Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Stvorenie alebo evolúcia, podnety, dôkazy, polemiky
core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa core »

Boh nam dava moznost pozorovania a poznavania svojej prace. Tak pozorujme:
http://img.cas.sk/img/4/article/175642_ ... d-crop.jpg
http://martins.blog.pravda.sk/files/lie ... ryba-2.jpg
http://server.gphmi.sk/ziacke/~kralova/lietajuca.jpg

Odkial sa berie to trufalstvo tak nehanebne klamat a spochybnovat to, co nam je ukazane od Boha? A hlavne odkial sa berie ta drzost vyhlasovat nezmysel za nasvatejsiu jedinu nemennu Pravdu ? Ja si myslim, ze je to prilezitost, ktoru nam dava Pan, aby sme mohli pozorovat aj to, ako je mozne cloveka zavádzať a klamat (a hlavne do akej hlbky duse cloveka sa moze to klamstvo dostat), aby sme sa vedeli chranit a odhalit loz. Co je potom viera, ked je zalozena na imaginarnych pravdach, ktore nahodou akosi nikto nevidi a totalnom ignorovani veci, ktore nam dal Pan dokonca rovno pod nos aby sme ich dobre videli a ohmatali ake su. Tomas uveril, ked uvidel a dotkol sa rán. Co bude z niekim, kto neuveri ani ked na vlastne oci uvidi a vlastnymi rukami sa dotkne?

Vazeny, mozno by bolo na mieste sa zamysliet:
Clovek ktory tuzi po pravde a hlada ju, ten v skutocnosti nevie dat na vsetko presne odpovede a vsetko z miesta hned vysvetlit a povedat presne ake co je.
Ten, kto rozdava na kazdom kroku vsemozne vysvetlenia, hrdo vyhlasuje svoju pravdu ktora nemoze byt ina, vie vsetko presne opisat a pomenovat, vie to preto, lebo si tu pravdu sam vymyslel.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

Poznáš pravé evanjelium Ježiša Krista - tú dobrú zvesť? Táto zvesť je Pravda, lebo Boh je Pravda a on túto dobrú zvesť nám oznámil skrze Ježiša Krista.

My si ju nemusíme vymýšľať, lebo nám ju Boh zjavil a my sme ju prijali. Teda nie je to z nás. Od toho sa odvíja aj naše chápanie všetkého čo nás obklopuje.

Od teba by som rád počul, či v skutočnosti vieš o tej dobrej zvesti a či vôbec vieš o čom to je.
Neviem, kto je tvojím Pánom a preto buď trošku konkrétnejší.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa core »

Ked ste si to nevymysleli tak potom je vymyslena ta ryba? Lebo pravda je len jedna a nieco s toho musi byt potom vymyslene.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

Bojíš sa odpovedať na jednoduché otázky?

Ja nie som žiadny manipulátor. Nevnucujem žiadnu viditeľnú cirkev, denomináciu, alebo kresťanské spoločenstvo. Nehovorím ti choď tam, alebo tam. Ale hovorím - choď ku Kristu a on ti ukáže Svätým Duchom kde máš ísť, lebo ten Duch je Pravda.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

Boh nestvoril tmu, ale svetlo. Nestvoril zlo, ale on je dobro. Tam kde nie je svetlo je tma. Tam kde nie je Boh je zlo, hriech a smrť. Vedieť čo je dobré je žiť s Bohom a čo je zlé je žiť bez Boha. Všetko čo robí človek bez Boha je bezbožnosť – každé sebecké rozhodnutie. Boli sme bez Boha a bez Boha by sme zahynuli. Ale aby sa ukázala milosť Božia a Láska Božia na nás hriešnych, tak Boh zišiel na zem v podobe Ježiša Krista, aby sa obetoval za naše hriechy pre našu spásu. Zasľúbil nám to svojím Slovom! Ak teda mu uveríš - budeš spasený bez zásluh a zdarma!

Kto ti takéto niečo ponúka? Odpovedz!

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa core »

Ponúka sa mi vselico mozne. Hlavne v dnesnej dobe je ponuk neurekom, uz som zazil dost ponuk napr. od podnikatelov ponukajucim isty zisk a rychly zarobok za malo prace. Vseliake uzasne veci sa cloveku ponukaju. Preto ma ani tato ponuka nijak nevzrusi.
Poznáš pravé evanjelium Ježiša Krista - tú dobrú zvesť? Od teba by som rád počul, či v skutočnosti vieš o tej dobrej zvesti a či vôbec vieš o čom to je.
Myslis tu samu dobru zvest, ktora akosi popiera tu rybu na obrazkoch co som sem dal? Ano pocul som uz o nej.Preco?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

