Prečo Boh tvoril?

Stvorenie alebo evolúcia, podnety, dôkazy, polemiky
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:
Ježiš má svoje Kráľovstvo a kto chodí v Jeho Duchu patrí do Jeho Kráľovstva Pokoja a do Božej pôsobnosti a moci. Tomuto Kráľovstvu nebude konca – je do večné Kráľovstvo.

Nad tým všetkým stojí zvrchovaný Bohmil

Príspevky: 38
Registrovaný: Pia Okt 08, 2010 9:10
Súkromná správa
Toto sa mi zdá pekná téma "čo to znamená chodiť v jeho duchu" ? Skúsme si o tom pohovoriť! Či to znamená vedieť citovať biblické texty, alebo žiť cnostným životom? Je kresťanstvo len viera či aj život?
Nuž keď už tu uverejňuješ súkromné správy, bolo by férové voči odosielateľovi a v rámci tvojho chápania morálky uverejniť i jeho meno... ak si si túto správu ovšem neposlal sám... ;)

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: Skúsme si o tom pohovoriť! Či to znamená vedieť citovať biblické texty, alebo žiť cnostným životom? Je kresťanstvo len viera či aj život?
Stále dookola to opakujem, že viera ktorá nemá skutky viery nie je vierou ale fikciou. Napríklad nemôže niekto tvrdiť, že má lásku ku svojej žene a pritom ju podvádza. Ak to tvrdí, tak klame, pretože absentujú skutky lásky medzi ktoré patrí aj vernosť. Takéto skutky lásky potvrdzujú, že ide o lásku. Teda sa to nedá oddeliť a jedno bez druhého nemôže existovať. Teda skutočná viera bez skutkov viery nemôže existovať je mŕtva a teda nie je vierou.
No tu nejde len o vieru, ale aj komu sme uverili. V plnosti uveriť Božiemu Slovu – zasľúbeniu Božiemu je na spasenie na oslavu Boha. Teda citovať Biblické texty nestačí, je potrebné v plnosti uveriť Slovám Božím. Skutky viery a ovocie ducha, ktoré sú súčasťou skutočnej viery nám nie sú na spasenie, ale dokazujú že sa stala premena, že sa jedná o vieru v pravom slova zmysle a tá je nám na spasenie.


---

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: ludovo povedane asis i nepochopil ....ze realny svet suvisi aj zo svetom duchovnym .....sam tvrdis ze chodis v duchu svatom ......len ten duch nemoze byt nieco, co nema realny zaklad....
No dobre, tak ako dokážeš existenciu tvojho ducha, ak nie cez svoje príspevky. A tie už sú reálne

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

No dobre, tak ako dokážeš existenciu tvojho ducha, ak nie cez svoje príspevky. A tie už sú reálne
neviem co tym chces povedat...nikde v pisme nemas napisane ze to povedal boh .....ak teda povazujem Jezisa za vyslanca Boha potom mozem je slova su od Boha...o ostatnych autoroch mozem z casti povazovat slova za pravdive pretoze kazdy ho zachycoval na zakalde svojho poznania....co sa tyka evanielistov asi to neboli priami ucastnici avsak pevne verim ze sa snazili pravdivo zachytit co najviac....avsak nemozem ich priamo povazovat bibliu za to co predkladate vy....avsak v tom case ako doslo uz k formovaniu viery .....
ažko ti porozumieť priateľu..
Melieš piate cez deviate, miešaš hrušky s jablkami, dávaš linky na texty kvázi vedeckého charakteru, duchovno tu prezentuješ ako energiu, sám nevieš kde je sever ...

