Pozor! Nový rok 2012!

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
smilan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne Nov 14, 2010 15:57

Pozor! Nový rok 2012!

Príspevok od používateľa smilan »

Pozor! Nový rok 2012!

Koniec sveta! To je snáď to prvé, čo nám ihneď podvedome napadne v súvislosti s týmto Novým rokom. Či je na tom niečo pravdy alebo nie, to teraz nebudeme rozoberať. Avšak množstvo a obrazne povedané hustota týchto informácií na jeden kilometer štvorcový musí všetkých mysliacich ľudí nevyhnutne nabádať minimálne k určitej opatrnosti a k zamysleniu sa. K zamysleniu sa nad sebou samými i nad svetom. Lebo predsa len bez vetra sa ani len lístok nepohne! Predsa len ak sa o dačom toľko hovorí, musí na tom aspoň niečo byť. A niečo na tom aj skutočne je!

Deň pred začiatkom roku 2012 bol však Silvester. Čas zábavy, uvoľnenia a neviazanosti. Ja osobne nepozerám televíziu a správnosť tohto môjho rozhodnutia mi dokonale potvrdilo tých zopár útržkov, ktoré som mal možnosť začuť, keď som popri pustenom televízore z času na čas prechádzal. Doslova ma zarážal až neuveriteľný kontrast medzi určitou vážnosťou a zásadnosťou, ktorú so sebou prináša Nový rok 2012 a bezbrehou neviazanou nečistotou, ktorá sa valila z televíznej obrazovky.

Je to zvláštne, ale ľudia dneška žijú v predstave, že dobrá zábava je totožná z dvojzmyselnosťami, obscénosťou, ba až so zvrhlosťou. A presne tomu aj zodpovedala silvestrovská zábava na mnohých televíznych programoch. No a diváci - ľudia pred televíznymi obrazovkami sa bezmyšlienkovite smiali a zabávali nevidiac v tom všetkom neuveriteľnú nízkosť, špinu a bahno. Nevidiac v tom verejnú manifestáciu vlastnej vnútornej úbohosti zabávačov a rôznych takzvaných osobností, ktorí sa takto prezentovali.

Nad všetkým nechutným bahnom nízkosti splodenom a podporovanom ľuďmi však tróni Čistota. Čistota jasná, ušľachtilá, nádherná, vznešená, krištáľová a nedotknuteľná. Čistota, ktorá je ako bezpodmienečná požiadavka vtlačená železnými Zákonmi do chodu univerza. Ako nevyhnutná požiadavka voči všetkému, čo smie byť a jestvovať. Voči všetkým tvorom a teda i voči človeku.

Prejavuje sa to tak, že všetko to, čo vo svojom vnútri, ale i vo svojom vonkajšom jednaní usiluje k Čistote je železnými Zákonmi tohto univerza pozdvihované, povznášané, podporované a zahŕňané pomocou.

Avšak všetko to, čo k Čistote neusiluje, čo je nečisté, kalné, nízke a temné je tými istými železnými Zákonmi stvorenia odsúvané bokom, odstrihávané od pomoci a ochrany, tiesnené, zraňované a zatláčané dolu, do oblastí nízkosti a temnoty, kam to podľa druhu svojej rovnorodosti aj skutočne patrí.

Na základe práva svojho vlastného slobodného rozhodovania môžu ľudia kráčať buď k Čistote, alebo k nečistote. Cesta Čistoty a k Čistote je cestou nahor, kým cesta nečistoty a k nečistote je cestou dolu. Ide vždy rozhodovanie medzi pokrokom, alebo úpadkom.

Kam speje naša civilizácia? Hore, alebo dolu? Aj keby sme teraz nebrali do úvahy morálku a uznávanie určitých vyšších duchovných hodnôt a zamerali by sme sa len čisto na hmotu, čiže na ekonomiku a hospodárstvo spýtajme sa: Ide to hore, alebo dolu?

Odpoveď je jednoduchá: Ide to presne tým smerom, ktorý sme si vybrali svojim všeobecným príklonom k nečistote. K nečistote vnútra, čiže vlastných citov a myšlienok a k nečistote, nečestnosti a nepoctivosti nášho vonkajšieho jednania.