core napísal:Ponúka sa mi vselico mozne. Hlavne v dnesnej dobe je ponuk neurekom, uz som zazil dost ponuk napr. od podnikatelov ponukajucim isty zisk a rychly zarobok za malo prace. Vseliake uzasne veci sa cloveku ponukaju. Preto ma ani tato ponuka nijak nevzrusi.
Ty chceš porovnávať večnosť z Bohom s nejakými ponukami od ľudí, kde všetko raz skončí? Každý ti ponúka niečo za niečo. No Boh nám dáva spasenie z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Ide aj o tvoj život a never tomu, že budeš mať takú šancu ako máš teraz aj po smrti. Takýto čas milosti v ktorom žijeme raz skončí a už viacej nikdy nebude.
core napísal: Myslis tu samu dobru zvest, ktora akosi popiera tu rybu na obrazkoch co som sem dal? Ano pocul som uz o nej.Preco?
No vidíš ani o tom nevieš čo by ťa spasilo. Možno si neuvedomuješ čo čítaš, pretože to tu neustále zdôrazňujeme a ty to nevidíš. Pri každej príležitosti to píšem no ty to nevidíš, alebo radšej nechceš vidieť. No čo už.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa core »

Ty chceš porovnávať večnosť z Bohom s nejakými ponukami od ľudí, kde všetko raz skončí?
Ano, pretoze tu ponuku vidim len od vas a tiez raz skoncite. Aj ked vravis ze je to ponuka od Boha, davas mi ju len ty. Ak si myslis, ze to co povies budem povazovat za slovo Boha, tak sa mylis. Lebo podla tvojich vlastnych slov, ktore povazujes za Bozie, by ani nemala existovat ta ryba. Preto sa nesnaz viest diskusiu tymto smerom. Aj tak sme uz mimo temy. Vratme sa k tomu zivocichovi. Zaujimavy tvor, nie?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

core napísal:Ked ste si to nevymysleli tak potom je vymyslena ta ryba? Lebo pravda je len jedna a nieco s toho musi byt potom vymyslene.
čo chceš počuť o tej rybe?

To, že každý živočích je stvorený podľa svojho druhu? Preto je ich aj také nepreberné množstvo. Ak sa niektorý druh viac či menej prispôsobil prostrediu, tak len v hraniciach jeho genetickej výbavy - teda možnostiach, ktoré boli dané Bohom.

Ak neberieme do úvahy človeka, tak si môžeme položiť otázku, prečo ani jeden živočích v prírode nie je schopný sa rozmnožiť tak, aby mohol ohroziť život na celej zemi? Prečo je tu taká rovnováha? Veď stačí spojiť len pár najlepších vlastnosti živočíchov - teda napr. rozmnožovanie, ochranný pancier, dlžku života, možnosti lietať, silné pazúry, zuby atd. Potom by sme tu mali nezničiteľné monštrum a ako vidíme nie je. Ak niektorý živočích má niečo navrch, tak má úmerne tomu aj nedostatok aby to bolo vyvážene.

Celá príroda je dokonalým dielom Boha. Celý kolobeh prírody odráža dokonalosť Božiu

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa core »

co som chcel s tou rybu povedat a naco som tym reagoval si myslim ze je jasne z mojho prveho prispevku. Len si ju dobre si ju prehliadnite. Je to len otazka chcenia pochopit. Nejdem sa o tom hadat, ale len pre zaujimavost k tej vyvazenosti prirody:

Keby nebola rovnovaha, tak by zivocichy zahynuli, cize takato moznost zivota zivocichov nemoze existovat, cize ani neexistuje. Je nekonecno moznosti co vsetko by nemohlo existovat kvoli tomu ze je to nemozne podla fyzikalnych zakonov. No ved aj vsetky tieto moznosti naozaj neexistuju. Do existencie sa tym padom dostanu iba tie moznosti ktore existovat mozu. Rovnovaha zivocichov existovat podla fyzikalnych zakonov moze, a tak nie je nic prekvapive ze prave tato moznost s pomedzi celeho nekonecna moznosti, ze prave tato jedna moznost existuje. Mas vela planet kde rovnovaha nie je, a takisto, pretoze tam zivocichy existovat nemozu, tak prekvapivo ani neexistuju. Podla tvojej logiky by si mal od boha ziadat prave to, aby tie zivocichy existovali tam, kde nemozu.

Okrem toho je divne, s kade sa tu pletie to slovko "dokonalost". Ako suvisi dokonalost s tym co existuje, ako vies ze je to dokonale? Je to proste take ake to je, tak je to urcene a bodka. To je vsetko. Nema ziadny vyznam rozmyslat o tom ci to dokonale je alebo nie je. To nedava logicky zmysel.