Povedz nám, napíš, čomu skutočne veríš. Zomrel za teba Kristus? Bolo to potrebné? Si spasený?
odpoved je jasna verim Boha......verim kristovim slovam o tom ako ma clovek zit a snazim sa to premietnut do svojho zivota....to ci som spaseny alebo nie si nedovolim tvrdit kedze som este neumrel......ani nemam niaku opovazlivost aby som to tvrdil ....alebo o niekom ze je na 100 percent spaseny ...snazim sa najst postupne kusky skladacky a nasiel som ich uz asi vsetky .....

ci zomrel za mna kristus? kristova smrt bola v prvom rade vrazda ....zavrazdili ho lebo farizejom a zakonikom vadil(prave tym co vedeli najlepsie pismo (paradoxne) a mozno som uz niekde pisal ale on nemohol ani realne zomriet ,pretoze zomrelo len telo jeho duch je zivi.....a otazka ci mohol zobrat na seba jarmo mojich hriechov nie nemohol ......pretoze ked on zomrel ja som nebol ani na svete .....keby som to mal brat doslova ako obetu ja by som mal vecny zivot a on by mal za mna ist do pekla......co je dost nerealne.........pretom staviam na jeho slovach ktore tu mozno dam kazdy druhi prispevok....milost bozia je ze aj napriekt tomu ze aj ked som robil zle stale som zivi-a to je bozia milost......kazda vykonany skutok sa cloveku vrati ....avsak clovek si voli ci chce byt svetlo alebo tma.....a na tom potom zalezaju aj jeho skutky.....ja vyberam svetlo...

viem ze mi to tu skritizujete pretoze vasa viera je zalozena na priamej obete za vase viny a aj za hriechy ktore ste este nevykonali ale vykonate ich takze ste spaseny........

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:verim kristovim slovam o tom ako ma clovek zit a snazim sa to premietnut do svojho zivota.
Teda veríš Ježišovým Slovám? Alebo veríš len niektorým Ježišovým Slovám. Potom to nie je viera, pretože vnášaš pochybnosť do niektorých Ježišových slov, že to nie je všetko tak čo povedal, teda to nie je pravda. Ak teda poviem, že tomuto čo povedal verím, ale napríklad tomuto nie, tak čo je to za viera?
svklampard napísal:ci zomrel za mna kristus? kristova smrt bola v prvom rade vrazda ....zavrazdili ho lebo farizejom a zakonikom vadil(prave tym co vedeli najlepsie pismo (paradoxne) a mozno som uz niekde pisal ale on nemohol ani realne zomriet ,pretoze zomrelo len telo jeho duch je zivi.....a otazka ci mohol zobrat na seba jarmo mojich hriechov nie nemohol ......pretoze ked on zomrel ja som nebol ani na svete .....keby som to mal brat doslova ako obetu ja by som mal vecny zivot a on by mal za mna ist do pekla......co je dost nerealne.........pretom staviam na jeho slovach ktore tu mozno dam kazdy druhi prispevok....milost bozia je ze aj napriekt tomu ze aj ked som robil zle stale som zivi-a to je bozia milost......kazda vykonany skutok sa cloveku vrati ....avsak clovek si voli ci chce byt svetlo alebo tma.....a na tom potom zalezaju aj jeho skutky.....ja vyberam svetlo...
Mat16 21Odvtedy začal Ježiš ukazovať svojim učeníkom, že musí odísť do Jeruzalema a mnoho vytrpieť od starších a od najvyšších kňazov a od zákonníkov a byť zabitý a na tretí deň vstať z mŕtvych. 22Vtedy si ho pojal Peter a začal mu dohovárať hovoriac: Milosrdne sebe, Pane; to sa ti nikdy nestane! 23Ale on sa obrátil a povedal Petrovi: Idi za mnou, satane; pohoršením si mi, lebo nemyslíš na Božie veci, ale na ľudské.

A ty na aké veci myslíš ľuské, alebo Božie svklampard?

