Anglicko odvrhlo kresťanstvo

Odkazy na weby podobného zamerania
rybar
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne Jan 09, 2011 14:12

Anglicko odvrhlo kresťanstvo

Príspevok od používateľa rybar »

Tak tento článok bude dobré si niekam odložiť, ako významný mílnik deštrukcie Európy a celej Západnej civilizácie. Symbolicky okolo tradičného Mikulášskeho sviatku sa možno Veľká Británia vzdala svojich kresťanských koreňov.

Podľa záverov dvojročnej práce na čele s barónkou Butler-Sloss, Veľká Británia už dávno nie je kresťanskou krajinou. Komisia, ktorej členmi sú náboženskí vodcovia z niekoľkých cirkví rozhodla, že vzhľadom na pokles záujmu Angličanov o kresťanské cirkvi, Británia stráca kresťanský charakter a je nutné začať so systematickou dekresťanizáciou.

Musí sa dať priestor aj ďalším náboženstvom, tým je myslený samozrejme najmä islam, rovnako ako aj nenáboženským názorom. Toto rozhodnutie veľmi pobúrilo ministrov vlády, ale aj samotnú anglikánsku cirkev. Rozhodnutie komisie ďalej požaduje, aby sa znížil počet kňazov anglikánskej cirkvi a na ich miesta nastúpili imámovia, rabíni a ďalší, hlavne z evanjelických cirkví.

Komisia tvrdí, že náboženské školy rozdeľujú spoločnosť a preto majú byť postupne ukončené školy s náboženským prístupom

Prakticky žiada ďalšie posilnenie právomoci islamských šaria súdov, keď sa zamýšľa nad právnou ochranou ľudí, ktorí vstupujú do vzťahov na základe výrokov týchto súdov.

Majú sa zmeniť aj podmienky korunovácie pre budúceho monarchu, aby bolo možné zvoliť aj niekoho s iným náboženstvom

atď…

Komentár:

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Podľa všetkého komisia nerozhodovala o znížení vplyvu náboženstva, resp. zvýšenie sekulárnych tendencií v spoločnosti. Ako červená niť sa podľa mňa článkom vinie vplyv islamu a tak sú požiadavky komisie zamerané na odstránenie prekážok rastu vplyvu moslimov v spoločnosti.

Častokrát sme spomínali, že historická pamäť je dôležitá, aby sme neopakovali chyby minulosti. Zároveň nám dáva určitú kultúrnu a morálnu stabilitu, keďže etické normy sa zakladajú práve na historickej skúsenosti národa. Odstránením histórie, historických koreňov, likviduje národ sám seba a pretvára sa do beztvarej masy, ktorú je možné jednoducho ovládať orwellowskou demagógiou a propagandistickými heslami. Alebo namiesto kresťanstva zaujme pozíciu morálno-hodnotového systému niečo iné.

Vyzerá to tak, že ak sa zlikviduje kresťanské povedomie Anglicka, do vyprázdneného priestoru sa ochotne nasťahuje islam, namiesto svätojurajovského kríža v Union Jack sa objaví polmesiac a šaria súdy prestanú byť súčasťou duálneho systému práva, keďže nahradia ten hriešny svetský systém tradičného anglického práva.

Z Anglicka sa stane Anglistan.

Zdroj:

http://www.telegraph.co.uk/education/12 ... judge.html

Napísať odpoveď