A okrem toho, ked vravim ako to je co sa tyka tejto temy, tak to samozrejme neznamena ze by som ignoroval alebo spochybnoval existenciu takych otazok, ako kde ma toto vsetko povod, aky to ma zmysel a myslienky na to, ze clovek nie je stvoreny z vlastneho rozhodnutia, a z koho rozhodnutia pochadza. Tieto otazky skutocne existuju. Ale netreba na ne odpovedat blbostou, a hlavne ked nam boh ukazuje naprikald tou rybou, ze to blbost naozaj je.

Ved to s tou rybou bije do oci, ako to vlastne boh zariadil. Dobre pochopil by som ze by to mohla byt nahoda, ze boh stvoril prave taku rybu, co je nieco medzi rybou a vtakom, cize by to nemuselo nutne znamenat ze sa zivocichy vyvyjali. Ale ked je vidiet milion takychto jasnych indicii ako tato ryba, tak musi byt riadne trufalstvo tvrdit ze to v skutocnosti nie je tak, ako nam to boh ukazuje rovno pod nosom.

kniezarastislav
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 18:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa kniezarastislav »

Neviem o čo tu šlo v tej debate vlastne:-) Ten tretí odkaz mi nešiel otvoriť. Tú rybu som videl prvý krát v knihe Živočíšna ríša, pred vyše 20timi rokmi hádam(tak sa mi zdá, ak sa nemýlim) A videl som ich aj v nejakom prírodopisnom filme. Boli fakt nádherné. A skutočne vyskakovali nad hladinu a leteli. Neviem či aj trepotali tými plutvami, alebo len plachtili, ale boli to krásne zábery. Myslím, že to kvôli predátorom robili, aby ich zmiatli. Boh ich také stvoril a čo viac k tomu dodať. Určite nie náhoda.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

core napísal:Keby nebola rovnovaha, tak by zivocichy zahynuli, cize takato moznost zivota zivocichov nemoze existovat, cize ani neexistuje
Teda rovnováha je prirodzená a mala by zahrnúť aj človeka, no ako vidíme tak všetko ináč.
Náročky som sa vyjadril v tom zmysle - ak teda vylúčime z toho človeka! Ak teda človeka z toho nevylúčime, tak čo potom s ním? Čo je to za stvorenie - ten človek, ktorý aj napriek tomu, že v prírode nevyniká svojím telom, je schopný ju celú zničiť a aj ničí? Dokonca má moc zničiť svojím jadrovým arzenálom aj celú zem. Tak potom to protirečí názorom evolucionistov a ich prirodzenému výberu. Podľa všetkého by mala vzniknúť medzi živočíchmi a teda aj človekom prirodzená rovnováha, ktorá ale nie je. Skade sa toto všetko v človeku berie ak podľa evolucionistov je človek stvorený prírodou - teda prirodzeným výberom. Čo je to teda za zvláštny prirodzený výber v prírode ak vyprodukoval takéto niečo ako je človek, ktorý túto prírodu môže kompletne zničiť?

Pýtam sa preto zástancov evolucionizmu, ktorí odmietajú Boha ako stvoriteľa - prečo človek narušuje prirodzenú rovnováhu v prírode ak je jej súčasťou a prečo sa takéto niečo nestane pri inom živočíchovi, alebo rastline?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pravda jasna ako slnko a drzost najhrubsieho zrna

Príspevok od používateľa mil »

kniezarastislav napísal: Boh ich také stvoril a čo viac k tomu dodať. Určite nie náhoda.
Presne tak

Ak čítame v Písme že :1Moj 11A Bôh riekol: Nech vydá zem sviežu trávu, bylinu, vydávajúcu semä, ovocný strom, rodiaci ovocie podľa svojho druhu, v ktorom bude jeho semä, na zemi. A bolo tak. 12A zem vydala sviežu trávu, bylinu, vydávajúcu semä podľa svojho druhu, a všelijaký strom, rodiaci ovocie, v ktorom bolo jeho semä, podľa svojho druhu.

21A Bôh stvoril tie veľké ryby a všelijakú dušu živú, hýbajúcu sa, ktorými sa hemžia vody, podľa ich druhu, a všelijaké vtáctvo okrýdlené podľa jeho druhu. A Bôh videl, že je to dobré.


Teda Boh stvoril rastliny a živočíchy podľa svojho druhu. Každý takýto druh sa prispôsobuje životnému prostrediu podľa možností ktoré sú mu dané Bohom. Nestvoril iba bunku, alebo jeden druh a potom čakal čo sa z toho vyvinie. Boh svoje dielo dokončil!

2Moj 2A Bôh dokonal siedmeho dňa svoje dielo, ktoré činil, a odpočíval siedmeho dňa od všetkého svojho diela, ktoré učinil.

Napísať odpoveď