Žid9 24Lebo Kristus nevošiel do svätyne, učinenej rukou, protiobrazu to pravej, ale do samého neba ukázať sa teraz tvári Božej za nás. 25Ani nie, aby sa často obetoval, ako čo najvyšší kňaz každý rok vchádza do svätyne s cudzou krvou, 26keďže by bol musel mnoho ráz trpieť od založenia sveta. Ale teraz pri skonaní vekov zjavil sa raz navždy na odstránenie hriechu svojou obeťou. 27A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd, 28tak i Kristus, raz obetovaný tým cieľom, aby vyniesol hriechy mnohých na kríž, po druhé sa ukáže bez hriechu tým, ktorí ho očakávajú, na spasenie.

Lenže ak Boh povedal ako máme žiť, tak ten istý Boh povedal o obeti za naše hriechy. Tak čo ty na to. Buď Božiemu Slovu v plnosti veríš a tak tvoja viera je vierou, alebo pochybuješ o Slovách Božích a preto sa nemôže jednať o vieru. Viera pochybnosti nepozná.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa svklampard »

zober si to logicky ak ma ist do pekla ...lebo som porusil zakon ....spravodlivost je zeby som tam siel....ak niekto ponuka obetu moze iba za mna niest jarmo pekla inaksa to neda vysvetlit lebo je ina telesna smrt a smrt ducha.....a zrejme sa nebavime o obete telesnej smrti ale o smrti duchovnej....alebo oboje...
Lenže ak Boh povedal ako máme žiť, tak ten istý Boh povedal o obeti za naše hriechy. Tak čo ty na to. Buď Božiemu Slovu v plnosti veríš a tak tvoja viera je vierou, alebo pochybuješ o Slovách Božích a preto sa nemôže jednať o vieru. Viera pochybnosti nepozná.
odpoviem proti otazkou v com bolo jeho posolstvo v tom ze prisiel svet spasit? ak ano preco potom 3 roky ucil?

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa marek »

dedo
Predpokladám, že tebe áno. Nevyvišuj sa , lebo môžeš byť ponížený. Tvoja odpoveď sa mi zdá veľmi plytkou.
Áno, dal som ti plytkú odpoveď, lebo zatiaľ som ti nedokázal dať inú. No v tej plytkosti, ak je kus pravdy, tak prečo sa hneváš?

A ponížený priateľu bývam viac menej deň, čo deň... Záleží však na tom, ako to poníženie prijímam...
Toto sa mi zdá pekná téma "čo to znamená chodiť v jeho duchu" ? Skúsme si o tom pohovoriť! Či to znamená vedieť citovať biblické texty, alebo žiť cnostným životom?
Som rád, že sa na toto pýtaš. A tak schválne, čo podľa teba znamená chodiť v Božom Duchu?
Je kresťanstvo len viera či aj život?
Viera je život...

Boží Duch je život...

Ale čo vzkriesi mŕtveho?

Viera, že Boží Duch je život?

Alebo Boží Duch (život), ktorý prebýva v tom, ktorý zomrel?

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Nuž keď už tu uverejňuješ súkromné správy, bolo by férové voči odosielateľovi a v rámci tvojho chápania morálky uverejniť i jeho meno... ak si si túto správu ovšem neposlal sám...
Žiadnu súkromnú správu som nemal záujem uverejniť, len som kopíroval text a omylom sa tam okopírovalo to čo som ani nechcel.
Povedz nám, napíš, čomu skutočne veríš. Hľadáš Boha?
Myslím, že som racionálne mysliaci človek a pojem "viera" radšej nahradzujem pojmom "predpoklad". Cez vieru som už v živote toľkokrát naletel, sklamal sa, že si dávam veľký pozor na to komu a čo uverím. Akýkoľvek text, akúkoľvek autoritu podrobujem kritike , pokiaľ ešte ho mám rozumom, lebo aj to je dar boží. Okrem toho som zvedavý aj hľadajúci, či Boha to veru neviem.

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Ale čo vzkriesi mŕtveho?
Moja odpoveď, NIČ. Veľmi preceňuješ vieru. Veríš či neveríš, zemeguľa sa bude krútiť ďalej, pršať bude na veriaceho aj na neveriaceho.