Ľudstvo si dobrovoľne vybralo cestu do záhuby, po ktorej ľahkomyseľne kráča prostredníctvom svojich nečistých citov, myšlienok a naivného prijímania všetkých vonkajších nečistých podnetov či už prostredníctvom zábavy, televízie, módy, internetu, časopisov, kníh a mnohého iného.

Bieda, trápenie, bolesť, choroba, úpadok a nakoniec záhuba sú však osudom všetkého nečistého, ktoré musí byť nakoniec zničené. Musí sa zrútiť v sebe a samo seba roztrhať na kusy. Tak to totiž nekompromisne vyžaduje princíp Čistoty, vrytý do chodu tohto stvorenia ako Zákon! Ako základný uhoľný kameň jedinej možnej správnej výstavby! Ako uhoľný kameň, ktorého váha rozdrví každého, kto oň zakopne. Beda všetkému nečistému!

Každý z nás má právo vybrať si, ktorou cestou sa bude vo svojom živote uberať. Či cestou zachovávania čistoty, ako vonkajšej, tak i vnútornej, alebo cestou nečistoty. To, čo si vyberieme sa potom stane naším osudom. Osudom, presne zodpovedajúcim druhu nášho rozhodnutia.

Tí, čo chcú žiť aj naďalej tak ako doposiaľ v nekontrolovanej nečistote vlastného cítenia a myslenia nech si idú pokojne svojou cestou. V železných Zákonoch tohto univerza je už nachystaná ich odmena!

Avšak pre tých, ktorí chcú mať predsa len nádej na priaznivejšiu budúcnosť je tu jedna dobrá rada: Udržujete krb svojich myšlienok čistý, lebo jedine takto vybudujete mier a môžete sa stať šťastnými.

http://*****.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pozor! Nový rok 2012!

Príspevok od používateľa mil »

Súhlasím s tebou, čo sa týka nečistoty, skazenosti a násilia čo sa valí na nás z obrazoviek. Je správne poukazovať na toto všetko, no nikdy nie bez spojitosti s dielom milosti, ktoré Boh vykonal na kríži. Je potrebné vyzývať na zbožný život, no nesmieme ignorovať dielo jeho milosti ako základ týchto výziev.

Takže Boh predovšetkým hovorí, čo urobil vo svojej milosti, a až následne na základe toho vyzýva k životu, ktorý by bol v súlade s tým, čo On vykonal.

A v tom je moc evanjelia!
-----------------

Používateľov profilový obrázok
sally
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne Jan 08, 2012 15:06

Re: Pozor! Nový rok 2012!

Príspevok od používateľa sally »

smilan: Perfektný postreh, takéto články by mali uverejňovať naše médiá a nie ten bordel, čo denne vidíme. Je naozaj veľmi nízke, keď z každého bulvárneho denníka na nás vykúka nejaká polonahá, alebo nahá tzv. celebrita. A masy ľudí to, prosím pekne kupujú a čítajú, čím vlastne prispievajú k obohacovaniu sa tých, ktorí v živote nič poriadne neurobili a hovoria si novinári, resp. umelci!!! K filmom sa radšej ani nevyjadrujem. Každý triler, či kriminálka dáva len podnet tým, ktorí chcú páchať ohavnosti (vraždy, krádeže, výtržnosti...).
To je tiež dôkaz, že ľudstvo sa vydalo nesprávnou cestou. Cestou, ktorá vedie k záhube.

Chcela by som sa ešte pozdraviť so všetkými, ktorí sem chodia a prispievajú. Som tu pár dní, zatiaľ mám čo robiť, kým si všetky tie veci, ktoré ma zaujímajú, prečítam. Pravdu povediac, ja si ani netrúfam nejako reagovať, pretože na vás jednoducho nemám. Píšete tu naozaj krásne a múdro. Ďakujem za takéto fórum ;)
Ježiš je pravá cesta nádeje, chce ťa mať stále len pri sebe.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pozor! Nový rok 2012!

Príspevok od používateľa pavel »

Vitaj Sally, sme radi, že ťa obsah fóra zaujal... a s písaním si nerob starosti, kľudne sa vyjadruj k čomu chceš alebo sa pýtaj v príslušných témach ... ;-)

Požehnaný čas prajem.

Napísať odpoveď