď je v Biblii proroctvo a ešte sa nevyplnilo (napríklad druhý príchod Pána) znamená to pre Boha, že už sa to stalo akurát my sme v inom čase? Viem, že Boh je časovo neobmedzený a preto ma to desí. Poraďte prosím ako sa nezaoberať budúcnosťou hoci by mala prísť aj o tisíc rokov a nebáť sa Súdneho dňa?
3. Vo večný život samozrejme verím no aj tak ma už od detstva desí nekonečno pre jeho nepredstavitelnosť. A neviem si predstaviť, že ja budem žiť večne a zároveň sa toho bojím. Ako sa nemám báť večného života? (samozrejme zároveň som za tento dar Bohu vďačný)
4. Niekedy sa zamýšľam či je kresťanstvo pravdivé. Vždy sa presvedčím v opak, ale neexistuje nejaká publikácia, ktorá by ma posilnila vo viere?

Ak ešte niečomu nebudem rozumieť opýtam sa. Ďakujem za rady Boh Vám žehnaj...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Príspevok od používateľa pavel »

1. V knihe Zjavenie Pána sa uvádza apokalypsa a zánik sveta. Asi ej normálne, že ma to desí a chcel by som sa touto cestou opýtať: Mám sa toho báť, či je to vykúpenie? Doteraz som mal utvrdený posmrtný život, no Zjavenie hovorí o novej Zemi, a tak ďalej. Možno preto, že som zvyknutý na túto Zem sa bojím...
Kniha Zjavenie Jána, alebo Apokalypsa, hovorí o veciach, ktoré sa ešte len majú stať, na tom sa zhoduje väčšina teológov a bádateľov. Tieto udalosti sa budú týkať tých, ktorí vtedy na tejto zemi budú žiť. Zjednodušene povedané, veriacich, ktorí uverili Evanjeliu, ktorí prijali Pána Ježiša ako osobného Spasiteľa sa budú tieto udalosti dotýkať len v tom kladnom slova zmysle, teda nemusia sa ničoho obávať.
2. Keď je v Biblii proroctvo a ešte sa nevyplnilo (napríklad druhý príchod Pána) znamená to pre Boha, že už sa to stalo akurát my sme v inom čase? Viem, že Boh je časovo neobmedzený a preto ma to desí. Poraďte prosím ako sa nezaoberať budúcnosťou hoci by mala prísť aj o tisíc rokov a nebáť sa Súdneho dňa?
Čas ktorý je uvedený v Biblii a čas o ktorom Biblia hovorí je reálny. Neexistujú dva svety, kde by niečo už prebehlo a v druhom ešte nie, neexistuje paralela, niečo ako dve zemegule vedľa seba. Sme v tom čase aký je reálny od založenia sveta, približne v 8 tisícročí. Druhý príchod Pána Ježiša bude znamenať vytrhnutie (telesné a duchovné) všetkých, ktorí boli v minulosti ospravedlnení. Dnes je možné ešte stále získať ospravedlnenie prijatím Pána Ježiša, oľutovaním svojich hriechov a hriešnosti, vyznaním svojej viery a následným krstom ponorením. Tým obdržíš Ducha svätého, ktorý ťa bude ďalej viesť životom pozemským, ku životu večnému. Ak je Ježiš tvoj Pán, nemáš sa čoho obávať. Ani súdneho dňa!
3. Vo večný život samozrejme verím no aj tak ma už od detstva desí nekonečno pre jeho nepredstavitelnosť. A neviem si predstaviť, že ja budem žiť večne a zároveň sa toho bojím. Ako sa nemám báť večného života? (samozrejme zároveň som za tento dar Bohu vďačný)
Predstav si večný život. Môžeš ho stráviť v tme, samote, chlade, bolesti, trápením. Toho sa človek desí a toho sa obáva. Právom. Na druhej strane ho môžeš stráviť v prítomností Boha, ale i ľudí, ktorých máš rád, ktorí majú radi teba, za toto všetko budete so slávou vyzdvihovať svojho vodcu, záchrancu i spasiteľa a budeš žiť v dostatku, bez chorôb, strachu proste jedným slovom v blaženosti. Na toto sa treba tešiť. Opäť len opakujem, cestou je Pán Ježiš. Ak k Nemu voláš, ozve sa. Ak Ho máš ako vodcu, Spasiteľa, Záchrancu... nemáš sa čoho báť. Všetko nájdeš v Biblii. Je to list Boha nám, aby sme vedeli, ako žiť, ako nájsť cestu k Pánovi Ježišovi. Obsahuje strašné veci, pre tých, ktorí sa rozhodli žiť po svojom. Na druhej strane obsahuje toľko lásky, že si ju ani nedokážeme predstaviť. Rozhodnutie je len na nás.
4. Niekedy sa zamýšľam či je kresťanstvo pravdivé. Vždy sa presvedčím v opak, ale neexistuje nejaká publikácia, ktorá by ma posilnila vo viere?
Existuje publikácia. Je ňou Biblia. Potom je tu veľa komentárov a výkladov k nej. Niektoré s ňou protirečia, napr. Katechizmus, iné s ňou nie sú v rozpore, ale naopak ju pravdivo interpretujú na náš súčasný život. Ak nemáš problém čítať v češtine, veľmi ti odporúčam tento komentár, ktorý ťa prevedie od Stvorenia sveta až po Apokalypsu. Ak sa ho rozhodneš čítať, bolo by najlepšie začať Evanjeliami a prísť až na koniec Nového zákona. Potom si môžeš zobrať na rad Starý zákon. Link na komentáre: http://nkz.reformace.cz/?p=4&pp=bcomments

Ďalej ti viem pomôcť konkrétne. Stačí ak mi napíšeš mailom odkiaľ si... v Tvojom okolí je iste nejaký kresťanský zbor (nemýl si to s kostolom alebo katolickou farou), kde ti odpovedia na konkrétne otázky najlepšie. Môj mail: paveljma@gmail.com Samozrejme, pýtať sa môžeš naďalej aj tu, rád ti zodpoviem každú otázku.

I ja ti prajem, aby si našiel Pána Ježiša, ktorý aj teba zachránil a ponúka ti večný život. Stačí ho prijať.

canucks333
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Jan 28, 2014 20:58

Re: Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Príspevok od používateľa canucks333 »

Ďakujem krásne zatiaľ mi odpovede stačia vážim si ich. Češtinou čítam odkedy som sa naučil čítať, a tak si rád texty preštudujem. Ďakujem a keď nebudem nieoč vedieť rád sa Vás opýtam :)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Príspevok od používateľa pavel »

Fajn, teším sa... veľa požehnania pri čítaní... inak autor Tonda Uhlíř je celkom srandista, takže sa občas aj nasmeješ...

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Otázky ohľadom Biblie a kresťanstva

Príspevok od používateľa stefan »

Pavel,
vďaka za.:::::

Link na komentáre: http://nkz.reformace.cz/?p=4&pp=bcomments

Napísať odpoveď