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Som rád, že sa na toto pýtaš. A tak schválne, čo podľa teba znamená chodiť v Božom Duchu?
Boží Duch je život...
Podľa toho čo si popísal, by to znamenalo, byť živý, lebo len živý človek má vedomie a môže vnímať seba a okolitý svet. A čo ty hovoríš, ako je to podľa teba?

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa marek »

dedo
Podľa toho čo si popísal, by to znamenalo, byť živý, lebo len živý človek má vedomie a môže vnímať seba a okolitý svet. A čo ty hovoríš, ako je to podľa teba?
Píšeš z pohľadu života v tele...

Ale ako vieš, že človek, ktorý zomrie v tele, už nemá vedomie samého seba. Duchovné vedomie.
A duchovné vedomie môže byť smrť.
Ale duchovné vedomie môže byť aj život.
Smrť je tma.
Život je svetlo.
Smrť je temnota, chlad, trápenie, bolesť, trýzeň... V duchovnom zmysle, nie telesnom...
Život je láska, pokoj, radosť, trpezlivosť, zhovievavosť, pokora, dobrota a dobrotivosť...

A takto tvoje vlastné vedomie a teda tvoj duch svedčí o tom kto si už teraz. A tak, pokiaľ žiješ v samoľúbosti, pýche, sebectve, vypočítavosti, nenávisti, zlobe... Tak to je presne to duchovné vedomie teba samého, ktoré po tvojej smrti tela zostane a stane sa súčasťou duchovného vedomia smrti, lebo toto vedomie je smrť, temnota, chlad, trápenie, výčitky, bolesť, trýzeň...

No pokiaľ žiješ v láske, pokoji, zhovievavosti, radosti, trpezlivosti, pokore, milosrdenstve, dobrote a dobrotivosti, tak tvoj duch svedčí, že v tebe nie je tma a teda smrť, ale svetlo a to svetlo je život a tento život je Kristus a Kristov Duch je Svätý a Svätý Duch je Boh, lebo Boh je Duch.

A tak správne sa pýtaš ""čo to znamená chodiť v jeho duchu" ? Skúsme si o tom pohovoriť! Či to znamená vedieť citovať biblické texty, alebo žiť cnostným životom? Je kresťanstvo len viera či aj život?"

V tom čo som napísal ti dávam jednoznačnú odpoveď.

A pochop, že Duch ktorý bol v tele Ježiša bol Svätý a tento Svätý Duch je to svetlo, (život) a toto je ten Duch, ktorý vzkriesil Ježiša v tele a pevne ho označil ako Božieho Syna.

A tí, ktorí uverili sa stali s Ježišom jedno telo, lebo v nich prebýva tento istý Svätý Duch. A v tom je naša nádej, že keď tento Duch vzkriesil Ježiša, tak pokiaľ tento istý Boží Duch prebýva aj v nás, tak aj keď zomrieme budeme žiť a tento istý Duch vzkriesi aj nás...

A tak Ježiš v jednom tele žil, zomrel, vstal a vystúpil na nebesia...
Ale v druhom tele žije tu... A toto telo je Cirkev Božia. Ale čo svedčí o Cirkvi Božej? Predsa jej Duch. Lebo Cirkev je ten chrám, ktorý Kristus postavil za tri dni a v tomto chráme, v Cirkvi Božej, teda v tele Kristovom prebýva Svätý Duch a ten svedčí a svedčí pravdivo...

A preto traja sú, ktorí svedčia na nebi. Otec, Slovo a Svätý Duch a tí traja sú jedno.
Ale traja sú čo svedčia na zemi, Duch, voda a krv. A tí traja sú v jedno. Lebo jedným Duchom pokrstený do jedného tela...
Tela Pána Ježiša Krista a to telo je Cirkev Božia... A Cirkev je Boží chrám a prebýva v nej Svätý Duch...

A tak keď Ježiš bol vzkriesený Svätým Duchom z mŕtvych....
Tak potom aj tí, čo uverili, Cirkev Božia, Telo Kristove, bude opäť tým istým Duchom vzkriesené...

Ale dnes je vo svete údajne okolo 30000 kresťanských spoločenstiev. A to, čo o nich svedčí, je duch ktorý v týchto spoločenstvách prebýva... A ten duch je buď smrť, alebo je tento Duch život... A to či je to smrť, alebo život, to sa ukáže, lebo smrť nikoho nevzkriesi k večnému životu....

Ale toto všetko sú dôvody prečo tí, ktorí uverili, majú právo a moc nazývať sa Božími deťmi a preto právo nazývať Boha svojím Otcom. Ježiš Kristus bol prvotinou toho všetkého a skrze Krista nám boli odpustené naše hriechy a boli nám odpustené na to, aby sme sa mohli stať za jedno s Kristom. Aby sme mohli byť s ním jedno telo, lebo on v tele človeka žil a nikdy nezhrešil. My sme zhrešili a preto sme nemohli a nemali právo nazývať sa Božími deťmi. Lebo hriech je smrť. A smrť človek poznal skrze Adama... lebo skrze Adama človek poznal hriech... A preto skrze Adama prišlo na človeka odsúdenie...

Ale skrze Krista sme oslobodení od otroctva hriechu a už nežijeme pod odsúdením a v odsúdení a teda v hriechu a teda v smrti, ale v Kristu Ježišovi.... Lebo Kristus je život, lebo v Kristovi nie je žiadny hriech. A život je Boh....

A preto skrze Adama človek poznal hriech a skrze hriech smrť a smrť je to odsúdenie...

Ale skrze Krista človeku boli odpustené hriechy, aby mohol opäť žiť slobodne a večne, bez strachu, nie v odsúdení...

A preto Ježiš Kristus je tá cesta späť domov, k Otcovi. Cesta späť k tomu, čo skrze Adama človek stratil... Večný život...

A to je tá voľba, ktorú človek dnes má...

Môže žiť v odsúdení a tak byť jedno telo s Adamom, ktoré ide do zatratenia...

Alebo môže žiť v oslobodení a byť jedno telo s Kristom a byť spasení...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Ďakujem, pekne, ale zdĺhavo, zložito si mi to opísal, skús sledovať ,či som to dobre pochopil . Tá prvá časť ma informuje o tom, že po smrti môže nastať svetlo alebo tma. Kedy bude tma a kedy svetlo o tom hovorí ta ďalšia časť. Ja som sa našiel v tomto texte:
No pokiaľ žiješ v láske, pokoji, zhovievavosti, radosti, trpezlivosti, pokore, milosrdenstve, dobrote a dobrotivosti, tak tvoj duch svedčí, že v tebe nie je tma a teda smrť, ale svetlo a to svetlo je život a tento život je Kristus a Kristov Duch je Svätý a Svätý Duch je Boh, lebo Boh je Duch.
Takže zdá sa, že som na tom dobre.
Tejto časti veľmi nerozumiem:
A tí, ktorí uverili sa stali s Ježišom jedno telo, lebo v nich prebýva tento istý Svätý Duch. A v tom je naša nádej, že keď tento Duch vzkriesil Ježiša, tak pokiaľ tento istý Boží Duch prebýva aj v nás, tak aj keď zomrieme budeme žiť a tento istý Duch vzkriesi aj nás...
Čo uverili a ako sa stali s Ježišom jedno telo , to len tak ako že, alebo naozaj a akú mali záruku že budú, budeme vzkriesení? A čo ak niekto nebude mať záujem na večnom živote.Ja som tak trochu o tom rozmýšľal a poviem ti skôr som bol z večného života vystrašený ako nadšený. Ak raz máš večný život, chceš či nechceš, musíš žiť večne. Či ako je to?

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa marek »

dedo
Takže zdá sa, že som na tom dobre.
Takže už nehrešíš?
Čo uverili a ako sa stali s Ježišom jedno telo , to len tak ako že, alebo naozaj
Ježiš žil na zemi v tele človeka a nikdy nezhrešil...
My, preto že sme zhrešili v tele človeka, sme nemohli byť jedno telo s Kristom, práve preto lebo sme zhrešili...
A tak skrze obeť Pána Ježiša Krista nám boli odpustené naše hriechy, aby sa nám uvolnila cesta do toho jedného tela...
Pre hriech sme nemohli byť a mať účasť...
A preto každý kto uveril a prijal, že Ježiš bol obetovaný za jeho hriechy, tak spolu-ukrižoval svoje telo hriechu spoločne s Kristom. A preto, že túto obeť prijal a stotožnil sa s ňou, čo predovšetkým znamená uvedomiť si, že zhrešil a je hriešnik a zasluhuje si smrť, tak namiesto neho, Boh pre tento jeho hriech obetoval svojho Syna Ježiša Krista, ktorý bol nevinný a nezhrešil nikdy. A skrze prijatie tejto obete, ten kto uveril vyniesol svoje telo hriechu, alebo ak chceš svoje hriechy na kríž spoločne s Kristom a skrze telo Krista a spoločne s Kristom aj zomrel svojmu predchádzajúcemu životu v hriechu a tak pochoval svoje telo hriechu a svoj starý život v hriechu a tak ako Kristus vstal na tretí deň z mŕtvych, tak aj ten kto uveril vstal a teda narodil sa znova do nového života, čistého života bez hriechu...

A teda to, čo človeku bránilo byť jedno telo s Kristom bol hriech....
Ale preto, že hriech bol odpustený človeku skrze Krista, tak skrze toto odpustenie, ak ho prijímaš, môžeš mať účasť a byť s Kristom jedno Telo...
Ale kedy s ním budeš to jedno Telo, keď budeš žiť naďalej v hriechu, alebo keď viac hrešiť nebudeš?

A teda táto čistota a to, že v Ježišovi nebol žiadny hriech, to Ježiša pevne označuje ako Božieho Syna... a teda Krista prišlého v tele na túto zem... A táto čistota a bezhriešnosť, to je Svätý Duch a tento Duch je život... a teda tento Duch bol a prebýval aj v Kristovi....

Lebo opakom Svätého Ducha je hriech a hriech je smrť...

A tak pokiaľ niekto naďalej žije v hriechu, tak sotva môže povedať, že v ňom prebýva Svätý Duch a teda Duch Pána Ježiša Krista a sotva môže povedať, že v ňom prebýva život. A pokiaľ v človeku neprebýva Svätý Duch, alebo ak chceš Kristus, alebo ak chceš doslova život, tak potom v ňom prebýva opačný duch a tento duch je smrť. A čo už len takého človeka potom vzkriesi? Vari tá smrť?
a akú mali záruku že budú, budeme vzkriesení?
Nuž tou zárukou vzkriesenia je teda Svätý Duch, ktorý podľa tvojho tvrdenia v tebe prebýva, lebo ty už viac nehrešíš...

A tak už viacej zrejme nechodíš a nežiješ v duchu hriešnikov, ale v čistote Ducha Svätého... A pokiaľ tak naozaj žiješ, tak si s Kristom jedno Telo...

Ibaže, ak neprijímaš Kristovu obeť, znamená to snáď, že si nikdy nezhrešil? A pokiaľ áno, tak prečo tvrdíš, že si na tom dobre? Potom Krista potrebuješ tak isto ako my...

A pokiaľ by si naozaj nikdy nezhrešil a ani už viac nehrešíš, tak potom by sme mohli pokojne povedať, že si sa už ako Kristus narodil a že ty si ten Kristus, ktorý prišiel na zem v tele. Že si to svetlo a život. A potom ty sa smrti naozaj nemusíš báť. Ale ako je potom možné, že nevieš odkiaľ si prišiel a kto je tvojím Otcom?

Ale pokiaľ toto všetko nie si a nemáš, tak vedz, že večne budeš žiť tak či tak. Ale zaleží na tebe či budeš večne "žiť" v smrti, ktorá má byť naviac ešte zvrhnutá do druhej smrti, takzvaného ohnivého jazera...

Alebo či budeš žiť večne v radosti, pokoji a láske s Bohom a v Bohu...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

znamená to snáď, že si nikdy nezhrešil?
Áno myslím si to podobne ako napríklad aj delfín, alebo gorila. To o čom ty hovoríš je produktom, krásnym produktom, ľudskej fantázie, nezmyselnej a niekedy aj nebezpečnej viery.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa marek »

dedo
Áno myslím si to podobne ako napríklad aj delfín, alebo gorila.
Myslieť si môžeš, čo chceš, ja nie som zodpovedný za to, čo si myslíš...
To o čom ty hovoríš je produktom, krásnym produktom, ľudskej fantázie, nezmyselnej a niekedy aj nebezpečnej viery.
Nikto ti túto vieru nevnucuje.
A tak pokiaľ je viera v Božieho Syna pre teba len produktom ľudskej fantázie a nezmyselnej a niekedy aj nebezpečnej viery, je to tvoj názor a tvoj pohľad a tak ako tebe nikto vieru v Boha nevnucuje, tak nevnucuj svoj názor a svoj pohľad ani ty nám...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

A tak skrze obeť Pána Ježiša Krista nám boli odpustené naše hriechy
Keďže sa pán Ježiš obetoval za nás, teda aj za mňa, dufam, že som to správne pochopil, že aj ja patrím medzi tých čo im boli odpustené hriechy. A ja tejto tvojej vete verím a dúfam že ma neklameš, tak potom aj ja žijem bez hriechu, tak ako som to konštatoval a myslím si že je to dobre. Či nie?
Ježiš žil na zemi v tele človeka a nikdy nezhrešil...
Nazlostiť sa, vyšľahať niekoho bičom, nie je hriech? Ja to síce nerobím, ale Ježiš áno. Tomu celkom tiež nerozumiem keď aj starozákonný Boh sa dopúšťal nehoráznych činov pomsty, krutosti podobne ako aj Ježiš a vravíš, že z lásky k ľuďom .

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa marek »

dedo
Keďže sa pán Ježiš obetoval za nás, teda aj za mňa, dufam, že som to správne pochopil, že aj ja patrím medzi tých čo im boli odpustené hriechy. A ja tejto tvojej vete verím a dúfam že ma neklameš, tak potom aj ja žijem bez hriechu, tak ako som to konštatoval a myslím si že je to dobre. Či nie?
Áno, Ježiš zomrel aj za teba a teda aj za tvoje hriechy. A pokiaľ sa s tým naozaj stotožňuješ, potom ale pripúšťaš, že si hrešil... A takto aj pripúšťaš, že si potreboval Kristove odpustenie... A tak pokiaľ si už teraz na tom dobre, si na tom dobre vďaka Kristu Ježišovi. A teraz najlepšie urobíš, ak v tomto pokání aj zotrváš a budeš za takú milosť vrúcne ďakovať Bohu...
Nazlostiť sa, vyšľahať niekoho bičom, nie je hriech? Ja to síce nerobím, ale Ježiš áno.
Raz som sedel na autobusovej zástavke a vedľa mňa sedela matka s deťmi, ktoré neprestajne robili zle, hlavne jedno asi päťročné dieťa a matka sa nad ním neprestajne rozčuľovala. Nakoniec to dieťa pobiehajúce okolo zástavky si prišlo sadnúť vedľa matky a povedalo, že chce zmrzlinu. Na to sa matka rozčúlila ešte viac a povedala, že žiadnu zmrzlinu nedostane, lebo si ju nezaslúži. A tak ja som sa naklonil a opýtal som sa toho dieťa, kedy dostane zmrzlinu, keď bude robiť dobre, alebo keď bude robiť zle a odpoveď ma naozaj prekvapila, lebo to dieťa mi bez rozmýšľania vychrstlo do tváre, že keď bude robiť zle. A ja som vtedy pochopil, že mi to povedalo preto, lebo aj keď robí zle, tak nakoniec mu zmrzlinu matka aj tak kúpi.
A tak mi povedz, je podľa teba takáto výchova naozaj dobrá a vedie dieťa k dobrému?
Je lepšie ak sa rodičia trestom iba vyhrážajú, alebo ak dieťa naozaj potrestajú?
A ktorý rodič svoje deti naozaj vychováva, ten, ktorý napriek všetkému svojmu dieťaťu povolí a dá všetko, alebo ten, ktorý keď si to vyžadujú okolnosti použije bič?
A keď rodič použije na výchovu svojich detí trest, aby sa dieťa odnaučilo robiť zle, je to podľa teba hriech...

Naviac v Ježišovom zapálení je aj obrazne vyjadrené vyčistenie chrámu, toho chrámu tela, ktorý Kristus postavil za tri dni a ktorým sa skrze jeho obeť stali tí, čo v neho uverili...

A prečo píšeš, že Ježiš niekoho vyšľahal bičom? Ja viem, že ich vyhnal s bičom, ale to nemusí znamenať, že po ľuďoch aj priamo šľahal bičom?
Tomu celkom tiež nerozumiem keď aj starozákonný Boh sa dopúšťal nehoráznych činov pomsty, krutosti podobne ako aj Ježiš a vravíš, že z lásky k ľuďom.
Nehoráznych činov pomsty?
Nuž teda, ty naozaj nechápeš, že hriech je zločin a že za hriech je človek odsúdení na smrť...
A veď v starozákonných časoch nebolo zástupnej obete na odpustenie hriechov... Jedine Židia mali zákon a ten bol neraz nekompromisní a za niektoré hriechy odsudzoval ľudí na smrť. Napríklad smilstvo...

A práve na to a pre toto, aby ľudia viac nežili pod odsúdením na smrť, práve na to musel prísť Kristus.
A tak skrze Krista už viac ľudia nemusia žiť ani pod prekliatím, ani pod ťarchou zákona...

**********

A právny štát, ten tiež presa funguje na podobnom princípe. A keď právny štát na základe svojich zákonov trestá zlo, robí tým zle? A páčilo by sa ti viac, keby si v právnom štáte robil každý čo chce, jednoducho kradol a zabíjal a štát by s tým nič nerobil?

A nepohoršuje ťa oveľa viac, keď niekto ukradne, alebo zabije a štát ho nepotrestá, ale sa mu to na základe skorumpovania prepečie?

Boh však nie je skorumpovaný. Boh je spravodlivý...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa dedo »

Zdá sa, že som to už pochopil, Boh nás chce vychovávať a robí to ľudským spôsobom odmenou a trestom hoci by to vo svojej božskej moci mohol robiť aj inak napr. tak, že by ich motivoval, aby nehrešili, ale s tým odpúšťaním hriechov cez obeť kohosi iného - Ježiša Krista , sa mi to nezdá fér, ja hreším a ktosi iný za mňa trpí. Čo ak je to nie tak?
Ale trochu sme sa vzdialili od pôvodnej témy.

leona
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Dec 29, 2016 19:45

Re: Prečo Boh tvoril?

Príspevok od používateľa leona »

Odporúčam prečítať si knižku:
http://www.1000knih.sk/obchod/nabozenst ... i-vzneseni

- sú v nej zaujímavé názory aj na túto tému

Napísať odpoveď